Ką daryti su žabais?

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

:wink: jūs visiškai teisus, batuotas katine, komposta krūva, padaryta žmogaus rankomis nėra natūralu. aš vis galvoju, kaip čia gudriau padarius, kad mažiau vargo kompostuojant - natūraliausia būtų visas organines atliekas išmesti tiesiog po vaismedžiais ar ant lysvių - lai pūva pamažu. bet kitavertus, tai ir daržai nėra natūralu - gamtoj niekas lysvėmis ar eilėmis neauga, viskas pramaišiui, tai kū dabar daryt? matyt kažkokio dirbtinumo neišvengsi, visgi žmogui tenka kištis, jei norisi valgyt ne tik dilgėles, pienes, garšvas, o ir salotas, agurkus, pomidorus, špinatus, kaip manot :wink: :D na jei jums atrodo, kad deginti prasminga, tai ir deginkit sau :)
o pūnantys savartynai tai žmonių sankaupos problema. jei žmonės nebūtų susitelkę miestuose, miesteliuose, jei leistų savo atliekoms supūti kur nors darže, tai argi būtų iškilę tokie savartynų montblanai? na bet atliekos jau kita neišsemiama tema :)
o per Jonines tai aš labai mėgstu pasėdėti prie laužo, paspoksoti į ugnį :D
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Post by briedis »

Na va, batuotas katine, esi ūkininkas, o nesupranti, kad komposte nevyksta joks puvimas. Tas procesas, kai mikroorganizmai su sliekais skaido organiką, vadinasi FERMENTACIJA. Joje dalyvauja aerobiniai organizmai, o puvime- anaerobiniai. Anaerobų daugelis- patogenai, puvinių sukėlėjai, daug jų pavojingi ir žmogui. Puvimo metu išsiskiria nuodingos dujos- metanas, sieros vandenilis ir t.t. Dirvoje natūraliai joks puvimo procesas nevyksta, jei jis vyktų- mes uždustume nuo smarvės.
batuotas katinas
Posts: 157
Joined: Mon 01 22, 2007, 17:43

Post by batuotas katinas »

briedis wrote:Na va, batuotas katine, esi ūkininkas, o nesupranti, kad komposte nevyksta joks puvimas. Tas procesas, kai mikroorganizmai su sliekais skaido organiką, vadinasi FERMENTACIJA. Joje dalyvauja aerobiniai organizmai, o puvime- anaerobiniai. Anaerobų daugelis- patogenai, puvinių sukėlėjai, daug jų pavojingi ir žmogui. Puvimo metu išsiskiria nuodingos dujos- metanas, sieros vandenilis ir t.t. Dirvoje natūraliai joks puvimo procesas nevyksta, jei jis vyktų- mes uždustume nuo smarvės.
Netrink makaronų. Dujas žemė išskiria... beja komposte nevyksta gryna 100% fermentacija. :lol: Deja joks ūkinikas nesu, bet neišsiduosiu kas esu.
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Post by briedis »

Teisybė, jeigu kompostas negauna pakankamai deguonies- jame vyksta ir puvimo procesas. Norejau pasakyt apie natūralų procesą, kuris vyksta gamtoje be žmogaus įsikišimo. O gal gali paaiškint, kokiu būdu žemė išskiria dujas? Kažkaip pirma karta girdžiu, kad sterili žemė išskirtų kokias nors dujas.
batuotas katinas
Posts: 157
Joined: Mon 01 22, 2007, 17:43

Post by batuotas katinas »

Pvz.: Pagrindinis puslapis / būstas / pereiti prie 3 numerio galima rasti DONATUS parašymą:
"Mano dėstytojas, pusę Klaipėdos apstatęs projektuotojas, sakė, kad radono dujas išskiria ir pati žemė. Tad jei namas be rūsio, dujos patenka tiesiai į kambarius. Bent kažkiek. Tad reikėtų, anot jo, pasirūpinti gera izoliacija.
Mano galva, jei namukas bus beveik be betono ir jame gyvens stiprūs ir sveiki žmonės, mylintys Žemę, tai ir radiacija bus mažesnė ir nedarys jokio poveikio. "
Kompostas nėra strili žemė. Be to kaži ar gamtoje daug tų idealiai sterilių erdvių?
batuotas katinas
Posts: 157
Joined: Mon 01 22, 2007, 17:43

Post by batuotas katinas »

Nesupratau? Ką turite omenį sakydamas "sterili žemė"?
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Post by briedis »

Aš kalbejau apie dujas, susidarančias puvimo proceso metu, t.y. apie metaną ir sieros vandenilį. Jas išskiria butent puvimo bakterijos, tiksliau dujos išsiskiria kaip bakterijų veiklos produktas. Vykstant aerobinei fermentacijai išsiskiria anglies dvideginis- pagrindinio augalų maisto šaltinis. Sterili žemė- tai žemė be gyvybės, be mikrobų. Joje nevyksta biocheminės reakcijos.
batuotas katinas
Posts: 157
Joined: Mon 01 22, 2007, 17:43

Post by batuotas katinas »

Tai deginant žabus gal išsiskiria metanas ir sieros vandenilis?

