Augimo stimuliatoriai

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Toltik
Posts: 580
Joined: Fri 10 28, 2005, 9:56
Location: Laisvės oazė
Contact:

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by Toltik »

Keistoka diskusija gaunasi, maždaug taip atrodo perfrazavus mano galva ir pritaikius analogiją žmogui: "visi žino, kad ištepus odą aliejum ar kitais skystais produktais oda juos sugeria, vadinasi žmogus gali maitintis ir per odą", na taip ir yra, tai kas iš to? Juk reik žiūrėti ne atsarginį ar papildantį kanalą, o pagrindinį natūraliai geriausiai tam pritaikytą.
Manau šioje diskusijoje ir su augalais taip yra. Gali žinoma jie ir per ši*** maisto medžiagas siurbti, kodėl gi ne. Pažįstu ir sveikuolių tokias rekomendacijas dalinančių apie pienuko ir pasaldintas bei "pagardintas" klizmas. Bet klausimas kuris kelias yra efektyvesnis ir natūralus augalui? Jeigu išvedant analogijas su gyvūnų anatomija tai atsakymas man aiškus.
Bet tai čia šiaip dėl jumoro truputį atsakiau :).. šposai taip sakant :)...
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by kestutis670 »

Toltik wrote:aš geriau jau pasižiūrėsiu kas pirmi išmirs :D... primatai (jų racione 50 procentų laukinių žolinių augalų, kiti 50 procentų irgi laukiniai) ar žmonės ;)...
pasakyčiau: "va tada ir pasišnekėsim..." ;D, bet problemėlė, kad užsigeidus pašnekesio tada reiks ilgai pėdinti ;)...

beje pagal tokią prielaidą tai stirnos, briedžiai, elniai ir t.t. jau seniai turėjo būti užvertę savo skeltas kanopas ;)....
:h: Tadai,
primatai suėda nemažai visokių vabzdžių , kirminų , nevengia pasmaguriauti kiaušiniais , jaunais paukščiukais , o briedžių , stirnų ar net dramblių nesulyginsi su tais priešistoriniais dino. Na , o dėl tavęs... priimk kaip kalambūrą :D

O ta hipotezė - viena iš daugelio. Esu girdėjęs , kad jie galėjo ir uždusti , nes nuo tokių kiekių suėstos žolės be perstojo "gadino orą..." :D
:love: :h:
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by kestutis670 »

Jei toliau , tai manau , kad pirmi išnyks primatai , nes žmonės suvalgys jų maisto atsargas arba dėl savo nepaliaujamo dauginimosi išstums primatus į tokias vietas , kur jiems išgyventi neliks jokių šansų. O norint pakalbėti apie ekologišką gyvenseną tikrai gali tekti toli pėdinti , nes kai pamatai 15-20 tūkstančių žmonių minią susirinkusią į pop žvaigždžių hard roko koncertą ir ją palygini su anastasininkų susirinkimu - "vaizdelis" tikrai nekoks... :D
:love: :h:
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by briedis »

Ne, Kęstuti, aš neįsižeidžiau ir apskritai nežinau ką tai reiškia. Kiekvienas mane pažįstantis jums tai paliudys. Tiesiog nematau prasmės ką nors aiškint, jei niekam tai nereikalinga.
Dėl azotinių trąšų: jos žalingos bet kokiu atveju, ar tai dobilai, ar javai, ar dar kas nors. Kodėl- žinot patys.
Apie GŽ čia daugiau nekalbam, gerai? Arba kalbėkit, bet aš nesikišiu. Pirmiausia reikia žinot apie ką kalbama, o svarstyt kas geriau aš nenusiteikęs. Aš nesu teoretikas, deja. Ir nepropaguoju jokios žemdirbystės formos ar gyvenimo būdo. Pasakysiu dar daugiau: man visiškai vienodai, kaip gyvena kiti žmonės ir ką jie valgo, ir kaip ką augina. Man dar geriau, kad GŽ išmanytų kuo mažiau žmonių, todėl labai nenoriai dalinuosi kai kuriomis subtilesnėmis žiniomis. Kas domėsis, kas vertas- tas turės, o kas ne- galės valgyt salietrą į sveikatą, ar karbamidą, kaip tas durnius iš Grinevičiūtės laidos. Tai tiek...
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by kestutis670 »

