Kaip (iš)gyvensime savo sodybose?

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Rozyte
Posts: 167
Joined: Wed 08 25, 2004, 11:52
Location: Vilnius

jei apie muzika...

Post by Rozyte »

klasikine muzika nera barskalas. si muzka yra gyva, ji puikiai gydo. Ypac klasiku kuriniai gali puikiai pakeisti yvairiausius vaistus.
Si muzika isvis tarsi stebuklas, nes yra sugalvota taip unikaliai, ir poveiki turi nepakartojama :wink:
  • Code: Select all

    Skambanti siela - lyg varpelis - tyloje pasklinda po erdvę...
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Radau tokią žinutę svečių knygoje:

Rašo "močiutė" iš Klaipėdos:
Nors nesu Anastasijos klubo narė, tačiau man jos įdėjos artimos. Tik gyventi bendruomenėje nėra lengva, pirmiausia reikia pasikeisti pačiam bei turėti daug stiprybės.

Galiu leisti pagyventi savo sodyboje savarankiškai, gal mėnesį ar daugiau. Sodyba Plungės rajone. Išbandykit gyvenimą kaime. Skambinti 8 600 48144
Yra tik vienas Dievas ir jis yra visur :)
Daina
Posts: 113
Joined: Tue 11 09, 2004, 13:47
Location: Kaunas

Post by Daina »

SVEIKI :D
Norejau tik pasisveikinti.
Dar iki galo nesudeliojau minciu, nepasiruosiau, ko noreciau paklausti.
Linkiu visiems sekmes! Neskubekite, kad neliktu nieko neapgalvoto.
Iki pasimatymo :h:
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

LABAS Daina :)

Smagu, kad pasirodei :) Tas apgalvojimo procesas juk taip ir nesibaigia, vis kažką naujo randi :)
Yra tik vienas Dievas ir jis yra visur :)
brangute
Posts: 4
Joined: Tue 12 14, 2004, 13:08
Location: Klaipeda

darzoves ir komercija

Post by brangute »

Turiu Vokietijoje draugu, kurie bande gyventi is eko darzoviu, suriu ir kitu produktu. Zeme, beje, buvo labai gera ir derlinga. Neisgyveno, nes tai - kaip jie sake - be galo nepelninga. Siulau rimtai pagalvoti!
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Tai jie numirė? Neturėjo ką valgyti? :roll:
Galatėja
Posts: 29
Joined: Wed 06 16, 2004, 18:15
Location: Kaunas

Post by Galatėja »

Valgyti turėjo ką, manau, bet žmogui reikia daugiau, nei pilvą prikimšti :) Taip, ekologiniai ūkiai turto nesukrauna :) Kas siekia iš jų prasigyventi - dažnai nusivilia... Derlius būna gerokai mažesnis, nei trąšomis žemelę primaitinus, supirkimo kainos aukštesnės, bet... Esmė - siekiai ir tikslas... ;)
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

O ką apie ekologinių sodybų pelningumą yra pasakiusi Anastasija :?:

Kokie jos argumentai :?:
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Sutinku su Galatėja, svarbiausia - tikslas.. Jei tikslas tik pasipelnyti, tai nelabai ir gavosi..
Tiesiog prikibau prie žodžio "neišgyveno" ( nepykit :oops: )
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Hmmm....pagavau save ir vėl galvojantį apie biznį. :) Nors man pakankamai duoda pinigų tėvai ir mokesčių mokėti gyvenant hektare man nereikės, nes nėr nei elektros, nei šildymo, nei...oi...lengviau pasakyti kas yra :) Yra tik tuščias laukas sakykim šiek tiek medžių...daba va galvoju išsikasti žeminę, nes palapinės man neužtenka, o be to, tai ji brangiai kainuoja. :) Kokia 100 Lt. Na, žodžiu, turiu pievą...turiu gerą kaimynę...mano bitės prinešė pusę kibiro medaus. Žiemai pilnai užtenka. :) Bitės pas kaimynę, bet ji man padės ir medaus turėsiu...

Hmmm...tai va..prie reikalo... Pinigų man daug nereikia, bet aš vis galvoju kaip čia man tame hektare pragyveti ir vis pagaunu save begalvojantį apie kokį nors biznį. :) Biznis nėra blogai. Aš geras bizniautojas, nes nesu prisirišęs prie pinigų. Bet iš kitos pusės vis mąstau ir kitą mintį: "Pirma reikia išgyventi hektare ir tik paskui pradėti savo biznį."

Ta prasme, kad daugelis žmonių sako: "Pirmiau biznis, pirmiau darbas, o tik paskui gyvenimas hektare." Galbūt daugeliui taip lengviau išgyventi, tai jie taip ir galvoja. Ir aš taip galvoju. Bet vis prieštarauju sau ir noriu atsikratyti šios minties.

