kaip isgyventi kol dar neturime sodybu

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderator: Visi tvarkytojai

Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

kaip isgyventi kol dar neturime sodybu

Post by Kristina »

Cia yra grazi tema - kaip isgyvensime savose sodybose. Cia viskas daug maz aisku. Bet noreciau patarimu kaip gyventi dabar kol dar sodybu neturim . Nes apima labai stiprus liudesys ir beprasmybe, bet ka daryciau viskas taip beprasmiska............... :(
mantautas
Posts: 19
Joined: Thu 02 17, 2005, 16:28
Location: Alytus

Re: kaip isgyventi kol dar neturime sodybu

Post by mantautas »

Kristina wrote:Cia yra grazi tema - kaip isgyvensime savose sodybose. Cia viskas daug maz aisku. Bet noreciau patarimu kaip gyventi dabar kol dar sodybu neturim . Nes apima labai stiprus liudesys ir beprasmybe, bet ka daryciau viskas taip beprasmiska............... :(
As tave labai gerai suprantu, ir man taip buna :cry: . O kolkas rekia stengtis kuo sveikiau mantintis :)
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

Aisku, pritariu.Tik kas yra sveikai maitintis? Ar organic darzoves pakankamai sveika? Ir kas is to sveiko maisto, jei visa aplinka uztersta.

ir kita puse, ka veikti???????????????????? Net atrodo niekaip dabar darbo neissirenku, nes viskas daugiau surista su kenkimu zmonems nei nors menkiausia pagalba??? :cry:
Mdsts
Posts: 84
Joined: Sat 06 05, 2004, 14:08
Location: Vilnius
Contact:

Post by Mdsts »

Skaitydamas knygas randu ten atsakymus.. bet visko surasti neįmanoma. Reikia galvoti ir pačiam.
Tomas aka WER`as
Posts: 2
Joined: Fri 02 18, 2005, 17:50
Location: Kaunas
Contact:

Post by Tomas aka WER`as »

Tikrai ne visa aplinka uztersta, yra nuostabiu civilizcijos nepaliestu vietu ir Lietuvoje. Tad nosi auksciau - kas iesko tas randa!!!
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Kristina, man atrodo, kad beveik bet kokioje profesijoje Tu gali daryti daug gero, tai maziau priklauso nuo profesijos, o daug labiau nuo Tavo isminties ir meiles Tavy..
O jei manai, kad kenki, ka gi, matyt, taip ir yra.Deja.
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

Kaip suprasti nepriklauso nuo profesijos? Dar ir kaip priklauso. Mano profesija tikybos mokytoja, ir jei vaikams pradeciau aiskinti ka noreciau tai mane is kart atleistu, o jei destyciau pagal programa tai sau priestarauciau ir kenkciau vaikams. Cia airijoj dirbau padaveja ilgai, tai tikrai sirdi skaudejo kai nuo 1m ir kartais jaunesniems vaikams nesdavau coca-cola, keptas bulvytes ir visa kita nesveika maista arba nescioms moterims pildavau vyna, suprantu, kad tai ju pasirinkimas, bet vis tiek liudna ir del to nesijauciu daranti kazka gera.

Del to ir klausiu kokiu profesiju zmones kuria geri zmonems ir nezaloja gamtos.

Sutinku, kad Lietuvoj yra daug graziu ir svariu vietu , Visa Lietuva grazi, deja, dabar esu tokioje situacijoje, kad kol kas negaliu grizti. O Airija viena didele sintetine salis, kur gamtos, deja, beveik nera.

Dekui visiems besidalinantiems mintimis, nes man sis dalykas siuo metu tikrai labai svarbus. Ir daugiau nera su kuo pasidalinti tais apmastymais.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

>Mano profesija tikybos mokytoja, ir jei vaikams pradeciau aiskinti ka noreciau tai mane is kart atleistu, o jei destyciau pagal programa


bet juk galima akcentuoti kaip tik tuos dalykus kurie tavo nuomone yra svarbus tikyboje
ar pagal programa kaip tik sitie dalykai yra nutylimi


beje man skaityti biblija sunkus uzsiemimas. vienakart paskaiciau toliau nei 1 puslapis... vieni zudymai ir zudymai.
taciaui paprastai uzstringu 1-mame
skaiciau ji ivairiu variantu biblijose...

perskaitau posama 1.7, o po to posma 1.21 angliskoje versijoje (kataliku ir protestantu versijose ~1600m leidimo)
ir pries akis is karto iskyla viduramziu mokslo sedevras:
visatos vandenyne plaukioja banginiai ant kuriu nugaros planetos laikosi

zinoma as galeciau cia ir neuztrikti, taciau ten toliau manes laukiancios cisternos krauju atbaido
gal galetum patarti nuo kurio pusapio skaityti kad zudymu apmazetu