briedis wrote:Ne, Kęstuti, aš neįsižeidžiau ir apskritai nežinau ką tai reiškia. Kiekvienas mane pažįstantis jums tai paliudys. Tiesiog nematau prasmės ką nors aiškint, jei niekam tai nereikalinga.
Dėl azotinių trąšų: jos žalingos bet kokiu atveju, ar tai dobilai, ar javai, ar dar kas nors. Kodėl- žinot patys.
Apie GŽ čia daugiau nekalbam, gerai? Arba kalbėkit, bet aš nesikišiu. Pirmiausia reikia žinot apie ką kalbama, o svarstyt kas geriau aš nenusiteikęs. Aš nesu teoretikas, deja. Ir nepropaguoju jokios žemdirbystės formos ar gyvenimo būdo. Pasakysiu dar daugiau: man visiškai vienodai, kaip gyvena kiti žmonės ir ką jie valgo, ir kaip ką augina. Man dar geriau, kad GŽ išmanytų kuo mažiau žmonių, todėl labai nenoriai dalinuosi kai kuriomis subtilesnėmis žiniomis. Kas domėsis, kas vertas- tas turės, o kas ne- galės valgyt salietrą į sveikatą, ar karbamidą, kaip tas durnius iš Grinevičiūtės laidos. Tai tiek...
Nepritariu tavo požiūriui. Net Šv. Rašte mokoma pasidalinti tuom ką turi. Aš laikausi nuomonės , kad jei nebus kas pasako , nebus ką ir išgirsti... , o tuomet "tokių durnių" bus dar daugiau. Esu pragmatikas , į pasaulį žvelgiu realisto akimis ir mėgstu vertinti visumą , o ne atskiras detales , gal todėl ir ezoterinius mokymus įsisavinu labai lėtai , tačiau jei kartą perpratau kūnu ir siela - rezultatai būna džiuginantys.

Pasirodančios naujovės - ne naujiena , ypač kai jos plačiai išreklamuojamos pateikiant sensacingas detales. Žmonės greit susižavi nupiešta perspektyva , tačiau kai tą naujovę tenka pritaikyti realiame gyvenime - visos fantazijos ir euforija išgaruoja ir grįžtama prie senų laiko patikrintų vertybių.
Žinai , kai pamatau per TV didmiesčių gatves knibždančias žmonių skruzdėlynais ir jas palyginu su ta žmonijos dalimi , kuri bando kažką pakeisti - apima neviltis , tačiau ir vėl pagalvoju , jei nebūtų ir tos mažumos , kas tada :?: Išvis neverta gyventi :?:
Taip kad nenukabink nosies , tikėk nors ir nedidelių pergalių tikslingumu ir bus lengviau gyventi , nes jausies REIKALINGAS :!:
:love: :h:
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by briedis »

Tai va, gal aš kitoks :D . Man visiškai neaktualu jaustis kažkam reikalingu. Gal jau suaugau :D . Todėl ir nosies nukabint nėr dėl ko. Ir ką turiu- labai noriai dalinuosi su tais, kam to reikia. Būtent kam reikia, o ne mėtau į kairę ir į dešinę. Taigi, tikiuosi konstruktyvaus bedravimo. Jei galėsiu būt naudingas- visada prašom.
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by kestutis670 »

briedis wrote:Tai va, gal aš kitoks :D . Man visiškai neaktualu jaustis kažkam reikalingu. Gal jau suaugau :D . Todėl ir nosies nukabint nėr dėl ko. Ir ką turiu- labai noriai dalinuosi su tais, kam to reikia. Būtent kam reikia, o ne mėtau į kairę ir į dešinę. Taigi, tikiuosi konstruktyvaus bedravimo. Jei galėsiu būt naudingas- visada prašom.
Kai skaitau tokias mintis imu suprasti kodėl iš būrio forumiečių tik vienas išsakė šio to vertą mintį į vieno "bendraminčio" pasiūlymą vietoj inkilų įkelti benzino kanistrus... Visiems "dzin" :!: Svarbu "susikurti" savo hektare oazę tarsi ji galėtų tapti atskira planeta...
:love: :h:
reda246
Posts: 63
Joined: Sat 02 11, 2006, 21:01
Location: Sukiniai
Contact:

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by reda246 »

