Kedrai

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Post by Ingrida »

:P
"Žiniuonių patarimai" - tai toks laikraštukas. Šiandien najas numeris. Tai ten ir rašo.
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

Mano kedriukui 1 metukai. Kazkodel vieno spygliuko galas eme ir parudavo :( Del ko taip yra? Ar dar galima ji isgelbeti?
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

as manau kad esme saknyse. jei jau ruduoja vadinasi saknyse kazkas ne taip
jei isgelbesi liks tik tas spygliukas rudas kaip prisiminimas, jei ne - visas paruduos. pas mane viseinas su vienu rudu spygliu, o kitas visas rudas. O kiti matyt pasidalina informacija rapusavyje - vienam vazone visi.
Jie iki persodinimo pradejo ruduot. Persodinau, tai tas su vienu spygliu nustojo ruduot, o kitas turejo dar kelis zalius bet nusibaige, nebeatsigavo
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

reiks pameginti persodinti. siaip kapsciau salia, pasiziuret, gal su saknim kas negerai. bet ji atrodo sveika ir labai ilga, iki galo net neprisikapsciau. Siaip kitus augalus shalia uzpuolusios museles, bet prie kedro jos kaip ir nelenda... tai gal ne museles kaltos.. na tikiuosi, kad isgelbesiu kedra.
o persodinant nereikia kaip nors saknies dezinfekuoti? o muselem naikinti priemoniu jau turiu. beje, suzinojau, kodel tik isdyge kedrai mirdavo pas mane, dabar buvo ju labai daug vienu metu pridyge ir visu sakneles, vos tik isleistas, nuesdavo tu museliu lervos, dabar uzsiimsiu ju naikinimu, kad man daugiau nei vieno bedygstancio kedro nesuvalgytu. beje, kaip bebutu keista, bet museliu parnesiau pirktinese zemese. pasirodo dar ir zemes perkant saugotis reikia...

prirasau: siandien buvau senukuose, tai pasiklausiau del kedro, sake ruduoja del azoto trukumo, vazonely auginant patare tresti specialiom spygliuociu trasom karta per menesi.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

visos pirktines zemes yra museliu rojus
savo medelius persodinau i zeme kuria sunkvezimiai atveza i tvarkomas statybu vietas. sita be museliu :)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Aš sakyčiau, kad žemelė vazonėlyje per rūgšti, reiktų šarmo įdėti. pvz arbatinuko nuosėdų :wink: Beje, mano kedriuko spygliukai irgi ėmė ruduoti... gal todėl,kad žiema o jiems šilta?
valdas
Posts: 57
Joined: Mon 02 24, 2003, 16:22

Post by valdas »

Aš turėjau tokią bėdą pernai. Mano vazonėliuose auginami kedriukai taip pat vieni daugiau, kiti mažiau rudavo. Aš juos rudenį buvau persodinęs iš mažesnių vazonėlių į didesnius. Maniau, kad dėlto, nes jų šaknys labai ilgos, persodinant teko patrumpinti. Galvojau, kad dėl to. Kadangi nesugalvojau nieko geresnio kaip juos gelbėti, tai pavasarį persodinau juos į lauką į lysvę. Pasakiau jiems- norit gyventi- kaukitės, štai jums visos žvaigždės, žemė, oras, vanduo tokie kokie yra. naudokitės jais. Išgyvensit- jūsų laimė ir man džiaugsmo suteiksit, o jei ne- tai ką gi jums padarysi.
Per vasarą iš vienolikos pasiliko šeši. Žiūrėsiu, ką jie parodys pavasarį.
mentiri
Posts: 1
Joined: Tue 02 17, 2004, 9:33
Location: Vilnius

del susirasinejimo

Post by mentiri »

Sveikas Valdai, cia Aurimas. Jei pas ta Valda pataikiau. Mes greiciausiai kalbejomes telefonu, skambinau berods sestadieni ar sekmadieni. Tai sakei kad parasyciau i e-mail. Mes kalbejomes apie kanalizacija. Tai ar imanoma gauti tu bakteriju ir isvis kokie kanalizacijos sprendimai gali buti Na as noriu tikrai ekologiska kanalilzacija isirengti. Tai norisi gera eko sodyba isikurti.
Tai jei tas Valdas tai lauksiu ziniu
tanita
Posts: 2
Joined: Fri 02 20, 2004, 12:21
Location: kaunas

Post by tanita »

o kam konkorezis, ar ish kedro riesuto neishaugs medis?
ramus kaip belgas
Leonardas
Posts: 237
Joined: Sat 10 05, 2002, 20:42
Location: Kaunas - Sukiniai

Post by Leonardas »

tanita wrote:o kam konkorėžis, ar iš kedro riešuto neišaugs medis?
o kankorėžyje yra yra apie 50-70 riešutėlių, taigi galima jau išauginti nedidelę giraitę. :)
Gyventi pagal sąžinę
pradzia
Posts: 21
Joined: Wed 01 22, 2003, 19:50

