Augimo stimuliatoriai

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by kestutis670 »

Laimis wrote:
kestutis670 wrote:Laimi, bet tu juk Anastasijos įdėjų pasekėjas. Ar aš klystu :?: Jei "taip" , tai kokiais "mokslais" remiasi Anastasija :?: Juk ir ji Vladimirą vaišino savo agurkėliais... Ar ir juos jai voverės užaugino :?:
Klystat, klystat. Kiekvieną progą kai tik pasitaiko aš iš karto paneigiu, jog esu Anastasijos idėjų pasekėjas. Taigi, klystate.

O beje, Anastasija, agurkėlius augino žolėje, kaip Saulius pomidorus, taigi pagal gamtinės žemdirbystės principus, o ne taip kaip jūs Kęstuti. :) Koks pas Anastasiją mokslas? Na, manau toks pat mokslas - empirinis metodas: stebėjimas, hipotezės iškėlimas, eksperimentas. Galbūt ji nėra mačiusi augančių agurkų, tačiau ji stebėjo kaip auga augalai gamtoje. Iš skirtingų pavyzdžių suprato kaip jie auga, pagal kokius gamtos dėsnius. O kai tai padarai, tai jau gali užauginti bet ką ir patvirtinti tai eksperimentu. Ir nebereikia jokio informacijos kaupimo ir perdavinėjimo per tūkstantmečius, jei jau žinai kaip procesai vyksta, tai taip ir padarysi kaip reikia, o ne kaip perduodama iš kartos į kartą.
Apsidžiaugei , kad suklydau :?: :D Tuomet , kad ateity išvengčiau klaidų , prašau paaiškink:- kuri "Meilės erdvę" , "Giminės sodybą" , cituoji Anastasijos žodžius ir tuo pačiu tvirtini nesantis jos pasekėjas :?: Kaip tai suprast :?:
Štai dabar , tu tiki , jog Anastasija stebėdama gamtą suprato kaip ir ką reikia daryti , o kai aš sakau , kad taip pat stebiu ir kai ką pastebiu - tu negali patikėti. Kodėl tokia "diskriminacija" :?: :D

Manau , kad nusiuntęs Fukuokai į Japoniją savo pastebėjimus greičiau sulaukčiau teigiamų atsiliepimų , nei iš tavęs... :D
:love: :h:
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by kestutis670 »

briedis wrote:Kaip supratau, Kęstuti, tam forume net nebuvot užėjęs, tai apie ką kalba? Ir dar. Kas iš to, kad žmogus žinos kaip augint kažkokią konkrečią kulktūrą? Beje, forume ir kalbama apie konkrečias kultūras... Bet aš lenkiu į tai, kad vystytųsi bendras supratimas apie dirvą: kas tai yra, kokie procesai joje vyksta, kas reikalinga augalų geram gyvenimui ir pan. Žinant bendrus dalykus kyla mažiau klausimų apie konkrečių kultūrų auginmą, visiškai nekyla apsaugos nuo ligų, tręšimo klausimas. Mes mokomės savarankiškai suprast gamtos procesus, o ne skaityt žinynus. Beje, teko studijuot agronomiją ir galiu pasakyt, kad tas mokslas absoliučiai neduoda jokio supratimo apie minėtus dalykus. Dar daugiau- jis atbukina. O, žinynais naudotis išmoko, tas taip... Dėl to dabar ir turim ką turim: žemės ūkis nerentabilus, ligų ir kenkėjų daugėja geometrine progresija, dirvos galutinai nualintos, bioįvairovė žemės ūkio naudmenose apgailėtina... Vaisiai ir daržovės nebeturi jokių savybių, kurias priderėtų jiems turėt... Taigi, skaitykit žinynus, ten už jus pagalvota, bet ir savo galvos nepameskit- kad į pilvą neprilytų :D
Galva kol kas vietoje , tad į pilvą neprilis , tik man keista kodėl vos ištraukus kokią mintį iš tos galvos , tu stengies ją nukirsti...
Per 50 metų darbo , stebėjimų , tavo žodžiais tariant , man nedavė jokio bendro supratimo :?: Tuomet - atleisk - klausimų tau daugiau neturiu.
:love: :h:
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by briedis »

