Daržo ir sodo priežiūra pagal Kurdiumovą

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Jolantyte wrote:http://www.home.lt/~rolandas/kurdiumovas/
Lietuviskai neatsidaro, darbstuoliai :!: Prasau, padarykite ka nors. :roll:
Kolkas Jolantyte tas tekstas suvedinėjamas, o Rolandas labai užimtas žmogus, tai manau kai tik galės ir padarys kad ir Tu ir kiti matytume lietuviškai. Tiesą pasakius nežinau to proceso. Bet žinau, kad tikrai bus...
Vija
Posts: 46
Joined: Fri 05 07, 2004, 20:04

Post by Vija »

Parsisiunčiau Kurdiumovo "умный сад", bet nerodo paveiskliukų, o gudrus daržas su paveiksliukais. Be paveiskliukų nelabai suprantu ką reikia daryti :cry: su tais medžiais. Gal čia tik man taip?
Ir dar... jau nebeieinu ten iš kur parsisiunčiau, nes permeta į Kurdiumovo puslapį, o ten jau reikia pirkti.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Svajukė wrote:Būt labai įdomu paskaityti tų,kurie Kurdiumovo patarimus praktikoje taikė mintis. O gal kai jau žmonės dirba realiai, foruman nebeužsuka? :roll:
Aš ūkininkauju pagal Kurdiumovą. :) Šiaip tai Kurdiumovas nepateikia vienos griežtos sistemos. Kas bandysit konkrečiai pagal jį daryti, tai pamatysit, kad nieko nesigauna - reikia pačiam mąstyti. :) Manau tame ir esmė - Kurdiumovas specialiai taip daro. Konkrečius sprendimus pateikdavo tradicinė žemdirbystė. Kurdiumovo stilius kitoks. Jis aprašo daug variantų, aprašo protingumą, tačiu sprendimą reikia padaryti pačiam žmogui. Pvz. bulvių sodinimo variantų pas Kurdiumovą yra keletas aprašyta. Rinkitės kurį norit. Bet tai vėlgi ne paties Kurdiumovo metodai. Jis nusirašė nuo kažko kito...Labai sunku pasakyti, kas yra Kurdiumovo, o kas ne...

Manau grynai Kurdiumovo yra tas PROTINGAS elgimasis su gamta. Nusistatymas gamtos atžvilgiu.

Aš pvz. sao hektare jaučiuosi labai protingas. :) Žinoma iš pradžių būnu nelabai protingas, bet tingėjimas mane suprotina....

Štai pvz. mano hektare buvo daug pūvančių rąstų. Iš pradžių maniau juos sudeginti. Bet deginti nesinorėjo - neekologiška, o, be to, sunku. Kai kurie įmirkę ir sunkūs, žodžiu nedegtų taip lengvai. Tada sukau galvą ir sumąsčiau, kad jų nereikia deginti - juos reikia pūdyti - ir gamtai nauda ir iš hektaro "šiukšlės pašalinamos." Nutariau nunešti rąstus į mišką už savo hektaro, sukrauti juos ir supūdyti, paskui puvenas parsinešti ir patręšti daržus. :) Man sprendimas atrodė labai protingas, tačiau tolesni įvykiai parodė, jog yra netaip :) Kai nunešiau į mišką vieną sunkų rąstą nutariau daugiau nebenešti. Visgi sunkus darbas, o Kurdiumovas sako: "Darbas yra tai, ko mes nepadaroe kad tai darytūsi savaime." Žodžiu, 60 procentų darbo žmonės patys susikuria. Žinok, jei dirbti sunku, tai kažką netaip darai. ;) Tada susiprotėjau, kad niekur man jų nešti nereikia. Radau rąstams gražią vietelę hektare, kur jie negadina vaizdo ir sukroviau į krūvą. Dabar jie nesimaišo po akim ir pūna sau. O visos puvenos lieka mano hektare. Kai supus, tai bus man daug trąšų daržams. Labai geros trąšos. Man svarbiausia šitame pavyzdyje, tai kad aš radau sprendimą kaip mažiausiai dirbti ir gauti daugiausiai naudos. :) To ir siekia Kurdiumovas.

