Varnalėša

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Varnalėša

Post by kestutis670 »

:h: Sveiki,
visi ieškotojai ir eksperimentų mėgėjai.
Noriu pateikti vieną savo paties išbandytą patiekalą iš varnalėšų.
Paprastai maistui vartojamos pirmamečių varnalėšų šaknys , bet matydamas koks "mėsingas" antrametis žiedkotis , nutariau paragauti.
Kaip įsitikinau , geriausiai tam tinka nupjauti iki to laiko kai žiedkotis pradeda šakotis. Jį reikia truputį paruošti: nuskabyti lapus ir nulupti kaip rabarbarą. Lupant pašalinamos plaušingos gyslos.
Tuomet supjaustau tokio ilgio gabalais , kad tilptų į puodą. Užpilu vandeniu , truputį pasūdau ir apverdu. Nupylus vandenį supjaustau griežinėliais , apvolioju miltais ar pyrago džiūvėsiais , sudedu į keptuvę ar troškintuvą , įdedu šaukštą sviesto ir apkepu.
Tuo metu jau būna šviežių krapų ir petražolių. Tomis žolelėmis ir pagardinu.
Kepinys labai tinka valgyti su rūgusiu pienu.
Skanaus. :D
:love: :h:
reda246
Posts: 63
Joined: Sat 02 11, 2006, 21:01
Location: Sukiniai
Contact:

Re: Varnalėša

Post by reda246 »

Sveiki, Kęstuti :h:

Ačiū jums labai už įdomius pasakojimus, išties nuostabu. Manau, daug kam įvairi informacija iš jūsų yra naudinga bei įdomi.

Bent jau aš asmeniškai lauksiu iš jūsų įdomių receptų ir kitų įdomių dalykų...

Nuoširdžiai Jums Ačiū :D
Jau Grįžtam ?... Grįžtam
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Varnalėša

Post by kestutis670 »

reda246 wrote:Sveiki, Kęstuti :h:

Ačiū jums labai už įdomius pasakojimus, išties nuostabu. Manau, daug kam įvairi informacija iš jūsų yra naudinga bei įdomi.

Bent jau aš asmeniškai lauksiu iš jūsų įdomių receptų ir kitų įdomių dalykų...

Nuoširdžiai Jums Ačiū :D
:h: "reda",
malonu , kad kažkam tinka mano rašinėliai. Juose stengiuos perteikti visą nuo vaikystės sukauptą patirtį.
Jei forumo lankytojai būtų nors truputį aktyvesni , galėtų mane "prispausti" savo klausimėliais ir manau ne vienas atrastų ar bent prisimintų gana daug įdomios informacijos. Aš retai kada naudojuos knyginiais išsireiškimais ir "receptais" , nes visa mano patirtis sukaupta per daugelį metų eksperimentuojant pačiomis primityviausiomis priemonėmis ir sąlygomis , bet visą laiką siekiant išgauti maksimalią naudą.
Jau netrukus mano laisvalaikis sutrumpės ir tuomet tikrai rečiau "matysimės" , o kol žemelę dengia sniegas , kam įdomu _ klauskit. Visuomet stengsiuos kuo suprantamiau ir išsamiau atsakyti į jūsų klausimus. Žinoma , nesu "visažinis"... :)
:love: :h:
reda246
Posts: 63
Joined: Sat 02 11, 2006, 21:01
Location: Sukiniai
Contact:

Re: Varnalėša

Post by reda246 »

Kęstuti, :)

Norėjau paklausti kaip jus auginate pomidorus, agurkus, paprikas?

Dar vienas klausimėlis apie peles, kaip su jomis "bendraujate", ypač rudenį kuomet jos lenda į namučius.

Ačiū. :h:

PS. Gal reikėtų naują temą užvesti dėl agurkų, pomidorų, paprikų? čia tik pasiūlymas .
Jau Grįžtam ?... Grįžtam
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: Varnalėša

Post by Laimis »

Taip, reikėtų atskirų temų. Dabar tai mes, kurie čia įlenda kasdien viską lengvai surandame ir viską perskaitome, bet naujokams, kurie ateis pavasarį jau bus sunku perskaityti, todėl prašau iš anksto laikytis temos ir viską rūšiuoti. :)

Man irgi įdomu apie tuos Redos klaustus dalykus sužinoti.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Varnalėša

Post by kestutis670 »

reda246 wrote:Kęstuti, :)

Norėjau paklausti kaip jus auginate pomidorus, agurkus, paprikas?

Dar vienas klausimėlis apie peles, kaip su jomis "bendraujate", ypač rudenį kuomet jos lenda į namučius.