>Bet noreciau patarimu kaip gyventi dabar kol dar sodybu neturim .
kurti meiles erdve savyje
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Kristina,Tu pati turi ieskoti.Ir jei netenkina viena profesija-daryti VISKA, kad pasiektum savo svajone.Kas atsakingas uz tai, kad pasirinkai darba, kuriame pilstai vyna nesciosioms? Negi tik sunki ekonomine situacija? Negi Tu pati niekuo cia deta?
Bet vienas dalykas man atrodo visai paprastas-vaikams gali kalbeti labai ivairius dalykus, gali jiems parodyti, kad GAL yra taip, o GAL yra ir kitaip.Toje pacioje religijoje.Mokyk juos mastyti.O ne prisiristi prie vieno poziurio.
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Mano dukrytei labai patinka tikybos pamokos, jos duoda jai tai, ko negali šeima (mes nepraktikuojame jokiu religiniu apeigų). Tik tiek, kad mudvi sutarėme, kad ji nepriims visko " už gryna pinigą", atsirinks, kas yra tik istorija,o ką priimti visa širdimi. Nors dukrytei dar tik devyneri, bet ji labai domisi kažkodėl šia sritimi, samprotauja, daro išvadas, mes šnekamės.
Daug kas priklauso ir nuo paties tikybos mokytojo. Dukros klasei dėsto tokia gerokai pagyvenusi, pilna gyvenimiškos išminties ir ramybės moteris. Manau, kad ji perduoda vaikams butent tą tikėjimo pojūtį, o ne plikus istorinius faktus.
Mūsų vaikučiai mokosi Valdorfo mokykloje, ten ne visose klasėse dėstoma tikyba, daugiau sakyčiau etikos mokosi. Bet jie kažkaip sugeba vaikams perteikti tokį bendrą dieviškumo, religingumo plačiąja prasme jausmą, neprisirišdami prie jokios konkrečios religijos. Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad net ir valstybinėse mokyklose kažkaip galima apeiti tuos reikalavimus.
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Deja mane taip pat dažnai kankina beprasmybės jausmas... Taip liūdna būt su juo... Tą beprasmybės jausmą iš esmės sustiprino Anastasijos knygos. Manau, kad šitaip neturėtų būti, nes iš tikrųjų šiam pasauly viskas turi prasmę :)

Tik reikia ją pajaust :)

Galbūt aš klystu, bet man atrodo, kad meilės, džiaugsmo nuostabus šaltinis esti mūsų širdyse. Ir visos būsimos nuostabios dangiškos sodybos yra tik priemonė, kad meilė, džiaugsmas ir palaima spindėtų mūsų širdyse :) O tai įmanoma jau šiandien :)
Yra tik vienas Dievas ir jis yra visur :)
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

O man visai patiktų ne informatiką, o tikybą dėstyti. 8)
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

Idomus visu pamastymai. As paminejau tas dvi profesijas tik noredama pasakyti, kad ne tik nuo zmogaus, bet ir nuo profesijos daug kas priklauso, kaip pvz. Tikybos mokytojai dar yra siek tiek laisves kazka gero padaryti ( cia dar priklauso ir nuo klebono, nes jis turi galia siusti prasyma vyskupui tvirtinti tik. mokytoja kv. metais ir kartais tuo piktybiskai naudojasi ir patikekit bandem ji apeiti siusdamos nusiskundimus vyskupui, bet kaip i siena ). As mokinau anglu ne tikyba.( cia irgi ilga istorija,vis per klebona). Siaip tikriausiai geriau etika kur gali apie viska laisviau kalbeti( ka noreciau dirbti).
Tai va, o tokia profesija kaip padavejos yra labai siaura ir cia laisvos valios labai mazai( ta darba deja rinkausi del ekonomines situacijos , nes valgyti norisi:) ). Bet dabar ieskau naujo darbo ir dauguma profesiju atrodo jei jau ne tuscios, tai vienaip ar kitaip darancios kazkokia zala zmonems arba gamtai. Del to ir kyla tustumo jausmas.
O gal jus dirbat prasmingus ir naudingus visuomeniai darbus? kokius?
O ir dar laisvalaikis, gal pasidalintumet kaip kurybiskai "leidziat" laika. ( matot, net kokie musu issireiskimai - praleisti laika, uzmusti laika..)
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

