Kaip (iš)gyvensime savo sodybose?

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Dino
Posts: 58
Joined: Thu 10 23, 2003, 14:10
Location: Vilnius
Contact:

Post by Dino »

Hmm, perskaiciau visus jusu atsakymus sioje temoje ir nusprendziau pasidalinti savo mintimis su jumis.
Manau pries pradedant reiktu pasakyti, kad esu dar jaunas, tik 18 metuku, dar mokausi mokykloje, toli nuo siu visu galimu ir esamu gyvenvieciu.

Tai stai mano mintys:
Del sodybu ir sodininku. As toks nesu ir greitu metu nezinau ar busiu, bet as noreciau gyventi sodyboje. O kas nenoretu? Visi turciai gi statosi didziules vilas. Gal as ten is pradziu nelabai ir mokesiu augalus auginti ir priziureti, bet su laiku manau viska ismoksiu.
Ir siaip nenoriu as gyventi vien tik is sodybos, nenoriu buti izoliuotas nuo televizijos, kompiuteriu ir panasiai, nes man tai patinka! Man patinka pramogauti. Galbut del to kad esu jaunas. Galbut, viskas pasikeis kai pagyvensiu siame rojaus kampelyje.
Stai mano ateities planas, kuris tikrai nera galutinis:
Kitais metais baigiu gimnazija, stoju i VGTU, pradedu lankytis jusu susitikimuose, is per vasara uzdirbtu pinigu nusiperku sklypa salia Vilniaus, kur kuriama Anastijieciu gyvenviete ir ten su zmoniu pagalba pradedu kurti rojaus soda. Nereikia man nei namo nei ko. Dar per anksti. Is pradziu reikia sukurti aplinka, kad medziai nebutu per jauni, kad neatrodytu viskas tuscia. Plana jau dabar mintyse kuriu, kaip kas bus, o greitu metu galbut ir trimateje erdveje sukursiu, turiu tam siokiu tokiu igudziu. O po 4-5 metu jau ir galima bus svarstyti apie apsigyvendinima. Baigsiu mokslus, gausiu darba. Va dar del pinigu, tai noreciau kad ju netruktu, nes namuose noretusi turetu ir gera namu kino sistema, ir interneta, ir harmoninga garsa sklindanti visame name. Tikrai neatsisakysiu automobilio, kurio noretusi prabangaus. Galbut pasiseks, kad darbas bus namuose ir nereiks vazineti. Zodziu esu dar sistemos narys ir man be siu dalyku gyvenimas sunkus butu(o gal ne?) As labai noreciau gyventi vienoj is siu gyvenvieciu ir bandyti atkurti ta harmonija, kuri buvo daugybe metu atgal. Turiu dabar drauge, mes viena kita beprotiskai mylime, svajoju su ja apie ateity, ji taip pat bet... Na skaite ji knygas bet po kol kas nesupranta esmes. Bet manau supras su laiku, jos aplinka perdaug itakinga buvo, todel jai dabar sunku. Bet cia jau kita tema. Va zodziu stai ka mastau apie tai. Ka manote? Per daug sistemiska? Cia aisq nezinau ar taip bus, bet zinau kad reikia tuo tiketi ir tada TIKRAI TAIP BUS!
...Kai prie krašto tu prieisi visko, naują pradžią atskleis mintis tavoji. Iš niekur atsirasi tu, su atspindėta savo siela ir svajone. Mano sūnau, tu begalinis, amžinas tu, tavyje tavo kuriančios svajonės...
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Byvi kodėlgi ne? Aš irgi noriu interneto, tikrai noriu. :)
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Viskas turi savo laika. Dabar tau priklauso daug noreti...

Bet as taip Gyventi nenoreciau. Tiesiog per daug rupesciu... Rupinkis namo tvarkymu, masinele turbut daug benzino ris, tam pinigeliu reikes, dirbti kazkur, dar girdejau, kad uz brangesni nei 100000nama kasmet mokescius reikes moketi, o gera garso sistema vis ien turbut nesinaudociau, nes savo kaime turiu geresne... Pauksciai dabar taip suokia, kad norisi ir sokti ir dainuoti ir dukti r verkti ir gitara griezti... Gero garso sistema turbut tai uzgostu :( O internetas... tame lygyje, kuriame visi esame viena, jis yra tik zaisliukas...

PS. Jei iskart namo nestatysi, tai bent bent vieta jam numatyk, nes statybos darbai reikalaus nemazai erdves... Nesinoretu, kad namo statymo procese tektu nulauzti ar iskirsti medelius, jei jie trukdys darbams.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

As irgi noriu interneto! Tiesa, Anastasija ji truputi kitaip vadino ;)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Andrius
Posts: 75
Joined: Fri 02 21, 2003, 10:08

Post by Andrius »

Labai gerai suprantu ir labai pritariu Glesum :D.
Manau, ir kiti ilgiau pagyvenę gamtoje turėtų pajusti, kad visi tie Byvio išvardinti "privalumai" kuo toliau tuo labiau tampa niekam nereikalingais. Ir netgi - teršalais ir šiukšlėmis.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Byvio isvardinti privalumai yra vertingi.