Siūlau visiems susirinkti ir išsibūti pirtį, t.y išsikaitinti ir išsiperti gerai :)
Jau Grįžtam ?... Grįžtam
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by kestutis670 »

reda246 wrote:Siūlau visiems susirinkti ir išsibūti pirtį, t.y išsikaitinti ir išsiperti gerai :)
:h: Reda,
pasiūlymas vertas dėmesio. Gal "išsipertų" pesimizmo "prakaitas".
Pernai su sūnum kaip tik pasistatėm pirtelę , nors dar nespėjom galutinai sutvarkyti , tačiau jau periamės...
Jei atsirastų norinčių - maloniai kviečiu. Vienu metu "telpa" 6 žmonės , tiek galiu ir apnakvydinti. Kontaktinius duomenis esu davęs anksčiau , o jei kas neras - klauskit.
:love: :h:
reda246
Posts: 63
Joined: Sat 02 11, 2006, 21:01
Location: Sukiniai
Contact:

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by reda246 »

Nuostabus pasiūlymas :) Pagalvosime, ačiū, tau, Kęstuti :)
Jau Grįžtam ?... Grįžtam
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by briedis »

Prieš kurį laiką varnalėšų temoje buvau uždavęs klausimą: ką valgo augalai? Niekas į jį taip ir neatsakė... Ar ne keista? Man ne, nes labai retai šitą žino net ir labai rimtais ir patyrusiais save laikantys sodininkai... Įsivaizduokit, kad laikot kažkokį gyvulį, nežinodami kuo jis maitinasi. Tiesiog paleidžiat į pievą ir jis gyvena. Bet staiga sunegaluoja, jūs nežinot ką daryt, pradedat ieškot vaistų, stimuliatorių, bet visas darbas bergždžias, nes jūs niekaip negalit nustatyt ko jam trūksta. O jei kažkokie vaistai padėjo- jūs be jokių abejonių patikit, kad būtent tų vaistų jam ir trūko... Žodžiu, situacija visiems pažįstama...
Jeigu žinotumėt ką augalai valgo, stebėjimai ne tik patvirtintų prielaidas, bet ir leistų padaryt tam tikras išvadas...
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by kestutis670 »

briedis wrote: Jeigu žinotumėt ką augalai valgo, stebėjimai ne tik patvirtintų prielaidas, bet ir leistų padaryt tam tikras išvadas...
:h: "briedi",
bent kiek praktiškai susidūręs su auginimu ir pakankamai pastabus žmogus , gali padaryti iš savo prielaidų išvadas. Beabejo jos nebus tikslios ir pagrįstos moksline terminologija bei laboratoriniais tyrimais.
Pvz. pats esi rašęs , kad soduose reikia palikti po medžiais nukritusius lapus ir patarei "užmesti truputį šūdo..." Manau , kad niekam nekilo mintis , jog medis "iškišęs šaknį šlemščia tuos lapus ar mėšlą". Visi suvoks , kad visa tai turi suirti iki augalams pasiekiamų medžiagų lygio. Tai va , jei bandysim dalį aiškinimo pateikti cheminėmis formulėmis ar laboratorinių tyrinėjimų metu įvesta terminologija , tai žmogui norinčiam praktiškai panaudoti tas žinias reikės kurį laiką praleisti studijuojant tuos mokslus.
Eilinis , jokių mokslų nebaigęs žemdirbys-praktikas , žino , kad norint iš žemės gauti - privalo jai duoti. Taigi , jei jis suinteresuotas gauti kuo daugiau ko jis siekia , privalo išmokti stebėti ir iš to daryti išvadas. Taip atsiranda patirtis.

Esi ir apie "patirtį" išsakęs savo nuomonę , kuri rėmėsi tik vienpusiu vertinimu , kai pavyzdžiu pastatei "buką" to paties veiksmo kartojimą metų metais. Taip galima teigti , jei tavo "auditorija" vieni mulkiai , tačiau , jei kalbi su tais , kurie ieško , stebi ir iš tų stebėjimų daro išvadas - toks požiūris , švelniai tariant , klaidingas.