seniai noriu parašyti šia tema :)
labai gerai suprantu , Kristina, tave siekiančią prasmingos veiklos  :yy: man Megre knygu poveikis buvo dvejopas - pajutau emocini pakilimą, bet kartu apėmė ir nerimas, nes knygos dar labiau paskatino gilintis į savo darbo, kuriuo užsidirbu pragyvenimui, prasmę. daug kas ėmė atrodyti beprasmiška - nes savo veiklą, gyvenimo būdą ir santykius su žmonėmis vertinau pagal knygose išsakytas mintis. :| tiesa sakant apie tai ir anksčiau daug galvodavau. ir juo toliau, juo mažiau motyvacijos turėjau savo darbui. galbūt kėliau sau per didelius tikslus, per daug kritiškai save vertinau, iš karto norėjau apčiuopiamo rezultato. dabar suprantu, kad neišnaudojau visų galimybių. sakyčiau, kad kiekviename darbe ar veikloje vis dėl to galima atrasti nors menką (o kartais ir didelę) erdvę savęs ir aplinkinių kūrybai ir tobulinimui, nenusižengiant žmogiškumui. jei turi galimybę, reikia darbą pasirinkti pagal savo nuostatas, tačiau matyt ne visi ją turi - aplinkybės daug ką lemia. kartais esi savo gyvenimo kalvis, o kartais būni tiesiog geležėlė. sutinku, kad pirmiausia reikia kurti meilės erdvę savyje, o tam turi daug su savimi dirbti, glūdinti ir šlifuoti savąjį aš, kad nei tau nei kitiems jis netrukdytų. vis dėl to galvoju, kad, kaip save betobulintum, gyvendamas "sistemos ritmu" ar tiesiogiai priklausydamas nuo jos, tos tikros erdvės nesukursi. juk ir deivė Anastasija vargu ar išgyventų be jos protėvių sukurtos erdvės - kai svečiuojasi pas Megre, vis tiek miega balkone, kad tik gryname ore, o ne kambary :wink:
taigi, kad sukurtum meilės erdvę savyje, turi anksčiau ar vėliau pradėti kurti ir giminės sodybą, kur bus tam palankiausios sąlygos, nes vien tik vidinių pastangų manau neužteks nugalėti "sistemos" pasipriešinimą :love:
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

Mane tai vien tik svajone apie sodyba ir palaiko. Vis raminu save ,kad tikriausiai viskas delsiasi ne be reikalo, matyt, mums reikia kazka ismokti, buti vertiems kurti ta sodyba...Tikrai sistemoje ,net geriausi troskmai yra dazniausiai labai greit uzglusinami. :P
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

Kristina wrote:Mane tai vien tik svajone apie sodyba ir palaiko. . :P
:h: va ir as vis svajoju. rodos galeciau ir dabar i savo lauka vaziuoti - pasitikejimo uztenka, bet vis neleidzia aplinkybes (artimuju noru nepaisyti negali). tikiu, kad isgyvenciau - daugiau nieko ir nenoriu, tik laisves, ramybes ir kurti, puoseleti savo zeme, dziaugtis gyvenimu :D bet kol kas tai - svajone. o dabar reikia gyventi duotomis aplinkybemis - juk ir sakoma, kad reikia gyventi ne "po to", o "cia ir dabar" :P jauciu, kad vis tiek reikia eiti ita svajone nors ir mazais zingsniukais - kasmet kazka daryti, buti savo zemeje - diena dvi, menesi, kiek iseina, sodinti po truputi medzius, judeti ir nesustoti, labai tikiuosi, kad ir mintys bus sviesesnes, ir sistema neatrodys tokia baisi, kai ja savyje nugaleti pajegsime :)
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

gerai cia susakei :D :D :D
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

>Mane tai vien tik svajone apie sodyba ir palaiko. Vis raminu save ,kad tikriausiai viskas delsiasi ne be reikalo, matyt, mums reikia kazka ismokti, buti vertiems kurti ta sodyba...Tikrai sistemoje ,net geriausi troskmai yra dazniausiai labai greit uzglusinami.


sodybos buvo ir prazuvo (jei netikit paklausinekit sielu is dolmenu)
o Dievas buvo, yra ir bus ir jokia sistema nepajegi su juo susidoroti, stai taip brangieji :)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
ss
Posts: 177
Joined: Sun 08 15, 2004, 9:57

Post by ss »

Kipshas wrote:>Mane tai vien tik svajone apie sodyba ir palaiko. Vis raminu save ,kad tikriausiai viskas delsiasi ne be reikalo, matyt, mums reikia kazka ismokti, buti vertiems kurti ta sodyba...Tikrai sistemoje ,net geriausi troskmai yra dazniausiai labai greit uzglusinami.


sodybos buvo ir prazuvo (jei netikit paklausinekit sielu is dolmenu)
o Dievas buvo, yra ir bus ir jokia sistema nepajegi su juo susidoroti, stai taip brangieji :)
Pritariu!Daug ko nesuvokiam ir is Megres knygu:vieniems puses ha.tereikia.kitiems pavienes sodybos reikia.Kaimynas negeras-manau,kad vienas is svarbiu elementu.Juk galvodami blogai,mes tuo momentu ir stovim tamsiu jegu pusej.
Stovedami po Anastasijos veliava mes sekmingai galim ja sutept,iskraipyt
GYVENDAMI TOSE SODYBOSE,MES PATYS BUSIM KITOKIE.
Sprendziant is sitos,zynio istartos frazes,siandieniniam gyvenime,mes daug ko negalim suvokt,ismokt,jaust
angeliukas
Posts: 92
Joined: Mon 05 09, 2005, 15:30
Location: Bolzano-Italija...

Post by angeliukas »

o as tai, kai nuo rupesciu ir sistemos pavargstu tai i kaima pas mociute vaziuoju. 8) ... nors ir ne vienkiemis viduri misko ar lauku, bet vistiek oras desimteriopai grynesnis uz miesto ir aplinka jaukesne ir apskritai labai gera ten... dabar geles taip graziai zydi, paukstukai mazi jau ciulba... tiesiog nuostabu :D
Post Reply