Nuodingi augalai

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Pantera
Posts: 54
Joined: Thu 01 23, 2003, 21:18
Location: Vilnius

Nuodingi augalai

Post by Pantera »

Sveiki,

esu girdejusi, kad kai kurie kambariniai bei lauko augalai yra nuodingi. Kadangi turime mažą vaiką, kuris be atodairos viską kiša į burną :shock: ir dar tikriausiai ilgokai kiš :lol: tai norėtime sužinoti, kurių augalų nesodinti savo namuose :?:
Birute
Posts: 21
Joined: Thu 10 03, 2002, 17:58

nuodingi augalai

Post by Birute »

Pantera, viena is populiariausiu kambariniu geliu, kuri yra nuodinga - difenbachija...Lauke nereiktu sodinti pastaraisiais metais pamegtos, taciau ypac (!) nuodingos ricinzoles (aukstas bordo spalvos kastono formos lapais vienmetis augalas, o ir vaisiai - dekoratyvus mazi kastoneliai sutelkti kekeje, daznai ir suviliojantys vaikus :cry: )...Tokie augalai pirmiausia isplauke is atminties, o ir aprasymas - mano, gali buti ir ne labai tikslus... :wink:
Knygyne teko vartyti knyga apie kambariniu augalu skleidziama energija...Pries isigyjant gele, manau vertetu paskaityti...
Na, gal dar ka rasi ir cia :
http://www.flowers.foka.ru
http://www.gelesweb.lt
Sekmes, kuriant jaukius namus ! :)
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Šiaip tai daugelis miško augalų yra nuodingi. Manau, kad ir daugelis kambarinių yra nuodingi. Bet nemanau, kad kas nors jais nusinuodyja, nes jie paprastai būna labai kartūs arba kitaip neskanūs. Dabar vaikštau po miškus ir ragauju viską iš eilės. Niekuom nenusinuodinu. Vaikai. Manau, kad ir vaikai neprisivalgys. Daug pavojingesnė yra vaistų dėžutė namuose, nei augalai. Gamtoje, manau viskas taip sutvarkyta, kad nuodingi augalai apie save įspėja, o ypač įspėja savo skoniu. Na, neįmanoma persivalgyti pvz. ugniažolės, nes ji neskani labai. Tai taip ir su kambariniais.

Pas Lingą ir Vytautą buvo atvažiavusi tokia mergaičiukė. Hmm..bet vardo nepamenu. Tai ji labai mėgsta ragauti tai, kas nuodinga. Bet nieko blogo jai neatsitiko taip pat.

Vienoje knygelėje skaičiau, jog Lietuvoje nėra tokių grybų, kurių paragavęs galėtum nusinuodyti. Kalba ėjo apie grybo kraštelio paragavimą ar jis valgomas. Keli tokie krimstelėjimai žmogaus organizmui nieko nereiškia ir vaikai gali suvalgyti porą kasnių grybų, kad ir musmėrių ir jiems nieko neatsitiks. Taip manau yra ir su kitais augalais, o ypač Lietuvoje, nes mūsų kraštas pasižymi švelnumu.

Savo sode sodinsiu daug nuodingų augalų ir dėl to jaučiuosi labai ramus. Vaikai nevalgys juk to, kas nuodinga. Jau dabar esu prisirinkęs vilkuogės sėklų ir nusižiūrėjau vieną žalčialunkį. Jie tokie gražūs ir tokie nuodingi. Bet aš ramus dėl gamtos mechanizmo. Niekas jais nenusinuodys.
kamala
Posts: 101
Joined: Wed 11 27, 2002, 12:21
Location: Klaipeda

Post by kamala »

Noreciau apginti raudonaja musmire
Ji dziovinta nera nuodinga
Ja naudojo samanai pakeistai samones busenai gauti
Ir siaip stiprus augalas, vaistams galima naudoti
Skanaus
Post Reply