Ačiū. :h:

PS. Gal reikėtų naują temą užvesti dėl agurkų, pomidorų, paprikų? čia tik pasiūlymas .
Kadangi kasdien pasitikrinu ar nėra naujų žinučių , tai galiu "susekti" kiekvieną naujai pasirodžiusį , tegul moderatoriai padarys "savo" tvarką gal taip bus geriau. Taigi , radęs sau klausimą ten ir atsakymą rašysiu.

Jūsų paminėtos daržovės mėgsta šviesą ir šilumą. Daugiau nieko bendro tarpusavyje neturi.
POMIDORAI
Kadangi auginu lauke , tai labiausiai patiko "Ryčiai". Tai ankstyva veislė ir ko gero geriausiai pritaikyta lauko sąlygom.
Porą vazonėlių žadu pasėti jau šią savaitę , o kitus sėsiu kovo vidury. Kaip supratot , jie augs ant palangės.
Kambary auginant daigus , jie neišvengiamai ištįsta , bet tai ne bėda , tik persodinant į lauką reikia juos sodinti gulsčiai prieš tai nuskabius lapus. Taip net geriau , nes padaugėja šaknų.
Žemę naudoju kompostinę ir daugiau netręšiu , nes papildomai trešiant srutomis ar dar kuom turinčiu azoto didėja lapų masė ir vėluoja vaisių nokimas. Kol žydi laistau gausiai , tačiau ne kasdien.
Nuo liepos pabaigos pomidorus nakčiai uždengiu "kapišonais" iš šiaudų. Tuo metu prasideda gausios rasos ir sukelia pomidorų miltligę ir fitoftorozę.Nustoju laistyti. Nebent kai ilgai nelyja ir matosi , kad augalai vysta.
Taigi , daugiausiai vargo su tais "kapišonais". Vakare prieš iškrentant rasai uždengt , ryte kuo anksčiau atidengt...

AGURKAI
Sėju įvairiais terminais. Porą daigų užauginsiu ant palangės ankstyvąjam naudojimui , truputį sėsiu jau į dirvą vasaros laikotarpiui ir paskutinius , kurie skirti raugimui _ birželio pirmą dekadą.
Auginu "Rodnyčok" , "Libella" ir "Niežino". "Niežino" geriausiai tinka raugimui.
Jei nebūna lietaus laistau kasdien ryte ir vakare. Dėl to agurkų ir nemėgstu :D
Agrotechnika ta pati kaip ir visom kitom kultūrom. Dažniausiai papildomai nieko netręšiu , nes sodinant "individualiai" kiekvienas daigas turi savo "porciją" komposto , kurios pilnai pakanka visai vegetacijai.

PAPRIKA
Nors savo reikmėm užsiauginu pakankamai , tačiau mano derliai nekokie. Kaip įsitikinau , paprikai reikia rūgštokos žemės. Mano draugas augina jas nusausintame durpynėlyje , tai užaugina storus , mėsingus vaisius , o mano kompostas matyt tiek "rūgšties" neturi.
Neturiu patirties kaip "iš akies" nustatyti dirvos Ph.
Pats nokimas prasideda vėlai , tad vėl tenka dangstyti nuo rudeninės vėsos ir ankstyvųjų šalnų.
Agrotechnikos ypatingos nereikalauja. Jei gausiau mezga vaisius _ tenka pririšti prie kuoliuko.
Sėsiu taip pat šią savaitę.

Na o peliokams sutramdyti nieko geriau neradau už katę. Kaip "truputį raganius" turiu juodą katytę , kuri pasirūpina , kad tie niekadėjai nedarytų žalos.
Anksčiau naudojau ir nuodus ir medžiojau spąstukais _ beviltiška :!: Dabar kieme gyvena septynios katės ir per visą žiemą nei krepšt :D .

Geros pagalbininkės _ pelėdos. Jei jau turite savo sodybą , būtinai įkaskite stulpą atviroj vietoj , prikalkit skersinį , kad turėtų kur atsitūpti ir įkelkit inkilą.
Pas mane kluone jau ne vienus metus peri naminukė , o turėjau ir kambary vieną. Miškininkai nukirto medį su uoksu ,o jame du dar akli pelėdžiukai. Sužinojęs parsinešiau ir bandžiau užauginti.
Matyt pelėdos tik padėjusios pirmą kiaušinį jau ima perėti , nes abu broliukai labai skyrėsi "ūgiu". Mažėlis neatsilaikė , o dičkis trečioj dienoj atsimerkė ir pragyveno su manim beveik du metus. Vėliau , matyt susirado porą ir jau nebeparskrisdavo.
Tamsiausiame kambario kampe pritvirtinau patogią tupėti šaką ir jis niekur kitur netūpdavo miegoti , tik jo "kvapelis" neįtin malonus. Nors kasdien švariai išvalydavau , bet "mėsėdžio "kvapas tvyrojo... Apsipratau , juk jo dėka galėjau save pakelti į "pusės raganiaus" rangą :D
Po vienos jo naktinės medžioklės ant kartelės radau "padžiautas" net šešias peles _ reiškia sumedžioja pelėdžiukai tikrai nemažai.
:love: :h:
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Varnalėša

