Augalai suteikiantys apsaugą

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Ar nebus cia su tom verbom, kaip su ziniomis is lupu i lupas perduodamom?
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

Žvaigždėtas dangus wrote:Taip, taip. Umkolorą aš visada naudoju,kai reikia ir niekad neprireikia cheminių antibiotikų. Jokio pašalinio poveikio.
gal gali paaiskinti kas tas Umkolora ar kazkaip naudoji tas geles ar ji galima nusipirkti jau kaip gatava produkta? Ir kada ji reiktu vartoti?
aldute
Posts: 49
Joined: Mon 02 13, 2006, 12:32

Post by aldute »

Uosį, mergaitės, pamiršom. Senoliai sakydavo, kad prie vartų reikia sodinti šermukšnį arba uosį. Tai labai įdomus augalas ir miesto oro nepakelia: labai jautrus mašinų išmetamoms dujoms bei kitoms aplinkos blogybėms, auga lėtai tarsi matuodamas savo darbą. Kaip toj patarlėj devynis kartus pamatuok dešimtą kartą kirpk. Uosis atbaido piktąsias dvasias, o užaugęs labai įspūdingai atrodo.

O apie bijūnus girdėjau, kad padeda atsikratyti baimės, tad vaikams duodavo žiedlapių arba šaknų arbatos. Esą net Bijūno pavadinimas kilęs iš žodžio "baimė".

Kita vertus vieniems reikia vieno augaliuko apsaugai, kitiems kitokio. Mūsų organizmas labai daug pasako apie savo poreikius, kai jo klausai. :D
Žvaigždėtas dangus
Posts: 303
Joined: Thu 01 05, 2006, 12:36
Location: visata

Post by Žvaigždėtas dangus »

[quote="Kristinagal gali paaiskinti kas tas Umkolora ar kazkaip naudoji tas geles ar ji galima nusipirkti jau kaip gatava produkta? Ir kada ji reiktu vartoti?[/quote]
Taip,umckalor-geriamuosius lašus perku vaisitnėje,juos gamina homeopatinių vaistų gamintoja firma DHU.Vartoju vietoj antibiotikų,sergant nosiaryklės ir viršut.kvėpavimo takų uždegimu,peršalus,netgi sergant gripu.
Aureja
Posts: 653
Joined: Wed 05 18, 2005, 14:26
Location: Kaunas

Post by Aureja »

Radau labai idomu aprasyma apie -Ginkmedi.Manoma ,kad ginkmedziai apsaugo nuo gaisro.Kinijoje ir Japonijoje jie sodinami arti sventyklu.Tokijuje 1923m.per gaisra ,po zemes drebejimo ,dauguma ginkmedziu isgyveno.Isliko ir sventykla .kuria jie supo.Kai kiti medziai visiskai sudege .Manoma ,kad zieveje ir lapuose yra medziaga ,kurios atsparios ugniai.Sveksnos parke augantis ginkmedis yra seniausias Lietuvoje.1991m atliktais dendrologiniais tyrimais nustatyta ,kad jo amzius-125 metai ,aukstis-18m,o skersmuo-0,7m.Samanaiginkmedziu seklas naudojo atlikdami ivairius ritualus.Jie -seniausi medziai Zemeje,zaliave Juros ir kreidos periodais ,kai gyveno dinozaurai.C.Darvinas vadino juos gyvosiomis iskasenomis.Dziovinti lapai ir seklos medicinoje naudojami jau tukstacius metu.Tai geri vaistai nuo kraujotakos ir ypac smegenu veiklos sutrikimu./Sodo spalvos.2005.Nr.11/
Dievo ausi greiciausiai pasiekia zodziai, is zmogaus sirdies ateinantys (J. Kuvykas)
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

:D vasarą pasisodinau ginkmedį prie namų, tai laukiu nesuluakiu pavasario - įdomu, kaip atlaikė žiemą ( buvau nendrėmis aprišusi). labai gražiai lapai pagelsta rudenį :P :D
Vija
Posts: 46
Joined: Fri 05 07, 2004, 20:04

Post by Vija »

Pastebejai viena dalyka apie soda. Apleistam sode visos obelys derejo puikiai, obuoliai buvo sveiki ir grazus, sode zole iki pazastu, sabakstynas, nors aplinkui kaimynu sodai sutvarkyti.
O stai mano priziurimame sode ten kur nupurskiau ten obuoliai uzaugo, o kur nepasiekiau- ne obuoliai neuzsimezge, tas ziedgrauzys patvarke.
Negi ta zole nesienaujama turi kazkokiu parazitus atbaidanciu savybiu?
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

