Ąžuolai

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

batuotas katinas
Posts: 157
Joined: Mon 01 22, 2007, 17:43

Re: Ąžuolai

Post by batuotas katinas »

Plasmasinis vamzdelis yra ir kailinėliai saugantys nuo žvėrelių. Bet tai žino visi, o kad ąžuolas mėgsta bendruomenę, ne visi. Gali augti bet kuriame dirvožemyje, bet kieviename augs vis kitaip. Čepkelių pelkės saloje augęs 350 metų ąžuolas buvo idealiai sveikas ir manoma kad tai dėl rūgšties. kalkinėje dirvoje užblokuojamas geležies įsisavinimas ir prasideda puvimas. Po motininiu ąžuolu gilės nesudygsta, nes suaugėlio šakos užstoja dangų, "sudaro kepurę". kėkštai juos platina nunešdami toliau.
Vilniečiai apie ąžuolus gali sužinoti užsukę į ąžuolyną pakeliui į Kernavę. Ten yra stendai skirti ąžuolui. O puikus straipsnis apie ąžuolą išspausdintas ornitologų sąjungos žurnale BALTASIS GANDRAS 2001 NR2 "Viskas apie ąžuolus" Povilas Vitkauskas.
Seni ąžuolai tuo gyvybingesni, kuo daugiau išsaugoję apatinių šakų.
batuotas katinas
Posts: 157
Joined: Mon 01 22, 2007, 17:43

Re:

Post by batuotas katinas »

Laimis wrote:Kaip cia yra? Nors klube pasisnekejus daugelis zmoniu savo gimines medziu renka lietuviska azuola, taciau didziausia tema yra skirta butent kedrams. Norisi suzinoti ir apie Azuolus daugiau. Pasistengsiu, kad i kita "Meiles erdves" numeri butu idetas straipsnis, apie azuolus. Toki pageidavima gavau is skaitytoju - rasyti ir apie kitus medzius.
Manau, kad jums reiktų orentuotis ir į druidų mėgiamus augalus. Tie kedrai su Lietuvą mažai ką turi bendro. Jau vien forumo pavadinimas skamba kaip prorusiška organizacija.
ArturasGeniu
Posts: 112
Joined: Wed 07 18, 2007, 13:45
Location: Geniu km.

Re: Ąžuolai

Post by ArturasGeniu »

šerniukai labai megsta giles. Kaime pasodinau virš 1000 giliu, tai šerniukai beveik visas patvarke. Liko tik puodelio dydžio duobutes kas žingsni išknistos. Aptverti viso hektaro neturejau galimybiu, tai reikes naują partiją sodinti gerai apsaugotoje vietoje, dali bandysiu i plastmasinius buteliukus, o kitus gal reiketu užkasti kibire ir šaltoje vietoje palaikyti iki pavasario, palaukti, kol sudygs ir tada vel bandyti pasodinti, gal pavyks išvengti šernu, kol paaugs daigeliai, o paskui jau ir nebelies ju ?
batuotas katinas
Posts: 157
Joined: Mon 01 22, 2007, 17:43

Re: Ąžuolai

Post by batuotas katinas »

Gal ir taip kaip mąstai pasiradyk? galima mokytis iš savų klaidų ir galima pasižiūrėti kaip kiti daro. Gal pasidaryti aptvertą mini medelyną. Įdirbtoje žemėje geriau išsivysto medelių šaknys ir augalas smagiau auga. Juk miškininkai gilių į miškus nesodina. Šernų iš ties miškuose per daug.
ArturasGeniu
Posts: 112
Joined: Wed 07 18, 2007, 13:45
Location: Geniu km.