Mąstau taip: "Štai šią vasarėlę pasistatysiu vaistažolių džiovyklų. Jau turiu du metus patirties darbe su jom, tai prigaminsiu jų ir pragyvesiu iš jų. Dar medų bitės neš, padarysiu daugiau avilių...." Bet štai pakavau aš šiais metais vaistažoles į maišelius dovanoms..ir...hmmmm....vis galvojau kiek aš tų maišelių esu jau išdalinęs...ir vis galvoju, kiek jie buvo reikalingi žmonėms...na, kad reikalingi, tai tikrai...pagyrimų gavau, bet tos mano žolės nėra kitiems žmonėms reikalingesnės, nei man. Aš pats jas renku, pats degustuoju, mišinius darau ir kažkaip pats labiau jas įvertinu. Žodžiu...

Priėjau prie tokios minties: "O kam daryti džiovyklas, pridžiovinti žolių ir paskui jas parduoti? Ką aš paskui su tais pinigais darysiu? Pirksiu svogųnus ir bulves?" Sakau taip, vietoj to, kad statytis džiovyklas aš geriau prisidžiovinsiu žolių tik sau ir tik draugams, jokiam pardavimui, o tą laiką ir tas išlaidas, kurias skiriu džiovyklų statymui tai panaudosiu tų pačių svogūnų ir bulvių sodinimui."

Žodžiu, kam stayti, pardavinėti, o paskui pirkti...Galiu tiesiog imti mažesnes dozes ir viską daryti tik sau sau ir sau...Ir kai mokėsiu viską pats pasidaryti sau ir kai mokėsiu jau pats išgyventi neperkant iš kitur daržovių ir pan., tai tik tada galėsiu pradėti plėsti savo ribas. Galėsiu laisvalaikiu statyti džiovyklas ir pradėti verslą. Ir tas žoles aš galėsiu netgi nemokamai dalinti, nes juk save aš jau ir taip mokėsiu išlaikyti. Žodžiu, biznis galės būti skirtas kitiems žmonėms, žemės planetai, geriems darbams, o ne man ir mano išlaikymui...

Dabar daugelis turi firmas ir .... nu vos galą su galu suduria.. :) Ir dar šios temos ankstesnėse žinutėse rašyta, kad iš ekologinio ūkio NEPRAGYVESI. :) TUrima omeny, kad augindamas daržoves ir jas parduodamas nepragyvensi. Todėl turėtume ieškoti kitokių sprendimų, mąstyti kitaip...

Ne man reikia darbo, kad prasimaitinčiau, o darbą dirbsiu tik tada kai prasimaitinsiu. Kai pats išsilaikysiu, kai pats sau viską užsiauginsiu, tada pradėsiu darbą, kuris padės kitiems ir žemei ir visam pasauliui....

Ach..kaip sunku išaiškinti... :)

Žodžiu konkretus pavyzdys...
1. Statyti vaistažolėms džiovyklas, jas parduoti ir nusipirkti maisto
2. Nestatyti vaistažolių džiovyklų, o užsiauginti maisto...

Aš renkuosi antrąjį dalyką. Nors daugelio žmonių mintys visada pasirenka pirmąjį variantą. Ir mano dažniausiai taip pasirenka, bet vis susigriebiu ir mokau save pirmiau būti nepriklausomam, o tik po to dirbti. Juk kai būsiu nepriklausomas, tada galėsiu dirbti arba nedirbti, o visą pelną galėsiu paaukoti kilniems tikslams, atiduoti, išdalinti, NES MAN JUK JO NEREIKĖS, aš būsiu NEPRIKLAUSOMAS. :) Tai vat vis dirbu prie šios minties ir bandau tai įgyvendinti praktiškai. Nestatysiu džiovyklų. Rūpinsiuosi ne bizniu, o savimi, savimi...kad galėčiau būti laisvas ir duoti ką nors gero žmonėms... :)

Sėkmės jums... :)
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Labai labai pritariu. Manau, kad pradzioje, be biznio bus pakankamai rupesciu. Va jau kai jau ismoksime apsirupinti patys, galesm plesti horizontus :wink:
mantautas
Posts: 19
Joined: Thu 02 17, 2005, 16:28
Location: Alytus

Post by mantautas »

Musu sodybose bus daug augalu ir ju vaisiu :D Mes jose lengvai isgyvensim  :yy: (+)  :angel:  :angel:  :angel:
Feja Ivanovna
Posts: 46
Joined: Thu 12 16, 2004, 21:09
Location: Kariotiskes

