Varnalėša

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Varnalėša

Post by briedis »

O būtent nedirbamoj žemėj ir yra gaunami geriausi rezultatai iš ploto vieneto. Aš jokiu būdu nepropaguoju gamtinės agrotechnikos, tiesiog matau rezultatus. Daržovėmis rimtai neužsiimu,nes jų beveik nevalgau. Bet pvz. O.Telepovas iš Omsko, užsiimantis bulvėmis, renka po toną iš aro nedirbamoj žemėj. Keturi- septyni kilogramai nuo krūmo, turinčio du- tris stiebus. O kartais ir po dvi tonas užauga... Apie tokius derlius ariamoj neteko girdėt. Mūsiškių daržininkų pasiekimai ne ką blogesni, būtent auginant šakniavaisius. Su bulvėmis mums dar taip nepavyko, nespėjom atsirinkti tinkamųveislių, bet tai tik laiko klausimas. Štai vienų draugų morkose pernai pelės lizdus suko :D . Ne lysvėj, šakniavaisiuose urvus išsigraužė ir vaikus augino. Burokėliuose galėtų ir voverės gyvent, deja jos po žeme nelandžioja. Ir tai- penketą metų nedirbtoj žemėj, tik po mulčiu. O man labiau patinka sodas. Tiesa, jis dar jaunas ir stebuklų nėra, bet greitai bus :D . Vienas draugas iš Rusijos jau dvylika metų sodininkauja neliesdamas žemės jokiu įrankiu, neturi hektaro žemės- 18 arų. Pernykštis pelnas- 200 dolerių iš kvadratinio metro (už vaisius ir sodinukus), reali produkcija pardavimui auginama šešių arų plote. Suskaičiuot nesunku. Kas ką nors panašaus pasiekė dirbamoj žemėj? Mes einam ta kryptimi ir matom gerėjančius rezultatus.
Kitas dalykas- skonis. Jokiais būdais dirbamoj žemėj neužauginsi tokio skonio daržovių, kokios užauga nedirbamoj. O skonis daug ką pasako apie kokybę. Šitą patvirtins bet kas, užsiimantis GŽ. Galėčiau suorganizuot vasarą kokią degustaciją braškių, pomidorų ar kopūsų- pasaulis išsižiotų, bet man tai neaktualu. Informacija yra, kiekvienas gali taip užsiaugint.
Rudenį vienam susitikime labai aiškiai supratau: geras maistas jau tapo pačiu vertingiausiu ir brangiausiu dalyku. Žmonės ieško maisto ir mokėtų už jį bet kiek, kad tik jo būtų. O mes mokomės jį augint... Taigi, gero sodininko, gyvulininko ar daržininko amatas- labai perspektyvus. Ir žemdirbystė taps labai prestižiniu užsiėmimu :D . Man ji ir dabar labai prestižinė.
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Varnalėša

Post by kestutis670 »

Vynuogės "atkeliavo" iš žilos senovės , kuomet dar niekas tokio žodžio " chemija" nebuvo girdėjęs. Tai valgė tais laikais žmonės vynuoges ar ne :?: Beabejo valgė ir vyną spaudė ir džiovino... Tai kas pasidarė , kad šiais laikais neįmanoma jų užauginti :?: Ar tai nėra sąmonėje susiformavusi įteigta nuostata :?:

Mano broliukas labai tolimas nuo žemdirbystės , nemėgsta ir literatūroje knaisiotis , o gal daugiau kaip dešimtmetį augina vynuoges ir kasmet jų turi. Valgo "žalias", spaudžia vyną , verda uogienes ir džemus , ir jokių "mokslų". Pradėjo nuo T.Ivanausko vynuogių , o dabar turi kelių veislių ir desertinių. Jos nenusileidžia nei skoniu , nei išvaizda atvežtinėms
Ką tik jam skambinau ir prašiau , kad pavasariui paruoštų kelis daigelius ir man , nes kai buvau išsikraustęs ir palikęs be priežiūros _ išnyko.
Taigi , stebuklų nereikia ieškoti. Turėk norą ir nepalaužiamus ketinimus , truputį kantrybės ir eksperimentatoriaus gyslelę ir džiaugsies rezultatais :D

Bėda ta , kad mes tarsi pasakos vilkas , kuris pradėjo ūkininkauti _ vos įbėręs grūdą žemėn klausia :"ar jau galima duoną valgyti" :?: :lol:
:love: :h:
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Varnalėša

Post by briedis »

Nu va kaip gražu. O gal galima sužinot, kokias veisles augina?
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Varnalėša

Post by kestutis670 »

briedis wrote:Nu va kaip gražu. O gal galima sužinot, kokias veisles augina?
Klausiau.Nežino. Sako: man skanios , o kokios jos veislės _ visai nerūpi... :D

Kas dėl žemės dirbimo , tai aš negaliu pakęsti "jovalo"savo darže. Mano agrotechnika nedaug kuom skiriasi nuo GŽ , tačiau aš matau privalumus norint išlaikyti tinkamus sėjos , derliaus nuėmimo terminus , lengviau apskaičiuoti kiek ir ko reikia sėti ir stebėti kaip dygsta ,auga. Mulčą naudoju tik tarpueiliams , tarplysvėms padengti , o pvz.nokinant svogūnus ir jį pašalinu , kad greičiau pradžiūtų dirva. Žodžiu turiu susikūręs savo sistemą ir ji mane tenkina.