Re: Ąžuolai

Post by ArturasGeniu »

neturiu idirbtos žemes. Sklype vyrauja sunkus, kietas molis, labai sunku išraveti. Padariau negilius griovelius, tankiai sudejau giles ir užpyliau nedideli sluoksni lengvesnes žemes. Paskui apdejau negausiai krumu šakomis. Padariau mini medelyną. Po metu ar dvieju bandysiu išsodinti ąžuoliukus i pastovias augimo vietas. Norejau anksčiau pasodinti kaip greičiau, bet gavosis kaip visada... :) Miške labai daug randu ąžuoliuku mažu pasodintu prie pat suaugusiu kitu medžiu, keli išdygo mano sodelyje. Ąžuolo didelio per kilometrą nera, turbut kekštai rupinasi Lietuvos ateitim labaiau nei miškininkai... :lol:
helenelen
Posts: 48
Joined: Sat 03 03, 2007, 21:02
Location: Kaunas

Re:

Post by helenelen »

Kalnarute wrote:Panasi situacija yra ir mano mamos tevu sodyboje.Azuolas labai letai nyksta.Tam azuolui apie 150metu.Kai mamos tevai po savo vestuviu kuresi toje zemeje jis jau augo.Zmones ie kuriu jie tada pirko zeme prase issaugoti azuola,ir jie saugojo.Mama sake,kad jis anksciau buvo labai grazus.Nykti jis pradejo po seneliu mirties.Jie abu mire vienais metais.Taip kas met jau 40 metu azuolas is leto nyksta,bet niekam nekyla ranka nukirsti.

Tegul kas nors pabando iš naujo užmegzt ryšį su juo - ims ir atgis.
 :yy:
Ramune
Posts: 113
Joined: Thu 10 12, 2006, 11:29
Location: Klaipeda

Re: Ąžuolai

Post by Ramune »

Sveiki! gal kas zino kaip pasigaminti giliu kava?! Giliu siemet i valias, labai noreciau pasigaminti giliu kavos. Busiu labai dekinga uz sia informacija :h:
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Re: Ąžuolai

Post by jasmin »

Čia yra info, maždaug nuo temos vidurio. http://esu.tiems.kam.esu.lt/forum/viewt ... f=11&t=152 žr. **, Sauliaus ir Bubastės žinutes

Mes irgi gaminomės, bet iki kavos etapo nepriėjom, giliukes pavirę vandeny, sumalėm ir naudojom kaip miltus. Pvz. vafliai įdėjus gilių miltų gaunasi labai standūs, tikri ąžuoliniai, galima dėt į blynus ir pan.
Ramune
Posts: 113
Joined: Thu 10 12, 2006, 11:29
Location: Klaipeda

Re: Ąžuolai

Post by Ramune »

Aciu uz info! Atsiminiau, kad mano kirpeja zino giliu kavos recepta, reiks uzbegt pas ja, o kai suzinosiu tai idesiu recepta :h:
Ramune
Posts: 113
Joined: Thu 10 12, 2006, 11:29
Location: Klaipeda

Re: Ąžuolai

Post by Ramune »

Na va, giles jau dziovinimo etape. Ar skani bus kava, butinai parasysiu. Siemet pas mus kaip niekada giliu daug, kai vejas stipresnis, atrodo tarsi giliukais lyja, kieme gaunam visi per kupra nuo krentanciu giliuku. Berods seniau sakydavo jei rudeni daug giliu, bus salta ziema. Ar esat kas apie tai daugiau girdeje?
Mano vardas Tomas
Posts: 13
Joined: Tue 05 22, 2007, 11:12
Location: Vilnius

Re: Ąžuolai

Post by Mano vardas Tomas »

o ką daryti, jeigu ąžuolas nusprendė užaugti tiesiai po elektros laidais. tik neseniai pastebėjau, kad jis iš viso atsirado sklype :) dabar jau kokių 3-4 metrų aukščio ir rankos storio

prisifantazavau, kad bandysiu jį su virvėmis pakreipti į šoną, bet ar tai padės ir patiks jam

ar verta bandyti jį persodinti? nesinori jo prarasti, nes daug džiaugsmo teikia ir šiaip tokia atrakcija sodų bendrijoje turėti ažuolą
Ramune
Posts: 113
Joined: Thu 10 12, 2006, 11:29
Location: Klaipeda

