Kova su kenkėjais

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

Dina wrote:Dalinai sutinku. Del pasirinkimo pailseti.
Man idomu kitkas. Kazkaip paskutiniu metu man iskilo klausimas apie puikybe. Atrodo, kad niekad nesizavejau vien krikscionybes idejomis, bet dabar kai ka imu jausti..
Atleisk, Olga, jei suinterpretuosiu ka netaip, bet man atrodo, kad simtaprocentinis prilyginimas saves Auksciausiajam yra puikybe ir savo ego iskelimas. Tu akcentuoji savaja tiesa. Is kur zinai, kad ji teisinga? Tu taip jauti /zinai vidumi? Bet juk as irgi jauciu/zinau vidumi, kad yra kitaip. Kuri is musu teisi, o kuri klysta? Ar gali ismatuoti? Kuo? Savo sirdimi? O kaip manoji? Ar leisi sau galvoti, kad tavoji yra tyresne?
Visada, kai darau, tariu zodi, pasirenku ir kt. stebiu savo jausmus. Jei jauciuosi gerai, patogiai - viskas tvarkoj, jei nemalonus pojuciai - darau neteisingai.

Todel mes kiekvienas ir esam Dievai - nes musu gyvenimas bus toks, kaip mes mastome. Ir taip yra del to, kad mes padaryti по образу и подобию :) , o Dievas sukure pasauli savo minciu galia.
Nematau nieko blogo buti Dievu, tvarkyti savo gyvenima ir paciam spresti i kuria puse judeti. Nedarysi to pats - padarys kas nors uz tave.

Dievas = meile=laisve=energija=sviesa

Ar taip jau blogai buti Dievu?
Ar Dievas toks jau ispuikes?

O skirtumas tarp taves ir manes gali buti tik vienas - i skirtingas puses judame...
O jei i viena (Anastasijos forume rasome) tai tu kazkoki ne ta transporta pasirinkai, su tokiomis mintymis (as nieko verta, nieko negaliu, yra mirtis, yra kancia, ir t.t.) i ta puse nenuvaziuosi. Esu tuo tikra.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Niekur nepastebejau, kad Dina kur butu sakius, kad ji nieko neverta, tiesiog gal ji daugiau susidurus su gyvenimo realybe, nes viena yra teigti, kad as dievas ir viska galiu, tipo moria po kalenam, aisku, kai tikrai panorim, galim kalnus nuversti, prisimenu, skaiciau, kad mushi laimi ne ta kariuomene, kuri didesne ir galingesne, bet ta, kuri labiau tiki pergale ir jauciasi teisesne... tiesiog Dina neuzmerkia akiu i zvelgdama i pasauli, kuriame yra visko, bet viskas graziai dera - kaip sako rytieciai - priesybiu vienove, juk jei nebutu nakties, neivertintume dienos... :wink:

Bet man net grazu, kaip tema apie kenkeju perauga i pamastymus apie gyvenimo prasme - sakyciau, be kirminu nebutu kilus ir shi diskusija... :wink: :P
Last edited by darja on Thu 06 10, 2004, 13:39, edited 1 time in total.
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Geriausias būdas apsiginti nuo šernų, varnų, tarakonų, pelių.....smalsių kaimynų - padaryti taip, kad jie nerastų pas jus to, ko geidžia jų pilvukai arba širdelės. Nėr ką valgyti - nėra ir gyvūnėlių. O jei užsodinam 100ha bulvėmis - šernas turi būt labai labai :shock: kvailas, kad šitoj "labdaros kavinėj" nesilankytų :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Vija
Posts: 46
Joined: Fri 05 07, 2004, 20:04

Post by Vija »

Kiekvienais metais kenkėjų vis daugėja. Aš jau nekalbu apie sklypus, o apie laukinę gamtą, jei dar mūsų miškus ir pievas galima taip vadinti. Ten sibire gal gamta dar yra sveika, o mūsų tankiai apgyvendintame krašte yra kitaip. Todėl sunkiai įsivaizduoju sveiką savo ar kaimyno giminės sodybą kokius 10 metų ar daugiau, kol medžiai paaugs.
Pernai po dviejų purškimų fastaku, ant medžių pakabinau butelius su saldintu vandeniu ir keliomis duonos plutomis. Per vasarą ten galą gavo laaabai daug gyvių. Ar jie buvo geriečiai ar kenkėjai, nežinau. Obuoliai užsimezgė ir užaugo tik ten kur pasiekė mano purkštuvas, bet šiemet vos ne visus žiedus sunaikino kirmelaitės, nes galvojau, kad purkšti fastaku yra kenksminga (knygų įtaka). Tai kaip reikėtų kovoti su kenkėjais savo 6 arų sode, kur neprisodinsi nei kedrų, nei ažuolų... Nes be kovos vis didėjanti kenkėjų armija sunaikins viską...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

pas mus sode jau daug daug metu apsivilke tie agrastai, nu ir kas - nusilupu ir valgau, ir dar gyva... :wink:

O musu sode vis mazeja sodu, o dygsta murai ir asfaltas "zelia", atitinkamai musu sodelyje, kuris lieka vos ne vienintele zalia salele, mazeja kenkeju - kaip sakoma, nera to blogo, kad neiseitu i gera... :wink: :wink: :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

o yra pas mus tokie kalnu agrasteliai - baisiau dygliuoti krumai, uogytes nedidukes, bet kai prinoksta, tai labai saldzios, ir odele plonyte, tai ju joks valktis nepuola (tik nurinkt sunkoka... :wink: )
Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Post by Ingrida »

O kazin kaip kurklius is hektaro savo isprasyt. Ir milijonus skruzdeliu? Zinau kad boruzes gerai, tik nezinau kokius augalus sodint, kad ju but daugiau.
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Tai kad boruzes skruzdziu tai tikrai nenaikina - jos eda amarus, kuriuos tos skruzdes "gano", nes labai mesta saldzius ju myzaliukus... :wink:

Siaip tai sode skruzdes isvaiko pabarstydami joms ant uodegeliu druskeles - t.y. "pasaldina" joms gyvenima... :wink: Ir dar yra kazkokiu budu - paklausiu tetos, ji kazka kalbejo.
Post Reply