Post by kestutis670 »

Laimis wrote:Taip, reikėtų atskirų temų. Dabar tai mes, kurie čia įlenda kasdien viską lengvai surandame ir viską perskaitome, bet naujokams, kurie ateis pavasarį jau bus sunku perskaityti, todėl prašau iš anksto laikytis temos ir viską rūšiuoti. :)

Man irgi įdomu apie tuos Redos klaustus dalykus sužinoti.
:h: Laimi,
truputį pavėlavai.Kuomet tu išsiuntei žinutę , aš kaip tik rašiau atsakymą ir ... išsiunčiau. Na , ateity skirstysiu į atskiras temas , nors mano požiūriu kas domisi forumo darbu nesunkiai susigaudys tose žinutėse , o jei tiek terūpi , tai ir ant lėkštelės padėtos neras... :D
:love: :h:
reda246
Posts: 63
Joined: Sat 02 11, 2006, 21:01
Location: Sukiniai
Contact:

Re: Varnalėša

Post by reda246 »

Ačiū, nuostabu :P

O ką geriausia auginti molingose, priemolio bei smelingose vietose?

Ačiū.
Jau Grįžtam ?... Grįžtam
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Varnalėša

Post by kestutis670 »

reda246 wrote:Ačiū, nuostabu :P

O ką geriausia auginti molingose, priemolio bei smelingose vietose?

Ačiū.
:h: "reda",
iš Jūsų žodžių susidariau nuomonę , kad jau susidūrėt su ta daržininkystės dalimi kai tenka nuspręsti kur ir ką auginti.
Kad ir kaip tai mums nepatinka , tačiau augaliukai "renkasi" sau tinkamą "erdvę" ir tenka į tai atsižvelgti , jei nori gauti gerą derlių.
Sklypo ploto ribotumas dažniausiai pasitaikanti kliūtis , tačiau turint hektarą žemės visgi galima rasti plotelius su skirtingu dirvožemiu ir patenkinti tuos augalų norus. Kadangi mano sūnus leido man naudotis jo žeme , tai dabar ir aš turiu galimybę surasti tokius plotelius.
Per ilgą laiką dirvos sukultūrinamos , keičiasi jos struktūra , tačiau pradžioje tai gana rimta problema.
Sunkiuose moliuose , kur molis susimaišęs su stambiu žvyru , o dažniausiai tik su įvairaus dydžio akmenukais ką nors užauginti tikrai sudėtinga. Nors "briedis" nepataria ruošti kompostų , tačiau man tai vienintelė išeitis kai tenka sėti ar sodinti tokiose dirvose.
Štai tokioje pievoje , kur juodžemio sluoksnis tėra kelių cm , kasu griovelį ar tiesiog duobutes ir į jas prinešu komposto. Griovelio dugnas ir kraštai kasant šiek tiek susijudina , tai vėliau augalo šaknims yra lengviau įsiskverbti ir į molį. Taip po truputį per eilę metų pavyksta pakeisti dirvos struktūrą ir jau galima auginti viską.
Man nesuprantama kaip Fukuokos metodo šalininkai tokiose "dirvose" tikisi ką nors užauginti. Vistiek reikėtų bent pirminį dirvos įdirbimą atlikti , kad sujudinti galbūt šimtmečiais susigulėjusią žemę , o tai padaryti be technikos vargu ar galima.
Mulčas _ puikus dalykas , tačiau norint paruošti nors vieną arą daržo jo reikės tikrai daug. Be to jį tektų pastoviai drėkinti , nes jis labai greitai perdžiūsta ir augalui iš jo jokios naudos.
Kitas klausimas iškyla kai tenka sėti įvairias kultūras su skirtingu sėklų įterpimo gyliu.Vienas sėklas pakanka tik prispausti prie dirvos , o kitas pvz. bulves , reikia sodinti ne sekliau kaip 6cm. Taigi , kiek šiaudų teks prikloti norint užsiauginti pakankamai bulvių šeimai nuo derliaus iki derliaus :?:
Kiek bevarčiau literatūros šiais klausimais , kiek remdamasis savo paties išvadomis , priėjau vieningą nuomonę , kad kiekvienam augalui reikia užtikrinti :šviesos , šilumos , drėgmės ir maisto medžiagų pasisavinimo režimą. Jei to pasieksim , tai dausim gerą derlių ir "ant asfalto". Visiems reikia , kad dirva būtų laidi orui , neperdžiūtų ir neužmirktų.

