Sukurkime bendrą sodybos projektą

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderator: Visi tvarkytojai

Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Post by Ingrida »

Šį savaitgalį lijo, tai turėjau malonumą: ėjau per visokias senienas. Radau tokią knygutę: A.Mituzienė "Sodybą kuriame patys" ( Vilniaus mokslas, 1989 ).Ant viršelio apie knygą: "ši knyga - pirmasis bandymas lietuvių populiariojoje literarūroje aptarti sodybos erdvės formavimo principus pagal lietuvių liaudies tracijas...".

Kelios citatos iš knygos:

- Įsikibk į žemę - žemė į tave penkis kartus labiau įsikibs.

- Kolektyviniai sodai - ne užgaida, o lyg koks neįveikiamas poreikis, traukiantis žmones iš miesto į gamtą.

- Gyvenamosios patalpos tik tada yra tobulos, kai turi gerą ryšį su ja supančia aplinka.

- Būtina išsiaiškinti visų šeimos narių norus bei pomėgius ir, susėdus glaudžiu ratu, į pagalbą pasitelkti pirmuosius sodybos kūrimo įrankius - popierių ir pieštuką.

- Suplanuoti sodybą, kurioje kiekvienas takelis, medis ar gėlė turėtų savo vietą - tai kruopštus ir nelengvas darbas. Jį galima palyginti su paveikslo tapymu.

- Sodas kasdien turi matyti savo šeiminiką.



Gal tai ir normali knyga, gal ji ir nieko nenustebins. o man lengvas šokas buvo. juk išleidimo metai tik tik ne tarybiniai. o ruošiama ji buvo ko gero dar tarybiniais laikais. Man tada buvo dvidešimt. Puikiai pamenu atmosferą tuometinę. Ir nepamenu nei vieno sutikto žmogaus, nei vienos publikacijos, kad būtų panašios frazės.

Ši knyga nėra vadovas forumiečiams. na nebent vieną kitą patarimą kas pritaikytų. Bet mane ji labai nustebino.
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Na, toj knygoj tikrai daug geru patarimu. Man kaip pradedanciam tai irgi buvo atradimas. Sia knyga buvau nusineses ir i VIlniaus bei Kauno klubus. Pristaciau, aptarem siek tiek. Gera knyga. As is jos daug gavau.
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Laimi, ar kas nors tavo sodybos plane pasikeitė? Smalsu būtų žvilgterėti. O gal jau ir pakomentuoti kai ką būtų galima? Gal patiktų...
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Agne, labai jau gražiai paklausei. ;) Po tokio klausimo jokių "ne" negali būti. Tačiau vis dar noriu paprašyti, kad komentarai būtų skiriami ne Laimio ir Gabrielės planui, o panašiam į jį. Na, čia dėl viso pikto, kad mūsų gyvenimo niekas neįtakotų ir kad netektų kaip .Megre sūneliui su kažkieno mintimis kariauti ar susitaikyti. ;)

O pakeitimai, tai kaip tik dabar sprendžiasi. Šiandie kalbėjom kokio dydžio reikia sodo ir apie konkrečias kultūras, kiek jos užims. Taigi atsiras konkrečios vietos greitu metu ir konkrečiais išmatavimais. (Aišku preliminariais).

Be to, jau atrodo bandysime priderinti greitu metu planą prie žemės sklypo. Bet apie viską pasakoti dar anksti. Pranešiu kai tik turėsiu ką nors konkretaus. :) Ačiū, kad taip maloniai domiesi. Laukiu komentarų panašiam į mano planui. ;)
Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Post by Ingrida »

Įdomus tas gyvenimas.
Svajoju, piešiu savo sodybą, svajoju. Mintyse visą laiką sodybą kurt pradedu nuo gyvatvorės. derinu, svarstau, renkuosi.
ir še tau. vakar keliavom po Užulienio apylinkes. Buvo vieta, kur noriu savo erdvę kurt, kur mano namai. ten tik lygus laukas, o širdyje ten jau mano namai. Grįžau su jausmu, kad noriu namo, į ten. Ir jokių gyvatvorių neliko svajose. žiūriu į tą žemę, į tą plotelį, ir nematau tan gyvatvorės. Net mažos. jos ten nėra.