Re: Ąžuolai

Post by Ramune »

Tikrai, problemele!!! tik azuoliukai kai yra didesni sunkiau prigyja persodinus. O jei nupjaut virsune?
Toltik
Posts: 580
Joined: Fri 10 28, 2005, 9:56
Location: Laisvės oazė
Contact:

Re: Ąžuolai

Post by Toltik »

gal laidus galima po žeme nutiesti? arba ten tarkim izoliuotą liniją pravesti, kaip kaimuose daug kur dabar pravedžiota. Pasklausinėk el. tinklų darbuotojų.
Mano vardas Tomas
Posts: 13
Joined: Tue 05 22, 2007, 11:12
Location: Vilnius

Re: Ąžuolai

Post by Mano vardas Tomas »

o kas nutiks jei nupjausiu viršūnę? juk vis vien jis stiebsis į viršų

o kas yra ta izoliuota linija? na, kad paskambinus tiksliai pasakyti, nes manau nebus elektrikai laimingi dėl mano prašymo :)
Ramune
Posts: 113
Joined: Thu 10 12, 2006, 11:29
Location: Klaipeda

Re: Ąžuolai

Post by Ramune »

prades sakotis smarkiau i sonus, taciau toks didelis azuolas ne bonsas, kad eksperimentuoti. O elektros laidus pravesti po zeme kainuos pinigeliu ir nemazai, be to tyresi ir popierizmo, t.y. prasymu, leidimu.
As asmeniskai bandyciau iskasti ir perkelti kitur traktoriuko pagalba.
Sekmes!
Toltik
Posts: 580
Joined: Fri 10 28, 2005, 9:56
Location: Laisvės oazė
Contact:

Re: Ąžuolai

Post by Toltik »

jei būčiau jau susidraugavęs su ąžuoliuku, tai tikrai nepagailėčiau vieno kito tūkstantuko el. linijos pertvarkymui ir pakeisčiau negyvą aplinką.

Izoliuota linija ir yra izoliuota. Būna kai laidai atviri, nutempti po keturis ar du ar tris tam tikru atstumu vienas nuo kito. O būna kai kiekvienas laidas apvilktas plastmase ir jie kartu susukti į vieną storą laidą. Dabar daug kur kaimuose pratiesė tokias linijas. Jos turi pranašumų - netrumpina kai liečia šakas ir kai lyja...
Mano vardas Tomas
Posts: 13
Joined: Tue 05 22, 2007, 11:12
Location: Vilnius

Re: Ąžuolai

Post by Mano vardas Tomas »

nesinori su traktoriumi išarti sklypo. reikės bandyti patraukti laidus iš kelio :)
Ramune
Posts: 113
Joined: Thu 10 12, 2006, 11:29
Location: Klaipeda

Re: Ąžuolai

Post by Ramune »

Saunuolis! Zaviuosi tavim ir tavo pastangom azuoliuko atzvilgiu.
As turejau omeny ne dideli traktoriu, o bobketuka,labai tvarkingai galima tvarkytis su juo ir jau ispuoseletoje aplinkoje.
Sekmes :h:
Mano vardas Tomas
Posts: 13
Joined: Tue 05 22, 2007, 11:12
Location: Vilnius

Re: Ąžuolai

Post by Mano vardas Tomas »

ačiū :)
karlitas
Posts: 2
Joined: Thu 10 15, 2009, 0:19

Re: Ąžuolai

Post by karlitas »

siais metais pasodinau 4 azuoliukius savo mociutes sodyboje ir kitais metais pasodinsiu.Megstu azuolus ,man jie asocijuojasi su jega enrgija ir ilgaamziskumu.
Post Reply