:h:
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by Laimis »

kestutis670 wrote:Apsidžiaugei , kad suklydau :?: :D Tuomet , kad ateity išvengčiau klaidų , prašau paaiškink:- kuri "Meilės erdvę" , "Giminės sodybą" , cituoji Anastasijos žodžius ir tuo pačiu tvirtini nesantis jos pasekėjas :?: Kaip tai suprast :?:
Tai aš daug ką cituoju. Danielį Quinną, Serkiną, Kurdiumovą, Saulių, Bohmą, Hartą, Vaivilavičių... Ne aš vienas protingas. Visi sumąsto gerų minčių. Tačiau svarbu savo galvą turėti ir ja vadovautis, o ne sekti ir būti pasekėju.

Štai pavyzdžiui, Serkinas sakė, kad norint būti jaunam batų raištelius reikia stengtis rištis neatsisėdus. Nes iš pradžių atsisėdi ant žemės, paskui po kurio laiko jau žiūrėk ir suoliukas atsirado prie durų, kad lengviau būtų užsirišti batus ir galiausiai visai nebesusilenki, nes atpratai, senatvė. Aš vadovaujuosi šiuo patarimu. Tai ką? Aš Serkino pasekėjas? Ne, žmogus išsakė mintį, man ji atrodo pakankamai protinga ir aš ją priėmiau. Dabar ji mano. Ir aš vadovaujuosi savo galva, o ne Serkino.

Mintis ta pati, o skirtumas didžiulis kieno ji galvoje. Jei ji mano galvoje, tai aš ne tik batų raištelių rišime galiu pritaikyti tą patį jaunystės dėsnį, o ir visur kitur. Tuo tarpu pasekėjai tik seka išsakytomis mintimis ir nieko naujo nesugalvoja, pasilieka ir stringa ties batraiščiais. Nes nesupranta esmės, nes tik seka, o ne savo galva vadovaujasi.
Štai dabar , tu tiki , jog Anastasija stebėdama gamtą suprato kaip ir ką reikia daryti , o kai aš sakau , kad taip pat stebiu ir kai ką pastebiu - tu negali patikėti. Kodėl tokia "diskriminacija" :?: :D
Matote, ne jūs vienas stebite gamtą. Aš ją irgi stebiu. Ir žinote, pastebėjau, kad mano stebėjimai dažnai sutampa su Anastasijos stebėjimais, o su jūsų stebėjimais dažnai nesutampa. Todėl man ir nesinori tikėti jūsų stebėjimais, nes aš tokių dalykų gamtoje kokius jūs pastebite nepastebiu ir jais netikiu. Žinoma pabrėšiu, kad ne visada netikiu jumis. Ir ne kartą jau sakiau. Kai kurie jūsų patarimai yra vertingi ir aš jais vadovaujuosi. Tik gaila, kad jūs jais nebesidalinate, o iškeitėte juos į kitų žmonių kritikavimą.
Manau , kad nusiuntęs Fukuokai į Japoniją savo pastebėjimus greičiau sulaukčiau teigiamų atsiliepimų , nei iš tavęs...
Fukuoka miręs, o gamtinės žemdirbystės forumo jūs tikrai neskaitėte, nes nežinote, kas ten rašoma. Ten nėra Sauliaus knygos ištraukų, o patarimų apie konkrečių kultūrų auginimą yra. Jūs turbūt ne taip supratote kas yra tas GŽ forumas ir kur jį rasti. :) O aš jums ir nesakysiu dėl tam tikrų priežasčių. :no:
Dėl aiškinimo apie mitybą. Čia neaiškinsiu dėl dviejų priežasčių. Pirma: yra tam specialus forumas, kur nesvarstoma, o dalijamasi žiniomis bei patirtimi. Antra: pasižadėjau čia daugiau "nepropaguot" GŽ, o toks aiškinimas gali duot negerų rezultatų- dar ims ir nustos daržą kast kas nors...
Bet tai kodėl tada du kartus iškėlei čia klausimą apie augalų mitybą? Manau iškėlei tam, kad pasidalinti savo mintimis apie tai. O dabar nenori dalintis ne dėl to, kad čia būtų ne vieta, bet dėl Kęstučio kabinėjimosi. Man irgi sunku su Kęstučiu, todėl tave gerai suprantu. Bet tu suprask ir mane. Tai ką, jei Kęstutis čia atėjo ir įvairiai mus užgaulioja, tai ką dabar daryti? Išeiti iš forumo į kitus forumus? O jei netyčia Kęstutis ateis ir į GŽ forumą ir ten pradės kabinėtis? Ir iš ten išeisi? Išmesti gi žmogaus nesinori. Tuo labiau, kad turi jis ir gerų pastebėjimų. Kai liausis kitus kritikavęs bus visai normalus žmogus. O kol kas linkėčiau kantrybės su juo ir tęsti savo gerą veiklą dalinantis savais gamtos stebėjimais.