Į sodininkystę pernelyg daug dėmesio neskiriu , nes mano poreikiams patenkinti pakanka kelių vaismedžių , o "biznio" iš pertekliaus visai nesiruošiu daryti , kadangi suvokiau , jog daug paprasčiau , jei atsisakai mainų sistemos ir neužsiimi masine "gamyba".
Yra keli krūmeliai agrastų , juodųjų , raudonųjų , geltonųjų serbentų , tik dabar jau teks juos rauti ir kovo mėnesį prisiskynus gyvašakių veisti iš naujo. Pabuvę be priežiūros penketą metų apaugo kerpėmis , ūgliai vos po porą cm tepriauga , o uogos susmulkėjo. Žodžiu , neatlaiko laukinės floros konkurencijos ir nyksta.
Tas pat ir su braškėmis. Radau tinkamą vietelę jų auginimui ir liepos mėn. imsiu sodinti naujai. Pernai jau persodinau remontantinių aviečių desėtką krūmelių , dar parsinešiu iš miško laukinių "vaistams", stačiųjų gervuogių ir nežinau kaip tiksliai vadinasi , bet man patinka "nei braškė , nei avietė" labai dygliuotais lapeliais ir stambiomis rudenį prinokstančiomis uogomis žemaūgiai krūmeliai.

O šiaip tai tik papildysiu sodą laukiniais krūmais bei medžiais , kurie turi ūkinę _ praktinę vertę , kad prireikus pagalio netektų bėgti prašinėjant...
:love: :h:
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Varnalėša

Post by briedis »

Gaila, kad nežino... Gal bent galit nupasakot išvaizdą ( uogų spalva, dydis ir forma, kekių dydis), skonį (saldžios, muskatinės, rūgščios ar pan.) ir sunokimo laiką? Taip pat vietą ir sąlygas kur jos auginamos. Ir krūmo formą: ar genimos, ar ant špalerio, ar ant medžio, ar sienos. Ir ar dengiamos, ar atsparios šalčiui. Čia ne šiaip iš smalsumo- Lietuvoj geros vynuogės didelė retenybė. Tik mugėse pilna sodinukų, o realių uogų nelabai kur pamatysi. Dažnas giriasi: va, pas mano dedę-tetą kokios geros vynuogės, kaip Prancūzijoj". O atneša paragaut- šlamštas. Todėl ir noriu sužinot, jei tikrai geros, kas ir kaip.
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Varnalėša

Post by kestutis670 »

briedis wrote:Gaila, kad nežino... Gal bent galit nupasakot išvaizdą ( uogų spalva, dydis ir forma, kekių dydis), skonį (saldžios, muskatinės, rūgščios ar pan.) ir sunokimo laiką? Taip pat vietą ir sąlygas kur jos auginamos. Ir krūmo formą: ar genimos, ar ant špalerio, ar ant medžio, ar sienos. Ir ar dengiamos, ar atsparios šalčiui. Čia ne šiaip iš smalsumo- Lietuvoj geros vynuogės didelė retenybė. Tik mugėse pilna sodinukų, o realių uogų nelabai kur pamatysi. Dažnas giriasi: va, pas mano dedę-tetą kokios geros vynuogės, kaip Prancūzijoj". O atneša paragaut- šlamštas. Todėl ir noriu sužinot, jei tikrai geros, kas ir kaip.
Na , vėl skambinau jam ir šiek tiek nuaiškino. Taigi , likę dabar pas jį dvi rūšys : vienos mėlynos , panašios į T. Ivanausko tik didesnės ir turi po kauliuką. Saldžios , puola paukščiai.Augina ant špalerių , pakenčia iki 20 šaltį , bet jis kasmet pridengia. Kekės nėra labai didelės.
Kitos _ ružavos , saldžiarūgštės , bet viduje turi tarsi žele minkštimą. Tos lepesnės , apšąla. Augina taip pat ant špalerių.Minėjo , kad iki uogų sunokimo reikia laukti 120 dienų.
Auginimo sąlygos pas jį ypač prastos _ raudonas , kietas molis. Kadangi jis toj savo sodyboj retai lankosi , tai manau , kad nepakankamai prižiūri. O šiaip esu ragavęs jo vynuoges ir man patiko.
Turėjo dar vieną rūšį , bet toji iššąlo. Tokią pačią turėjau ir aš , kurios likimas toks pats. Gal kada pasieks Šilutę ir jis pats nori ją iš naujo įsiveisti. Tos žalios, truputį į gelsvumą , bet labai saldžios. Pas mane jas puldavo širšės :D
Tai tiek.
:love: :h:
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Varnalėša

