Ekologinis gamtos ratas

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

na taip musu pagalba jau tiek pridirbo...

Bet sakykit,kaip vel grazinti i musu miskus stumbrus,lokius,vilkus,ernius,sabalus ir t.t?
Be musu pagalbos dabar niekaip.Jeigu pa
leisti jauniklius i miskus savistoviai tai
visokie "svolociai" greitai juos sutvarkys.
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Post by briedis »

Mes tai jų niekaip negrąžinsim. Jei bus miškai ir duosim ramybę- patys sugrįš. Erniai su sabalais tai turbūt ne, jie taigos gyventojai. Kažkada gyveno Lietuvoj, bet buvo kitos gamtinės sąlygos. Jau kai sutiksim miške lokę su mažais lokiukais, galėsim sakyt kad gyvenimas gerėja.
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

(+)
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

Oj kaip mes sukiniečiai svajojam, kad atkeliautų į mūsų apylinkes lokių šeimynėlė viena kita :D Kai bus tinkamas laikas, neabejojam kad taip ir bus. Na iš Baltarusijos atkeliauti visai netoli. O dėl sabalų ir ernių dar nemąstėm. Gal tikrai klimato sąlygos nebetinkamos Lietuvoje, tai gal neverta jų kviesti. Bet va vilkus tai būtų gerai išsaugoti savus :) Oj kaip aš juos myliu. :love: Kažin ar neapalpčiau iš baimės jeigu susitikčiau akis į akį? :shock: Briedi, gal tu su laukiniais gyvūnais moki žmoniškai bendrauti?
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

Jei saugosim jų buveines (miškus, ežerus, upes - nekirsim, neteršim) ir netrikdysim jų ramybės (visur važinėdami automobiliais, grybaudami, uogaudami ir pan.), jų nemedžiosim, išsaugosim tuos, kurių dabar yra mažai - ir tai būtų labai geras darbas :!: meška neateis į retą miškelį, kur jai nesaugu, nėra maisto - jai reikia girios, taip pat ir lūšims, skaičiau, kad joms labai nepatinka, kai trikdoma jų ramybė, todėl jų vis mažėja, nes neberanda, kur nuo įkyraus žmogaus pasislėpti :( o mes pasidžiaukime bent stirnomis, bebrais, lapėmis ir kurmiais :mrgreen: ir tai jėga :lol: kartą nuvažiavau į žemę, einu keliuku, žiūriu trys negyvi kurmiai guli, pasirodo, kad neseniai tuo keliu ėjo Jonas ir pabaidė lapę, kuri buvo įsikandusi tuos kurmius. lapė pamatė artėjantį Joną, išsigando ir paleido kurmius, kaip sūrį (po to lyg susirinko :wink: ) o dar man buvo vasarą įvykis - pirmą kart pamačiau iš arti pelėdą - buvo vakaras, važiavome žvyrkeliu, o ji matyt medžiojo varles ant kelio, ir kai mašinos žibintai ją apšvietė, prarado orientaciją ir kurį laiką sėdėjo priešais sustojusią mašiną nusisukusi ir vis gręžiojosi apsukdama galvą 180 lapsniu kampu. o jau veizolai, neduok tu dieve :shock: :wink: paskui tik paplast paplast gana sunkiai pakilo ir nuskrido. tai jau buvo visiems mačiusiems laimės :D
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

Vajetau, gi džiaugiamės be galo :D
Va pernai pilnas laukas medžiojančių lapių buvo, teko stebėti, kaip Jolantytės, Rasuolės ir Žygimanto sklypukuose medžioja. Visai šalia.
Pavasarį buvau šernų šeimynėlę susitikusi miške. Vasarą kelis kartus anksti ryte mačiau pusryčiaujančią stirnaitę Gumbrės slėnyje, tai tik akies krašteliu pažiūrėjau ir nuėjau sau (negražu įsismeigus žiūrėti kai kiti valgo). "Vanaginiai" skraido ištisai, vienas kai atskrido, kol jam giesmę giedojau, suko ratus aukštai virš manęs - nuostabiai! Zuikius pernai dažniau matydavau, bet pagal tai, kad Redos kopūstus aplankė, galima sakyti, kad gyvena netoliese. Kurmiai rausia po mūsų "šaldytuvą", išvis daug kurmiarausių prigamino rudenį (sako, kad prieš šaltą žiemą - gi pasitvirtino). O man dar labai patinka peliukai - kaip jie žvitriai ir linksmai bėginėja, smagu stebėti pasislėpus. O vasarą ant malkų driežiukas su peteliške į pasimatymą buvo atėję. Kokias 10 min kažką tylomis šnekėjosi. O vorai - matytumėt, kaip jie gražiai audžia tinklus, ir kaip miega ryte pasikabinę ant savo siūlo. O gandrai su visa gandriukų šeimyna kai treniruojasi skraidyti, gražu žiūrėt. Kaimynei Jadvygai vyras kažkada gimtadienio proga padarė įdomią dovaną - įkėlė lizdą į medį, ir nuo tada po šiai dienai pas Jadvygą sodyboje gyvena gandrai.
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

Štai prašau, kiek gyvybės aplinkui :lol: yra dar ką saugoti, tikrai yra. o aš pamiršau paminėti šernus, kur man bulves iškniso :mrgreen:
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:H :love:
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Kalnarute wrote:na taip musu pagalba jau tiek pridirbo...

