Kaip (iš)gyvensime savo sodybose?

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Pagrindinė idėja, t. y. strateginis J. Morozo mokymų tikslas yra tas pats, kaip ir daugelio iš čia besilankančių-realizuoti "Anastasijos ateities vaizdinį", aprašytą V. Megre knygose :P

Jurijus Morozas siūlo kelią per išsiugdytas verslininko savybes pasiekti tokios būsenos, kai biznis jau nebebus pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu, kai galėsi daryti tai, dėl ko ir užgimei šioje Žemėje. Jis tai vadina "Своим делом"-lietuviškai netgi sunku išversti- mėginsiu vadinti "Mano veikla". Todėl ir jo mokykla vadinama "Школа своего дела".

Šioje mokykloje besimokantis žmogus nesusirenka eilinio žinių bagažo, čia nėra jokių vadovėlių ir neišduodami jokie diplomai. Mokinys praktiškai ugdo šias savybes:

-sugebėjimą iškelti tikslą ir jo siekti
-valios savybes
-sugebėjimą įtikinti
-sugebėjimą ištverti psichologinį spaudimą
-sugebėjimą prisiimti atsakomybę
-sugebėjimą priimti teisingus intuityvius sprendimus, esant laiko ir informacjos trūkumui

Įdomu tai, kad kol įsisavinama medžiaga netampa žmogaus realia patirtimi, jis negali pereiti prie sekančio etapo, tiesiog negauna naujos medžiagos, kol nepatvirtina pasiekto rezultato :wink:

Jau minėjau anksčiau, kad J. Morozas išvystė ir realių mokymų tinklą АДИ (Альтернативно деятельная игра) , kurie galbūt šiek tiek primena RPG (vaidmenų žaidimai), bet gerokai skiriasi nuo jų ir duoda dažnai gana greitus ir audringus rezultatus. Žmogus, iki šio renginio nežinojęs, kaip jam gyventi toliau, staiga pradeda aktyviai modeliuoti ir realizuoti norimus savo gyvenimo įvykius.

Aš pritariu Jurijaus nuomonei, kad nereikia laukti, kol ateis koks nors "geras dėdė" verslininkas ir parems mūsų kuriamas gyvenvietes, patys tapkime verslininkais (ir ne bet kokiais , o dorais, kaip ir sakė Anastasija), tuomet ir turėsime tą laisvę nuo sistemos.

Beje J. Morozas teigia, kad savo verslą galima ir net reikia pradėti nuo nulio. :!: Ilgą laiką niekaip nesuvokiau, kaip tai galėčiau padaryti, nes net už jo mokomąją medžiagą reikia mokėti. Bet dabar jau įsigijau materialų pagrindą būsimai veiklai, niekaip nekeisdama savo užimtumo pobūdžio, netgi atvirkščiai-išėjau iš darbo pradžiai, nes dirbau samdoma darbuotoja. :P

Sėkmės visiems ieškantiems :wink:
brangute
Posts: 4
Joined: Tue 12 14, 2004, 13:08
Location: Klaipeda

Pasigendu

Post by brangute »

Pasigendu cia konkreciu pasiulymu konkretiems veiksmams. Studijuoti teorijas (juo labiau seniai zinomas ir sveiku protu suvokiamas),zinoma, gerai, bet...konkretus veiksmai mane labiau domina.
Galbut yra cia zmones, kurie jau uzsiima pvz. kaimo turizmu arba dar kuo nors. Galbut kas nors turi KONKRECIU veiksmu plana kaip pagerinti savo finansus ir tuo paciu issaugoti rysi su gamta?
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Tiesa pasakius, mes konkretaus plano neturim. Bet yra daug nekonkreciu, ivairiu ideju. Zinau kuo noreciau uzsiimti.
Turiu tikslu ir siekiu ismokti tam tikru dalyku, kurie gales ateityje atnesti pelno. Zinau, kad turiu tam tikru sugebejimu, kurie jau ne karta padejo issisukti is sunkiu padeciu.
O mokytis kazko naujo-visada yra gerai. Beje, verslo pagrindai nesutrukdytu, nieko tame nesusigaudau, nebent intuityviai.

Kol kas pasirinkom prieinamiausia buda-pavergauti uzsienyje... Nelabai kol kas sekasi, bet uztat kalba pramoksiu, o tai ieina i mano planus :)
brangute
Posts: 4
Joined: Tue 12 14, 2004, 13:08
Location: Klaipeda

ieskok moters!

