Gyvenviečių kūrimas

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderator: Visi tvarkytojai

bute
Posts: 72
Joined: Tue 02 04, 2003, 14:46
Location: Taurage
Contact:

Gyvenviečių kūrimas

Post by bute »

Sveiki, :)
Skaitau dabar 3-cia knyga apie Anastasija. Ir stai pamastymui istraukos:
"Ar visiems eiti i miska? ...Noras geras, bet stai kas negerai. Kai aplink save tik purva kures svarion ateina vieton, atsinesa jis purva ten. Pirmiausia ten, kur siukslino, zmogus privalo issikuopti ir tuo nuplauti nuodemes savas.... Nereikia eiti i miskus. Kiekviena atejuna miskas priims nepatikliai, stebes ir tirs, kokius jis atsineses ketinimus, gyvensena ir iprocius. Isejusis i miska Visatai ne kiek ne reiksmingesnis, dar anaiptol maziau reiksmingas negu bet kuris is sodininku, savo rankom iveisusiu ir uzauginusiu po soda apleistose, dykose zemese. Ten juos pazista, myli kiekviena zolele ir stengiasi jiems atiduoti Visatos siluma. Ir gerbtini uz tyra sirdi tie, kurie sukure patys dangiska oaze, savuju sielu geri ikunydami sastingyje, bruzdulingoje tamsoje...Pasakysiu visiems, kieno ketinimai nuosirdus: aciu jums uz meile. Bet as i taiga nekvieciau ne vieno. Ka cia darytumet? Ir ka atnestumet?Jei turite ketinimu kilniu, ikunykite ten juos, kus gyvenate, apgaubkite meile tuos, kurie gyvena salia jusu."

Pagalvojau... ieskote vietos patogios, prie miesto (kad patogu butu jei kas i darba, apsipirkti nulekti er seip miesto uzesio pasilge...), labai grazaus gamtos kampelio, kuo grazesnio, svaresnio (O ka ten padarysite, ivesite savo tvarka?, kur dar bent kiek yra daleles tyros gamtos, galbut dar mazai paliestos, eisite ten kur geriau...), ekologiska nama statysite (taip ir pinigu maziau kainuos, o ar reikia tam gamtos kampeliui jusu ekologisko namo?), eisite kurti savo gimines sodybos (savo gimtine ir siokia tokia meiles erdve palike...) . Daugelis sako "ant asfalto uzaugome", ar sugebesite kaska auginti, ar nepasiduosite po nesekmiu, ar uzteks kantrybes (as uzaugau kaime, maciau kaip sodinama, pati sodinau, ravejau, laisciau, bet negaleciau pasakyti, kad pati savarankiskai sugebeciau pasodinti ir derliu nuimti :oops: ). Dar karta isiskaitykite i Anastasijos zodzius, ar jus nenorite susikurti paprasciausiai dar komfortiskesni gyvenima.
labai atsiprasau jei kam nepatiks, kad ziuriu tokiom neoptimistiskom akim. Ir sau pati tai sakau, ne tik kitiems.

Nesakau, kad tai beprasmiska, ka jus darote, bet ar tokiom priemonem, gal verta dar karteli pagalvoti, cia ne seip sau persikraustymas is vieno rajono i kita.
Zinau kad stengiates ir norite tik gero, tik dar karta saves paklauskite, ko jus norite... Tai taikau nebutinai visiems...

sekmes visiems :|
Beveidis
Posts: 218
Joined: Mon 09 30, 2002, 19:49

Post by Beveidis »

Ten laukia darbas, labai sunkus darbas, apie komfortus ir galvoti nera ko. Neziurint sunkumu darbas kurybinis ir dekingas.

Tam tikra prasme bute yra teisi. Kai kas neturi darbo ar siaip nori valgyti sveika maista todel planuoja tuoj pat prisiauginti pomidoru ir darzoviu. Ne man spresti gerai tai ar ne.
As asmeniskai planuoju kurti meiles erdve. Kol nebus jos, tol nesodinsiu ne vieno pomidoro.
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