Kaip matai, pats parodei, jog nuo CO2 išmetimo į atmosferą neišsigelbėsim. Be to ir kitokius kvapus ta kompostinė krūva skleidžia. Ne tik CO2 nuo jos sklinda.

(Ego visad minty teturėjau tik CO2)
batuotas katinas
Posts: 157
Joined: Mon 01 22, 2007, 17:43

Post by batuotas katinas »

Dobė wrote:daržai nėra natūralu - gamtoj niekas lysvėmis ar eilėmis neauga, viskas pramaišiui, tai kū dabar daryt? matyt kažkokio dirbtinumo neišvengsi, visgi žmogui tenka kištis, jei norisi valgyt ne tik dilgėles, pienes, garšvas, o ir salotas, agurkus, pomidorus, špinatus, kaip manot :wink: :D na jei jums atrodo, kad deginti prasminga, tai ir deginkit sau :) :D
Visada su malonumu vigvame pasikuriu ugnelę, bet čia kalbam apie tuos nelemtus žabus. Taigi ir ego pramaišiui sodinu viską kas man patinka. Gamtoje monokultūros nedera, tad ir sovietinės miškininkystės "monokultūriškai išsterilizuoti" miškai man kelia tik liūdesį...

Žabų į kompostą nededu, bet tempiu juos arčiau miško. Kompostui renku lengviau pūnančią organinę žaliavą. http://www.rojaussodai.lt/straipsnis.php?id=741
ArturasGeniu
Posts: 112
Joined: Wed 07 18, 2007, 13:45
Location: Geniu km.

Re: Ką daryti su žabais?

Post by ArturasGeniu »

Jei turite daugiau laisvos žemes, tai žabelius galima labai palčiai panaudoti ivairiems naudingiems dalykeliams. Bet jei laisvo ploto neturite, tai geriausia butu susmulkinti juos. Jei turite krosnele, židini ar lauko laužaviete, atsiradus progai visada bus jauku prie ju pasedeti, pamedituoti ar pasigaminti kokio valgio. Jei neturite galimybes ar nenorite ju deginti, galima juos negiliai užkasti, apdengti lapais, žole ir leisti jiems naturaliai sutrunyti, paskui jais galima mulčiuoti krumelius ar kitus medelius. O jei turite galimybe, tai geriausia butu juos išvežti ir palikti mažai lankomoje miško vietoje ar prie pelkes, kur jie per kelis metus sutrunys ir patreš kitus augaliukus, po keliu metu užaugs samaneles ir juos suvalgys grybai. Aš žabus labai vertinu ir sukaišiojes i žeme aplink jaunus medelius darau apsauga nuo kiškiu ir stirnu. Žinoma, vaizdzelis nekoks, bet medeliams saugu augti ir vasara juos ne taip baisiai saule išdžiovina. Po keliu metu jie supuna ir patrešia tuos pačius medelius.
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Re: Ką daryti su žabais?

Post by Dobė »

o kad man kas tų žabų duotų - aš juos mielai ir į kompostą dėčiau, neseniai paskaičiau, kad net per daug smulkinti nereikia - tada į kompostą daugiau oro prieina, greičiau vyksta fermentacija. o dar žabus galima panaudoti kompostinėms lysvėms ar sodinant kai kuriuos krūmus, pavz. šilauoges. padaromas iš pagaliukų arba tų pačių žabų aptvariukas, apačioj, ant velėnos prikraunama pagaliukų, žabų (geriau jau šiek tiek patręšusių), tada smulkesnių žabelių, stiebelių, galima šiaudų, šieno, lapų, pjuvenų ir užpilama kompostu ar kompostu maišytu su žeme (durpėmis) į tokią kompostinę kliombą ir įsodinamas šilauogės krūmas. aš ketinu taip ir pasodinti pavasarį. kai tik kaimynė geni savo krūmus, tai vis nori nugenėtas šakas sudeginti - atseit riogso, netvarkinga, bet aš paprašau, kad atiduotų man, susikraunu kieme nuošaly, palaikau kokį pusmetį - tai laužui praverčia, tai kompostui - kartais net tenka specialiai į mišką eiti ieškoti žabų ar lapų kompostinei, nes mano ūkyje nuolat trūksta organikos - pušyno smėlis, žolė beveik neauga, o daugybė spyglių ir šiškų (panaudoju mulčui) turint daugiau ploto galima specialiai didelę žabų krūvą sukraut ežiams privilioti - jie mėgsta ten pasislėpti, o gal ir apsigyventų, vaikų atsivestų :)
eituwis
Posts: 53
Joined: Thu 10 11, 2007, 15:32

Re: Ką daryti su žabais?