Post by brangute »

Manau ne tiek svarbu KA, kiek SU KUO ir KAIP.
Esu moteris, veikli neziurint metu, moku 6 uzsienio kalbas, seniai turiu nama (pati pastaciau!), brangu sklypa,nebloga darba,ideju,taciau....problema - VIENA negaliu tu ideju igyvendinti, nes viena paprasciausiai negaliu visko aprepti. Stai todel ieskau labai artimo zmogaus, su kuriukartu galetume daug planu ir projektu igyvendinti.
Nemegstu daug teorizuoti, sneketi, "dalintis idejomis" ir t.t. Manau, kad ateitis priklauso zmonems, kurie zino, kas yra ACTION ir svajoniu atsisede nekuria, o VEIKIA.
Po viena mes tikrai neisgyvensime. Vakaruose vienisi zmones jau seniai jungiasi i grupes, kartu perka namus etc.
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

brangute, galbūt reikėtų pradėti nuo mažų žingsnelių, jeigu jauti, kad viena "nepaveši" :?: :wink: Siūlau tau būtinai sudalyvauti šią vasarą mano jau minėto J. Morozo projekte ADI. Pagal tai, kokius keli klausimus, būtent ten pati sau atsakysi į juos. Na ir "šalutinis" renginio poveikis- apie penkiasdešimt potencialių verslo partnerių,tris dienas besisukinėjančių aplink, pasiryžusių VEIKTI, o ne kalbėti ar filosofuoti. 8)
Dėl kaimo turizmo verslo- panaršyk šioje svetainėje, gana daug vertingos informacijos surasi http://www.atostogoskaime.lt/lt/informacija/ :P
Žolės pranašas
Posts: 2
Joined: Thu 05 19, 2005, 18:09
Location: Vilnius

Apie vieną hektarą

Post by Žolės pranašas »

Suprantu,gerbiu ir mylių žmones skaitančias šias Megre knygas.Tai gyvenimo švaros isiilgę žmones.Sakinius ir mintis skaityti galima ivairiai.Man hektaras- simbolis kvietimas nebūti gobšiam,negyventi dėl daug,mylėti savo žemę ir rūpintis ja.
Galima išgyventi iš hektaro bet jis turi būti jūsų gyvenimo širdyje ir tiesoje.Darykite ka mokate ir megstate.Hektaras tai oazė jūsų viduje nuo supančio žiauraus pasaulio.Jei mintys suksis tik kaip gauti pelna iš jo reiktu perskaityti ir Haufo pasakas. Visose jose yra daug išminties.Pelnas ne ant jo,o šalia-TAVYJE.
Teveda Išmintis,Telydi Pramata
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Hmmm, mano vaikas turbūt iš baimės mirtų greičiau, nei jį kas surastų... :?
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

na ir nuauklejei savo vaikuti. turetu buti geda.
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

O kas tau sakė, kad man negėda?
Tik nežinau kodėl vaikai taip prisirišę? Sąmoningai vis bandau nuo savęs atskirti, o jie nesiskiria... Jei pasiklystų su manim, išgyventume visi kartu, o po vieną... :roll:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: isgyventu, Svajuke, daugiau pasitikek jais, tai ir jie savim tikes: as vaikystej buvau palepinta, mat vienturte, mama sakydavo teveliui, kad nelepintu, o jis tvirtu balsu atsaudavo: "Kai manes nebus, ji visko ismoks ir su viskuo puikiausiai susitvarkys" - dekui jam uz pasitikejima - taip ir atstiko, teko po jo mirties man daug vargelio paragauti, bet visad zinojau, kad negaliu del jo pasiduoti, nes nenorejau nuvilt jo pasitikejimo, tad ir nepasidaviau... :wink: Pamatysi - ir tavo vaikai susitvarkys, kai reikes... :wink: :)
Irinna
Posts: 100
Joined: Wed 05 25, 2005, 9:04
Location: utena
Contact:

Post by Irinna »

taip smagu skaityti jusu visu komentarus, is tikro, trykste tryksta zodziai optimizmu ir energija :P ir tiket viskuo norisi, nes gal prisimenat kaip anastasija sake kad zodziai ir raides turi savo skambesi ir kiekvienas tarp ju pajus gera energija:D tai cia sitam forume irgi tas pats:) tikrai labai faina,kai beskaitant nuotaika praskaidreja!!
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Sakyk kainą ir kurioj tiksliai vietoj yra, o paskui galėsi kaimynus rinktis. :) Jaučiu kai užpuls žmonės..."tai aš prie bastos", "nea..tai aš prie bastutės", "kryžmažiedė bus mano kaimynė" :)
Žilvinas
Posts: 13
Joined: Tue 07 12, 2005, 19:05
Location: Virbalai
Contact:

Kaip (iš)gyventi sodyboje

Post by Žilvinas »

Sveiki
norečiau prisijungti prie Jūsų diskusijos apie (iš)gyvenimą sodyboje
Kiek suprantu, dauguma diskutuojančių vis dar gyvena mieste. Ar kam nors kyla klausimas kaip išgyventi mieste? Jūs juk išgyvenate mieste, tiesa?
Bet tai juk daug sunkiau!!!
Kita vertus, sedint mieste sunkoka suprasti, kaip išgyventi, oi, atsiprašau, GYVENTI sodyboje. Reikia važiuoti į kaimą, pakvėpuoti grynu oru, pasisveikinti, pabendrauti su savo medžiais, krūmais, gėlėmis, paliesti rankomis SAVO ŽEMELĘ, paklausyti, kaip čiulba paukščiai ir trepsi skruzdėlės skruzdėlyne, ir atsakymai patys ateis. Tik reikia klausyti, ką sako gamta ir širdis. Bent jau man buvo būtent taip :D
Tiesą pasakius, aš tik šią žiemą įsigijau sodybą ir tikrai nežinojau ką reikės daryti, kad galėčiau išgyventi. Nuo to laiko kiekvieną savaitgalį lekiu į savo kaimą. Kartais pasilieku ten savaitę ar dvi. Kuo ilgiau būnu, tuo daugiau ateina minčių. Kartais tos mintys būna ne visai konkrečios, neišbaigtos. Tarp darbų ar vakare paskaitau Anastasiją, ir randu... savo minčių detalizaciją! Viskas tarsi į lentynėles išdėliota - tik imk ir naudokis.
Dabar jau tiksliai žinau, kad ateinanį pavasarį persikelsiu į sodybą gyventi. Kai šnekuosi su broliu, jis sako kad aš tikras kaimietis, ir man labai smagu tai girdėti. Tai reiškia, kad pradėjau mąstyti, kaip kaimietis. Turbūt čia ir yra atsakymas į klausimą kaip gyventi sodyboje.
Žilvinas
Posts: 13
Joined: Tue 07 12, 2005, 19:05
Location: Virbalai
Contact:

Post by Žilvinas »

:D
Last edited by Žilvinas on Tue 02 21, 2006, 22:43, edited 1 time in total.
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Sveikuciai :lol:
Gal Basta suzinojai ka nors apie zeme is savo kaimyno?
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

loryte : Tik nežinau kodėl vaikai taip prisirišę? Sąmoningai vis bandau nuo savęs atskirti, o jie nesiskiria...

o ar Tu prie Jų neprisirišusi..? JIe gi viską jaučia...ir perima Tavas emocijas ir jausmus..

o sodyboje savoje tai tiesiok gyvensiu :D ir džiaugsiuos gyvenimu :D žinau optimistiškai skamba, bet aš taip visą gyvenymą ir viskas puiku :D ir Jums linkiu - gyvent ir būt laimingiems :D
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

vaiduze wrote: o ar Tu prie Jų neprisirišusi..? JIe gi viską jaučia...ir perima Tavas emocijas ir jausmus..
Gal tu ir teisi. :wink: 8) Ir kaip patikėti,kad kažkas už mane geriau gali jais pasirūpinti? :roll:
Beje, patys jie gali: palikom vienus abu ir puikiausiai susitvarkė. :)
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

rūpinimasis nuo prisirišimo skiriasi :)
na matai vaikai ištiesų labai savarankiški, kai duodama jiems pajusti atsakomybę už savo veiksmus, kai žino, kad jie tik turės už veiksmus savus atsakyt :D
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Aciu Basta.O kaip tu manai kiek tas zmogus noretu parduoti?
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Aciu Basta. Jo,kainele ispudinga,bet as kaipm suprantu tai zemes ne toli nuo miesto.Na todel ir kaina tokia.
Post Reply