Is dalies as tau pritariu. jei bus persikraustyta kazkur, atsiribojus nuo miesto, nuo ankstesnio gyvenimo, ir tuo bus apsiribojama, nematau perspektyvos. Nei organizacijoj, nei apskritai. As siek tiek rasiau prie organizacijos kurimo temos, ka as manau. Mano galva, kurimas tokiu mikrorajonu prie miestu butu efektyvesnis. Tokiu projektu pramusinejimas valdzioj. Miestai pleciasi, bet kodel tos pletros nepakoreguoti? Va isivaizduokite sau - jei Silainiai butu tokie - nuosavu gyvenamuju namu rajonas, galbut kiekvienam po hektara (daugiau prie miesto neiseis), centralizuotas rajonas, apzeldintas. Va jei tokiu miegamuju rajonu aplink miesta butu daugiau, ir pats miestas pamazu valytusi, ir gyvenimo kokybe butu geresne. Kas nori rimciau ukininkauti - keliasi toliau, i kaimus, gyvenvietes. Tai butu palaipsnis keitimasis. Tuo paciu, dabartinius miestus, centrus galima labiau apzeldinti, siulyti tokius projektus. Teko rasti informacijos, kad Olandijoje keli miestai ar rajonai emesi tokios programos - nuotraukose ne tik labiau apzeldinti tie patys murai, ne tik daugiau medziu, bet sugalvota netgi ant asfaltuotu laiptu aikstes pridelioti vazonu su gelemis! Nelabai to dar isivaizduoju Lietuvoje ;) Bet siaip apzeldineti juk galima.
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

Kitavertus, pagalvojau, kam dabar tersti grazias zmoniu mintis apie gyvenviete? Tai tik pirmas zingsnis, kuri dar tik ruosiamasi zengti. O kaip bus toliau? Matysim. Tikiuosi, kad situ zingsniu nebus apsiribota. Be to, tai tikriausiai labiausiai igyvendinamas zingsnis - gyvenvietes kurimas - visam kitam tikriausiai dar ne laikas, tiksliau mes patys nesam tokie stiprus ir ismanantys visas istatymu subtilybes.
Beje, niekas gi ir nebega i miskus, ta citata is knygos nelabai atitinka gyvenvietes kurimo norus. Visiskai skirtingi dalykai.
Laimis Zmuida

O as manau visai kitaip...

Post by Laimis Zmuida »

Bute, kam reikalingas tavo pesimizmas? Koks tavo tikslas? Kodel nori nuleisti mus ant zemes? Pristabdyti. Nori isgelbeti tuos gamtos likucius? Tai tada zinok, kad as irgi noriu. Bet ne tokiom priemonem kaip tavo. Pagalvok kaip jauciasi zmones, kurie nori gyvenvietej gyventi. Kaip jiems jaustis matant tavo kritika, kad reiketu "nusileisti ant zemes", pamastyti ko norime. Kaip jauciasi tie zmones? Sakai: " dar karta saves paklauskite, ko jus norite..." Atsakau: "mes tiksliai zinome ko mes norime, mes apie tai svajojam diena nakti." Jei nori pasakyti, kad reikia isgelbeti tuos likusius zemes gabalelius, jei nori pasakyti, kad reikia gyventi dar ekologiskiau, tai zinok, jog ta pati dalyka gali pasakyti kokiu nors svajoniu negriaunanciu budu. Juk galejai pvz. pasakyti, mazdaug taip: "stai radau informacijos internete apie tai kaip issaugoti esama gamta" arba "manau reiketu kasti pruda nuimant velena ir po to uzdedant ja ant krastu, taip issaugotume vabalelius."

Taip, patarimai tikrai reikalingi. Nes mes tai darome pirma karta. Patarimai tikrai reikalingi. Bet jei tu sakai "pamastykite ko to norite", tai tu tik sustabdai zmoniu minti, o nieko gero jiems nepatari. Duok konkretu patarima, tai bus kas nors konstruktyvaus. DUOK KONKRETU patarima ir negesink iniciatyvos.

O, kad tu matytum tu zmoniu akis, kurie ruosiasi persikraustyti, kad matytum, ka jie kalba ir kaip jie kalba, tai tikrai nesakytum: "paklauskime saves ko norime..." As Leonardui rodziau medzius ir norejau nuskinti viena lapa. Ir, zinai, jis mane sustabde: "Neskink!" Tai kaip tokie zmones sugadins gamta?

Ten, Kuro kaime, ten kur radom zeme...Ten gyvena gerves. Pora pilku gerviu... Maciau jas du kartus isskrendant, kai mes atvaziuodavom. Man ir paciam sirdi skauda, kad jos tures susirasti kita vieta, jei ten isikurtume. Jauciausi kaip slamstas tada. O tu mini ant tos pacios zaizdos...