Kiekvienas norintis pradėti daržininkauti ar sodininkauti , daugiau ar mažiau yra "išprusęs" toje srityje ir tolesnėje savo praktinėje veikloje (priklausomai nuo entuziazmo ar suinteresuotumo) tas žinias gilins. Mes tai ir darome aptarinėdami tuos klausimus forume , pateikdami savo patyrimus ir mintis , todėl nereikia nei piktintis , nei priekaištauti kitiems , kurie vienų ar kitų išsireiškimų nesuprato. Jei jau imiesi to darbo , tai turėk ir kantrybės :!:
Kad kuo mažiau kiltų tokių situacijų , aš ir siūlau daugiau dėmesio kreipti į praktinius patarimus , kurie labiau suprantami plačiąjai auditorijai , o ne į mokslinius debatus. Jais derėtų tik papildyti praktinius patarimus , nes tikrai niekas nebėgs vartyti knygelių ar atlikinėti laboratorinių tyrimų , kai reikia jau dabar konkrečių veiksmų.

Žemdirbystė - viena iš seniausių žmonijos veiklos sričių ir tas procesas toli gražu dar nesibaigė. Iki šiol nėra vieningos nuomonės , koks būdas priimtiniausias. Visur atsiranda išlygos , taigi ir rekomendacijas teikiantys turi į tai atsižvelgti ir kategoriškais teiginiais "nestandartizuoti" , o tuo labiau nesiimti "pranašo" ar Dievo vaidmens.
:love: :h:
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by Laimis »

kestutis670 wrote:Kad kuo mažiau kiltų tokių situacijų , aš ir siūlau daugiau dėmesio kreipti į praktinius patarimus , kurie labiau suprantami plačiąjai auditorijai , o ne į mokslinius debatus. Jais derėtų tik papildyti praktinius patarimus , nes tikrai niekas nebėgs vartyti knygelių ar atlikinėti laboratorinių tyrimų , kai reikia jau dabar konkrečių veiksmų.
O man patinka ką Saulius šneka. Ir labai įdomu, ir naudinga. Aš miestietis ir daržą suprasdavau kaip kančią, prakaitą, piktžoles ir nupiepusį kopūstą tarp jų. Man labai nemaloni yra nuoga žemė. Pastatai koją ar ranka palieti ir išsipurvini. Net daržovės po lietaus būna aptaškytos, o išdžiūvus dirvai vėjas pakelia dulkes. Tokio daržo aš nemėgstu, kad ir kiek tūkstantmečių praktikos jame būtų.

O būtent dėl to, kad kažkas susiprotėjo kuo minta augalai, tai dabar turime gražią žemdirbystę, nepurviną, kur malonu ir pasėdėti darže, ir augalai geriau auga. Tikrai tradiciniais būdais, kuriuos siūlo Kęstutis aš nebūčiau užsiėmęs. Todėl Sauliaus patarimai yra kaip tik tai, ko aš ieškojau ir kas man padėjo pamilti daržus.

Ir po naujos teorijos mes turime ir naują praktiką. Labai gerą praktiką. Žmonės, kurie bandė tradicinius daržus ir paskui perėjo prie gamtinės žemdirbystės labai džiaugiasi didesniais derliais, skanesnėmis daržovėmis ir mažesniu darbo kiekiu. Daugiau džiaugsmo. Užsienyje yra žmonių, kurie 50 metų užsiima gamtine žemdirbyste. Turi daug patirties. Lietuvoje jau yra žmonių kurie beveik 10 metų praktikos turi. Labai gera praktika.

Todėl prašyčiau Saulių papasakoti kuo maitinasi augalai. Man tai įdomu ir reikalinga. Taip bus lengviau stebėti ir suprasti savo daržą. Kam nepatinka, tas tegu neskaito. O man reikia, tegu Saulius rašo. Parašyk, Sauliau, kuo minta augalai.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by kestutis670 »

:h: Laimi,
yra tokia hidroponinė "žemdirbystė". Patiesei mineralinės vatos ruloną ant daug metų tarnaujančių vonių , susodinai augalus ir nei dulkių , nei purvo :D O štai ką į tas vonias pilti , tai jau reikia žinoti cheminėmis formulėmis pažymėtas medžiagas.
Tavo pamėgtoje žemdirbystėje jokių formulių nereikia ir nesunku susigaudyti ką "augalai valgo". Kiekvieno augalo sudėtyje "sukasi" apie 20 pagrindinių Mendelejevo periodinės lentelės elementų. Jei tai ką užauginai vėl grąžinsi žemei , gali iki pasaulio pabaigos auginti ir užauginsi tokį patį derlių , tačiau jei kažkurią dalį pats suvalgei , tai būk malonus kompensuoti. Štai ir visas "mokslas". O kad praktiškai galėtume tą kompensaciją atlikti , mes ir laukiame vieni iš kitų patarimų iš asmeninės patirties lobynų. Kuris patarimas pasirodys mūsų sąlygoms priimtiniausias - tuo ir naudosimės.
Ar ne taip elgiamės?
:love: :h:
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by Laimis »