Post by eituwis »

Natūraliai metanas išsiskiria pelkėse, durpynuose. Liaudyje dar vadinama "pelkių dujomis" :)
Meilė - tai kūryba!
http://zalciolunkis.puslapiai.lt/
ArturasGeniu
Posts: 112
Joined: Wed 07 18, 2007, 13:45
Location: Geniu km.

Re: Ką daryti su žabais?

Post by ArturasGeniu »

jeigu žabai beržiniai, tai dar galima vaikučiams išvirti beržines košes...:)
batuotas katinas
Posts: 157
Joined: Mon 01 22, 2007, 17:43

Re: Ką daryti su žabais?

Post by batuotas katinas »

Kad genimas buvo sodas. Na jei nesinori ( etika neleidžia ) savos žemės gadint, gal kaimynas sutiktų sudegint? Netikiu, kad pavyks visus įtikint nebedegint atliekų. Šalia sodų miškai būna sutvarkyti, tad ten šakas irgi nunešti negražu ir baisu, kad miškininkai nepagautų.
ArturasGeniu
Posts: 112
Joined: Wed 07 18, 2007, 13:45
Location: Geniu km.

Re: Ką daryti su žabais?

Post by ArturasGeniu »

jei kitais budais nepavyksta jais atsikratyti, tai lieka tik kasti grioveli, niekam netrukdomoje vietoje ir juos palaidoti, ant virsaus uzdeti velena ar samanas. Tai per kelis metus, juos bakterijos ir patvarkys. Jei miskas naturalus, tai susmulkintas sakeles galima butu ismetyti didesniame plote ir kaimynams nekris i akis didele kruva zabu, juk nuo medziu pastoviai nukrenta nudziuvusios sakeles, kurios veliau supuna.
Toltik
Posts: 580
Joined: Fri 10 28, 2005, 9:56
Location: Laisvės oazė
Contact:

Re: Ką daryti su žabais?

Post by Toltik »

ojojoi.... pakasti negerai... :)
pakasus daug sunkiau patekti bakterijoms kurios kvėpuoja oru ir skaido organiką, po žeme gali koncervuotis ir priedo velėna draskoma.. Geriausia žabus palikti paviršiuje, kad nekristų labai į akis tai galima juos susmulkinti. Na paprastai kaip malkas kapoja. Imi didelį žabą, nukapoji mažas šakeles, tada žabą sukapoji iki malkyčių ir šakeles smulkias dar kartą kirvuku susmulkini ir išmėtai po sklypą, galima tarpežiuose ant takelių išmėtyti tai bus ir mulčia ir vaikštinėti patogu. Bet čia tiems kam patinka su malkytėm užsiimti, kapoti ir t.t. turi noro ir laiko tam. O jei ne tai gali paieškoti kokio pjuvenų gaminimo agregato ir atsivežęs į sklypą sutrupinti viską, bus taip pat mulčiai... :h:  :yy:
Kestutis
Posts: 2
Joined: Fri 10 09, 2009, 16:30

Re: Ką daryti su žabais?

Post by Kestutis »