Pažvelkim truputį į istoriją.
Mūsų protėviai buvo medžiotojai ir augalų rinkėjai. Kad apsirūpintų pakankamu maisto kiekiu jiems tekdavo "išmaišyti"didžiulius plotus ieškant tinkamų "produktų" , todėl jie buvo priversti KLAJOTI. Kad galėtų sėsliai gyventi jiems teko išmokti dirbti žemę ir auginti gyvulius.
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Varnalėša

Post by kestutis670 »

Dabar pažvelkim į savo sąlygas:
Turim vieną ha žemės. Norime namo , kiemo , rūtų darželio , tvenkinio , pirtelės , ūkinio pastato , rūsio , miško , ir poilsio vietos. Kiek lieka vietos dirbamai žemei :?: . Ne tiek jau ir daug. Dar reikia nepamiršti , kad metams bėgant medžiai užaugs , užpavėsins didelį plotą. Jie taip pat siurbia ir drėgmę , ir maistingas medžiagas vis iš to paties ploto. Taigi , jūsų daržas automatiškai sumažėja. Metuose yra 365 dienos ir kiekvieną dieną norisi "niam niam". Gal Tadas iš savo 8ha ir gali pramisti tik rinkdamas natūraliai augančius augalus ir darydamas savo "ekstrim kokteilius , bet šeimai išgyventi iš vieno ha _ nerealu.Tuo labiau , kad retas kuris galės taip įprasti maitintis.
Todėl aš taip primygtinai ir klausiau Laimiaus: kokia jo ateities vizija :?:
Jei ką tenkins tai , kad jo šeimyna vienu prisėdimu suvalgys visą jo derlių , o likusias metų dienas maitinsis iš "Maximos" , tuomet _ jokių problemų. Tačiau jei naujakurys planuoja apsirūpinti maistu visus metus iš savo daržo ir ne tik maistu , bet pasiruošti pašaro gyvuliukams ir auginti "technines"kultūras , kurios skirtos rūbams , apavui ir t.t. , tai turi labai gerai išmokti apskaičiuoti kiek ir ko tiems tikslams reikia užauginti.
Štai tada ir nuspręsit kokia agrotechnika jums tinkamiausia.
Jei tikslaus plano nebus , tai tada "vargsit daržuose" ir teks dalinti savo gyvenimą "dviejuose pasauliuose".
:love: :h:
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: Varnalėša

Post by Laimis »

kestutis670 wrote:Man nesuprantama kaip Fukuokos metodo šalininkai tokiose "dirvose" tikisi ką nors užauginti. Vistiek reikėtų bent pirminį dirvos įdirbimą atlikti , kad sujudinti galbūt šimtmečiais susigulėjusią žemę , o tai padaryti be technikos vargu ar galima.
Mulčas _ puikus dalykas , tačiau norint paruošti nors vieną arą daržo jo reikės tikrai daug. Be to jį tektų pastoviai drėkinti , nes jis labai greitai perdžiūsta ir augalui iš jo jokios naudos.
Kitas klausimas iškyla kai tenka sėti įvairias kultūras su skirtingu sėklų įterpimo gyliu.Vienas sėklas pakanka tik prispausti prie dirvos , o kitas pvz. bulves , reikia sodinti ne sekliau kaip 6cm. Taigi , kiek šiaudų teks prikloti norint užsiauginti pakankamai bulvių šeimai nuo derliaus iki derliaus :?:
Na, Kęstuti, kai rašote apie savo patirtį, tai labai gerai parašote ir įdomu skaityti, bet kai pradedate rašyti apie tai, ko nesate bandęs, tai nusirašote į pievas. Iš to ką parašėt, tai aš tikrai galiu spręsti, kad nesate bandęs auginti pagal Fukuoką ar Kurdiumovą. Antraip žinotumėt paprastus dalykus, kad nieko ten pastoviai drėkinti nereikia, kad mulčias neperdžiūsta ir įdirbti žemės nereikia ir derlius užauga normalus, neprastesnis. Žinoma šiaudų reikia pridėti. Bet tai nėra tragedija. Labai apsimoka tai daryti. Ir žemė kokia pamatytumėt būna juoda po to, atsigauna.
Gal Tadas iš savo 8ha ir gali pramisti tik rinkdamas natūraliai augančius augalus ir darydamas savo "ekstrim kokteilius , bet šeimai išgyventi iš vieno ha _ nerealu.
Nefilosofuokit, o nuvažiuokit pas Tadą ir pasižiūrėkit kaip jis gyvena. 8 ha jis nenaudoja.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Varnalėša