Zmones, prasau, jusu. Visi tokie kaip bute...pries kritikuodami ir stabdydami svajones patys pagalvokite ko jus norite! Prasau, nes jusu zodziai zeidzia ne tik mane - plonaodi, bet ir kaip girdejau kitus.

KRITIKA REIKALINGA, bet issakykime ja konstruktyviai. Bute, ar galetum ta pacia minti savo issakyti taip, kad neuzgautum zmogaus svajones ir kartu pasiektum savo tiksla. Pabandyk. As irgi kaip ir tu is karto atsiprasau. Bet tu pabandyk, pabandyk pasakyti ta pati neuzgaunant, nes kol kas, tai, zinok, skauda. Turbut ir tau skaudes..Atsiprasau, man turbut irgi reiketu paieskoti siltesniu zodziu. Bet gal tu pabandysi...
Linga
Posts: 23
Joined: Thu 11 21, 2002, 10:31
Location: Klaipedos r.
Contact:

Post by Linga »

Butė kalba ne tuščiai jau vien todėl, kad cituoja Anastasiją. Laimi, patvirtink savo žodžius citatomis. Tai bus konstruktyvus pokalbis. Ir dar kartą Anastasiją perskaitysi. Nepakenks.
Beveidis
Posts: 218
Joined: Mon 09 30, 2002, 19:49

Post by Beveidis »

7-toje knygoje kalbama apie vienos tokios gyvenvietes vaizdini. Ten zmones statosi didziulius murus ir akmenines sienas. Ir tik viena mergaite gyvena kukliame vagonelyje (net ir jame negyventu, jei nebutu noreje jo sudeginti)

Anastasija matyt jaucia kad murai is zmoniu galvu isgaruos negreitai, todel ir sako neiti cia - savo murus statyti savo mieste
O mano galvoje muru is viso nera, as noriu kad mano namas pats augtu, jei buciau dar vaikysteje ji pasisodines, tai dabar jis butu erdvus ir platus uzauges, o siandien sodinciau salia kita nameli - kartu su vaiku.
Na kagi, teks sodinti dabar - geriau veliau negu niekad
bute
Posts: 72
Joined: Tue 02 04, 2003, 14:46
Location: Taurage
Contact:

Post by bute »

Sveiki dar karteli,

Aciu uz nuomones ir t.t.
Viltei noriu pasakyti, gal miskas cia paminetas ne tiesiogine prasme? juk toj Lietuvelej tu misku mazai, daugiau laukeliai su keliais berzeliais. Jeigu jus norite sukurti gyvenviete pagal Anastasija, kodel negirdite: "nekvieciau as jus i taiga" (ir ar butina suprasti tai pazodziui, juk nesiverziame mes i Sibiro platybes), kas Sibire taiga, tas pas mus miskelis. Anastasija pati gamtos vaikas, ji jos dalis. Nesakykite, kad tie kurie sukurs gyvenviete, nepakeis jos...musu uzduotis pradeti tai, ka tes musu vaikai anukai ir pro...anukiai. Siulau mokyti vaikus myleti gamta, ruosti juos. Staiga niekas nepasidarys. Mes turetumeme darbuotis mintimis, kurti galvoje. Juk viena vakara pagalvojus, kita dar neissipildys. Tikrai atsiprasau tu kurie jau ne vienus metus apie tai masto. ..
Gal reiketu po truputi mokytis myleti ir suprasti gamta, prie jos derintis. Kodel nepasodinus sodinuku salia savo namu, kodel nepastacius vazonelio su augaleliu ant cemento (kaip ir minejote), kodel nemazinus uzterstumo ten, kur dabar esate, kodel begate nuo atsakomybes (juk visi mes is dalies kalti del to uzterstumo) namu statymas svarbus zingsnis, o gal tikrai reikia daryti viska po zingsneli.

kai pati perskaiciau ta istrauka, tai mane sukrete ir atrodo as supratau, bet cia mano tiesa, mano mintys ir nuomone.

Norejau, kad mano zinute pasiektu jusu sirdis, kad susimastytumete.
Butinai svajokite ir kuo daugiau. Ir stengtis reikia. Tikiu, kad yra zmoniu tam pasiruosusiu, nepykite ant manes. Ir kodel gi taip skaudziai Laimis suregavo, kaip sake ant skaudzios vietos uzmyniau, o kodel ji skaudi?...Jei esi kaskuo isitikines iki sielos gelmiu, tai ir niekas is veziu ne ismus. Nenorejau nieko blogo, patikekit!!!!

