Tuopos, drebulės

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Re: Tuopos, drebulės

Post by Romas »

Dėl virimo. Visaip būna. Vienus dalykus virti negalima, kitus galima arba reikia. Kiek nagrinėju, nedažnai pasitaiko, kad negalėčiau užpilti kokio nors augalo su verdančiu vandeniu. Užpylus šaltu vandeniu turbūt reikėtų ilgiau palaukti. Tai ne visada privalumas. Šiuo atžvilgiu labiausiai vertinu šaknis. Susipjaustai kokią kiaulpienę ar varnalėšą, sudžiovini ir gali iškarto į burną dėti prireikus. Nebūtina virti ar mirkyti.
ArturasGeniu
Posts: 112
Joined: Wed 07 18, 2007, 13:45
Location: Geniu km.

Re: Tuopos, drebulės

Post by ArturasGeniu »

Drebules megsta dregnas vietas, gali augti prie pat vandens. Labai tinka greitam sklypelio vietos apželdinimui. Iš šaknu lisdamos atžalos pliačiasi i visas puses. Lietingomis vasaromis priaugina nemažai skaniu grybuku. Ju lapeliai nuostabai šlama net paputus silpnam vejeliui. Rekomenduoju pasodinti tarp ju, šalia berželiu, tai bus galima visa vasara klausytis nuostabaus lapeliu šlamesio. Jei turite šalia bebriuku, tai stenkites medeliu kamienus patikimai apsaugoti, nes bebriukai pirmiausia puola graužti drebules. Ši pavasari nemažai jie mano medeliu "patvarke".
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Re: Tuopos, drebulės

Post by loreta »

Romas wrote:Dėl virimo. Visaip būna. Vienus dalykus virti negalima, kitus galima arba reikia. Kiek nagrinėju, nedažnai pasitaiko, kad negalėčiau užpilti kokio nors augalo su verdančiu vandeniu. Užpylus šaltu vandeniu turbūt reikėtų ilgiau palaukti. Tai ne visada privalumas. Šiuo atžvilgiu labiausiai vertinu šaknis. Susipjaustai kokią kiaulpienę ar varnalėšą, sudžiovini ir gali iškarto į burną dėti prireikus. Nebūtina virti ar mirkyti.
Esu girdėjus (jei neapsirinku), kad varnalėšų ir stiebas valgomas, tik reikia žievę nuimti. Gal kas mane patikslintų?
O dėl drebulių, tai pas mane čia (rūkorių mieste), kur visi tabaką augina, drebulėlės ypač reikalingos, kad valytų teršalus, todėl turiu porą augančių, tik šitas klimatas joms nelabai, nes vikšrai visokie tinklais apipina:(
ArturasGeniu
Posts: 112
Joined: Wed 07 18, 2007, 13:45
Location: Geniu km.

Re: Tuopos, drebulės

Post by ArturasGeniu »

oro valymui tinka dauguma medelių, tik reiketu juos dažniau palaistyti per sausringas dienas vasara. Greitai auga dar ir beržiukai ir gluosniai. Beržu ir drebuliu lapeliu šnarejimas labai primena upelio čiurlenima, ypač gerai girdisis užsimerkus ir medituojant. Apie varnalešu šakneliu paruošimo budus gerai žino Laimis, jam jos labai patiko...:) Sekmes ir skanaus besimegaujantiems...
Post Reply