Kova su kenkėjais

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Nerija
Posts: 24
Joined: Wed 10 30, 2002, 11:18
Location: Kaunas
Contact:

Kova su kenkėjais

Post by Nerija »

Visi žinome elementariausią būdą nupukšti chemikalais užmušant viską, net ir patį augalą. Bet visko niokoti nebūtina. Yra natūralių būdų, teigia Aušra iš Šilutės. Manau ir jums bus įdomu.

Pelenų šarmas, tai gera priemonė agrastams, juodiesiems serbentams purkšti nuo grybinių ligų (valkties). 300 g, pelenų užpilkite nedideliu kiekiu vandens ir ~30min. pavirkite. Nusistovėjusį skystį nupilkyte, atskieskite iki 10L vandens. Juo apšlakstykite arba apipurškite krūmus. Taip darykite 2-3 kartus per savaitę.
Pelenų šarmu galite palaistyti ir pakrūmes, jame yra kalio, kalcio, magnio ir nėra žalingo chloro.
Po žydėjimo pelenais apibarstykite braškes, taip pat bijūnus, lelijas, raganes, margutes. Šios ne tik gaus maisto medžiagų, bet ir gražiai vasarą žydinčias gėles saugos nuo ligų.

Nuo blakių, tarakonų, daržo bei sodo kenkėjų tinka išdžiovinta ir į miltelius susmulkinta bitkrėslės žolė.
1kg. išdžiovintos susmulkintos vaistinės ramunės žolės užpilame 10 L 70 C vandens. 12 val. uždengtame emaliuotame inde (arba stiklainyje) pastovėjusį užpilą nukošiame. Papildomai įpilame vandens 1:3 santykiu. Į kiekvieną 10 L užpilą įdedame 40g ūkiško muilo. Purškiant vaismedžius ir vaiskrūmius sunaikinami amarai, erkutės, pjūklelio lervos, jauni lapsiuko bei žiemsprindžių vikšrai. (Bitkrėslė žydi liepos-rugpjūčio mėn.)
Mulčiuotos braškės pus mažiau. Jas galima mulčiuoti žieminių javų šiaudais, smulkiomis drožlėmis ar durpėmis. Tokiu atveju uogų supus mažiau.
Anksti pavasarį svarbu sugrėbti ir sudeginti pernykščius lapus, supurenti tarpueilius. Taip neleisite plisti kekeriniam puviniui ir lapų ligoms. Kitas sverbus darbas-pašalinti iš lauko silpnus, išsigimusius, vystančius kerus. Taip apsaugosite augalus ir panaikinsite erkių židinius uogyne.
Gyvenimas yra grazus!
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Teks prisipažinti, kad esu didelė tinginė. Gerai, pelenų turiu. Kiek pelenų bus 300g. Reikia su kažkuo pasverti. Susiradau maistines svarstykles. Pasvėriau. Dabar reikia jas išplauti ir padėti į vietą. Besverdama prikračiau pelenų, teks ir grindis išplauti (ar bent pavalyti toje vietoje). Verdam pelenus... Tikriausiai, maistinis puodas ne visai gerai. Einu į sandėliuką ieškoti kokio tam tinkamo seno puodo. Radau. Grįžtu. Verdu 40 min (10 min.- kol užvirs, na gal 5) A, dabar kibiro atskiedimui. Suradau kibirą. O kokia jo talpa? Yra galimybė pamatuoti su litriniu stiklainiu, bet jau tingiu. Tikriausiai, bus gerai. Dar reikia išplauti ir nunešti į sandėliuką puodą, kuriame viriau pelenus. Su kuo čia man dabar šlakstyti? Pabandysiu su šluotele. Keliauju į sodą. Vykdau procedūrą. Vaje, o taip reikia daryti 2-3 kartus per savaitę. Kažko praeina noras valgyti agrastus ir juoduosius serbentus. Na, o darbštuolėliams – sėkmės ir skanaus.
Leonardas
Posts: 237
Joined: Sat 10 05, 2002, 20:42
Location: Kaunas - Sukiniai

Post by Leonardas »

Kipshas wrote:o kaip ta bitkresles zole atrodo?

as kol kas skiriu tik betona nuo asfalto.
Paprastoji bitkrėslė - lotyniškai Tanacetum vulgare, jei paieškosi Internete tai nuotraukų rasi galybę ;)
Gyventi pagal sąžinę
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Aha, Agne, sutinku su Tavim, nors sios proceduros ir nebandziau:)) Bet perskaicius ja man pasirode, kad tiek ilgai as nepajegciau vargti su tais pelenais:))
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