Post by kestutis670 »

:h: Laimi,
kaip matau , tu turi savo nuomonę ir jos niekas nepakeis. Manau , kad tol kol tu turėsi gretutinį pajamų šaltinį ir už nugaros "Maximos" prekystalius , laikysies savo nuomonės , tuo labiau , kad naudojies ne vienu , o dviem ha žemės.
Kai realiai pabandysi auginti ne tik "ryžius , javus ir kukuruzus" , bet ir linus , šakniavaisius ir prieskonines žoleles , gal prisiminsi ir mano nuomonę. Tad nekalbėk už visus.

Kai tavo "šiaudinę" agrotechniką pajus kurmiai _ neatsidžiaugsi. Visai nereikės žemės dirbti , bet galėsi ir nesėti...
Be to aplinkiniai žemdirbiai taip pat žino šiaudų vertę. Dabar dažnas kūlimo metu iškart smulkina šiaudus , juos paskleidžia , užberia azotinėmis trąšomis ir aparę vėl sėja. Kasmet vis aštrėja kuro problema , tai jau dabar Lietuvoje yra gaminami šiaudų briketai. Žodžiu , šiaudai taipogi turės savo vertę.
Neužmiršk , kad žemdirbystėje yra toks SĖJOMAINOS terminas. Taigi norom nenorom teks įsisavinti vis naujus dirvos plotus.
Taigi plotai didės ir išdirbti juos rankiniu būdu nepajėgsi. Teks samdyti techniką arba bent arkliuką. SAMDYTI :!:
Kiek teko skaityti apie Fukuokos agrotechnikos pasiekimus "stebuklų" neradau. Visur minimas vidutinis derlingumas.
Taigi , kai gerai apskaičiuosi savo šeimos poreikius kažin ar liksi prie tos pačios nuomonės.
Aš vertinu realiai Lietuvos klimatą , gamtines sąlygas ir visa tai derinu su vieno žmogaus realiomis galimybėmis ir jo poreikiais.
Jei nori užsiauginti apie 30 rūšių augalinės produkcijos būsi priverstas didinti našumą ir gerinti kokybę. Jei derlius bus nekokybiškas , tai ir tavo duona bus pusiau su sėlenomis. Na , o čia žinoma skonio reikalas.

Man labai patiko rusiškame forume Sobolevo pasisakymas. Aš laikausi lygiai tokių pačių nuostatų _ bet kokia kaina atitrūkti nuo SISTEMOS. Kodėl :?:
Kaip manai , jei vienas kuris organas atsisako funkcionuoti , kaip reaguoja organizmas :?:
Jis miršta baisioje agonijoje , nes dėl vieno neveikiančio organo visi kiti , nors ir sveikiausi turi MIRTI.
Taip vyksta mus supančiame pasaulyje ir jei savo pasaulį maišysi su kitu _ turėsi tą patį.
Taigi gali rinktis.

Aš abejoju ar tu suprasi mano mintis , nes tu mąstai šios sistemos standartais. Dar nieko neatradai pats. Visos pamokos bevertės , jei jos neuždirbtos , o norint uždirbti _ reikia įdėti ŠIRDIES dalelę.
:love: :h:
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Varnalėša

Post by briedis »