Neteigiu, tik klausiu ir prasau atkreipti demesi.

Svajokite, kurkite... :)
bute
Posts: 72
Joined: Tue 02 04, 2003, 14:46
Location: Taurage
Contact:

Post by bute »

Laimi, kodel gerves tures pasitraukti? Man susidaro toks vaizdas, kad zmogu iskeli virs visko. Tu sakai, kad zmogui sunku, o gervem isvarytom is savo namu ar nesunku? Ar noredami sukurti viena, nesugriausime kito? Ir kas ant tu griuvesiu uzderes? Mano parasytoj istraukoj is Anastasijos kalbos viskas taip aiskiai parasyta...

Ir kas bus Laimi, kai tavo iniciatyva uzgesins neuzderejas derlius...
Laimis Zmuida

Post by Laimis Zmuida »

Bute, na, niekas ant taves nepyksta, tik pagalvok:
o kas yra tavo adresatas? Kam skirti tavo zodziai? Ziurek, Beveidis, sodins medzius isvis be namo. Vilte kalba apie miskus, o Linga apskritai gyvena gamtoje ir rupinasi kur deti nuosavas siuksles. Vytautas gyvena su ja. Leonardas neleidzia net lapo nuo medelio nuskinti. As jau ir taip sodinu medelius cia, prie savo devynaukscio. O kas dar? Kam tu rasai? Ar tik nebus taip, kad paciai sau? Ar tik ne paciai sau reikia patvirtinimo?

Na, gerai, cia ateina be paminetu dar 80 registruotu vartotoju. Tai gal rasai jiems. Na, tikiuosi, kad Tavo pastabos jiems pades. As tik norejau pasirupinti tais zmonemis, kuriems, kaip ir man, skauda sirdi nuo neatsargios kritikos. O bute, tau uz patarima patarimas. Nerasyk: "pamastykit!", geriau rasyk: "as pati mastau...", "jau keturis kartus perskaiciau knygas istisai ir vis mastau...", "ar as isejusi nepridaryciau gamtai zalos..", "ar as jau pasiruosusi iseiti is miesto..." Tada nieko neuzgausi, net manes :)

O, daejo...O gal tu, Bute, is tu zmoniu, kurie apskritai nesiruosia niekur kraustytis i jokia gyvenviete. Yra zmones, kurie kuria Meiles erdve, cia, mieste. Taip yra tokie zmones. Siandien su tokiu buvau susitikes. Labai fainas zmogus. Tokiems zmonems reikia darbo, reikia buto ir tokie zmones neisgyventu gyvenvietej. Ju kelias kitoks. Jie ruosiasi cia kurti Meiles erdve. Jie paprasciausiai kitokie. Ir as galvoju ar galeciau tokiems zmonems ka nors patarti. Ka as jiems patarciau? As jiems patarciau pagalvoti apie gyvenviete? Hmmm... Ar jie suprastu? Ar as suprantu juos? Jie visai kitokie. Man nesuprantamas gyvenimas mieste. Bet vien del to as nepulsiu ju kritikuoti ir sakyti jiems apie tai kaip reikia kurti gyvenviete. Ju kelias kitoks. Gal net geresnis. Bet tai ju kelias. O mano kelias cia. Per gyvenviete. Ir jei man pradetu aiskinti koks nors zmogus, ketinantis kurti Meiles erdve, cia, mieste, tai vargu ar jo informacija iki manes daeitu. Galbut, bute, tu ir esi toks zmogus, kuris nesiruosia niekur kraustytis? Tai ar gali tada tavo info daeiti iki musu?

O gal as visai klystu ir Bute su laiku prisides prie musu gyvenvietes ir pasistatys ekologiskiausia nama is visos gyvenvietes? Tai kaip?
Laimis Zmuida

Butei...