O jei pažiūrėti į tai iš kitos pusės? Jei suprasti,kodėl ligos augalus puola? Gal panaikinus priežąstį ir jokio purškimo nereikės... :roll:

Beje, pirmą kartą girdžiu,kad valktis ir serbentus puola. Pas tėvus sode nė karto neteko matyti sergančių serbentų. Jų uogos visad toookios skanios, didelės... :D
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

paziurejau i tos bitkresles nuotraukas.

esu tokia mates laukuose, taciau kol neisdygs ir neprazydes vargu ar rasiu

beje ka su jom daryt? augint namuose, tarakonu pamegtose vietose ar ka?
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Sanpaulija
Posts: 4
Joined: Fri 05 28, 2004, 11:42

Post by Sanpaulija »

Laba diena visiems!

Esu naujoke ir tikiuosi, kad priimsite mane i savo gausu buri. mano gyvatvore apipuole amaras. gal kas zinote kokiu receptu kaip juos naikinti? :D
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

uzveisti boruziu :)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Čia vienas iš Anastasijos patarimų apie kurį Vladimiras papasakojo Miuncheno konferencijoje:
Не убирай в саду листья и я не убирал. Листья тоже являются удабрениями. Ну там стали лазить гусеници и ещё какие то штучки. Я пошол в магазин и купил, вот опрыскивать надо от вредителей. Она говорит: зачем ты ето сделал? Можно всё проще сделать. Вот возьми тазик, положи в етот тазик камней, поставь его в саду и налей воды и всё.

Я всё так сделал потом посмотрел на етот тазик , ну издалека смотрел, а дело в том, что масса птиц слетается на етот водопой. Когда дождь, есть лужи птици могут попить, когда нет дождя где им пить? Конечно они могут полететь на речку. Но зачем им лететь на речку, когда вода рядом? А потом они и уничтажают вот етих вредителей. Но сейчас меньше птиц стало потому, что соседи тоже стали тазики ставить.
Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Post by Ingrida »

Vėl iš vakaryščio klubo susirinkimo:
"kad obelų nepultų kenkėjai, reikia iš vakarinės vaismedžio pusės po obelim augint gelsvę."
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

Pasakojo vakar sodo kaimyne (pati girdejo per radija).
Mokslininkai atrado jog kenkejai ir ligos nepuola medziu, pasodintu is seklu tiesiai i ta vieta kur augs (su nepazesta saknu sistema). Persodinti negalima. Pvz. obelis augs iki 150 metu.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

O as galvoju, kodel gamtoj, kur medziu tikrai nieks nepersodino, puola kenkejai - negaliu ziuret, kai musu miskely visi ievu lapai nugrauzti... :cry:
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Nugrauzti lapeliai miske man atrodo visai naturaliai-vabalams irgi reikia valgyti:). bet va mieste tie nukapoti medziai...kiekviena pavasari mane toks liudesys apima, kai pamatau kaip is medziu isityciota-na,turbut kiekvienas mietietis mate toki nukapota-tik kamienas paliktas...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

jo jo visi mietieciai mate, bet cia tai zmoniu (pagal kipsha, zyniu :wink: ) darbas, o va kai visus lapus miske vabalai sueda, tai ka manyt - kad Tevulis negerai surede?.. :wink:
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

As nezinau kaip yra is tikruju:) ir man paciai labai gaila matyti seganti, mirstanti bet koki gyva padariuka, bet manau, kad Dievulis gerai surede..taip kaip vieni gyvunai minta kitais, taip, kaip kitokie gyvunai minta augalais, taip pasaulyje egzistuoja gyvybe,ligos ir mirtis. Ir reikalinga viskas. Uztat man kartais ir norisi gincytis siame forume-nes ir ligos, ir mirtis(ar perejimas i kita buvi)-viskas yra reikalinga, viskas turi savo prasme, tik mums kartais sunku suvokti priezastis, kodel taip yra...
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