Man tikrai būtų įdomu dar kartą kitais žodžiais išgirsti kaip maitinasi augalai. Nes aš daug skaitęs visokių Kurdiumovų, Kuznecovų, Fukuokų, bet taip ir nesuprantu dar kaip augalai maitinasi. Parašyta, skaitau, bet taip iki galo ir nesuprantu. Pats paaiškinti negalėčiau. O kai va taip pasikalbam forumuose ar gyvai, tai vis daugiau suprantu, vis kitą aspektą apmąstau ir judu į priekį. Tai jei papasakotum, būčiau dėkingas.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Toltik
Posts: 580
Joined: Fri 10 28, 2005, 9:56
Location: Laisvės oazė
Contact:

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by Toltik »

man tai negaila ;), aš pasidalinsiu nuoroda :)

http://gerazemdirbyste.home.lt/

gero foruminio bendravimo kol pavasaris neįsibėgėjo :)
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by kestutis670 »

:h: Laimi,
perskaitęs tavo atsakymą ir pažvelgęs į save "tavo akimis" pamačiau besikabinėjantį , užgauliojantį , kritikuojantį , "nukvakusį senį" , kuris nieko kito nedaro apart priekabių ieškojimo. Kęstutis yra pavojingas GŽ , todėl jam negalima duoti jokių konkrečių rekomendacijų nei nuorodų tais klausimais. Žodžiu "raupsuotasis"...dar ir nenormalus. Ačiū už įvertinimą.
Va , mes galime jam pasiūlyti "susikišti kotletus per užpakalį" , prilygint jo galvą "pilvo kamščiui" ir t.t. , nes mes esame forumo senbuviai ir todėl turime tokią teisę. Galim ir išmesti iš forumo , tik kol kas to nedarom , nes mes "geri". Į jo klausimus mes galim neatsakyti , o nuomonę pavadinti kritika , užgauliojimais ar priekabėmis.
Tolimesnių jūsų minčių vertinimo nepateiksiu ir savo nuomonės nebereikšiu - tai , jūs jau įvertinot...
:love: :h:
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by Laimis »

Na, vėl neteisingai mane supratote. Aš nekalbėjau apie prilyjamą pilvą ir kotletus. O ne kartą pasakiau, kad dalis jūsų praktikos tikrai yra vertinga. ;)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by kestutis670 »

Laimis wrote:Na, vėl neteisingai mane supratote. Aš nekalbėjau apie prilyjamą pilvą ir kotletus. O ne kartą pasakiau, kad dalis jūsų praktikos tikrai yra vertinga. ;)
Prisiminiau pasakymą: "Ar su akmeniu per puodynę , ar su puodyne į akmenį - vistiek puodynei galas... :D
Aš jau "sotus" nuo tokio bendravimo :mrgreen:
:love: :h:
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by Laimis »

kestutis670 wrote:Aš jau "sotus" nuo tokio bendravimo
Vo, puiku. Visi jau sotūs. O dabar pasisotinę galime pereiti prie praktikos. Jūs pasakokite savo praktiką, o mes su Saulium pasakosim savo praktiką.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by kestutis670 »