Pavyzdziui automobilis, prabangus.
auto reiskia nepriklausoma/automatini, mobile reiskia judejima.
kitaip tariant tai transporto priemone

arkliukas yra ne kas kitas o ateities automobilis, jis varomas benzino, kuris pateikiamas neperdirbtame sieno pavidale (t.y. metaliniam automobiliui reikia didziules fgamyklos kuri perdirbtu siena i kura, tuo tarpu arkliukas pats persidirba ta siena, tai sakyciau labiau autonomine sistema nei metalinis variantas)
arkliukas turi automatinio navigavimo sistema, kurios netobulas modelis bandomas diegti metaliniuose variantuose
arkliuko ismetamos dujos tikrai nekenks jusu vaiku sveikatai

vienzo automobilio privalumus butu galima vardinti ir vardinti, bet ne apie tai tema juk :)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Kai išeini pavasarį į kiemą,
Į vidų eiti nesinori -
Na, dar akimirką, dar vieną
Aš pakvėpuosiu gyvu oru.

Na, dar minutę, dar truputį
Aš tikro garso paklausysiu
Ir švelniai švelniai atsitūpus
Daigelį glostysiu žolytės.

Dar sekundėlę, trumpą, mažą
Su prabudimu susiliesiu.
Man šito grožio vis dar maža.
...Ir taip sulaukiu mėnesėlio.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Kipshas wrote:As irgi noriu interneto! Tiesa, Anastasija ji truputi kitaip vadino ;)
O kaip?
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

kazkaip tai... ar tai visatos minciu lobynu ar kazkaip
na jinai su savo spinduleliu browsina ta lobyna kai jai reik
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Stas
Posts: 191
Joined: Sun 12 15, 2002, 15:20
Location: Vilnius
Contact:

Post by Stas »

Po truputį... iš įvairių šaltinių... rašytų popieriuje, išgirstų pokalbyje, pamatytų savo akimis, pajutus savo sielą, aš po truputį sudarau sau bendrą gyvenimo paveikslą - tokį, kokį aš norėčiau turėti. Aš matau tą savąjį buvimą laike ir erdvėje kartais labai aiškiai, kartais lig per rūką. Klausimo: "Kaip išGYVENTI savo sodyboje?" aš sau neužduodu, manau tai būtų tolygu klausti savęs: "Kaip praGYVENTI savo gyvenimą?" Manyčiau atsakius į paskutinįjį kitų klausimų nebeliktu (+)
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Vladimiro Megre pamąstymai apie (iš)gyvenimą sodybose:
Ну вот помните особенно в России недавно что произошло, когда стали пропагандировать жить в городе, и все поехали жить в город. Ето было очень пристижно жить в городе. И вот что в итоге? В Москве очень плохой воздух сейчас, люди селятся в каменных мешках. Квартира это каменный мешок. Воду можно купить только в магазине. Но самае страшное, что человек живущий в этой квартире, похож на больного, лежащего у которого подключено искуственное кровобращение. Искуственное поддержание температуры тела.

И стоит это отключить, человек может умереть. У нас повышается и повышается кварплата, плата за отопление, за воду и получается, что это ловушка. Я купил себе квартиру, вот там должен сидеть и постоянно что то плотить. У меня есть во Владимере хорошая квартира и я построил дом, но так как вот предприниматель всё время считает. Набрал из колодца ведро воды, так думаю 120 рублей сэкономил. И так каждый день. Потом подошол к грядке, сорвал лук, вспомнил сколько он на рынке стоит, так думаю..так к тому же этот лук лучший..пошёл в курятник, взял 3 яйца, думаю так настоящие и не за что не надо деньги и нечего не надо делать без удовольствия. И вот понимаете скоро нступит такое время, что вот женщины не будут рожать от мужчин детей если у мужчины нет поместья.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :wink:
Gytis
Posts: 61
Joined: Fri 06 18, 2004, 22:26
Location: Kaunas