Dina wrote:As nezinau kaip yra is tikruju:) ir man paciai labai gaila matyti seganti, mirstanti bet koki gyva padariuka, bet manau, kad Dievulis gerai surede..taip kaip vieni gyvunai minta kitais, taip, kaip kitokie gyvunai minta augalais, taip pasaulyje egzistuoja gyvybe,ligos ir mirtis. Ir reikalinga viskas. Uztat man kartais ir norisi gincytis siame forume-nes ir ligos, ir mirtis(ar perejimas i kita buvi)-viskas yra reikalinga, viskas turi savo prasme, tik mums kartais sunku suvokti priezastis, kodel taip yra...
Taip nera.
Zinau, kad ligos, mirtis, kaip gyvena gyvunai ir t.t. viskas tik atspindi zmoniu gyvenima. Pasikeis zmones- pasikeis ir gamta.
Jei mes nematome patys koks yra musu gyvenimas aplinkinis pasaulis mums parodo ir neatvirksciai.
Zmogus - priezastis visko ka mes dabar turime. Ir Dievulis cia nepades.
У Бога нет других рук, кроме наших.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Yra Vilniaus centre toks hektariukas pagal Anastasijos idejas suplanuotas ir uzaugintas.
Ir yra ten toks vienas medelis.... (siaip tai didziulis medis, bet as juos vistiek medeliais vadinu, nes myliu)
Praeitais metais jo sakos ir lapai tokiu laiku buvo baltos spalvos, nes kilogramai kirmelaiciu susisuko jo lapuose "tinklus"
Siais metais su lapais buvo prastai - nusalo medelis. Tai dabar baltas baltutelis jo visas kamienas ir tas kamienas "juda" tai yra tie kilogramai (taip, jau vienetais nebeimanoma ju skaiciuoti) kirmelaiciu slauzineja tuo kamienu aukstyn-zemyn. Tos kirmelytes ant tiek neturi ka valgyti, kad jau tenkinasi neiprastu joms racionu - dilgelemis auganciomis po tuio medeliu. Nors neskanu, bet is bado...

Atrodo ispudingai. Tupejo ant to medzio sakeles pauksciukas, toks storas ir persileses....
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Olga, turbut mes labai skirtingai matome pasauli..as tiesiog manau, kad viskas turi savo cikliskuma, kartais mes ji vadiname mirtimi. Daug kas turi savo pradzia ir pabaiga, perejima i kitokius buvius, kam tai neigti? Amzina yra Dvasia, o materijos savybes gi kitos. Na, bet jei tu sakysi, kad reikia siekti, kad musu materialus kunas gyventu amzinai, tai tikrai si diskusija bevaise, nes taip nemanau. O kaip yra is tiesu nezino niekas:)
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

Dina wrote:Olga, turbut mes labai skirtingai matome pasauli..as tiesiog manau, kad viskas turi savo cikliskuma, kartais mes ji vadiname mirtimi. Daug kas turi savo pradzia ir pabaiga, perejima i kitokius buvius, kam tai neigti? Amzina yra Dvasia, o materijos savybes gi kitos. Na, bet jei tu sakysi, kad reikia siekti, kad musu materialus kunas gyventu amzinai, tai tikrai si diskusija bevaise, nes taip nemanau. O kaip yra is tiesu nezino niekas:)
Tu gali pasirinkti gyventi amzinai ar mirti, ar gyventi laaaabai ilgai kol noresi poilsio ir mirsi, bet nuspresi pats kada tai padaryti.
Dabar taip nera, bet taip buvo.
Ir nesakyk kad niekas nezino. Zmogus nezino tik tada kai pats nenori zinoti. Kiekviename musu yra божественная искра или божественное начало, ir sukaupta informacija nuo pasaulio pradzios. Ir atsakymu ieskoti reikia tik viduje.
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Dalinai sutinku. Del pasirinkimo pailseti.
Man idomu kitkas. Kazkaip paskutiniu metu man iskilo klausimas apie puikybe. Atrodo, kad niekad nesizavejau vien krikscionybes idejomis, bet dabar kai ka imu jausti..
Atleisk, Olga, jei suinterpretuosiu ka netaip, bet man atrodo, kad simtaprocentinis prilyginimas saves Auksciausiajam yra puikybe ir savo ego iskelimas. Tu akcentuoji savaja tiesa. Is kur zinai, kad ji teisinga? Tu taip jauti /zinai vidumi? Bet juk as irgi jauciu/zinau vidumi, kad yra kitaip. Kuri is musu teisi, o kuri klysta? Ar gali ismatuoti? Kuo? Savo sirdimi? O kaip manoji? Ar leisi sau galvoti, kad tavoji yra tyresne?
Post Reply