Dabar jau ir aš įsikišiu :D . Agronomija- kūrybinis procesas ir čia negali būt jokių instrukcijų, patirtis čia taip pat galioja tik su didelėmis išlygomis... Jei vienam nepavyko ko nors užauginti molyje, dar nereiškia, kad to nepavyks kitam. Aš nežinau tokios dirvos, kurioje būtų neįmanoma ko nors užauginti. Didžiausius sunkumus sukuria požeminio vandens lygis, tas daug ką gali pakoreguot, o dirvos sudėtis- visiškai nesvarbu. Ką pasakytų Kęstutis, jei aš tvirtinčiau, kad geriausias dirvožemis- smėlis ir žvyras, jame galima auginti viską be išimties. Ir be jokio laistymo ar tręšimo. Molyje ne iš karto, sukurti tinkamą struktūrą reikia kartais keleto metų. Svarbu ne iš ko sudaryta žemė, o kas ant jos padėta. Kompostas Kęstučio atveju tik pagerina dirvos struktūrą, tam pažiam tikslui galima ir smėlio pripilt į molį, o ant viršaus lapų pabert- rezultatas bus dar geresnis. Kiekvienas, "dirbantis" žemę "gamtiškai", įsitikino, kad dirvos sudėtis- tik būdas pateisint savo nesėkmes. Ir dar kartą: agronomija- tai kūryba, tai darbas ne rankomis, bet smegenimis. Tai, galima sakyti- nuolatinė proto evoliucija, niekada negali sustoti vietoje ir pasakyti: "Šitą reikia daryti taip ir ne kitaip". Agronomijoj, augalų fiziologijoj ir mityboj dar tiek daug paslapčių... Į paprastą klausimą "Ką valgo augalai" retas diplomuotas agronomas sugeba atsakyt teisingai, o privalėtų žinot ne tik agronomai, bet ir kiekvienas augintojas. Tuomet nekiltų tokių diskusijų: reikia komposto ar ne, smėlis- gera žemė ar ne ir pan. Taigi, sodininkai, kas pasakys ką augalai valgo ir per kur, ir kuo kramto?
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Varnalėša

Post by kestutis670 »

[quote="briedis"]Dabar jau ir aš įsikišiu :D . Agronomija- kūrybinis procesas ir čia negali būt jokių instrukcijų, patirtis čia taip pat galioja tik su didelėmis išlygomis...

:h: "briedi",
pilnai sutinku su jūsų mintimi , todėl mano pasisakymą reikia vertinti ne kaip nuorodą , o kaip savo nuomonės ir asmeninės patirties pareiškimą. Lygiai taip pat vertinu ir Fukuokos bei Kurdiumovo patirtį ir metodus. Galbūt kas nors pritaikė ir Lietuvoje Japonijoje naudojamą agrotechniką.

Pasikartosiu sakydamas , kad gamtos dėsniai galioja visur ir visiems. Tas pat ir su fizikos dėsniais. Aš labai kreipiu dėmesį į vietos sąlygas ir "smegenimis" ieškau būdų , kaip gauti norimą rezultatą su mažesnėmis laiko ir energijos sąnaudomis. Juk tvirtinau , kad "ir ant asfalto"galima užauginti augalus , bet tai galgi nebus "pats geriausias"variantas.

Trumpai tariant , kiekvienas žemdirbys pasirinks tą variantą , kuris labiau atitiks jo galimybes. Forumas ne ginčų vieta , o tų variantų pateikimo vieta. Kuo daugiau jų bus , tuo lengviau kiekvienas , net ir pradedantis ras sau tinkamą.

Aš pateikiu savo variantą , kuris kaip mano praktika rodo , MAN geriausiai tiko ir kiekvieno valia rinktis.
Dabar man jau nereikia dantis sukandus ir apsipylus prakaitu "arti" keikiant žemdirbio dalią. Dirbu ir mėgaujuosi , nes žinau , kad kiekvienas mano pasėtas grūdelis ar sėklelė duos man tokį derlių , kokio aš laukiu. Jokių "užderės" ar "neužderės". Taškas :!:
Jei kas nors randa geresnį variantą ir apie jį papasakoja _ puiku :!: Visiems ne pro šalį dar lengviau , patogiau ar maloniau gyventi , įdedant mažiau pastangų.
Žmogus yra labai įpratęs prie vienos minties: "Ką daryt , kad nereikėtų daryt..."
Todėl ir atsirado technologijos įvairūs išradimai , kurie laikui bėgant parodo , jog buvo prasilenkta ir su dėsniais , ir su ilgamete žmonijos patirtimi.
:love: :h:
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: Varnalėša

Post by Laimis »