Tai vat ką aš vadinčiau Kurdiumovizmu. Jis tokio atvejo neaprašė kaip aš padariau. Tačiau aš laikau, kad tai grynas Kurdiumovizmo pavyzdys. Žinoma, man tas sprendimas negimė iš karto. Aš jo neišskaičiau iš knygų. Man labai ilgai reikėjo sukti galvą, o nusprendus reikėjo patikrinti praktikoje. Praktika parodė, kad mano sprendimas klaidingas. Tada vėl mąsčiau iš naujo. Žodžiu šitam paprastam sprendimui aš sugaišau virš mėnesio laiko. To neperskaitysi jokiose knygose, tai turi būti pasaulėžiūroje. Reikia turėti Kurdiumovo pasulėžiūrą ir taikyti ją galėsi ne tik darže ir ne tik Kurdiumovo aprašytuose atvejuose. :)

Tai klauskit, jei įdomūs pavyzdžiai konkretūs, tai dar papasakosiu... :)
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Man tikrai idomus konkretus pavyzdziai :)
Yra tik vienas Dievas ir jis yra visur :)
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Labas :)
ar yra žinoma informacija, kad jau yra ir Kurdiumovo enciklopedija, kainuoja apie 21 Lt.
Varčiau trupučiuka, patiko tuo, kad yra daug nuotraukų iš Kurdiumovo sodo, t.y. konkrečiai matosi kaip atrodo jo aprašyti veiksmai, patarimai.

(Rusiškai rusų knygyne.)
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Aurimas wrote:Man tikrai idomus konkretus pavyzdziai :)
Na, pvz medelių rišimas. :)

Rudenį galima aprišti medelius... kuom rišam? Ilgai galvojau ir klausiau visokių patarimų. Bet paskui apsistojau ties tokiu variantu:

Aplink tą medelį, kurį pasodinau, kurį noriu aprišti, kelių metrų spinduliu auga kečiai, bitkrėslės, žolstiebiai... O man jie kojas duria, aš noriu pievutės minkštos toje vietoje. Taigi rudenį imu tuos stagarus ir aprišu jais medelio kamieną. Labai patogu, nes aprišimo medžiagos niekur nereikia ieškoti ir nešioti...ji visada po ranka. Paskui ji supus..net nereikės jos nešti kur nors... Žodžiu ir paprasta labai.

Apskritai kiek bandau mąstyti Kurdiumoviškai, tai visada prieinu prie VIETINIŲ MEDŽIAGŲ panaudojimo. :) Jei ko reikia, tai iš karto prisimenu ir V.Megre knygose parašyta: "Viskas po ranka". Kartais tuo netikiu. Pvz. prie laužo valgom košę, naktis...eiti šaukšto į tamsią palapinę ieškoti?? Pala, juk viskas po ranka...Ištiesiu ranką ir bandau paimti šaukštą.. Nu negali būt, kad gamtoj bus šaukštas...nu bet pabandyti reikia..ištiesiu..ranka užkliūna už šakelės...Jes..du pagaliukai kinietiškki atstoja šaukštą. :) Paskui reikia eiti arbatžolių į tą pačią palapinę tamsią...vai..ištiesiu ranką...pora čiobrelių..eglės spygliai..avietės lapai....ai dar kažkokia žydinti gėlelė...arbata kuo nuostabiausia....kątik surinkta...su vitaminais..daug geresnė, nei toje tamsioje palapinėje, nupirkta iš parduotuvės.... :)

Viskas po ranka...tai dar vienas Kurdiumovo patarimas. :)

Pvz. kiekvienas ūkininkas daro kompostą. Turi kampe komposto krūvą. Kai jis perpūna, tai iš komposto krūvos reiki pernešti jį ant lysvių..Kurdiumovas sako: nevarkite...nedarykt atskiros komposto kruvos...visas atliekas pilkite tiesiai at lysvių. Jos ten supus, ir ten patręš viską ir jų nereikės vėliau pernešioti. Kompostuokite tiesai at lysvių! Ir nereikės nei vietos komposto krūvai, nei laiko tą kompostą nešioti...

