Žemės paieškos nuo 2003.03.

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderatorius: Visi tvarkytojai

Uosis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: Sek 12 22, 2002, 13:34

Žemės paieškos nuo 2003.03.

Standartinė Uosis »

Sveiki visi :)

Penktadienį per Vilniaus klubo susirinkimą žiūrėjome iš "Alio reklamos" išrinktus skelbimus su parduodama žeme. Ten buvo 7 pasiūlymai, bet ne vienam mieliausiai skambėjo 24 ha Vilniaus r. prie Gaveikių ežero (apie 50 km nuo Vilniaus, apie 7 km. nuo Asvejos ež., 5 km nuo Dubingių, šalia Molėtų raj.). 1 ha kaina - 2000 Lt. (kiti pasiūlymai buvo jau apie 100 km nuo Vilniaus) Kai viena moteris pasiūlė važiuoti pažiūrėti - nemažai bendraminčių sutiko.
Taigi, šiandien kartu su žemės šeimininku trimis mašinomis bet tik 8-niese važiavome žiūrėti žemės! Ir tikrai - vaizdas nuostabus - tarp kalvų ir miškelių - užšalęs ežeras. Ir oras buvo nuostabus - švietė saulutė, virš galvų - mėlynas dangus. Kad geriau įsivaizduotumėt pasakysiu, kad žemė nelygi, jinai kalvota (juk aukštaitija). Sužinojom, kad kitoj keliuko pusėj nuo tų 24 hektarų parduoda, bet ne itin aktyviai, dar 29 hektarus, iš viso išeina 55 hektarai!
Visus planuojančius kurti savo sodybą ar norinčius savo akimis pamatyti tą žemę kviečiame ateiti į bendraminčių klubo susitikimą. Jie vyksta penktadieniais apie 4 val. pas Žygimantą 8 672 29393. Mes (8 žmonės) papasakosime plačiau apie žemę, įspūdžius, tarsimės, kaip tie, kurie irgi planuoja pirkti žemę galetų nuvažiuoti pažiūrėt. Juk jei yra 24 hektarai, tai reikia apie 19-kos žmonių, perkančių žemę. Ateity manau nupirksim visus 55 ha, todėl reikia apie 40 žmonių, kuriems ta žemė kris į širdį.
P.S. Kol kas apskritai planuojančių pirkti žemę Vilniuje užsirašė 13-ka :wink: Žodžiu, kas norit, galit kreiptis :) .
Iki susitikimo :)
Uosis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: Sek 12 22, 2002, 13:34

Standartinė Uosis »

Sveiki visi! :)

Šiandieną pajutau kur noriu kurti savo meilės erdvę, kur noriu, kad mani vaikai gyventų, kad tenai užaugtų ir pasentų.
Šiandien mes vėl važiavome dairytis žemės... Regimantas mums rodė kur, o mes tik žvalgėmės aplink. Kai tik išlipom iš mašinos, didžiausias grožis persmelkė mane - aplink gražiai, švelniai kalvota žemė, o visą erdvę supa pušynai ir mėlynas dangus virš jų! Pilna geros energijos graži erdvė ta... Patiko ji viesiems,ir man, ir Rasai, ir Artūrui, ir Romui. Mane pagavo tas bangavimas kalvų ir ta aplinkinių miškų grožybė. Tarp kai kurių kalvų yra pelkučių. Visai prie pat užlipom į piliakalnį, apaugusį pušynu, sunku net perteikt šitą šviesų jausmą
Paskui mes sužinojom, kad tenai jau kuriasi ekologinio ūkininkavimo bendruomenė. O visa tai įkvėpti sugebėjo ir organizuoja Zinaida Gineitienė, ji dėsto ekonomiką VU ir skaitė Anastasyjos knygas. Su ja kalbėjom, ji sakėsi paklausinės savų draugų dėl žemės ir kai ateis antradienį į klubą, papasakos. Ji noriai nori dirbt su bendraminčiais, o savoje sodyboje planuoja organizuot stovylą vasarą likimo nuskriaustiems vaikams, jau šį pavasarį ji su draugais planuoja pabandyt statyt molinį namą, manau iš musų tarpo kaikurie tikrai norės padėt Taip pat tenais yra jau kalvė, ir šiaip planuojama organizuoti senovės amatų...