Toltik wrote:man tai negaila ;), aš pasidalinsiu nuoroda :)

http://gerazemdirbyste.home.lt/

gero foruminio bendravimo kol pavasaris neįsibėgėjo :)
:h: Tadai,
esu tau labai dėkingas už nuorodą. Gerą valandą skaičiau ir žinai - "dūšia atsigavo". Ten kad ir jokios žemdirbystės neturintys žmogeliukai , rašo ką daro ir kaip daro , ir kas iš to gavosi. Paprastais žodžiais , be jokių "mokslinių" išvedžiojimų ir žinai , aš gavau tiek informacijos , kad man jau tapo suvokiama ta GŽ , o čia to pasiekti buvo beviltiška.
Tau "gėdos" tikrai nepadarysiu "priekabiaudamas", o tų dviejų "širšinų" jau nebeliesiu. Beje , kiek pastebėjau , jų ten taip pat niekas "neliečia" ir tai juos matyt tenkina.
Dar kartą dėkoju :D
:love: :h:
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by briedis »

Gerą valandą skaičiau ir žinai - "dūšia atsigavo".
Malonu girdėt. Ir, jei ne paslaptis, kas ten labiausiai patiko? O jei rimtai patiko- prašom prisiregistruot, dalyvaut diskusijose, uždavinėt klausimus, o svarbiausia- dalintis patirtimi. Ten tokių ginčų nebus, taigi įmanomas kontruktyvesnis pokalbis. Tik prieš tai būtina perskaityti taisykles bei jų laikytis. Nėra demokratijos ten, ką padarysi, bet užtai nėra ir tuščių plepalų.
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by kestutis670 »

briedis wrote:
Gerą valandą skaičiau ir žinai - "dūšia atsigavo".
Malonu girdėt. Ir, jei ne paslaptis, kas ten labiausiai patiko? O jei rimtai patiko- prašom prisiregistruot, dalyvaut diskusijose, uždavinėt klausimus, o svarbiausia- dalintis patirtimi. Ten tokių ginčų nebus, taigi įmanomas kontruktyvesnis pokalbis. Tik prieš tai būtina perskaityti taisykles bei jų laikytis. Nėra demokratijos ten, ką padarysi, bet užtai nėra ir tuščių plepalų.
:h: "briedi",
norint dalintis - reikia turėti , aš gi , jokios GŽ patirties neturiu. Viskas ką iki šiol dariau daugiau primena tradicinę žemdirbystę , nors mulčiavimą savo augalams taikau jau labai senai.
Pagrindinę GŽ taisyklę - žemės neliesk , suvokiau , nes tai "tabu" , na o visa kita man jau žinoma iš paprasčiausių pastebėjimų. Stebuklų nesitikiu , bet jei gausiu tokius derlius kokius gaudavau senąja tvarka - mane tenkins.
:love: :h:
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by briedis »

Nu va, jau galim pradėt kalbėtis :D . GŽ patirtis- nebūtinai ūkininkavimo patirtis nedirbant žemės, čia gali praverst kad ir Jūsų patirtis auginant sėklojus- labai aktualu daug kam. Ir dar daug kas. Žemės nedirbimas- taip, pagrindinė "taisyklė", bet aš negarantuoju, kad visi forumo dalyviai jos laikosi. Visgi inercija yra labai didelė... Kuriuos asmeniškai pažįstu- laikosi ir džiaugiasi, ir ne tą patį derlių gauna, o daug kartų didesnį. Pabrėžiu: ne kažkiek procentų priedai skaičiuojami, bet KARTAIS. Bet... pirmais- antrais metais stebuklų tikėtis neverta, dešimtis metų alinus žemę nereikia norėt per metus ją atgaivint. Paprastai rezultatas ateina ketvirtais- penktais metais, kas išlaukia- jau niekuomet nelįs į žemę ne tik su kastuvu, bet ir su kauptuku. Kita: skonis daržovių ar uogų sunkiai su kuo palyginamas... Dirbamoj niekaip tokių neužauginsi. O šitas rezultatas būna jau pirmais metais, jei dirva nelabai nuvaryta.
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by kestutis670 »