Post by briedis »

Ačiū :D
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Re: Varnalėša

Post by Kristina »

O KUR CIA APIE VARNALESAS RAST INFORMACIJOS :D NORS SIAIP GAN IDOMI DISKUSIJA.
O VYNUOGES AUGINA IR EKOLOGISKAI ,MACIAU APIE TOKI UKI PER TV GAMINA PASKUI ORGANIC VYNA, PARADOKSAS AUGINA BE CHEMIKALU ,KAD PADARYTU NUODUS :D BET PATIRTIS KAIP AUGINTI YRA, TEN MOTERIS SEIMININKE SAKE ,NAUDOJASI SAVO SALIES SENOVINEMIS TRADICIJOMIS,KASA TEN KAZKOKIUS RAGUS SU MESLU IR T.T.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: Varnalėša

Post by Laimis »

O čia ta ūkininkė Lietuvoje be chemikalų augina vynuoges? Vynui tai tinka labai puikiai tos mėlynos vynuogės mažos ir baisiai rūgščios - Ivanausko rastinukė. Tai joms jokios chemijos nereikia, auga gerai, puikus vynas gaunasi, tik va valgymui man netinka, aš mėgstu saldžias. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
benasb
Posts: 18
Joined: Thu 07 31, 2008, 0:19

Re: Varnalėša

Post by benasb »

Pas mane auga dvi nuostabios vynuoges. :D
Pasodintos pietineje namo puseje, 3m viena nuo kitos. Kiekvienais metais pasidabina zaliomis vynuogemis, kurios rudeniop tokios saldzios pasidaro, kad jei pats nesuvalgai, tai bites suvalgo :wink: :D S
Siu vynuogiu krumai pasieke jau 3m metru auksti( yra nutiestos vielos ant kuriu jos lipa)
Viename krume jau treti metai peri nepazystamas paukstelis, padeda melyna kiausinuka is kurio issirita mazas pauksteliukas :love:
Prieziuros daug nereikia. Kartais apkarpau kelias sakeles, kurios nudziuna ar pradeda maisytis ir viskas :shock: Per vetra buvo nukrites visas krumas ant zemes, bet nieko jam neatsitiko, nes vynuogiu sakos gana lankscios. Iskeliau atgal ir pririsau prie namo sienos, tai dar tais paciais metais dave vaisiu. Nuostabios mano vynuoges, myliu as jas :love: . Na ir kas kad turi jos po kelis kauliukus ir nera labai dideles, bet jos tokios skanios ir saldzios..mmmm, laukiu rudenio :roll: :lol:


( IR VEL NE APIE VARNALESAS) :?
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: Varnalėša

Post by Laimis »

E gal galima šakelių šitų tavo vynuogių? Labai labai noriu. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Varnalėša

Post by briedis »

benasb wrote:Pas mane auga dvi nuostabios vynuoges. :D
Pasodintos pietineje namo
puseje, 3m viena nuo kitos. Kiekvienais metais pasidabina zaliomis
vynuogemis, kurios rudeniop tokios saldzios pasidaro, kad jei pats
nesuvalgai, tai bites suvalgo :wink: :D S
Gal veislė žinoma? Ar dengiamos žiemai?
benasb
Posts: 18
Joined: Thu 07 31, 2008, 0:19

Re: Varnalėša

Post by benasb »

Galiu duot sakeliu. Tik nezinau kaip sudaiginti jas :roll: .
Veisles nezinau ir ziema nedengiu. Nesusala. :no: joms jau apie desimt metu.
Kaimynai turi ir violetines spalvos vynuogiu.
Siaip vynuoges labai puikiai raizgos nutiestomis vielomis ar medinemis kopetelemis. Todel galima jas sodinti kaip daugiameti vijokli prie pavesines ar namo iejimo. :love:
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Re: Varnalėša

Post by Kristina »

Laimis wrote:O čia ta ūkininkė Lietuvoje be chemikalų augina vynuoges? Vynui tai tinka labai puikiai tos mėlynos vynuogės mažos ir baisiai rūgščios - Ivanausko rastinukė. Tai joms jokios chemijos nereikia, auga gerai, puikus vynas gaunasi, tik va valgymui man netinka, aš mėgstu saldžias. :)
Ne tikrai ne Lietuvoje, o salies neatsimenu :D
Post Reply