Deja kaip po laiko paaiškėjo, ta žemė kur mačiau jau nupirkta, o tolėliau parduotų gal 10 hektarų, bet to per maža, kad bendruomenę sukurt, taigi dabar man prie širdies arčiausiai taip pat gražiai kalvota žemė prie Gaveikių ;)
Paskutinį kartą redagavo Uosis Sek 03 30, 2003, 21:17, redaguota 1 kartą(us).
Uosis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: Sek 12 22, 2002, 13:34

Standartinė Uosis »

Išsiaiškinau dėl valstybinės žemės Ukmergės raj. ir apskritai ;)

Kalbėjau su viena Pabaisko seniūnijos žemėtvarkos skyriaus atstove. Tai gi, kadangi Ukmergės rajone dar yra laisvos valstybinės žemės (Vilniaus raj. tokios nėra), galima rašyti prašymą žemės nuomai, tačiau tokioje žemėje galima tik ūkinė veikla, negalima sodinti medžių, ar šiaip kurti sodybos. Gal būt po to tą nuomą galima būtų pratesti penkeriems metams, nes žemės pardavimas galimas tik pasibaigus žemės reformai, kuri dar gali užtrukti 2 - 5 metus.
Pati žemėtvarkininkė geranoriškai patare bet kokiu atveju kad ir toje pačioje vietoje pirkti privačią žemę, duomenis apie kai kuriuos parduodamus sklypus ji galėtų suteikti. Taip netgi išeitų pigiau, nes valstybė žemę įkainuoja brangiau nei privačios žemės pardavėjai. Tada rankos laisvesnės ;)
Paskutinį kartą redagavo Uosis Pen 03 28, 2003, 11:08, redaguota 1 kartą(us).
Beveidis
Pranešimai: 218
Užsiregistravo: Pir 09 30, 2002, 19:49

Standartinė Beveidis »

Per telika rode pasipiktinusius ukininkus kurie negali zemes pikti nors sutartys pasirasytos, paskolos is banko paimtos.
Musu valstybeje nebegalima pirkti ir privacios zemes.
Zadejo iki liepos sutvarkyt ta problema

PS. pazadejo - patiesijo, neistesejo - nesugriesijo
Uosis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: Sek 12 22, 2002, 13:34

Standartinė Uosis »

Tu teisus Beveidi,
iki liepos mėnesio nebus galima įsigyti net privačios žemės, bet as manau nėra to blogo, kas neišeitų į gera ;) Kaip tik turim laiko surinkti kuo daugiau žmonių, realiai norinčių ir galinčių įsigyti žemės :wink:
Mindaugas
Pranešimai: 1311
Užsiregistravo: Pen 09 27, 2002, 23:01

Standartinė Mindaugas »

...
Uosis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: Sek 12 22, 2002, 13:34

Standartinė Uosis »

Sveiki visi :lol:

... kurie neabejingi žemės paieškoms. Šindien Loreta laiške konferencijoj papasakojo nuostabią istoriją :wink: Šios istorijos patirtį galima puikiai panaudoti ieškant žemės mūsų būsimai sodybų gyvenvietei :)

O reikia daryti taip: per klubo susitikimą kiekvienas išsako savo mintis ir svajones kokioje vietoje įsivaizduoja gyvenvietę, koks turėtų būti jos apytikslis plotas, ar žemė turėtų būti banguota, ar ne, ar šalia turėtų būti ežeras ar upė bei kiek toli nuo miesto turėtų būti ji. Tada apibendrinę visas mintis, visi užsimerkiam isivaizduojam bendrom pastangom nupieštą plotą, paprašom dievulio pagalbos ir tas musų susvajotas plotas TIKRAI atsiras. Juk žmonių svajonės sustabdyti neįmanoma :D
Laimis Zmuida

:)

Standartinė Laimis Zmuida »

Pagaliau...
Laimis Zmuida

Standartinė Laimis Zmuida »

Radom dar grazios zemes musu sodybom!

Vieta tarp Vilniaus ir Kauno, prie ezero, dideliame misku masyve, uz Vievio.

Si sekmadieni 10 val. Kaunieciai isvaziuojam nuo "Dubingiu" parduotuves is automobiliu stovejimo aiksteles. Norincius prisijungti prasome skambinti arba rasyti Mindaugui.
Renata
Pranešimai: 264
Užsiregistravo: Ant 01 14, 2003, 10:40
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Standartinė Renata »

Zemes paieskos - puikus budas gerai praleisti savaitgali, tuo labiau tokia nuostabia diena, kaip praejes sekmadienis!
Ovidijui priminus "pirslio" pareiga, pasidalinsiu zvalgytuviu ispudziais.