Post by Laimis Zmuida »

Tu faina, bute. Aciu uz patarimus...
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

Linga wrote:Butė kalba ne tuščiai jau vien todėl, kad cituoja Anastasiją. Laimi, patvirtink savo žodžius citatomis. Tai bus konstruktyvus pokalbis. Ir dar kartą Anastasiją perskaitysi. Nepakenks.
Zinai, ka dabar primeni? Ogi musulmonu fanatikus, kurie kala Korana mintinai ir gyvena tik citatomis, jas interpretuodami savaip! Nedarykite is Anastasijos religijos! Jei cia taip pagristai snekate, viska cituodami, baisiai teisingi besijausdami, tai turetumet prisiminti, kad Anastasija sake, kad ja zmones po truputi pamirs, gyvens tokiu gyvenimo budu, apie kuri ji kalbejo, bet ja tiesiogiai nesirems. Duokite jai ramybe!
O kaip gyventi reikia sirdimi jausti, o ne knyga pasiskaicius ir eilutes is kalus kitiem aiskinti.
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

bute wrote:Sveiki dar karteli,

Aciu uz nuomones ir t.t.
Viltei noriu pasakyti, gal miskas cia paminetas ne tiesiogine prasme? juk toj Lietuvelej tu misku mazai, daugiau laukeliai su keliais berzeliais. Jeigu jus norite sukurti gyvenviete pagal Anastasija, kodel negirdite: "nekvieciau as jus i taiga" (ir ar butina suprasti tai pazodziui, juk nesiverziame mes i Sibiro platybes), kas Sibire taiga, tas pas mus miskelis. Anastasija pati gamtos vaikas, ji jos dalis. Nesakykite, kad tie kurie sukurs gyvenviete, nepakeis jos...musu uzduotis pradeti tai, ka tes musu vaikai anukai ir pro...anukiai. Siulau mokyti vaikus myleti gamta, ruosti juos. Staiga niekas nepasidarys. Mes turetumeme darbuotis mintimis, kurti galvoje. Juk viena vakara pagalvojus, kita dar neissipildys. Tikrai atsiprasau tu kurie jau ne vienus metus apie tai masto. ..
Gal reiketu po truputi mokytis myleti ir suprasti gamta, prie jos derintis. Kodel nepasodinus sodinuku salia savo namu, kodel nepastacius vazonelio su augaleliu ant cemento (kaip ir minejote), kodel nemazinus uzterstumo ten, kur dabar esate, kodel begate nuo atsakomybes (juk visi mes is dalies kalti del to uzterstumo) namu statymas svarbus zingsnis, o gal tikrai reikia daryti viska po zingsneli.

kai pati perskaiciau ta istrauka, tai mane sukrete ir atrodo as supratau, bet cia mano tiesa, mano mintys ir nuomone.

Norejau, kad mano zinute pasiektu jusu sirdis, kad susimastytumete.
Butinai svajokite ir kuo daugiau. Ir stengtis reikia. Tikiu, kad yra zmoniu tam pasiruosusiu, nepykite ant manes. Ir kodel gi taip skaudziai Laimis suregavo, kaip sake ant skaudzios vietos uzmyniau, o kodel ji skaudi?...Jei esi kaskuo isitikines iki sielos gelmiu, tai ir niekas is veziu ne ismus. Nenorejau nieko blogo, patikekit!!!!

Neteigiu, tik klausiu ir prasau atkreipti demesi.

Svajokite, kurkite... :)
Bute, citata isplesta is konteksto, gali tureti ivairiu reiksmiu. Taciau toje vietoje Anastasija kalba tiesiogiai, kadangi kalba ejo apie tai, kad zmones begs i miska ir gyvens taip kaip ji. Gyvenvieciu kurimas ir prisidetu prie savo miestu valymo ir kurimo. Apie tai as jau snekejau, kad jei gyvenviete nebus apsiribota, tuomet viskas gerai, bet jei tai paskutinis taskas, tuomet naudos bus tik mums, niekam kitam.
Jei cituojat Anastasija, cituokit ir tai, kur kalbama apie hektaro pasiemima ir sodybos ikurima tenais. Naturalu, kad tas hektaras nebus pas tave vietoj daugiaaukscio namo stadiono.
Man rodos, kad jus turite omeny ta pati, taciau nesusisnekate zodziais, nes zodziu kiekvienas supranta savaip, ne zodziais, o reiksmem mes bendraujam.
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

bute wrote:Laimi, kodel gerves tures pasitraukti? Man susidaro toks vaizdas, kad zmogu iskeli virs visko. Tu sakai, kad zmogui sunku, o gervem isvarytom is savo namu ar nesunku? Ar noredami sukurti viena, nesugriausime kito? Ir kas ant tu griuvesiu uzderes? Mano parasytoj istraukoj is Anastasijos kalbos viskas taip aiskiai parasyta...