:h: "briedi",
beabejo , jei rasiu kieno nors klausimą , kuriam galiu pateikti savo žinias - mielai atskysiu , o GŽ klausimų kol kas neturiu. Jų atsiras kuomet realiai pradėsiu dirbti. Gerai suprantu , kad pradžioj "rekordų" galiu ir nesulaukti , bet tikiuosi savo kruopštumo dėka greičiau pasiekti teigiamų rezultatų , o kai jie bus galėsiu ir aš išsakyti savo nuomonę. GŽ sudomino dėl to , kad metams bėgant vis sunkiau darosi įprastu būdu įdirbti žemę. Ją dirbdamas vis stengdavausi , kad į dirvą patektų kuo daugiau deguonies , kuris reikalingas tiems mažučiams pagelbininkams , o GŽ tas procesas , kaip aš jį suprantu , aktyviausiai vyksta tarp dirvos ir paklotės. Tad , jei pavyks sudaryti palankias sąlygas mikroorganizmams , manau , kad ir rezultatas bus.
O žemė manoji - tai 100 metu neliesta seno sodo žemė. :D Taigi , turėsiu kur eksperimentuoti.
:love: :h:
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by briedis »

Tad , jei pavyks sudaryti palankias sąlygas mikroorganizmams , manau , kad ir rezultatas bus.
Būtent. Čia ir yra visa esmė. Sėkmės!
benasb
Posts: 18
Joined: Thu 07 31, 2008, 0:19

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by benasb »

Žinau vieną labai gerą augimo stimuliatorių, kuris tinka ir augalams ir viskam kas gyva.
Tai nuoširdi meilė.
Kaip šią priemonę naudoti ir kur įsigyti manau visi žinote :P
:H
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by kestutis670 »

benasb wrote:Žinau vieną labai gerą augimo stimuliatorių, kuris tinka ir augalams ir viskam kas gyva.
Tai nuoširdi meilė.
Kaip šią priemonę naudoti ir kur įsigyti manau visi žinote :P
:H
:h: "benasb",
ne vien nuoširdi - ji turi būti BESĄLYGINĖ.
Tie kas turi - labai nedrąsiai ją "naudoja" , o kur "įsigyti" tokį deficitą , išties nežinau... :D
:love: :h:
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by briedis »

benasb wrote:Žinau vieną labai gerą augimo stimuliatorių, kuris tinka ir augalams ir viskam kas gyva.
Tai nuoširdi meilė.
Kaip šią priemonę naudoti ir kur įsigyti manau visi žinote :P
:H
Nu, jei ji pasireiškia teisingais veiksmais- tuomet taip, o jei tik sėdėsi "mylėdamas"- nieko nebus iš sodo :D . O miškai- pievos ir be mūsų meilės puikiai auga :D
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by kestutis670 »

briedis wrote: Nu, jei ji pasireiškia teisingais veiksmais- tuomet taip, o jei tik sėdėsi "mylėdamas"- nieko nebus iš sodo :D . O miškai- pievos ir be mūsų meilės puikiai auga :D
:h: "briedi",
jei būčiau Dievas , tuomet žinočiau , kurie mano veiksmai teisingi , o kadangi esu tik žmogus , tai visą gyvenimą darau tik prielaidas , jog elgiuosi teisingai... :D
:love: :h:
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Re: Augimo stimuliatoriai

Post by briedis »

Čia labai paprasta: jei nuo kokio nors veiksmo tavo gyvenimas gerėja, o aplinkiniams ( ne tik žmonėms) nuo jo neblogėja- reiškia tai geras veiksmas. O jeigu ir aplinkiniams nuo to gerėja- tai jau labai geras veiksmas :D .
Post Reply