Pirmiausia pakerejo ezeras.Nei didelis, nei mazas, apsuptas smeletu misku, buvom trijose vietose sustoje. As asmeniskai ten vos nenumiriau, butent tokios vietos mane labiausiai zavi. Visgi, ne ezero gabala ketinam isigyti.
Mus dominantys laukai buvo i sona, uz miskelio. Apziurejom to paties masyvo kelias vietas. Vienur laukas grazus, miskeliais apsuptas, bet poilsiavietes kaiminysteje. Kitur didziulis laukas, per viduri keliukas, skersai - upeliukas, miske nedidelis uzpelkejes ezerelis. Akivaizdus bebru buvimo pozymiai, TOOOKIUS medzius nurito...Sodriai zalia zole, pauksciai gieda net uzkimdami, zeme, panasu, derlinga (daug dilgeliu ir kiaulpieniu) bet...KAZKOKIOS NEAISKIOS KONSTRUKCIJOS VISAM PLOTE...Kelia nerima...Ir dar tas momentais pajuntamas srutu aromatas...
Vaikysteje gyvenau uz poros kilometru nuo stambios kiauliu fermos, tokios, kaip AB "Zelva", tad tikrai atpazinau tas konstrukcijas - vamzdziai, skirti srutoms laistyti. Tos konstrukcijos, ir tos pievos - tai imones nuoteku valymo sistemos dalis. Matem vandens telkinuka, gerai butu tos balos vietoj tvenkini issikasus...bet zmogus, priejes arciau, gana atsargiai ivertino kvapeli...Verdiktas kolektyvinis: LABAI GRAZU, daug kas mielai ten pirktu zeme, tik tie vamzdziai vaizda gadina. Ir susisiekimas neaiskus, o ziema, ko gero, ganetinai komplikuotas.
Mano pamastymai kelioms dienoms praejus. Vaizdelis man labai patiko. Kaimynu praktiskai nera, salia didziuliai misku masyvai - jokiu problemu su malkom, netoliese grazus ezeras. Bet tas kiaulynas visa bizni gadina. Zalia sodri zolyte, nes dirva organinem trasom tiesiog prifarsiruota...Tik pagalvojus apie gruntinius vandenis plaukai piestu pasistojo. Issikasus tokioj pievelej sulini, vandeniukas butu net tirstas nuo nitratu - nitritu (susidaro yrant baltyminems medziagoms, siuo atveju - meslui). Kaip mat atvesau...
Rytė
Pranešimai: 860
Užsiregistravo: Šeš 09 28, 2002, 11:30
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Standartinė Rytė »

Vieno turtingo žmogaus pamastymai apie Renatos aprašytą žemę: 'Pirksim žemę, teks ir kiaulyną pirkt . Tada atia kiauliukam, o po kelių metų apie kvapą ir teršalus nė prisiminimo nebus.' :roll:
Kiek tai realu, nežinau. Man jau vien iš pasakojimų ta vieta patinka.O jei dar pušų šalia yra... :wink:
Andrius
Pranešimai: 75
Užsiregistravo: Pen 02 21, 2003, 10:08

Standartinė Andrius »

Vaikai!
Klausykite Renatos. :!: Ji labai protinga. Nitratai-nitritai iš gruntinio vandens pasišalina tik per dešimtmečius. :( Gali nepadėti nei artezinis gręžinys. Jo vanduo irgi gali būti užterštas. Be to daržovės bei kiti žemės ūkio produktai irgi gali turėti padidintą nitratų kiekį. Nitratai, nitritai labai kenkia, o mažiems vaikams gali būti net mirtini (pavyzdžiui atsigėrus tokio šulinio vandenėlio :cry: ).
Beveidis
Pranešimai: 218
Užsiregistravo: Pir 09 30, 2002, 19:49

Standartinė Beveidis »

Cia teisios ir Renata ir Loreta, taciau kiekvienu momentu vis kita teisesne.