Labai geras pastebėjimas :lol: ir mūsų soduose yra toks senas (gal 40 metų) apleistas nešienaujamas sodas, tai ir ten būna skanių obuolių - aš net rudenį pasirenku - tikrai skanūs. o žolė ten - iki kelių ir auga dilgėlės visokios, matyt dar nukritę ir supuvę obuoliai patręšia, tai žolė dar vešliau auga :roll: :D kai teko būti senose sodybvietėse, kur yra išlikę seni apžėlę sodai, tai irgi būdavo obuolių. labai gali būti, kad toje žolėje gyvena visokie naudingi vabaliukai ir pan., kurie atbaido obelų kenkėjus :) žemė prei šaknų neperdžiūna ir gal obelys atsparesnės būna. aš savo sodelyje irgi nieko nešienauju ir negrėbstau - dargi priešingai atnešu iš miško lapuočių lapų ir apmulčiuoju jais žemę aplink vaiskrūmius ir kitokius krūmus. tada ir sausra nebaisi - nereikia laistyt, galima maišyti nu neutraliom durpėm ir dėti storu sluoksniu ir dar nasturtų prikaišioti, kad amarus priviliotų. sako ir pomidorus naudinga po obelimis pasodinti - atbaido kenkėjus. aš tarp savo obelų dar planuoju pasodinti avietes - sako padeda vienos kitoms, saugo nuo ligų. tiesa, jau iš rudens po obelim įkišau česnakų - irgi nepakenks :D o kaimynai soduos aplinkui vargsta - grėboja lapus, degina, o aš patyliukais juokiuosi iš jų nepiktai, kad sau darbo prisigalvoja. jie mano, jog reikia sudeginti lapus, kad neplistų ligos, o aš įsitikinusi, kad ligos ir plinta dėl to, kad per mažai tų šabakštynų, per daug sterilu :P :!:
tiesa, mano obelys dar tik pernai pasodintos, tai apie derlių dar anksti kalbėt, bet žiūrėsim, kaip eisis su tais eksperimentais - anokie čia eksperimentai, kuo mažiau kišiesi, tuo geriau ir žmogui ir sodui :lol:
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Dobė wrote::D vasarą pasisodinau ginkmedį prie namų, tai laukiu nesuluakiu pavasario - įdomu, kaip atlaikė žiemą ( buvau nendrėmis aprišusi). labai gražiai lapai pagelsta rudenį :P :D
:D :D :D
Truputi pacituosiu is knygos " The Encyclopedia of Medicinal Plants", parasyta Andrew Chevallier, a DK Publishing Book, 1996.
Mazomis raidelemis sioje knygoje radau posaki: " First the word, then the plant, lastly the knife" Aesculapius of Thassaly c. 1200 BC. - Pirmiausia buvo zodis, paskui augalas ir tik po to - peilis ( laisvai verciant).
Ginkgo, Maidenhair Tree, Bai Guo (kinietiskai), Ginkgo biloba (Ginkgoaceae) - manoma, kad buves seniausias musu planetos medis, auges jau pries 190 mln. metu. Uzauga iki 30 metru. Lapai ir ju ekstraktai gydo sutrikusia apytaka ir palaiko pakankama kraujo padavima i centrine nervu sistema. Ginkgo taip pat gydo astma, yra puikus antialergenas ir antiuzdegiminis vaistas. Kinieciai dar naudoja Ginkgo seklu preparatus pagerinti sunku alsavima ir sumazinti skreplius; gydo maksties isskyras, silpna slapimo pusle, slapimo nelaikyma. Lapu preparatais tradiciskai gydoma astma. Lapai ir vaisiai renkami rudeni.
Vaistai is Ginkgo labiausiai populiarus Prancuzijoje ir Vokietijoje. Milijonai vidutinio amziaus ir vyresni zmones juos naudoja, kad pageretu smegenu veikla ir atmintis, ir , kad sumazetu insulto galimybes. Tai vienas geriausiu vaistu pries senatvine skleroze. Patariama neperdozuoti, nes gali ivykti toksine reakcija. Kai kuriose salyse draudziamas naudoti (!?)
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

tikrai labai gražus ir vertingas medis (+) ir tokia nuostabi geltona lapų spalva rudenį :D
gerasvejas
Posts: 3
Joined: Mon 04 28, 2008, 16:07

Re: Augalai suteikiantys apsaugą

Post by gerasvejas »

labai idomus forumas ir ypac sita tema :wink: ji man ir aktuali, nes turiu neisprendziama klausima... man jau ne viena pavasari buna labai jautriai ciaudanti nosis sausuoju laikotarpiu (nuo balandzio vidurio iki pirmuju liuciu geguzes viduryje), nezinau, ar nuo padidejusios tarsos gatvese, ar nuo ziedadulkiu... paminejote, kad ginkmedis turi antialerginiu savybiu... gal galite daugiau tai pakomentuoti? be to, mane domintu, kokie kiti medziai ir kambariniai augalai saugo nuo sienliges, kaip nors neutralizuoja ziedadulkiu poveiki ar naikina alergija sukeliancius parazitus (pvz, namu erkutes ir pan.)? :roll: :)
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Re: Augalai suteikiantys apsaugą

