Kedrai

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Lina wrote:Nelaikyti shaltai 3 men. kaip kedro rieshutus ?
O iš kur ištraukei, kad kedro riešutus reikia laikyti šaltai 3 mėn.? :)
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Tai pala..dabar apsispręsk. :)

Kol aš žinutę parašiau, tai pakeitei prieš tai buvusią žinutę ir dar vieną pridėjai :P

Gali iš naujo suformuluoti ko klausi?
Lina
Posts: 95
Joined: Sun 09 07, 2003, 13:17

Post by Lina »

Skaiciau cia, forume, kad reikia kedro rieshutus laikyti shaltai 3 ar net 4 menesiu. Todel ir klausiu ar tai reikia taikyti visu rushiu pushu atstovams ?

Ech, bandysiu sodinti be jokiu shaldymu, pagal Anastazija.
Tiesiog subersiu i zeme, kaip semkas. :lol: :lol:
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Forume buvo kelios nuomonės kaip reikia sodinti. Vieni sako, jog reikia stratifikuoti, šaldyti, kiti sako, jog nereikia.

Manau, kad mokslas sako, jog reikia, o natūropatai, kad nereikia.

Aš tai tinginys, tai nestratifikuoju. Šiemet mano stratifikuoti neišdygo, o du praeitus metus nestratifikuoti išdygo... :)
valdas
Posts: 57
Joined: Mon 02 24, 2003, 16:22

Post by valdas »

Galima pabandyti ir taip, kaip daro pats natūropačiausias pasaulio natūropatas Misteris Fukuoka- jis paima raudono molio, perpuvusios humusingos žemės ir šiek tiek vandens. Viską sumaišo iki grietinės tirštumo ir ta košele apvelia sėklas. Po to apdžiovina saulėje ir susipylęs į rėti, kaip tas senis, eina pupų- oi, atsiprašau- rutuliukų sėti. :D Įsivaizduokit tik, primaišai visokių visokiausių sėklų, pagamini sėklinius rutuliukus ir pirmyn po hektarą,- į kairę- į dešinę, į kairę- į dešinę ir po geros valandos... sklypo želdinimo darbai pabaigti. :mrgreen: Belieka porą metelių palaukti kur kas sudygs. Po to galima pakoreguoti, jei kur medis atrodo nevietoj išaugo, persodinti jį kitur, arba visai iškasti.
Sakysit kam dar su tuo moliu terliotis? - ogi tam, kad įvairūs graužikai, paukščiai, vabzdžiai ir kitokie alkani jūsų sėklų nesugraužtų, be to, iš tokių rutuliukų sėklos sudygsta net dykumoje, nes jame yra visos augalui reikalingos trąšos ir susidaro dygimui palankus drėgmės režimas. Be to ir Mr. Fukuoka prie tokio metodo priėjo neiš karto, bet ilgą laiką bandydamas įvairius sėjos būdus. Ir galutinai apsistojo ir po šiolei naudoja būtent tokį sėjos būdą įvairioms sėkloms sėti.
Pabandykit ir Jūs. :D
Leonardas
Posts: 237
Joined: Sat 10 05, 2002, 20:42
Location: Kaunas - Sukiniai

Post by Leonardas »

Vėl pasikeičiau...[Laimis] wrote: Manau, kad mokslas sako, jog reikia, o natūropatai, kad nereikia.
O gamtoje naturaliai stratifikuojasi per žiemą. Sodini sėklas rudenį į žemę bus ir stratifikacija.

Laimi, o ką tavo natūropatai, specialiai renka sėklas neša į apšildomus kambarius ir sodina tik pavasarį.
Nes nesupratau ką norėjai pasakyti?
Gyventi pagal sąžinę
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Norėjau pasakyti, jog yra dvi nuomonės. Vieni žmonės stratifikuoja, šaldo, o kiti nešaldo, kiša į žemę iš karto.
Lina
Posts: 95
Joined: Sun 09 07, 2003, 13:17

Post by Lina »

Ech, ir ish kur tas musu Laimis toks kantrus ? :o
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Image
egismas
Posts: 49
Joined: Sat 12 07, 2002, 0:04
Location: Šiauliai

Post by egismas »

Pasodinau kovo mėnesį, jau ir viltį praradau, kad kažkas išgygs. Per tą laiką priaugo aviečių mano loviukas :) O vakar tai netyčia pakėliau avietę-žiūriu, kalasi kažkoks keistas augalas. Dar anksti spresti, mažas dar daigas, vos išlindes, bet atrodo, kedriukas:))) Vienas sėklas šaldžiau, po to nesulaukęs dar paprastų prikaišiojau, todėl sunku sprest, kuri sudygo.
Lina
Posts: 95
Joined: Sun 09 07, 2003, 13:17

Post by Lina »

Sveikinu sveikinu !!! :lol:
Na, rashyk kaip jis augs pas tave.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

kai pasodinau kedrus, sudygo po 2 savaiciu

dariau taip kaip ipakavime buvo nurodyta iskyrus tai kad saldymo metu jie buvo celofaniniam maise ir nekvepavo visai

sukisau juos i kieta zeme, tad pradygo tie, kurie sugebejo saknis iskisti lauk is tos zemes

dabar jie auga ten kur jiems vietos nedaug, ziuresim kaip bus

lepus nelepus - pas mane su augalais grieztai!!!
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
egismas
Posts: 49
Joined: Sat 12 07, 2002, 0:04
Location: Šiauliai

Post by egismas »

Aciu. Informuosiu :)
Leonardas
Posts: 237
Joined: Sat 10 05, 2002, 20:42
Location: Kaunas - Sukiniai

dar apie rusijos kedrus

Post by Leonardas »

Radau dar vieną vietelę kur yra aprašyta apie kedrus
http://www.mgul.ac.ru/info/lf/drozdov/index.html
Gyventi pagal sąžinę
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

o as va is zmoniu lupu tiesiai noriu isgirsti, na kaip jus laistot kedriukus ar pusis? vienas kedriukas pas mane keli menesiai auga ir nesiskundzia niekuo, kiti du kelia galvutes, tai bijau nulaistyt ar per mazai palaistyt. o va puseles, tai 2 nudziuvo ar kas joms ten atsitiko. tai nebezinau, kaip cia laistyti, kad butu gerai. laisciau madzaug kas antra diena, neperliejant, bet zeme niekada nebuvo isdziuvusi.
gal ka patartumet? ypac kaip geriau elgtis ziemos metu.
aciu :)
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

speju kad nudziuveliams buvo problemu su saknimis
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

trinti
Last edited by Žvaigždukas on Thu 12 01, 2005, 12:35, edited 1 time in total.
Leonardas
Posts: 237
Joined: Sat 10 05, 2002, 20:42
Location: Kaunas - Sukiniai

Post by Leonardas »

V wrote:o va puseles, tai 2 nudziuvo ar kas joms ten atsitiko. tai nebezinau, kaip cia laistyti, kad butu gerai.
Pas mane pavasarį sudygo 10 pušelių, pasiliko augti tik dvi. Panašu, kad kitas išvertė diegavirtė, taip sprendžiu paskaitęs Jūratės straipsnį.
Gyventi pagal sąžinę
Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Post by Ingrida »

:P
Ir vėl "Žiniuonių patarimai" rašo apie gydomąsias kedrų savybes.
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Ingrida wrote::P
Ir vėl "Žiniuonių patarimai" rašo apie gydomąsias kedrų savybes.
Kur gi jie rašo?
Post Reply