:h:
Matau kad visi esat be galo turtingi. O kuom apšildote savo namus?Perkat malkas ar kitokį kurą , taigi bereikalingos išlaidos.
Aš pasigaminau patį primityviausią rankinį presą ir gaminu kuro briketus iš bet kokios organinės medžiagos. Net triušių ar ožkų spirukai patekę į tokį briketą jį "pagerina" _ dega mėlyna liepsna. Jau eilė metų kaip naudoju tokį kurą ir esu patenkintas.Tai netik ekonomiška , bet nuo manęs nenukenčia miškas _ planetos plaučiai.
Kiek daug postringavimų dėl kompostavimo. :!: Ar Jums nekyla mintis , kad natūralios kilmės medžiagos , dalyvaudamos ekoprocese negali būti kenksmingomis :?: Juk visa planetos gyvybė pagrįsta bakteriologiniu pagrindu , bakterijų pilna mūsų organizme ir jos vaidina toli gražu ne kenksmingą rolę.
Tikras kompostas yra gaminamas ne vienerius metus.Tik gerai perpuvęs ar kaip Jūs sakote susifermentavęs jis taps pačia vertingiausia trąša.Augalai pajėgūs įsisavinti tik humusą , kuris gaunasi visokiems bestuburiams ir bakterijoms "perdirbus" organines medžiagas.
Taigi , be komposto galite nesitikėti gausių derlių. O žabai , juk taip pat organinė medžiaga. Šakelėms užaugti buvo naudojamos tos pačios medžiagos , kurių reikės Jūsų bulvėms , morkoms ir visoms kitoms Jūsų auginamoms kultūroms.
Naudodami trąšai gryną mėšlą ar mineralines trąšas visada rizikuojate pertęšti , o kompostas _ įdealiai subalansuota ekologiškai švari trąša. Beabejo reikia vengti , kad į kompostą nepatektų įvairios sintetinės kilmės medžiagos.

Ugnies naudojimą pripažįstu tik ugniakure ar židinyje. Degindami ugnį atvirame lauke žudome begalę naudingų gyvūnų ir mikroorganizmų.Išimtinais atvejais gal ir tikslinga išdeginti kokį nors pavojingai užkrėstą plotą , bet visgi geriau tai palikti pačios gamtos valiai. Tą tiesą patvirtina milijonus metų atlaikę natūralūs gamtos procesai. Tik mes , žmonės , pasisavinę
Dievo valią , bandome įrodyti esą protingesni , tik deja rezultatai ne mūsų naudai.
Labai dažnai pagalvoju , kad Prometėjas gavo pelnytą bausmę , nes davė žmonėms tai kuo jie dar ir dabar neišmokę teisingai naudotis.
Sėkmės , mielieji :!:
:love: :h:
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Ką daryti su žabais?

Post by briedis »

Tikras kompostas yra gaminamas ne vienerius metus.Tik gerai perpuvęs ar kaip Jūs sakote susifermentavęs jis taps pačia vertingiausia trąša.Augalai pajėgūs įsisavinti tik humusą , kuris gaunasi visokiems bestuburiams ir bakterijoms "perdirbus" organines medžiagas.
Taigi , be komposto galite nesitikėti gausių derlių. O žabai , juk taip pat organinė medžiaga. Šakelėms užaugti buvo naudojamos tos pačios medžiagos , kurių reikės Jūsų bulvėms , morkoms ir visoms kitoms Jūsų auginamoms kultūroms.
Naudodami trąšai gryną mėšlą ar mineralines trąšas visada rizikuojate pertęšti , o kompostas _ įdealiai subalansuota ekologiškai švari trąša. Beabejo reikia vengti , kad į kompostą nepatektų įvairios sintetinės kilmės medžiagos.
Vertinu Jūsų patirtį, Kęstuti, bet agronomijos dar vertėtų pasimokyt... prieš svarstant tokius esminius klausimus. Pradžiai: augalai visiškai nesugeba pasisavinti humuso, puikiausi derliai yra gaunami be komposto, kompostas nėra jokia subalansuota trąša, jis visiškai nereikalingas ir tėra beprasmis augalams reikalingos energijos bei anglies dvideginio- pagrindinio augalų maisto švaistymas.
Pagarbiai Saulius Jasionis
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: Ką daryti su žabais?

Post by Laimis »

Anastasijiečiai ūkininkauja maždaug hektaro ploto sklypuose, todėl sukrauti krūvai žabų kurioje nors hektaro pusėje, tikrai atsiras vieta. Geriausiai krauti po medžiais. Tai bus ir trąša, ir nesimaišys vaikščiojimui. Be to, tai bus namai įvairiai gyvūnijai.

Bijoti, kad ligos, vabzdžiai, grybai ir bakterijos veisis tokioje krūvoje neverta. Sveikų augalų su geru imunitetu niekas nepuola. Visa tai natūralus procesas. Pulti ligos gali tik genimus medžius, blogas veisles, netinkamai prižiūrimus, silpnus augalus.

Komposto daryti irgi neverta. Jis reikalauja daug darbo ir duoda mažai naudos. Geriau darže dvi lysves padaryti. Vieną - kur auginami augalai, kitą - atvirą lysvę, skirtą kompostavimui. Vienais metais dedi atliekas į vieną lysvę, o kitoje augini augalus. Po žiemos darai atvirkščiai. Gamta viską padaro ir nereikia komposto nei maišyti, perkasinėti, nei nešioti jo iš vienos sodybos galo į kitą.