Post by Dobė »

labai norėčiau jums ką nors gero patarti, gerasvejau, bet kai pati neturiu alergijos, tai sunku kitam patart. Šiaip iš skaitytų knygų ir savo gyvenimiškų pastebėjimų susidariau nuomonę, kad tokia pavasarinė alergija ar šienligė yra aplinkos taršos rezultatas. paradoksas - nuo benzino išmetamųjų dujų lyg ir nebūna alergijos, o štai nuo nekaltų gamtiškų žiedadulkių kai kurie žmonės smarkiai negaluoja :roll: arba nuo kokių uogų, tarkim braškių, ar vaisių, pvz. apelsinų ar kitų citrusinių. na galima galvoti, kad alergija sukelia ne pačios uogos ar vaisiai, o jų auginimui naudojamos sintetinės trąšos. iš tikrųjų, valgant vis labiau užterštą maistą, kvėpuojant vsi labiau užterštu oru, žmogaus organizme palaipsniui įvyksta neigiami pokyčiai, kurie ir pasireiškia tomis alergijomis ir būtent pavasarį, kai pats medžių žydėjimas viskas paūmėja. juk dabar vos ne kas antram kūdikiui diagnozuojama kokia nors alergija. o kaip gi ja atsikratyti :?: yra toks principas, kuriuo remiasi homeopatija (alternatyvus gydymas) - nuo ko susirgai, tuo ir gydykis. tik mažomis dozėmis, labai mažomis. pvz. homeopatinėje literatūroje patariama nuo alergijos žiedadulkėms gydytis natūraliu medumi, vartojant jį atsargiai nedideliais kiekiais, stebint organizmo reakciją, savijautą. juk meduje pilna žiedadulkių. o kodėl nepabandyti, gal padės, ne iš karto, bet turėtų padėti. o pradžiai, kai alergija paūmėja ir atsiranda sloga, galima pavartoti homeopatinių purškalų, pvz visose vaistinėse yra tokio Euphorbium compositum purškalo, kuris skirtas ir alerginei slogai (rinitui) gydyti. o jei pastebėsite teigiamą medaus poveikį, galbūt galima palaipsniui save grūdinti tomis žiedadulkėmis, būnant gamtoje, kvėpuojant žiedadulkių prisodrintu oru. kitas dalykas, reikia įsiklausyti į save - ką valgote, galbūt pakeisti racioną, valgyti natūralesnį maistą, vengti konservantų, dirtinių dažiklių kvapiklių ir kitokių blogų priedų. o jei pasistengti suvalgyti daugiau miško uogų - šiek tiek žemuogių, aviečių, mėlynių, ekologiškai išaugintų vaisių ir uogų, kokių žolių pakaramtyti pievoje. atsargiai, nepadauginant. dėl ginkmedžio, tai visgi jis yra egzotas, pas mus neauga, kad atmintį gerina, tai tikrai, bet nesu tikra, kad apsaugo nuo alergijos. nežinau ar yra kokių ypatingų būtent nuo alergijos saugančių augalų - abejočiau. jie visi saugo vienaip ar kitaip. o namų erkutės - aš irgi kažkada pakeičiau visas pūkines pagalves, kad jų atsikratytume, tiesiog namų aplinkoje turi būti kuo mažiau sintetikos ar daiktų, kuriuose linkę kauptis dulkės - kilimų ir pan., reikia palaikyti tvarką, prapaluti grindis su šiek tiek natūralaus ūkiško muilo tirpalu, įlašinant kelis lašus arbatmedžių ar rozmarino aliejaus, auginti pelargonijas, "jeronimą", citrusinius - jie maloniai kvepia ir dezinfekuoja orą. taip pat manau būtų sveika gerti žolelių arbatas - medetkų, dilgėlių, ramunėlių, kraujažolių - jos valo kraują ir slopina alergijas :D
gerasvejas
Posts: 3
Joined: Mon 04 28, 2008, 16:07

Re: Augalai suteikiantys apsaugą

Post by gerasvejas »

dekoju uz tiek daug patarimu :D dabar studijuosiu... atsirinksiu, kas man labiau tinka ... (+) issyk galiu pasakyti, kad medus ir biciu produktai man alergijos nesukelia, bent jau nedidina :) taciau jau pora metu stebina tai, kad minetu laikotarpiu (jei sausa) tiesiog nuo gatves dulkiu, kartais ir nuo cigareciu dumu cia pat ima ciaudulys... labai nesvarus ir musu autobusai ir troleibusai (isskyrus naujausius su kondicionieriais): juose taip pat vos istveriu pora sustojimu neuzsciaudejes ... :roll: idomus pastebejimas del trasu, jos garuodamos irgi daro poveiki orui... svarbus ir namu tvarkymo pasiulymai, reikes surast laiko keisti grindu danga... :) dekoju ir del patarimo gerti zoleliu arbatas... alergijos metu tirsteja kraujas, taigi gal ir tinka kraujazole ir kiti panasus augalai... o 'jeronima' turiu, bet poveikio nepajuntu... :)
grete12
Posts: 1
Joined: Thu 05 24, 2012, 17:10

Re: Augalai suteikiantys apsaugą

Post by grete12 »

Man iškart viskas pagerėjo, kai išplėšėmė tą sintetinį laminatą, gelių dar ne mažai prisistačiau.
Post Reply