Augalai prie šulinio

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Augalai prie šulinio

Post by Ingrida »

Gal yra augalų, kurie augdami šalia šulnio, savo šaknų sistema gerintų vandens kokybę. :P
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

gal Krienai
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Ievos. Rekomenduojama sodinti palei visokius vandens telkinius:upelius, griovius, tvenkinius ir pan. Ko gero, ir šuliniui nepamaišytų. Turi švarinančių medžiagų visuose organuose (šaknyse, lapuose, uogose, žieduose e.c.).
Pavasarį gražu, skaniai kvepia, ir uogos valgomos (nors reikia paieškot kokios labiau sukultūrintos veislės, labai jau aitrios :shock: tos uogelės, visą :roll: "giminę" sutraukė, kai paragavau :wink: )
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Čia mano vyro komentaras:
Dėl ievų prie šulinio turiu šiokių tokių abejonių:

Ieva pagal lietuvių tautoską (Šimkūnaitė)yra kiek liūdnokas medis (krūmas). Žmonės jos niekad nesodindavo, bet jeigu pati išaugdavo, kirsti nedrįsdavo.
Neišsiskiria grožiu. Graži ankstyvą pavasarį, kai sprogsta ir žydi. Vėliau paprastai lapai suserga kažkokia grybine liga ir praranda gražią spalvą, arba juos užpuola ir nugraužia vikšrai. Tada vaizdelis, kaip siaubo filme: krūmas ir net visa žolė po juo aptraukta voratinkliais ir daugybė, daugybė kabančių, ropinėjančių ir krentančių kirminų.
Kadangi natūraliai auga vandens telkinių pakrantėse, jos šaknų sistema greičiausiai yra paviršinė, todėl abejotina ar valytų gilesnius žemės sluoksnius, jeigu šulinys gilesnis.
Ką patarti tiesiog nežinau. Priklauso nuo aplinkybių: gruntinio vandens lygio, dirvožemio, individualaus skonio. Dauguma medžių ir krūmų turėtų valyti vandenį, sunaudodami nitratus ir nitritus. Esu matęs gražiai atrodančius berželius apie šulinį… Girdėjau, kad beržyne ore yra kelis kart mažiau bakterijų negu operacinėje. Baktericidinių savybių daugiau ar mažiau turi labai daug medžių ir krūmų rūšių.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Girdėjau, kad susodinus 9 tuopas ratuku, po 9 metų ten gali ištrykšti šaltinis, bes neva tai tuopos kelia aukštyn vandenį.

Neringa jau pasodino. Laukiam rezultatų... ;)

Galbūt ir šuliniui jos tiktų? Tik vat aš asmeniškai, tai prie šulinio jų nesodinčiau. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

Esi visiškas melagis, Laimi. gerai, kad kaip tyčia šią temą paskaičiau.
Ne tuopos, o DREBULĖS.

O dėl medžio šalia šulinio viskas pasakose užrašyta: "...buvo toks stebuklingas šulinys ir obelis prie to šulinio...". Be to labai gerai, kad jie dviese labai būna linksmi, moka gerai pajuokauti: blogiems neduoda nei vandens nei obuolių, o geriems net padeda pasisiekti.
Leonardas
Posts: 237
Joined: Sat 10 05, 2002, 20:42
Location: Kaunas - Sukiniai

Post by Leonardas »

Laimis wrote:Girdėjau, kad susodinus 9 tuopas ratuku, po 9 metų ten gali ištrykšti šaltinis, bes neva tai tuopos kelia aukštyn vandenį.

Neringa jau pasodino. Laukiam rezultatų... ;)
Tuopa ar drebulė, kur V.Megre apie tai paminėjo nerandu, lyg ir buvo minėta осина.
Lotyniškai skamba vienodai Populus, taigi tuopos ir drebulės priklauso tai pačiai genčiai. Drebulė - Populus tremula - осина обыкновенная.

Lietuvos dendoflora rašo, kad Lietuvoje savaime auga tik viena rūšis populus tremula, o kadangi Neringa prisikasė iš miško jų tai manyčiau, kad vis dėlto pas ją auga drebulės.
Gyventi pagal sąžinę
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

na, pupelės ir žirniukai-binbiriukai, grįžtam prie temos :arrow: prie šulinio tinka sodinti pušis (pušį) - skaičiau, kad pušis (jos šaknys) labai pagerina šulinio vandens savybes, nors vanduo įgauna gelsvoką atspalvį - patikėkite taip ir buvo parašyta (man atrodo buvau net nuorodą įdėjusi, gal net šitoj pačioj temoj)
o dėl ievų - vėlgi skaičiau, kad jų neverta sodinti mažuose plotuose, nes jų šaknų sistema nustelbia kitų augalų šaknis - išsiurbia visas "kaimynų" maisto medžiagas. o kenkėjai jas tikrai puola -pati mačiau jau vasaros pradžioje visos ievos mūsų miške buvo voratinkliais apraizgytos. bet šiaip man jos patinka - sako, pražįsta visada prieš oro atšalimą - uogos skanios. Sibire jas į pyragus deda. na bet čia jau išsiplėčiau kita tema :roll: :lol:
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Tikrai įdomi ir nuotaikinga tema :)
Neringa wrote:
O dėl medžio šalia šulinio viskas pasakose užrašyta: "...buvo toks stebuklingas šulinys ir obelis prie to šulinio...". Be to labai gerai, kad jie dviese labai būna linksmi, moka gerai pajuokauti: blogiems neduoda nei vandens nei obuolių, o geriems net padeda pasisiekti.
Galbūt tikrai obelis, juk pasakose labai daug išminties :) Ir jei dar kokie keli obuoliukai įkristų į šulinį, tai džiaugsmo būtų su obuoliais vandens pasisemt :D

Pušis taip pat nuostabus medis.
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

nee, riesuto-tuto nesodinsim :wink: :mrgreen: :lol:
Post Reply