kestutis670 wrote::h: Laimi,
kaip matau , tu turi savo nuomonę ir jos niekas nepakeis. Manau , kad tol kol tu turėsi gretutinį pajamų šaltinį ir už nugaros "Maximos" prekystalius , laikysies savo nuomonės , tuo labiau , kad naudojies ne vienu , o dviem ha žemės.
Apie mano naudojamus hektarus jūs taip pat nieko neišmanote kaip ir apie Tado, todėl prašome nešnekėti, nes vėl į pievas nusišnekate. :h:
Kai tavo "šiaudinę" agrotechniką pajus kurmiai _ neatsidžiaugsi. Visai nereikės žemės dirbti , bet galėsi ir nesėti...
Na ir ko verti jūsų gasdinimai? Aš sėkmingai auginu daržą ir kurmiai man netrukdo. Jūsų pasvaičiojimai yra tik teoriniai. (+)
Be to aplinkiniai žemdirbiai taip pat žino šiaudų vertę. Dabar dažnas kūlimo metu iškart smulkina šiaudus , juos paskleidžia , užberia azotinėmis trąšomis ir aparę vėl sėja. Kasmet vis aštrėja kuro problema , tai jau dabar Lietuvoje yra gaminami šiaudų briketai. Žodžiu , šiaudai taipogi turės savo vertę.
Kelis metus auginu daržus, bet tik šiemet pirmą kartą panaudojau šiaudus ir tik dėl to, kad atsivežiau namui statyti ir dalį teko išbrokuoti. Iki tol šienaudavau takelius pas save ir mulčiavau ne šiaudais, o šienu ir stagarais. Taip, kad negąsdinkite žmonių savo prasimanymais, o verčiau pats pabandykite. :!:
Neužmiršk , kad žemdirbystėje yra toks SĖJOMAINOS terminas. Taigi norom nenorom teks įsisavinti vis naujus dirvos plotus.
Aha, tradicinėje žemdirbystėje sėjomaina yra. Gamtinėje žemdirbystėje sėjomaina nereikalinga arba taikoma tose pačiose lysvėse kasmet sukeičiant augalus. :H
Taigi plotai didės ir išdirbti juos rankiniu būdu nepajėgsi. Teks samdyti techniką arba bent arkliuką. SAMDYTI :!:
Tai jūs kalbėkite apie savo daržą, apie tai ką jūs išanote ir ką darote, bet kodėl jūs bandote kištis į kitų reikalus? Jei jum pagal jūsų technologijas nepavyksta išauginti derliaus, tai nesakykite, kad ir kitiems nepavyks pagal kitas technologijas. :h:
Aš abejoju ar tu suprasi mano mintis , nes tu mąstai šios sistemos standartais. Dar nieko neatradai pats.
Čia jūs kaip suprantu vėl bandote paskatinti bendravimą? Labai ačiū, daug mieliau pasidarė bendrauti. Gal norėtumėte dar kaip nors pavaryti ant manęs? Čia jūs taip meilės erdvę kuriate, ane? Ir apskritai ko čia prie manęs prikibote? Va atėjo Reda, Briedis, Ramuma. Va jiems ir sakykite: "jūs nieko neišmanote, nieko neatradote, jūs kvaili ir nepatyrę ir turite per daug hektarų, jums teks sunkiai dirbti ir kurmiai išknis jūsų visus daržus ir nieko nepasėsit..." O man prašau tokių dalykų nesakyti, nes nei jūs buvote pas mane, nei jūs matėte mano daržų, nei jūs žinote kaip aš sodinu, nei jūs turite praktikos taip sodinant kaip aš sodinu.  :angel:
Trumpai tariant , kiekvienas žemdirbys pasirinks tą variantą , kuris labiau atitiks jo galimybes. Forumas ne ginčų vieta , o tų variantų pateikimo vieta. Kuo daugiau jų bus , tuo lengviau kiekvienas , net ir pradedantis ras sau tinkamą.

Aš pateikiu savo variantą , kuris kaip mano praktika rodo , MAN geriausiai tiko ir kiekvieno valia rinktis.
Tai vat Kęstuti. Kol jūs pateikiate savo variantą, t.y. kaip jūs sodinate, kiek sodinate, kaip prižiūrite sėklas ir koks derlius užauga pas jus, tai viską pasakojate nuostabiai ir niekas jums neprieštarauja. Ir labai vertingi jūsų patarimai, nes turite patirties tame ką darote. Ir aš sau pasiimu informacijos iš jūsų patarimų. Labai ačiū. :love: . Bet kai pradedate šnekėti apie technologiją, kurios nė nebandėte, iš savo fantazijų ir ją sudirbinėjate, tai jau negerai. Aš esu matęs ir kaip Tadas gyvena ir kaip ant molio žmonės nekasdami žemės išaugina puikius daržus. Pats irgi turiu praktikos ant smėlio. Ir matau, kad jūs nebandėte ir šnekate nesąmones.