kestutis670 wrote:Štai ir visas "mokslas". O kad praktiškai galėtume tą kompensaciją atlikti , mes ir laukiame vieni iš kitų patarimų iš asmeninės patirties lobynų.
Nemanau, kad čia mokslas pasibaigia. Čia mokslas turėtų kaip tik prasidėti. Nes va buvo tokia praktika įsivyravusi šiaudus aparti, t.y. kiek paimama iš lauko, tiek ir gražinama į jį. Šiaudai apariami. Bet paskui mokslas išaiškino, kad negalima aparti, nes taip medžiagos nesugrįžta į augalams reikalingą būvį. Nu ir kas, kad šiaudus gražinai, bet augalai jų paimti negali.

Tam ir reikalingas mokslas - išaiškins kuo augalai minta ir kokia forma gražinti augalams medžiagas. Tai vat ir palauksiu Saulio atsakymo.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by kestutis670 »

Laimis wrote:
Tam ir reikalingas mokslas - išaiškins kuo augalai minta ir kokia forma gražinti augalams medžiagas. Tai vat ir palauksiu Saulio atsakymo.
Laimi, bet tu juk Anastasijos įdėjų pasekėjas. Ar aš klystu :?: Jei "taip" , tai kokiais "mokslais" remiasi Anastasija :?: Juk ir ji Vladimirą vaišino savo agurkėliais... Ar ir juos jai voverės užaugino :?: :D
:love: :h:
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by briedis »

O tai Anastasija suartam lauke augino agurkus ir augimo stimuliatoriais purškė? Kažkaip nesitiki... Žinojimas nebūtinai iš knygų ateina, bet rezultatas vis tiek tas pats. Kažkokiam filme apie Amazonijos indėnus buvo tokia scena: vienas indėnas, pamatęs kaip baltieji aria lauką, pasakė: "Žiūrėk, jie lupa žemei odą! Tai kaip ji kvėpuos?". Manau, kad ir Anastasijai žemė šventa...
Dėl aiškinimo apie mitybą. Čia neaiškinsiu dėl dviejų priežasčių. Pirma: yra tam specialus forumas, kur nesvarstoma, o dalijamasi žiniomis bei patirtimi. Antra: pasižadėjau čia daugiau "nepropaguot" GŽ, o toks aiškinimas gali duot negerų rezultatų- dar ims ir nustos daržą kast kas nors...
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by Laimis »

kestutis670 wrote:Laimi, bet tu juk Anastasijos įdėjų pasekėjas. Ar aš klystu :?: Jei "taip" , tai kokiais "mokslais" remiasi Anastasija :?: Juk ir ji Vladimirą vaišino savo agurkėliais... Ar ir juos jai voverės užaugino :?:
Klystat, klystat. Kiekvieną progą kai tik pasitaiko aš iš karto paneigiu, jog esu Anastasijos idėjų pasekėjas. Taigi, klystate.

O beje, Anastasija, agurkėlius augino žolėje, kaip Saulius pomidorus, taigi pagal gamtinės žemdirbystės principus, o ne taip kaip jūs Kęstuti. :) Koks pas Anastasiją mokslas? Na, manau toks pat mokslas - empirinis metodas: stebėjimas, hipotezės iškėlimas, eksperimentas. Galbūt ji nėra mačiusi augančių agurkų, tačiau ji stebėjo kaip auga augalai gamtoje. Iš skirtingų pavyzdžių suprato kaip jie auga, pagal kokius gamtos dėsnius. O kai tai padarai, tai jau gali užauginti bet ką ir patvirtinti tai eksperimentu. Ir nebereikia jokio informacijos kaupimo ir perdavinėjimo per tūkstantmečius, jei jau žinai kaip procesai vyksta, tai taip ir padarysi kaip reikia, o ne kaip perduodama iš kartos į kartą.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by kestutis670 »