Post by Gytis »

o mano planai butu tokie: kolkas tik nusipirkti zemes, tokios kuri tikrai but miela sirdziai... nepulciau stacia galva sodinti ir gyventi palapineje... gyvenciau mieste, pabaigciau universiteta, gauciau darba, ir kartu sodinciau, kurciau erdve harmoninga... galbut man keltis ten jaunam ir nesinoretu, bet nors ligu jokiu kunas manasis ir mano meiles neturetu... galvoju kita ketvirtadieni ateiti i dainu sleni, nusipirkti kedru aliejaus, paklausyti, noreciau nuvaziuot, paziuret kaip atrodo zeme, noreciau nuvaziuot ir pamatyt taip pat dolmena... galbut po keletos meteliu i miesta grizti visai net neisnoretu, gal aplinka ta harmoninga man atstotu viska ka dabar turiu ir duotu dar daugiau- ty ramybe.. ne tokia kokia as dabar galiu tureti.. o tikra ramybe-laime... tikrus jausmus labai sunku isgauti... o ten tikiu jie savaime plauktu is sirdies...
Gytis
Posts: 61
Joined: Fri 06 18, 2004, 22:26
Location: Kaunas

Post by Gytis »

o ar ten turetu but internetas, automobilis ir "aukstos kokobes" garso sistema, tikrai manau kad per anxti dar apie tai galvoti... viskam turi ateit savas laikas.. ir kai jau sodas bus gyvas visas, ir zydes kiekvienas augalas tenais, manau kad sitie "modernus" daiktai tikrai nebus reikalingi... pastebejau, kad geriau yra tureti ka pasakyti, bet neturet per kur, negu turet per kur, bet netureti ka... bet cia jau kita tema... griztu prie minties kad: pirmiausia reik sukurti ta aplinka harmoninga ir paskui ziureti ar jai truks interneto, masinu, magu.... o ne pirma ja uzgriosdinti visais sitais rakandais ir paskui gailetis: o kaip labiau noreciau uz situs dalykus but nusipirkes ereli, o gal arkli, o gal vilka..bet pasirinkimas tox didelis...svarbiausia  :yy:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:x nu zinai, jei buciau erelis ar vilkas, tai taip supykciau... :x :x :x Kaip galima lyginti ereli ar vilka su kazkokia technikos dezute ir koks tada butu erelis - laives simbolis, pirktas uz pinigus... :? :P
Gytis
Posts: 61
Joined: Fri 06 18, 2004, 22:26
Location: Kaunas

Post by Gytis »

va darja jei pyxti vadinasi supratai ka norejau pasakyt.. bet su tais zodziais sunku... retai lengva issakyti tai ka jauti , ka galvoji.. man pradeda zodziai nepatikt.. o kaip kitaip bendraut...
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Nu va, Gyti.. sekmadieni vaziavom, butume perskaite tavo zinute, gal butume susisieke ir vaziuotum kartu prie dolmeno.
Na, bet vaziuosim dar.. Traukia ten.


Zinot, kai pagyvenom gamtoj, tai televizirius ir muzikos centrai prarado prasme. Ten to nereikia.. Internetas man dabar irgi atrodo reikalingas, kaip darbo priemone. Nes turiu ideju ateiciai, tai jis man kaip ir reikalingas bus.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Tikrai - ir as pastebejau, kad be televizoriaus kuri laika net labai gerai: anksciau sode mes turejom toki maziuka "Sileli", bet tas sugedo, tai jau praeita vasara beveik nieko neziurejau, kai grizau namo, tai irgi beveik nieko neziurejau, nes telikas mamos kambary, o visi filmai vakare, tai jai vis miegot trukdau (nors kai pati ziuri, tai buna, kad ir iki pusiaunakcio ir nieko... :wink: ), va, o sia vasar tai visai nesivezem i soda jokio televizoriaus, tai taip gerai, ramu, bet uztat per mageli visalaik Grebenscikova groju (na, beveik visalaik :P :wink: ) - ir garsiai, kad ir kaimynai girdetu (ju laime, kad mano magelis garsiai netraukia :lol: )...
Stas
Posts: 191
Joined: Sun 12 15, 2002, 15:20
Location: Vilnius
Contact:

Post by Stas »

Turejau tokiu kaimynus, ir pazinojau tokius zmones kurie i soda, ar apskritai i gamta tempesi "civilizacijos" barskaliukus - tam kad butu fonas. As nieko pries - tai kiekvieno asmeninis reikalas, bet jei tai trugdo kaimynui.... As pavyzdziui nebuciau labai patenkintas. 10 metu gyvenau bute kur aplink kaimynas vis kazka greziodavo, kaldavo, bardavosi - zodziu tikras pragaras :( Dabartine mano nuomone, kad pvz. daugelis tevu atima is vaiku ta tikrosios muzikos klausa, pakeisdami ja savo sugalvota... Ir taip visuose dalikose. Vertibiu sukeitimas yra tragiskai masinis...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

nebijok jau nebijok - juk sakiau, kad mano magelis tyliai grajina, o kai dievulis nusprendzia, kad nereikia, tai isvis vos girdet galima... :P :wink:

O del muzikos, tai negi ir klasikine - barskalas, juk ir ja leidzia per radija... :P :wink:
Post Reply