Post by pradzia »

Sveiki, sveiki
Seniai labai jau nerašiau, tačiau šią savaitę "apturėjau" džiaugsmą, taigi norėjau pasidalinti juo su jumis, gal tai kam nors bus ir naudinga.
Pernai balandžio menesį prisodinome daug kedriukų iš kankorėžio. Deja, išdygo tik vienas, tačiau ir jis mus labai džiugino. Kesitas medis tas kedriukas - augo augo porą menesiu, o paskui ėmė ir sustojo - gražus, žalias, drūtu koteliu... bet per metus beveik nepaaugo, tik kelis spygliukus naujus išleido.. Tačiau grįžtu prie temos

Taigi porą mėnesių palaukę ir nieko neišdaiginę į mūsų kedriuko neišdygusių broliukų vazonus prisodinome lietuviškų pušeliųGgražios pušaitės, vis į viršų stiebiasi ir vis labiau pukuojasi savo dar minkštučiais spygliukais.
Bet prieš pat užgavėnes mes pastebėjome, kad iš tų vazonėlių, praėjus beveik metams po pasodinimo ėmė dygti likę kedriukai :)))) jau tris tokius naujokėlius turime!!!!

Išvada: nenusiminkite, jei kelis mėnesius nesulaukiate daigų. Pasirodo kedriukai iš tikrųjų labai sąmoningi ir patys nusprendžia ne tik kurią dieną, bet ir kuriais metais išvysti šį pasaulį :)

sėkmės
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Audronė
Prisijungė: 07 Geg. 2004
Pranešimai: 2

Sveiki. Su džiaugsmu skaičiau apie bandymus auginti kedriukus. Džiaugiuosi, kad pavyko. Esu iš Klaipėdos. Prieš metus atstatėme nuosavybę į senelių žemę. Sodinu sodą. Svajoju ir apie kedrą. Gal įmanoma gauti informacijos, kur gauti riešutėlį? Dabar tik tuo ir gyvenu
.
----------------------------------------------------------------------
darja
Prisijungė: 07 Vas. 2004
Pranešimai: 333

Vilniuj tai turgeliuose buna, paziurek, gal ir pas jus yra...
----------------------------------------------------------------
Audronė
Prisijungė: 07 Geg. 2004
Pranešimai: 2
Dėkui,Darja, už patarimą. Turgelį pereinu kiekvieną dieną, vis pasiklausinėdama, niekas nieko nežino. Matyt, teks vykti į Vilnių.

-----------------------------------------------------------------------

Rapolas
Tiems, kurie norėtų pasodinti kedriukus.
http://www.mgul.ac.ru/info/lf/drozdov/kedr40.html
egismas
Posts: 49
Joined: Sat 12 07, 2002, 0:04
Location: Šiauliai

Post by egismas »

Audrone, jei nori tik riešutėlių, tai bent pas mus, Šiauliuose, jų būdavo "Norfoj". :)
Audronė
Posts: 25
Joined: Fri 05 07, 2004, 12:42

Post by Audronė »

Štai ką reiškia ilgai netikrinti forumo. :roll:
Važiuoju į Norfą. Kada galima Riešutėlius sėti?
Stas
Posts: 191
Joined: Sun 12 15, 2002, 15:20
Location: Vilnius
Contact:

Post by Stas »

Prašau pagalbos!
Ar nuotraukoj mažas kedriukas?

Image
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Prašau pagalbos!
Ar nuotraukoj mažas kedriukas?
Stas, panašu į kedriuką.

na kada jau sėti kedrus dabar? Spalį?
Stas
Posts: 191
Joined: Sun 12 15, 2002, 15:20
Location: Vilnius
Contact:

Post by Stas »

:D Dabar jau aš įsitikinau,kad tai tikrai kedras išdygo. Jis buvo pasėtas maždaug rugpjūčio pabaigoi. Bet aš per daug kišausi į jo augimą - rezultate, kai kurie spigliukai nudžiuvo. O ši pavasarį buvau pasėjes darkedriukų ir kažkur vasaros pabaigoje tarp aukštos žolės pamačiau dar du :) Ir vėl kišausi į vieno augimą (labai nežymiai) bet to užteko, kad kai kurie spigliukai sudžiūtu. Geriausiai auga tas antrasis, kurio augimą tik stebiu :)
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

o kur jus sejat - i dirva? Nes i vazonelius, tai zinau, kad kovo men. raikia set... :roll: :?
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

darja wrote:o kur jus sejat - i dirva? Nes i vazonelius, tai zinau, kad kovo men. raikia set... :roll: :?
O jeigu prieš žiemą ir paskui į balkoną išnešti? :roll:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

tai gal dabar isnesti, o ne ziema is silto kambario... :P :wink:
Post Reply