Blogiausias variantas yra žabus deginti. Jokiu būdu negalima deginti žabų be reikalo. Degant medienai išsiskiria kenksmingos medžiagos. Jos pasklinda po orą, nusėda ant augalų, patenka į žmogaus organizmą ir sukelia įvairiausias ligas. Degant cigaretei mokslininkai paskaičiavo susidaro apie 4 000 cheminių junginių. (Panašus dalykas gaunasi ir deginant žabus.) Dalis jų nekenksmingi, dalis sukelia vėžį, kita dalis sukelia nevėžinius susirgimus.

Štai keletas medžiagų (toli gražu ne visos), kurios išsiskiria paprastoms malkoms degant:

Chemical Composition of Wood Smoke
Species g/kg wood

Carbon Monoxide 80-370
Methane 14-25
VOCs (C2-C7) 7-27
Aldehydes 0.6-5.4
Formaldehyde 0.1-0.7
Acrolein 0.02-0.1
Propionaldehyde 0.1-0.3
Butryaldehyde 0.01-1.7
Acetaldehyde 0.03-0.6
Furfural 0.2-1.6 1.6
Substituted Furans 0.15-1.7
Benzene 0.6-4.0
Alkyl Benzenes 1-6
Toluene 0.15-1.0
Acetic Acid 1.8-2.4
Formic Acid 0.06-0.08
Nitrogen Oxides (NO,NO2) 0.2-0.9
Sulfur Dioxide 0.16-0.24
Methyl chloride 0.01-0.04
Napthalene 0.24-1.6
Substituted Napthalenes 0.3-2.1
Oxygenated Monoaromatics 1 - 7
Guaiacol (and denvatives) 0.4-1.6
Phenol (and denvatives) 0.2-0.8
Syringol (and derivatives) 0.7-2.7
Catechol (and denvatives) 0.2-0.8
Total Particle Mass 7-30
Particulate Organic Carbon 2-20
Oxygenated PAHs 0.15-1
Polycyclic Aromatic Hydrocarbons (PAH)
Fluorene 4x10-5 - 1.7x10-2
Phenanthrene 2x10-5 - 3.4x10-2
Anthracene 5x10-5 - 2.1x10-5
Methylanthracenes 7xl0-5 - 8x10-5
Fluoranthene 7xl0-4- 4.2xl0-2
Pyrene 8x10-4 - 3.1x10-2
Benzo(a)anthracene 4x10-4 - 2x10-3
Chrysene 5x104- 1x10-2
Benzofluoranthenes 6x10-4- 5x10-3
Benzo(e)pyrene 2x104 - 4x10-3
Benzo(a)pyrene 3x104- 5x10-3
Perylene 5x10-5 - 3x10-3
Ideno(1,2,3-cd)pyrene 2xl0-4- 1.3x10-2
Benz(ghi)perylene 3x10-5- 1.lx10-2
Coronene 8x10-4- 3x10-3
Dibenzo(a,h)pyrene 3x104- lx10-3
Retene 7x10-3 - 3x10-2
Dibenz(a,h)anthracene 2x10-5 - 2xl0-3
Trace Elements
Na 3x10-3 - 1.8xl0-2
Mg 2x10-4 - 3x10-3
Al 1x10-4 - 2.4x10-2
Si 3x10-4 - 3.1x10-2
S 1x10-3 - 2.9x10-2
Cl 7x10-4 - 2.1xl0-2
K 3x10-3 - 8.6x10-2
Ca 9xl0-4 - 1.8x10-2
Ti 4x10-5 - 3x10-3
V 2xl0-5 - 4x10-3
Cr 2x10-5 - 3x10-3
Mn 7xl0-5 - 4x10-3
Fe 3x10-4 - 5x10-3
Ni lxl0-6 - lx10-3
Cu 2x10-4 - 9x10-4
Zn 7xl0-4 - 8x10-3
Br 7x10-5 - 9x10-4
Pb lx10-4 - 3x10-3
Particulate Elemental 0.3 - 5
Carbon
Normal alkanes (C24-C30) 1x10-3 - 6x10-3
Cyclic di-and triterpenoids
Dehydroabietic acid 0.01 - 0.05
Isopimaric acid 0.02 - 0.10
Lupenone 2x10-3 - 8x10-3
Friedelin 4x10-6 - 2x10-5
Chlorinated dioxins 1xl0-5 - 4x10-5
Particulate Acidity . 7x10-3 - 7x10-2

http://burningissues.org/bi/table2.htm
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Post Reply