Bet sakykit,kaip vel grazinti i musu miskus stumbrus,lokius,vilkus,ernius,sabalus ir t.t?
Be musu pagalbos dabar niekaip.Jeigu pa
leisti jauniklius i miskus savistoviai tai
visokie "svolociai" greitai juos sutvarkys.
Jo jo..aš irgi kaip Briedis už visiško nesikišimo politiką. Jei bandysim gelbėt žvėris, tai jie tik sparčiau nyks..... nieko čia nepadarysi.. O kai atsisėdi miške ir nieko nieko nedarai, tai žvėreliai patys ateina, praeina, nebijo.. Vat kai išmoksim nieko nedaryt gamtai, negelbėt jos, tai ji ir susitvarkys, sugrįš pas mus žvėrys. :) Pareis iš Baltarusijos miškų meškos, pasidaugins vilkai. :) Svarbu tik nieko nedaryti. :)

Dabar dėl išnykusių augalų rūšių. Jie sparčiai nyksta. Bet kaip Balvočiūtė sako: "gamta daro stebuklus". Viskas bus gerai. Nėra taip, kad išnyks 80 procentų rūšių ir mes gyvensim vien tik tarp morkų ir pupelių. :) Manau gamtos ratas yra labai nuostabus... tereikia nieko nedaryt ir pamatysim, kaip vėl atsiranda tos išnykusios rūšys...

Sėklos. Sėkla išlaiko visą informaciją apie augalą. Sėklos ilgai gali išbūti žemėje ir sudygti po daug metų. Jei netyčia pavyksta kur užsikoncervuoti, tai gali labai labai išlikti. Dar aišku yra ir rūšys ištvermingesnės... Grūdų randa net iš pirmykščių žmonių laužaviečių ir juos pavyksta sudaiginti. O tai jau tūkstančiai metų. Gal kiti augalai ne tokie stiprūs, bet manau augalai išnykę prieš 500 metų gali staiga "atgimti" ir vėl atsirasti mūsų planetoje... Visa paslaptis sėklose....

Kitas dalykas yra tas, kad gamta yra didžiulė. Kartais kokiam užkampy išlieka koks augalėlis, o paskui vėlatsiradus žmogaus nesikišimo sąlygoms jis vėl gali pasidauginti... Gal daba yra paskelbta kokia išnykusi rūšis, bet kur nors čepkeliuose vis dar auga vienas augalėli..vat jis pasidaugins ir viskas vėl grįš į savo vėžes...

Trečias dalykas deja yra mūsų mokslas. Mano draugė mikrobiotechnologė, tai ji iš vieno ąžuolo padaro 1000 ąžuolų. Aš jai sakau, kad negalima kištis į gamtą, kad gamtai ji kenkia, bet ji manęs neklauso ir toliau klonuoja tuos augaliukus.... Žodžiu įmanomas toks variantas, kad mokslininkai iš mirusių augalų liekanų priklonuos tų augalėlių... Atsimenat net teorijos yra, kad randa dinozauro DNR ir padaro mažą dinozauriuką iš jo... Mokslas beje to siekia ;) Gal ir pasieks kada... o paskui turės raeiti daug laiko, kol tie mutantai vėl atgaus savo laukines savybes ir išmoks gyventi laisvai ir bus nebemutantai... Galbūt ir taip but. :)

Nu ir supraskim, kad yra dar milijonai ar netgi begalybė įvairių išsigelbėjimo būdų. Galbūt nepavyks mums po 50 metų ar po 200 metų susigražinti išnykusių augalų rūšių... bet tolimesnėj ateity, po 1000 metų ar 2000, tai labai realu, kad tai pavyks...

Ir apskritai gamta yra nuostabi, ji turi begalę būdų kaip susitvarkyti pati. Dėl jos tikrai galim nepergyventi...

Pačiu blogiausiu atveju žmonija sunaikins pusę gamtos ir sunyks pati.. O gamta atsistatys ir vėl pagimdys žmogų... Bet kaip žinom pagal blogiausią scenarijų niekas nevyksta, taigi viskas bus gerai.. ;)

Gamta begalinė :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Post by briedis »

Ne, Neringa, taip bendraut su laukiniais kaip norėčiau aš dar nemoku. Vargu ar jiems iš viso reikia mūsų draugystės, tokios kaip mes ją suprantam. Žvėrys ir paukščiai iš tolo jaučia žmogaus ketinimus. Ir patys geriausi mūsų akimis dažnai visiškai nesuprantami laukiniams. Aišku yra išimčių. Kai gyvūnams naudinga, jie toleruoja žmogaus artumą ( kai yra maitinami, kai įsikuria žmonių namuose ir pan.), bet tai dar nėra bendravimas. Bendravimas galiu būt tik tarp lygiaverčių partnerių.
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

vuo, mata kap y :roll: :wink: :lol:
Post Reply