As manau taip. Energetiskai subalansuotas zmogus atejes i tokia vieta - viska padarys kaip reikia.
As dar nesu energetiskai subalansuotas. Taskas.
Rytė
Pranešimai: 860
Užsiregistravo: Šeš 09 28, 2002, 11:30
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Standartinė Rytė »

P.S. Tai ne aš tas žmogus, galintis kiaulyną nupirkt.Kur jau man... :wink: Tik mintis kito perdaviau.Žmogui patinka vieta, tai ir davė mintį pirkt teršiančius kaimynus. 8)

O su nitratais,nitritais tikrai gal neeksperimentuojam?
Rapolas
Pranešimai: 346
Užsiregistravo: Pir 01 20, 2003, 11:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Standartinė Rapolas »

Tikiuosi kad tai sposas buvo nusipirkt kiauliuku ferma .
Vien tai, kad ten ne siaip sau tvartelis o tai KOMPLEKSAS
priedo tai AB "Zelva" o tai reiskia Atviroji akcine bendrove. paprastai tai buna stambios ir net labai stambios imones.

Na ir pabaigai tie laukai greiciausiai AB "Zelvai" ir priklauso su visais vamzdziais pozeme ir nezvarbu kad jie nenaudojami.

Na o toliau ... kai visa tai veike tai tikrai ne vienus metus tie laukai buvo laistomi srutu kokteiliu.

Ir kaip ten bebutu ir grazu ir tarp misku ir ramu ir ezeras netoli ir
tarp Kauno ir Vilniaus ..... auksciau rasyti momentai gali padeti taska sitam varianto svarstymui.
Beveidis
Pranešimai: 218
Užsiregistravo: Pir 09 30, 2002, 19:49

Standartinė Beveidis »

Na jei jie mums uzmoketu uz kiekviena imama hektara po 10000 litu tai manau verta pagalvoti apie sios zemes atsatyma
O jei mokes po 100 000 lt uz 1Ha tai speju kad imsim daug nesvarstydami
Rytė
Pranešimai: 860
Užsiregistravo: Šeš 09 28, 2002, 11:30
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Standartinė Rytė »

Rapolas rašė: Na ir pabaigai tie laukai greiciausiai AB "Zelvai" ir priklauso su visais vamzdziais pozeme ir nezvarbu kad jie nenaudojami.
O aš maniau, kad jūs apžiūrinėjat žemes, kurias jau yra(bus) galimybė pirkt. :roll:
Renata
Pranešimai: 264
Užsiregistravo: Ant 01 14, 2003, 10:40
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Standartinė Renata »

Zeme buvo apziurinejama pagal originalia kaunieciu metodika :wink: :atejau, pamaciau, ieskau, ka nugaleti. Man visai patinka tokia metodika, o ir "vakarelis" buvo puikus :!: Nezinia kur, kada. ka ir kokiu metodu rasi, svarbu - ieskoti ir noreti rasti. Tik sunkiau pateikti objektyvia informacija: savininkas, plotas, kaina...
Uosis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: Sek 12 22, 2002, 13:34

Standartinė Uosis »

Labas visiems :)

Šį savaitgalį organizuojama išvyka į 55 ha dydžio žemės sklypą, kuris yra Sužionių seniūnijoje, Vilniaus rajone. Vieno hektaro kaina - 1600 Lt. Kol kas turiu tik šiek tiek nepatvirtintos informacijos. Berods, ten ketinama suformuoti 150 ha sklypą, tačiau kol kas suformuota 55 ha. Konkrečiau viską sužinosime išvykos metu :wink: Penktadienį per klubo susitikimą nuspręsime ar važiuojame šeštadienį ar sekmadienį ir kelintą valandą, todėl visus norinčius važiuoti pažiūrėti žemės kviečiu ateiti penktadienį 5 val. į klubą.

Iki pasimatymo ir visiems linkiu sėkmės :)
Uosis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: Sek 12 22, 2002, 13:34

Standartinė Uosis »

Čia įdedu Kęstučio Šontos informaciją iš "yahoogroups" konferencijos tiems, kurie nėra tenai prisiregistravę :)

Visiems, kurie turite stiprų troškimą įgyvendinti savo svajones t.y. sukurti savo meilės erdvę SUKINIŲ kaime, Ukmerges rajone. Skambinkite tel: 335144(Kaune) mob.615 21721 ar email "[email protected]"

PRADEDAME REGISTRACIJA.
p.s. Jei kas turite zemes atsikelimui prasau pranesti man.
Skelbti atsakymą