Retieji augalai sodyboje

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Retieji augalai sodyboje

Post by briedis »

Visi žinom, kad retuosius augalus (iš R. knygos) rauti ir tempt į namus draudžia įstatymai. Bet ypač dabartiniais laikais daug natūralių augimviečių yra beatodairiškai naikinamos. Miškų kirtimai, poilsiavietės, statybos ir kt. nepalieka jokių šansų ten gyvenantiems jautriems laukinukams. Perkėlimas jų į sodybas pasitarnautų jiems patiems. Žinia, daugelis jų mėgsta ypatingas sąlygas ir čia tektų pasistengti, neužtenka vien gerų norų. Ką apie tai manot?
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Taip, jėga. Aš visada buvau už laukinius augalus. Man kultūriniai nelabai patinka, o vat raudonojoj knygoj, tai visi lietuviški ir laukiniai augalai, t.y. tokie, kokius Dievas (ar kažkas) sukūrė... Aš už...

Žodžiu, reikia išsiaiškinti kur sausinama pelkė durpynams kasti, kur kelias tiesiamas koks ar kur įrengiamas naujas šiukšlynas ar žvyro karjeras, kur kertamas plynai miškas ir iš tos vietos paimti tuos raudonosios knygos augalėlius...

Šiaip juos draudžiama rinkti... Bet jei mes imsim juos iš tos vietos, kurią greit ruošiasi sunaikinti, tai vien gėris ir legalu. :)

Aš už, o kur tokių vietų rasti? Ir kokius konkrečiai augalus gelbėsim? Kokių augalų ieškoti tose vietose?
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

Labai pritariu. Nuostabi idėja, verta mūsų pastangų.
Ir tikslas gražus, ir galimybės tinkamos (vietos mūsų hektaruose tiems augaliukams atsirastų). Tik vat žinovo konsultacija kaip prižiūrėti augalą išties būtina.
O vėliau gal net galėtume kai kuriuos augalus padauginti ir prisodinti jų savo apylinkėse? Ir dovanoti kitiems, kas turi sodybas? Mūsų sklypukai taps tikrais rojaus sodais :)
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Post by briedis »

Laimis klausia kur rasti tokių vietų. Aišku geriausia, kad jų iš viso nebūtų ir retieji augalai nebūtų retaisiais. Deja realybė yra tokia. Kiekvienam, kas tik nesėdi visą laiką tarp keturių sienų, tenka pabuvoti ir poilsiavietėse prie vandenų, ir miške grybauti- uogauti, ar šiaip išgirsti kalbas apie vienur ar kitur naikinamą aplinką. Jei jau negalim užkirsti tam kelio, padarykim nors kažką. Specialiai ieškoti nereikia, tokie dalykai iš karto akis bado. Žinia, reikia truputį susipažinti su augalais. Nors nebūtina ieškoti tų retųjų, kartais visai neišvaizdi žolelė šaukte šaukiasi pagalbos... Galima organizuotai rinkti informaciją apie tokias vietas. Patys gražiausi ir , žinoma, lepiausi- orchidiniai. Jie sparčiai nyksta ne tik mūsų krašte. Vandenų pakrantėse kenčia nuo mindymo, ūksminguose lapuotynuose jiems pražūtingas net miško retinimas. Surinktos sėklos darže nesudygs, joms reikia ypatingų sąlygų. Pačius augalus perkelti į sodybas visiškai įmanoma , įmanoma ir pasiekti, kad jie natūraliai daugintųsi. Reikia tikro noro. Šiame reikale turiu šiek tiek praktikos ir mielai pasidalinsiu žiniomis. Žodžiu, jei bus noras nors kažkiek padėti gyvybei- priemonių surasim.
Post Reply