Ir kas bus Laimi, kai tavo iniciatyva uzgesins neuzderejas derlius...
Idomiai cia susakei.. Nemaciau niekur parasyta, kad Laimis iskeltu zmogu virs visko ar sakytu, kad gervem nesunku. Jis kaip tik del gerviu pergyveno. Kas ten zino, gal jos ir pasiliktu gyventi, jei ten gyvenviete butu, o gal ir ne.
Griauti nieko neketinama, ketinama kaip tik susiliejus su gamta, harmonijoj, kiek tai imanoma, gyenti. Man rodos, kad tu neisiskaitei i nei viena Laimio zodi arba visiskai nesupratai ketinimu...
Vytautas
Posts: 15
Joined: Wed 12 18, 2002, 10:58

Post by Vytautas »

Atsipeikėkite!
Nebesuprantu kas čia darosi. Vyksta audra stiklinėje. Pykstamasi, klijuojamos etiketės. Ir visa tai vien tiktai dėl to, kad Laimis nesistengia suprasti Butės, Linga nesistengia suprasti Laimio, o Viltė nesistengia suprasti Lingos. Nebūkime teisuoliais. Stenkimės suprasti ir kitų mintis, pojūčius prieš juos pasmerkdami. Mus jungia viena idėja. Ir tai, kad mes skirtingi, tiktai praplečia ir praturtiną ją. O kito žmogaus mintys, jeigu jos atrodo ir perdaug pesimistinės ar perdaug optimistinės, bet kada jas stengiamasi suprasti, apmastyti, laidžia praplėsti savo supratimą ir tobulėti.

Forume dalyvaujantys žmonės nėra nei kenkėjai, nei fanatikai. Tai žmonės, kuriems atvėrė širdis Anastasijos idėjos ir visi nori tiktai gero. Ir mūsų nėra jau taip daug. Neatstumkime vienas kito, branginkime, gerbkime ir mylėkime.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Vytautas: Forume dalyvaujantys žmonės nėra nei kenkėjai, nei fanatikai.
Tai žmonės, kuriems atvėrė širdis Anastasijos idėjos ir visi nori tiktai gero. Ir mūsų nėra jau taip daug. Neatstumkime vienas kito, branginkime, gerbkime ir mylėkime.

Pritariu Laimiui, del to kad turi buti kontsruktyvu.
O kalbeti galiu tik uz save.
Man pasirode kad bute nori pasakyti , kad neskubekime begti i savo zemes, reikia pasiruosti, reikia samoningai ateiti ant tos zemes.
Bet tik pati bute gali pasakyti tiksliau, ka norejo pasakyti. Cia pradeda vadintis sugedusiu telefonu.
O as ir neisivaizduoju meiles erdves kuri Tave ir Tavo vaikus myletu tarp betoniniu sienu kurios griuva, kaip atgauti rysi tada su gamta ? Sienos betonines nesusijusios su gyvaja visata, jos nesuteiks informacijos. O augalai gali, jie juk gyvi
Laimis Zmuida

I abejones...

Post by Laimis Zmuida »

Na, gerai, mes cia issakom savo svarias nuomones, visi protingi tokie, mokome vienas kita. O kas vyksta su nauju zmogumi, kuris prisijungia prie forumo? Kas vyksta su zmogum, kuris atejes iesko paramos ar pritarimo tam, ka jis rado knygose? Daugelis zmoniu is pat pradziu dziaugiasi ateje, daugelis dziaugiasi ir toliau. Taciau isivaizduokit atejusi zmogu ir skaitanti Butes abejones - nepavyks, neuzderes, gal is pradziu issikuopkim savo vidu, cia susitvarkykim. Tai ir parodyk Bute savo pavyzdziu kaip reikia tvarkytis, issakyk savo mintis, o ne abejones. Tada bus konstruktyvu. Sakyk konkrecius pavyzdzius ka daryti. Kaip persikelti ten neuzgavus gamtos.