Kuo mažiau darbo, tuo geriau... :)
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Pradėjau rudenį ruošti žemę bulvių laukeliui. Išrinkau gerą vietą. Pagal Kurdiumovą reikia rudenį kuo nors uždengti žolę, kad ji per žiemą nupūtų. Į tą nupuvusią vietą galima sodinti viską ką tik nori. Nereikia apdirbti žemės, nereikia nukasti velėnos (sunkus darbeliss)... Žodžiu užkloji kuo nors žolę, ir pavasarį jau turi nupuvusį žemės paviršių ir jokio darbo nereikia. Galima šiaudais apdengti, kartonu, lapais, bioatliekom, viskas tinka. Tai vat...Pradėjau aš ruošti tą laukelį. Prikraunu į maišą daug medžio puvenų ir nešu, uždengiu žolę. Tos puvenos ne tik nupūdys, bet ir patręš.. Vaikštau sau visas protingas...bet... Bet kai uždengiau porą kvadratinių metrų, tai į galvą vėl pradėjo belstis mintys, kad žmogus sukurtas ne tam kad dirbtų. O kai pradeda belstis tokios mintys, tai reiškia, kad kažką netaip darau. Vadinasi vėl per daug ir per sunkaus darbo užsidėjau.... :(

Mąsčiau kelis porą mėnesių kuo man geriau uždengti. Gal šienu augančiu šalia šalia...bet jį reikės rauti. Darbo nemažiau, gal kokiais lapais..bet šalia jų nėra, tai reikėtų nešti iš toliau...uf..nėra išeities. :) Ir tik šiandie sumąsčiau. :) Reikia bulvių lauką daryti ne ten lauke, o prie komposto krūvos. Ten pas mane yra pamatai betoniniai ir prie pamatų tikrai niekam tokioje vietoje nekiltų į galvą sodinti bulves ar daržą daryt. Bet iš kitos pusės, tai ideali vieta. Mažai bus darbo, laukas bus netradicinis. Bus daug juoko ir man ir visiems, kas pamatys tą netradicinį lauką. :)
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Na jė...apie tą žemės prisotinimą sava informacija nuolatos pamirštu.. :) Reikės tobulinti planą...
Leonardas
Posts: 237
Joined: Sat 10 05, 2002, 20:42
Location: Kaunas - Sukiniai

Post by Leonardas »

Basta wrote:Hm..o kaip bulves palaikyti burnoj? :shock: :lol:
O gal apspjaudyt? :o :D
Kad augalai gautų informaciją apie žmogų, nebūtina visas sėklas laikyti burnoje.
Yra aprašyta netgi Megre knygose, vakare dubenyje be muilo nusiprausi kojas ir tuo vandeniu palaistai savo augalėlius, vat jie ir pradeda kaupti tik tau reikalingas medžiagas.

O be to galvoju, kad vaikščiojimas po savo sklypą basomis taip pat daug duoda informacijos augalams apie žmogų ir jo sveikatą. Taip gali būti, kad bet koks augalėlis gali būti vaistažole sodybos teritorijoje gyvenantiems žmonėms. :) :) ;)
Gyventi pagal sąžinę
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Leonardas wrote: Kad augalai gautų informaciją apie žmogų, nebūtina visas sėklas laikyti burnoje.
Yra aprašyta netgi Megre knygose, vakare dubenyje be muilo nusiprausi kojas ir tuo vandeniu palaistai savo augalėlius, vat jie ir pradeda kaupti tik tau reikalingas medžiagas.

O be to galvoju, kad vaikščiojimas po savo sklypą basomis taip pat daug duoda informacijos augalams apie žmogų ir jo sveikatą. Taip gali būti, kad bet koks augalėlis gali būti vaistažole sodybos teritorijoje gyvenantiems žmonėms. :) :) ;)
ja ja...aš bandžiau plauti kojas ir išpilti vandenį ant augalų. Augalai labai greitai prisijaukina, jie greitai pagauna žmogaus informacija. po kokių 10-15 prausimų medis pradeda "šnekėtis". Jėga...Kurdiumovo patobulinimas... :)
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: o su manim ir be prausimosi snekasi, net "laukiniai" - t.y. is misko, nes ir as su jais snekuosi... :wink: :P
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

...snekames, pav., pracuziskai arba kiniskai - medziai tikri poliglotai... :roll: :wink:
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

gal galit pasakyti kur galima isigyti Kurdiumova knygas
kmalysko
Posts: 29
Joined: Sat 05 13, 2006, 19:22
Location: laikinai: La Rochelle

Post by kmalysko »

Kristina wrote:gal galit pasakyti kur galima isigyti Kurdiumova knygas
O kam pirkti, galite inete pasiskaityti:
http://kurdyumov.ru/
Te viskas vyksta Dievuliui i pagalba!
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

internete skaityti man nepatinka:) smagiau kai turiu tikra knyga rankose. Siaip radom pora senu knygu Klaipedoje rusu knygyne, bet gal kas zino kur nusipirkti nauju?
Post Reply