briedis wrote:O tai Anastasija suartam lauke augino agurkus ir augimo stimuliatoriais purškė? Kažkaip nesitiki... Žinojimas nebūtinai iš knygų ateina, bet rezultatas vis tiek tas pats. Kažkokiam filme apie Amazonijos indėnus buvo tokia scena: vienas indėnas, pamatęs kaip baltieji aria lauką, pasakė: "Žiūrėk, jie lupa žemei odą! Tai kaip ji kvėpuos?". Manau, kad ir Anastasijai žemė šventa...
Dėl aiškinimo apie mitybą. Čia neaiškinsiu dėl dviejų priežasčių. Pirma: yra tam specialus forumas, kur nesvarstoma, o dalijamasi žiniomis bei patirtimi. Antra: pasižadėjau čia daugiau "nepropaguot" GŽ, o toks aiškinimas gali duot negerų rezultatų- dar ims ir nustos daržą kast kas nors...
Koks ryšys tarp Anastasijos , suarto lauko ir augimo stimuliatorių :?: Ar mano klausimas jums , dėl mano pamatytų parduotuvėje augimo stimuliatorių , reiškia mano siūlymą juos naudoti :?:

Išnaršiau tavo vadinamą "specialųjį forumą" , bet apart ištraukų iš tavo knygos nieko neradau , o jose tikrai nėra jokių praktinių patarimų GŽ klausimu. Kaip čia , taip ir ten "purtaisi" bet kokių GŽ metodikų aiškinimų. Gal kaip "bendro išsilavinimo" prasme ji turi vertę , bet pavadinti tavo knygą GŽ žinynu nesirįžtu.
Štai prieš mane guli tradicinės žemdirbystės "Agronomo žinynas" , tai jame rasi ir dirvos ruošimo agrotechniką , ir terminus , sėjos , dirvos tręšimo normas ir laiką. Žodžiu , pasiėmei žinyną ir jei moki skaityti - žinosi ką daryti.
Ką gi randu tose ištraukose :?: Tai , kad velėnos gabale gulinčiame ant laboratorinio stalo yra bakterijų , grybų ir kitokių mikroorganizmų :?: Jų pilna nuo giliausios šachtos iki stratosferos , tačiau kokia nauda man iš to žinojimo :?: Ar nusinešęs tokią knygą į daržą galiu ja pasinaudoti :?:

Kodėl nepaėmus kokią nors vieną daržo kultūrą ir nuosekliai , nuo pradžios iki galo jos "neužauginus" , veiksmus palydint mokslinėmis išvadomis - kaip , kas , kodėl daroma :?: Štai tuomet tikrai sakyčiau , kad tai "aukso vertės" knyga - vadovas perteikianti GŽ pagrindus.

:love: :h:
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by briedis »

Kaip supratau, Kęstuti, tam forume net nebuvot užėjęs, tai apie ką kalba? Ir dar. Kas iš to, kad žmogus žinos kaip augint kažkokią konkrečią kulktūrą? Beje, forume ir kalbama apie konkrečias kultūras... Bet aš lenkiu į tai, kad vystytųsi bendras supratimas apie dirvą: kas tai yra, kokie procesai joje vyksta, kas reikalinga augalų geram gyvenimui ir pan. Žinant bendrus dalykus kyla mažiau klausimų apie konkrečių kultūrų auginmą, visiškai nekyla apsaugos nuo ligų, tręšimo klausimas. Mes mokomės savarankiškai suprast gamtos procesus, o ne skaityt žinynus. Beje, teko studijuot agronomiją ir galiu pasakyt, kad tas mokslas absoliučiai neduoda jokio supratimo apie minėtus dalykus. Dar daugiau- jis atbukina. O, žinynais naudotis išmoko, tas taip... Dėl to dabar ir turim ką turim: žemės ūkis nerentabilus, ligų ir kenkėjų daugėja geometrine progresija, dirvos galutinai nualintos, bioįvairovė žemės ūkio naudmenose apgailėtina... Vaisiai ir daržovės nebeturi jokių savybių, kurias priderėtų jiems turėt... Taigi, skaitykit žinynus, ten už jus pagalvota, bet ir savo galvos nepameskit- kad į pilvą neprilytų :D
Post Reply