Elektra, Tualetai, Dušai, Šildymas

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderator: Visi tvarkytojai

Ar reikalingi šitie dalykai ?

Taip
24
75%
Ne
8
25%
 
Total votes: 32

Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

:D :D :D
giedrioks26
Posts: 13
Joined: Wed 09 12, 2007, 8:47

Re: Elektra, Tualetai, Dušai, Šildymas

Post by giedrioks26 »

stai ka esu as isgalvojas del situ dalyku. bet viskam reikia pingu.

Elektra - gautume is generatoriu, yra tokiu kur gali pats prisukti ir kasiek elektros prigamina tik neaisku kiek, yra kur is saule isgauni, eletra gali buti isgauta is bet ko kas juda, pvz upe bega ir suka ir tas gamina eletra, arba vejas. benzininiu generatoriu negalim naudoti nes reikia benzo, garsus ir tersia gamta. ir dar kaska esu girdejas bet nzn ar cia tiesa kur yra generatorei kur patis gamina elektra ant savo varimo ir naudojimo.

Vandeni - is suliniu pumpuotume ir galetume tureti namuose dusus, vones ir kriaukles, bet reiketu pravedineti vamzdzius. turedami elektra geltume silta vandeni tureti.

Sildimas - elektra turedami galetume gauti sildimo ivaireis budais, o jeigu nera elektros tai kurenamos malkos.

Tuoletai - reiketu kasti ir deti irgi vamzdzius, kurie butu prijunkti prie dideliu backu kaskur ir tos backos turi buti valomos kas kokius 2 metus, arba kaskur tureti iskase duobe dydele kur butu viskas ismetama.
arba galetume visi isikase sikti i duobe ir uzkasti. mysti kur norim.
Sveiki,
Na man uzkliuvo tokie pasisalymai apie tuoletus ir dusus. Na su dusais gal ir nieko jeigu naudosite naturalias plovimo priemones (ukini muila ir panasiai), taciau jei naudosite ir kitas skalbimo priemones, miltelius, kvapiuosius muilus ir sampunus, tai jau reiktu pasirupinti nuoteku valymu, nes kitaip tai bus ne ekologiska ir tersite gruntinius vandenis ir aplinka, nuo to gali nukenteti ir jusu vanduo sulinyje. Kas liecia tuoletus tai jokiu budu negalima reikalus atlikineti i grunta (duobe). Taip bus tersiams gruntas ir vanduo sulinyje nitritais ir nitratais tai praktiskai nuodai, po to stebesites kas gi cia dabar kodel veziu susirgau arba kodel gi mano vaikas numire. kas liecia tuoletus tai siulyciau naudoti kompostuojancius tuoletus tai ekologiska ir paprasta, ir nepaliekama jokiu atlieku viskas panaudojama zemes ukyje. Apie kompostuojancius tuoletus ir ekologiskus naturalius valymo irenginius galite pasiskaityti cia http://weblife.org/humanure/pdf/humanur ... dition.pdf (anglu kalba) kompostuojantys tuoletai 8 chepteris, valymo irenginiai 9 chapteris, tai labai paprasta ir pigu ir svari aplinka ir sveikata apsaugota.
Kas liecia elektro gavyba, negerai naudoti upes generatoriaus sukimui, nes betkokiu atveju upe reikia tvaenkti o tai jau neekologiska ir pazeidziama gamtos pusiausvyra upes pradeda uzaugineti ir keiciasi vandens kokybe ir tuo paciu aplinkiniai laukai ir miskai. Taigi jums belieka naudoti saules baterijas arba nedidelias vejo jegaineles.

Esu gamtininkas ir svajoju gyventi gamtos harmonijoj, kuo maziau pazeidziant ja.
Anastazininkai man patinka ir visada juos palaikau, taciau cia susikerta du dalykai: pasauleziura ir gyvenimo budas. Kas liecia gyvenimo buda tai pilnai pritapciau, bet pasauleziura mano kitokia.
Idomu kaip jus priimat zmones i savo tarpa? ar jum svarbi zmogaus pasuleziura?
Egidijus
Posts: 116
Joined: Mon 11 08, 2004, 19:40
Location: Kaunas
Contact:

Re: Elektra, Tualetai, Dušai, Šildymas

Post by Egidijus »

Sveiki,
noriu ir as pasidalinti savo pamastymais siom temom :)

Elektra - šiai dienai pilnai mane tenkinančios - ekologiškos gavybos nėra (kiek aš žinau), planuoju vestis paprasta elektrą dėl:
1. n karų pigiau - prieš porą metų kalbėjau su Saulės energija (http://www.aet.eaf.ktu.lt/se/index.php) direktorium tai jis minėjo jog vienam namui kombinuota sailės - vėjo elektrinė kainuotų apie 100 000 lt, dabartinių kainų nežinau. Saulė naudojama vasara, vėjas - žiema.
2. Saulės ir vėjo elektrinės nėra tokios jau ekologiškos (bent jau pagal mane) - reikalingi akumuliatoriai energijai kaupti, o akumuliatorių gyvenimo trukmė yra trumpa.

Galbūt ateityje (kai kainos sumažės ar pinigų turėsiu daugiau) ir pereisiu prie alternatyvios bet ne iškarto. Man geriau nors ir prasčiau, bet įsikurti nei kad norėt visko iš karto ir laukt nežinia kiek.

Tualetai - bus tiek lauke (pagrindinis, kompostinis), tiek kambary (atsaginis, su biologiniais valymo įrenginiais).

Prausimasis - viduj dušas + pirtis. Prie pirties kūdra. Vanduo iš šulinio arba gręžinio.

Šildymas - malkos + saulės klektoriai šiltam vandeniui vasara.
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Re: Elektra, Tualetai, Dušai, Šildymas

Post by loreta »

nu Bastute, kad ir tokia lietinga diena, privertei mane syptelti su ta kudra! esi tikra smaikstuole...taip ir isivaizdavau maudantis kudroje:D aciu, pralinksminai..:D
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Re: Elektra, Tualetai, Dušai, Šildymas

Post by loreta »

ar kad man galva siandien isiskaudejo, bet apie kudra perskaiciau, o pagalvojau apie pelke :oops: kudra normalu:)pas mane cia ezeriukuose ir upeliuose nuodingu gyvaciu yra...tai zmones prisibijo, o pas Tave smagus prudelis, maudytis ir maudytis!..idomu, su tuo irenginiu, kur lietaus vandeniui, musu kaimynas vokietis turi toki po namo balkonu (deck) tai milziniska cisterna -visiems metams turbut pakanka lietaus vandens :lol:is vokieciu yra ko pasimokyti, berods, Donelaitis dar patare...
Post Reply