O jus, jaunosios sirdys, kurios ateina cia ir nesupranta kas cia darosi. Jus jaunos sirdys, kurios iesko patvirtinimo i savo dar tik gimstancias svajones. Jus svajokite! As jums garantuoju, kad Kauno ir Vilniaus klubuose padetis visai kitokia, nei siame forume. Ten gali matyti bendraminciu akis, jausti netgi ju ramu kvepavima ir paspausti ranka atejes. Cia zmones nueje jau ilga kelio atkarpa, cia, klubuose, zmones jau zengia konkrecius zingsnius i savo svajones. Jusu, jaunosios sirdys, visi laukia prisidedant prie gyvenvietes. Kaip gaila, kad cia, i foruma, ateina mazai klubieciu. Kaip gaila, kad cia gaunasi kazkokia makalyne, kurios, jusu, jaunosios sirdys, niekaip nesupranta. As irgi nesuprantu, kodel cia gimsta gincai, o ne konstruktyvus sprendimai. Galbut todel, kad mes esame vienas kito nemate, nekvepave vienas kitam i veidus, nezvelge i rankas. Bet zinokit, jaunosios sirdys, kad klubuose yra viskas daug geriau. Ateikite! Neissigaskite forumo makalynes, realybeje viskas daug graziau.

O i kiekviena abejone tegu eilerastis atsako, kuryba, o ne griovimas (siandie sukuriau):

Skambek sirdie skambek
Svajones pildosi!
Pamirsk sias abejones
Netgi draugu Tau issakytas
Ir skambek, prasau, skambek.

Pritars Tau upe, paukstis
Pritars zole taip issiilgus
Tavo ranku silumos.
Pritars Tau zeme ir dangus.

Skambek sirdie skambek
Pritarsiu as Tau.
Pritars ir tukstanciai
Sviesiu akiu, kur laukia
Uz Tavo abejoniu lango.

Skambek sirdie skambek!
Tikek savim, mylek,
Dainuok sirdie dainuok
Ir bek i rojaus soda bek.
Svajones pildosi - skambek!
Laimis Zmuida

Butei...ir kitiems

Post by Laimis Zmuida »

Ir Bute, nieks Tau nesake, kad tu kvaila ar negrazi. Prasiau Tave tik savo tas pacias mintis konstruktyviai issakyti.

O visi likusieji - atkreipkite demesi i sios temos pavadinima: "Gyvenvieciu kurimas". Taigi, kurkime, o ne griaukime.

Be to, ka bute rado paskaicius trecia knyga, be to, kad neitume i miska, tolesnese knygose, kuriu dar speju Bute neskaitei, tolesnese knygose rasoma apie zalius sodybu plotus aplink miestus, kurie apjuos miesto smarve savo apsaugine juosta, apie tvora, kuri apjuos Meiles erdve, apie soda, apie plazdancias zmoniu sirdis, apie vaikus, kurie gims tose sodybose, o ne siame mieste sukurtoje Meiles erdveje. Svajones pildosi.

Labai saunu, kad atsiranda zmoniu, kurie Meiles erdve kurs cia, mieste. Taciau bukite zmones ir netrukdykite tiems, kas kuria ekologine gyvenviete eiti savo keliu. Abejokime konstruktyviai.

Tau Bute, turbut atrodys, kad visi zodziai pries Tave, kad puola Tave kas nors. Bet taip nera. Tiesiog iskaudinai Tu kai ka savo zodziais ir ne tik mane. Iskaudinai savo abejone. Kiek laiko zmones, jus dar abejosit! Atejo laikas gyvent pagal svajones, atejo laikas gyventi Meiles erdveje.

Aciu Vilte ir Ausrine uz palaikyma. Dabar belieka tik Linga, Vytauta, Beveidi ir Bute ikalbeti nors vienam vieninteliam kartui apsilankyti Kauno ar Vilniaus klube. Abejoniu nekils, ateikite ir issitikinsite. Nesedekite uz ekrano, pazvelkite i tikras akis. Manau, kad jeigu susitiktume, tai ir forume lengviau susisneketume. Todel visus jus kvieciu i Kauna. Apnakvindinsim. Tik atvaziuokit. Baikime tuos nesusipratimus. Skelbkite data kuri jums tinka. Laukiame...(As ne vienas)
bute
Posts: 72
Joined: Tue 02 04, 2003, 14:46
Location: Taurage
Contact:

Post by bute »

Labas

Taip tikrai as dar perskaiciau tik 3 knygas, bet nemanau, kad kitose ta mintis paneigta.
Vien todel, kad as taip cia sukeliau veja rodo, kad cia reikia pamastyti ir man ir kitiems. Viska ka sakau Jums, sakau ir sau. Gaila, kad zodziais taip sunku isreiksti ka is tikruju turiu galvoje.
Sakote, ka pagalvos nauji musu forumo dalyviai. Ar reikia visus vynioti i vata. Noriu, kad zmones visiskai prisiimtu atsakomybe uz savo sprendimus ir veiksmus, suprastu ka jie daro ir kokias pasekmes tai nesa. Noriu tik gero!!!
Is tikruju pati dar nesu apsisprendusi isikurti gyvenvieteje, suprantu, kad toks sprendimas pareikalaus didziules atsakomybes ir pastangu. Taip, nezinau dar kokiu keliu eisiu...