Post by Feja Ivanovna »

mantautas wrote:Musu sodybose bus daug augalu ir ju vaisiu :D Mes jose lengvai isgyvensim  :yy: (+)  :angel:  :angel:  :angel:
man labai patinka toks optimistinis požiūris. kita sąlyga - mes mažiau valgysim (reikia kažkaip išmokti pažaboti apetitą). paeksperimentavusi keletą savaičių, supratau, kad valgymas yra daugiau žalingas įprotis nei poreikis. :wink:
mantautas
Posts: 19
Joined: Thu 02 17, 2005, 16:28
Location: Alytus

Post by mantautas »

Na, o jei zmogaus organizmas praso daugiau vitaminu, angliavandeniu..? Manau, kad zmogus turi valgyti tiek, kiek jam reikia, bet aisku su saiku. (+) :o
mantautas
Posts: 19
Joined: Thu 02 17, 2005, 16:28
Location: Alytus

Post by mantautas »

O dar, kai oras bus daug svaresnis, tai mes ir juo prasimaitinsime. Juk ir Adomas juo maitinosi ( taip 4-oje dalyje pasake Anastasija ).  :angel:  :yy:
Feja Ivanovna
Posts: 46
Joined: Thu 12 16, 2004, 21:09
Location: Kariotiskes

Post by Feja Ivanovna »

va va, o man atrodo - kuo maziau duodi organizmui vitaminu o ypac angliavandeniu, tuo maziau jis ir reikalauja is taves (+) :h:
o oras nunai labai prastas miestuose, bet kai vasara buvau prie ezeru, tai ten tokioj saloj vejas pute gaivu ora taip, kad traukdama ji snervemis pajutau smegenimis :!: :wink: oho, galvoju, kokia jega, koks geris, va nors yra ka prisimint i jum papasakot :H
mantautas
Posts: 19
Joined: Thu 02 17, 2005, 16:28
Location: Alytus

Post by mantautas »

Na, bet pratinti organizma prie kazko reikia tik butiniausiu atveju. Gaivus oras ir man patinka :o
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Sveiki, man vis knieti padiskutuoti su Laimiu (na ir su visais kitais norinčiais :P ) apie ta biznį. Na, neduoda jis man ramybės :mrgreen:
Laimis suplakė į vieną krūvą ir darbą, ir biznį, bet juk tai kokybiškai kiti dalykai yra. Dirbdamas atiduodi didžiąją dalį pinigėlių darbdaviui, kaip rusai sako "rabotajesh na diadiu". Na, o jeigu užkursi savo biznį, dirbsi sau, ir po kurio laiko tiesiog gali jį sėkmingai perleisti kam kitam. Biznis -tai tam tikras etapas einant savęs suvokimo link, juk mes tapsime laisvi ne tuomet, kai atsiskirsime savo natūriniame ūkyje, o tik tada, kai sugebėsime save ir savo šeimą aprūpinti būtiniausiais dalykais bet kuriuo metu, bet kurioje vietoje (aš žinoma neturiu galvoje vagysčių :wink: )
Noriu jums pasiūlyti susipažinti su rusų verslininku Jurijum Morozu, dabar jau gyvenančiu savo sodyboje (visiškai nepriklausomai nuo "sistemos", netarnaudamas jai) ir su jo unikalia distancine mokykla : http://www.shsd.ru. Šiuo metu J. Morozas su savo mokiniais labai išplėtė savo veiklą ir organizuoja realius mokymus (jeigu juos taip galima pavadinti :D ) projektų АДИ ir АДЖ forma. Galite užeiti ir į mūsų forumo "rusišką" skyrelį, ten jau užvirė diskusija :mrgreen: http://anastasija.lt/forum/viewtopic.php?t=1164
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Ar gali lietuviškai apibūdinti esmines Jurijaus Morozo idėjas? Bučiau dėkingas :)
brangute
Posts: 4
Joined: Tue 12 14, 2004, 13:08
Location: Klaipeda

DARBAS IR GYVENIMAS

Post by brangute »

Bestudijuodama savo patirti Rytuose ir Vakaruose bei stebedama gyvenima, nutariau-

- veikla sekminga tik tada, jeigu esi ne vienas,
- geriausia komanda - patikima komanda. Patikimiausia komanda
tai- artimi zmones,geriausiai seima, todel tam reikia ruostis visa
gyvenima. Kadangi vaiku tureti jau negaliu, svajoju sutikti toki
partneri, su kuriuo galeciau vystyti pvz. kaimo turizma.
- galimos ir isimtys, ty du arba daugiau ARTIMOS sielos zmones,
tik kad nebutu darbas "dlia diadi" ,
Post Reply