Įvairios idejos...

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Įvairios idejos...

Post by Irena-irocka »

Laba diena :D pradėdu šią temą, norėdama sukaupti informaciją,
kuri įkvėpia veikti, svajoti, mąstyti, tikėti, mylėti....

Labai tikiuosi, kad jūsų širdelė pradės daužytis truputuka stipriau
ir atsiras noras sukūrti savo Meilės Erdvę
nuostabiausią vismae pasaulyje :love:
Last edited by Irena-irocka on Wed 12 29, 2004, 17:48, edited 1 time in total.
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Image Moteris pasakoja, kad vaiksčiodami su vyru ir draugais per miską
ir rinkdama grybus, netyčia pastebėjo didziulį aptvertą plotą.
Ta moteris ir užsisvajojo apie savo hektarą...

Nuotrauka - ji galvoja, kad tai Anastasijos spindulėlis,
sako pajutusi jį ir kai draugė pasiūlė nusifotografuoti,
pasvajojo, kad ir spindulėlis užsifiksuotų ir apkabino vyrą,
norėdama, kad ir jam persiduotų, bet sako dėja nepersidavė,
bet nufotografuoti pavyko...

Labai laiminga.

Image

Šaltinis: http://anastasia.ru/ftopic6961.html&sid ... ffb3cee936
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Įdedu keletą pasaulinio mąsto japonų mąstytojo Masanobu Fukuokos minčių-pasiūlymų (paimta iš http://www.ekosodyba.lt):

Masanobu Fukuoka. Vieno šiaudelio revoliucija

„Ūkininkas būtų žymiai laimingesnis, jei negalvotų apie pelną, o augintų produktus tik savo reikmėms tenkinti. Jei pasėsite vieną ryžio grūdą, gausite jų dešimtis. Viena eilė šakniavaisių duos jums derlių, kurio pakaks visai žiemai. Jeigu mąstysite tokiu būdu, maisto jums bus pakankamai, daugiau negu pakankamai, be jokios kovos už derlių. Bet jeigu jūs nuspręsite „daryti pinigus“ , atsidursite beprotišku greičiu lekiačiame eksprese ir lėksite kartu su juo.“

„Jei jūs manote, kad parduotuvėse perkate daržoves ar vaisius, išaugintus gamtos, klystate. Šie prokuktai – azoto, fosforo ir kalio vandeninis tirpalas, gautas truputį padedant sėklai. Dėl to jų skonis toks nenatūralus. Kiaušinis – tai ne gamtos produktas, o žmogaus sukurta sintetika kiaušinio pavidale. Ūkininką, gaminantį tokius produktus, aš vadinu pramonininku.“

„Jeigu išauginti 5,85 cnt. ryžių ir 5,85 cnt. javų lauke, kurio dydis 0,1 ha, tai toks laukas išmaitintų 5-10 žmonių šeimą, o tokio derliaus išauginimui kiekvienas žmogus sugaištų mažiau nei 1 val. per dieną.“

„Mano nuomone, jei 100% gyventojų būtų fermeriais, tai būtų idealu. Vienam gyventojui Japonijoje tenka 0,1 ha dirbamos žemės. Jei kievienam išskirti po 0,1 ha, šeimai iš penkių asmenų – 0,5 ha, tai būtų daugiau nei pakankama, kad aprūpinti maistu šeimą visus metus. Jeigu mes vestume natūralų žemės ūkį, tai liktų pakankamai laiko poilsiui ir socialiniam aktyvumui kaimo bendruomenėse. Aš manau, tai tiesiausias kelias, kad šalis taptų laiminga ir klestinčia.“

„Pernelyg dideli poreikiai – tai pagrindinė priežastis, atvedusi pasaulį prie krizės. Greitai geriau negu lėtai, daug geriau negu mažai – štai kokie „vystymosi“ bruožai. Tai betarpiškai surišta su artėjančia mūsų visuomenės katastrofa. Žmonija turi nustoti beatodairiškai tenkinti savo materialinius poreikius ir pradėti žengti dvasinio vystymosi keliu.“

„Žemės ūkis turi pereiti nuo didelių mechanizuotų ūkių prie mažų, tenkinančių tik būtinus poreikius. Materialus gyvenimas ir mityba turi užimti jiems atitinkama vietą žmogaus gyvenime. Jei tai bus atlikta, darbas virs pasitenkinimu, o dvasinis gyvenimas – pilnatve.“

„Kuo daugiau ūkininkas plečia savo darbų apimtis, tuo labiau jo siela ir kūnas eikvojami veltui, tuo labiau jis tolsta nuo dvasinio pasitenkinimo. Gyvenimas mažoje fermoje gali pasirodyti primityvus, bet jis leidžia eiti Didžiojo Subrendimo keliu (dvasinio supratimo keliu, kuris apima ir kasdieninę veiklą.). Aš galvoju, kad žmogui, sugebančiam įsijausti į savo kasdienės aplinkos gyvenimą, atsiveria didingiausias pasaulis.“