Dar karta atsiprasau, gal reikejo cia kisti savo mintis, gal ir ne, bet juk cia visu forumas, manau galime ir nuomone pasakyti. Ta nuomone gal isejo ir siek tiek is sono zvelgiant i visa si procesa.
Neuzsimerkite savajodami, neatsiribokite nuo pasaulio, kitu zmoniu, neatsirinkite tai kas jums priimtiniau ar patogiau.

Cia daugiau savo pastabas rase forumo senbuviai, neneigiu as ju kritikos, bet atsiminkite, kad kitu zmoniu poziuris gali buti kitoks, kitu zmoniu priezastys tokio apsisprendimo gali buti kitos...

Visiems linkiu svajoniu, savo kelio atradimo, ramybes sirdyse ir tvirto tikejimo tuo ka darote. :wink:
Vytautas
Posts: 15
Joined: Wed 12 18, 2002, 10:58

Post by Vytautas »

Laimi,

Atleisk, bet perskaitęs tavo pasisakymus, nors tu mane ir išrašei į didžiausių blogiečių sąrašą, dar vieną kartelį išdrįsiu pareikšti savo nuomonę, nors eilinį kartą mažai turiu vilties būti išgirstas. Tai ką pasakysiu, suprask, kaip draugo pastabas, kurios, manau ,tau turėtų atnešti tiktai naudos.

Aš žaviuosi Bute, kad šioje diskusijoje patyrusi tiek nepelnytų užsipuolimų, ji pademonstravo tokį aukštą kultūros lygį, išlikdama tolerantiška ir geranoriška. Ji išsakė savo mintis, kartu ir abejones gal būt norėdama, kad labiau patyrę anastasijiečiai (ji, Laimi, juk irgi naujokė) išsklaidytų jas, pareikštų savo tvirtą nuomonę.

Aš irgi nepritariu Butes abejonėms ir kai kurioms mintims. Bet tai ką jį parašė, parašė nuoširdžiai ir nenorėdama nieko užgauti ar įskaudinti. Tavo reakcija, Laimi, manau, buvo visiškai neadekvati, sakyčiau, kad net liguista. Butė, manau, buvo tas veidrodis, kuriame tu pamatei save ir išsigandai savęs. Pamatei savo blaškymasi, neryžtingumą, nepasitikėjimą savo jėgomis. Dar blogiau, kad tas nepasitikėjimas savimi yra užkrečiantis ir iššaukia nepasitikėjimą kitais žmonėmis, kas pasireiškia išgąsčiu, kad Butės pasisakymas gali suklaidinti ką nors, sustabdyti svajonių kūrimą. Bijoti tikrai nereikia, Anastasijos idėjos yra pakankamai stiprios. O į veidrodį kartais labai sveika pažiūrėti, nes tai padeda ištaisyti trūkumus.

Laimi, aš tikrai labai žaviuosi tavo energija, organizaciniais talentais ir viskuo ką tu darai kuriant ir propaguojant anastasijiečių judėjimą. Suprantu, koks krūvis tau tenka. Tas kluptelėjimas, gal būt, ir susijęs su nuovargiu? Ar nevertėtų kiek atsipūsti, dalį darbų užkraunant ir kitiems anastasijiečiams?

Ačiū už kvietimą aplankyti Kauną. Prisiminęs patarlę, ką šaukštas deguto gali padaryti su medaus statine, aš nebedrįstu to daryti, nes neabejoju, kad nesusilaikyčiau nepareiškęs savo nuomonės, kuri gali skirtis nuo oficialiosios. Be to “Jau saulelė vėl atkopdama budina svietą”…, taigi laukia marių marios labai malonių darbų kuriant “Meilės erdvę”.

Te padeda jums Dievas.
Post Reply