Todėl jums dar kartą prašymas - šnekėkite apie tai ką puikiai išmanote ir nekritikuokite kitų technologijų, kurių neišmanote. Iš karto ačiū už supratimą. ;)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Varnalėša

Post by kestutis670 »

:h: Laimi,
visų pirma , tai ne aš prie tavęs "prikibau" , aš rašiau atsakymą "redai". Tau jis užkliuvo. Savo pasisakymuose nenaudoju tokių išsireiškimų kaip "pasvaičiojimai" , "filosofavimai" , kurių pilna tavuosiuose. Esi labai piktas žmogus. :!:
Tavo žemdirbio patirtis tik penkeri metai , o mano penkiasdešimt , savo patirtį sėmei tik literatūroj ir Lietuvos žemelėj , o man teko "kapstytis" ir Tolimųjų Rytų daržuose , ir Kaukaze , ir Vidurio Rusijos žemėse. Ir ne tik "kapstytis" , bet ir paklausyti vietinių žemdirbių išminties.Daug kur mūsų nuomonės skyrėsi , tačiau aš "neišdėjau į šuns dienas" nei vieno savo pašnekovo.
Mano kaimynai nebėga nuo manęs ir nesityčioja , jei išsakau savo nuomonę.
Jei šis forumas tavo asmeninė svetainė ir čia galima rašyti tiktai kas tau patinka _ tuomet _ atsiprašau. Nežinojau.
Atsakau visiems , kurie į mane kreipiasi , tačiau tuščiažodžiauti dėl asmeninių nuomonių skirtumo nenoriu. Laiko gaila...
:h:
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: Varnalėša

Post by Laimis »

kestutis670 wrote:Tavo žemdirbio patirtis tik penkeri metai , o mano penkiasdešimt , savo patirtį sėmei tik literatūroj ir Lietuvos žemelėj , o man teko "kapstytis" ir Tolimųjų Rytų daržuose , ir Kaukaze , ir Vidurio Rusijos žemėse. Ir ne tik "kapstytis" , bet ir paklausyti vietinių žemdirbių išminties.
Bet mano patirtis sodinant po šiaudais 5 metai, o jūsų - nulis. Tai irgi šį tą sako. Be to, aš nėkiek nekritikuoju jūsų penkiasdešimt metų patirties. Turite jos daug, naudingos ir ačiū, kad dalinatės. O jūs gamtinę žemdirbystę žiūriu kritikuojate. Įdomu kodėl? (+)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Varnalėša

Post by briedis »

Tikrai, kodėl?
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Varnalėša

Post by kestutis670 »

Laimis wrote:
Bet mano patirtis sodinant po šiaudais 5 metai, o jūsų - nulis. Tai irgi šį tą sako. Be to, aš nėkiek nekritikuoju jūsų penkiasdešimt metų patirties. Turite jos daug, naudingos ir ačiū, kad dalinatės. O jūs gamtinę žemdirbystę žiūriu kritikuojate. Įdomu kodėl? (+)
Taip , per 5 metus praktinio darbo , jau galima tikėtis rezultato. Tau tai gal ką ir pasako , tačiau man _ nieko. Perkračiau visą forumą ir niekur neužtikau tavo bandymų aprašymo.Gal pražiopsojau :?: Jei nesunku , prašau duok nuorodą kur galiu rasti tavo veiklos apibūdinimą.

Mokslinė apžvalga , įvairūs pamąstymai , bandymai _ tai labai geri dalykai ir aš jų nekritikuoju , jei tai kas pateikta būna paremta asmeniniais argumentais , bet jei jie vėl pakartojami be jokio patvirtinimo , tai jie nebetenka vertės.

Savo patirtį pateikiu remdamasis tradicine žemdirbyste. Džiaugiuosi išmokęs save aprūpinti 100% maisto produktais nesinaudodamas nei kenksmingais chemikalais , nei dirbtinėmis trąšomis. Dabar jau galiu eksperimentuoti su kitokiais žemdirbystės metodais nerizikuodamas likti "alkanas" dėl nepavykusio eksperimento. Negaliu badauti 25metus darydamas bandymus , tačiau palaipsniui dirbant įmanoma viskas.

Jei pateiksi savo penkerių metų patirtį ir ji mane įtikins , kad jau galiu atsisakyti savų metodų _ su dėkingumu perimsiu.
Iš anksto dėkoju.
:h:
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Varnalėša

Post by kestutis670 »

:h: "briedi",
1975 metais lankiausi Chabarovsko krašte , tačiau tai nebuvo botanikų ekspedicija. Dirbau kur kas "proziškesnį" darbą _ ieškojau aukso su aukso ieškotojų artele _ tikra galvažudžių šutve , tad po trijų mėnesių atsiradus progai sprukau nuo jų.
Jei ir teko matyti vynuoges , tai man jos atrodė lyg gebenės ir jų sažąlynų vengdavom dėl gyvačių ir todėl , kad prasibrauti pro jas tikrai nelengva.
Apgailestauju , bet ką nors daugiau apie jūsų minėtas vynuoges papasakot negaliu.
:love: :h:
Post Reply