„Būti čia, rūpintis savo mažu laukeliu, išgyvenant kiekvienos dienos pilnatvę ir laisvę – toks turėtų būti natūralus gyvenimas kaime.“

„Manyti, kad moksliniai tyrinėjimai ir atradimai gali sukurti ką nors didingiau nei gamta – tai iliuzija.“

„Žemdirbystė visada buvo pagarbos vertas darbas. Kai žmonija nutolo nuo savo idealo, atsirado šiuolaikinė komercinė žemdirbystė. Kada fermeris pradėjo auginti kultūras pinigų „darymui“, jis užmiršo tikrąsias žemdirbystės šaknis.“

„Aš nemėgstu žodžio „darbas“. Žmonės – vieninteliai gamtoje turintys dirbti. Aš galvoju, kad tai labiausiai nevertas dalykas pasaulyje. Kiti gyvūnai paprasčiausiai gyvena, bet žmonės dirba kaip paklaikę, gavodami, kad tai pagrindinė jų išlikimo sąlyga. Kuo daugiau darbo, kuo sudėtingesnė problema, tuo puikiau galvoja jie. Būtų gerai atsisakyti tokio mąstymo ir gyventi lengvai, patogiai, turint daug laisvo laiko.“

„Paskutiniu metu šalyje susikūrė nemažai komunų. Kai kas juos vadina hipių bendrijomis. Aišku, galima juos vertinti ir taip. Bet gyvendami ir dirbdami drauge, bandydami surasti kelią atgal į gamtą, jie ir yra „naujojo fermerio“ modelis. Jie supranta, kad norint tvirtai gyventi reikia gyventi iš savo žemės derliaus. Komunos, kurios nesugeba apsirūpinti maistu pačios, ilgai neišgyvens.... Aš galvoju, kad šios saujelės žmonių bandymas gyventi kitaip – kelias į geresnius laikus. Būtent dėka šių žmonių atgimė ir paplito natūralus žemės ūkis.“
Pilną tekstą (rusų kalba) galima parsisiųsti adresu:

http://www.terrain-nn.narod.ru/revolushion.rar
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

...beje, mes dar sugalvojom, kad galima isirengti gera skalbimo masina-treniruokli: supili i kubila silta vandeni, sumeti drabuzius ir mini tokius kaip dviracio pedalus ir suki juos - kartu ir sportas, ir nauda :roll: :P
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Permetu Laimio laišką iš elekroninio pašto konferencijos [email protected], prie kurios galite prisijungti ir jūs, parašę laišką adresu [email protected]

Laimis rašo:
Sveiki,

siandie buvau savo sklype. Rudeni kurmis prikniso.....oi kiek DAUG kurmiarausiu. Daba juos metas surinkti nuo zoles ir bus lygi pievute. Paskui kiek pamenu visa vasara kurmis nebeknisa, tik vel grizta rudeni.. o visa vasara zolyte buna lygi ir grazi.

Surinktus kurmiarausius galima panaudoti uzlyginti kokioms nors duobems, pvz. ten kur sernai iskniso, arba kur buvo suarta ir palikti nelygumai, arba kitoms duobems. Jei kurmiarausis israustas geroje zemeje (juodoje), tai ja galima supilti ant geliu, jei prastoje (smelis), tai galima supilti i kruva - bus statyboms. :)

Jei palikti kurmiarausi ant zoles, tai zole ten ilga laika neauga. Galiausiai ten isikuria skruzdeles ir apauga zole ir gaunasi kupstas.

Todel vienas pirmuju darbu mano atsiboginus i zeme - surinkti kurmiarausius ir juos kam nors panaudoti. :)

sekmes jums visiems savo sodybas grazinant..
Yra tik vienas Dievas ir jis yra visur :)
kmalysko
Posts: 29
Joined: Sat 05 13, 2006, 19:22
Location: laikinai: La Rochelle

Post by kmalysko »

„Jeigu išauginti 5,85 cnt. ryžių ir 5,85 cnt. javų lauke, kurio dydis 0,1 ha, tai toks laukas išmaitintų 5-10 žmonių šeimą, o tokio derliaus išauginimui kiekvienas žmogus sugaištų mažiau nei 1 val. per dieną.“

Sveikuchiai!

Vat idomu, ar Lietuvos salygom imanoma tuos ryzhius auginti? Visgi butu ivairesnio grudo ir maisto....
Te viskas vyksta Dievuliui i pagalba!
Bogdan
Posts: 16
Joined: Sat 05 23, 2009, 21:26
Location: Vilnius

Re: Įvairios idejos...

Post by Bogdan »

Kaip esu girdėjęs tai augino, bet čia turi būti atitinkama geogrefinie padietis, t.y. ar tai kazkokie laukai prie pelkiu, pelkės, arba dirbtinai sudarytos sąlygos,nes kaip žinoma rižiai sodinami į vandienį. taip as suprantu :?
Post Reply