ir va kur nueina mūs svajonės, diskusijos. Pajutai tą žemės lopinėlį, savo hektarą, ir apsiverčia.

na ne viskas. pekėliau mintyse savo projektėlį į tą lopinėlį, tai daugmaž viskas panašiai išlieka. principas. bet ir keičiasi. Tai kaip viskas pasikeis, kai tas lopinėlis bus mano, kai atsitosiu jo vidury.

labai labai noriu to lopinėlio. Labai. Noriu namo.
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Na, va kaip gražu - žmonės atranda savo namus. Nėra ko liūdėti ir bambėti kad nieko nevyksta. Sėdam į mašinas ir varom savo namų ieškoti!
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Štai pakalbėsiu aš apie hektarą, kuris panašus į Laimio ir Gabrytės.

Visos linijos lengvai lenktos, na taip kaip ir gamtoje yra. Bet ne –štai ten avyčių gardas. Jis stačiakampis. Krenta į akis ir bendroje paveikslo plotmėje lyg ir disonuoja. Aš pabandysiu trupučiuką pataisyti. Vieną aptvaro dalį vedu palei takelį, einantį link šiaurinio kaimyno, o likusią lengvai išlenkiu (taip, kad aptvaro forma lyg kažkuo primintų ežerėlio formą). Kas gavosi? Išsiruošia šeimininkas/ė aplankyti šiaurinio kaimyno. Eina takeliu, o čia, pajutusios žmogų avytės susirenka. Šeimininkas eina takeliu, o jį buriukai lydi. Štai toks pokalbis galėtų vykti. “Kaip laikotės avytės?” “Bee/tai reiškia – gerai/”, “O kokios minkštos jūsų vilnos”, “Beeeee /puošiamės, stengiamės, kitaip ir būt negali/”, “Sakykit, juk diena puiki” “Bee, be, be /begalo/. O štai gardelio pabaiga. “Puiku, aš iškeliauju pas kaimyną obuolių pyrago valgyt.” “Be, be /mes lauksime tavęs sugrįžtant/”. O grįžtant avytės vėl pasitinka šeimininką ir visa kompanija traukia priešinga kryptim.

Na, o jeigu žiūrint praktiškumo, tai pakeliui pas kaimyną galima ir avytes prižvelgti, ar ką tai joms nunešti, nereikės papildomo takiuko minti.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Jėė..o aš nusižiūrėsiu šitą gerą mintį iš panašaus į Laimio ir Gabrielės plano ir įdėsiu į savąjį.

Tikrai, kaip aš nepagalvojau iš anksto - keturkampis, vai vai kaip juokinga. :lol:

Kas dar ten tobulintino?
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Laimi, Agne ir visiems ar šioje temoje kalbama tik apie atskira sodybą?
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

glesum wrote:As jau turiu savo plana :D :D :D :D :D :D mintimsi jau gyvenu jame... ir jis visai nepamasus i L ir G...
gal kada atsiusiu, kai viska graziai nupaisysiu... kad kritika pereitu... :wink:
Laukiu nesulaukiu glesum plano. Glesule paskubėk, taip juk nekantru...:)
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Mindaugas wrote:Laimi, Agne ir visiems ar šioje temoje kalbama tik apie atskira sodybą?
Taip apie atskirą sodybą. Hektaro planą. Kad ir gyvenvietėje bus sodyba, tačiau ji turi būti atskira ir nepriklausoma.

Galima sudėti bandyti šalia du planus ir pažiūrėti ar netrukdo kaimynas kaimynui. Tačiau pirmiau reikia pasidalinti planais, kad būtų ką prie ko derinti ir mąstyti.

Siūlau visiems aktyviau siųsti savo planus čia, aptarti...
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Tai kad mano planas per vasara pasikeitė :roll: :shock:
bet bent jau supratau kokiu budu reikia planuoti... :D
kolkas daugybe viziju... ir jos vis glaudziasi viena prie kitos... gal viena diena ims is tu gabaliuku ir susidelios?... :wink:
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Čia Vladimiro Megre perpasakoja Anastasijos mintį apie tipinį projektą :wink:

Megre:

Kогда я спросил у Анастасии, почему бы ни сделать один типовой проект родового поместья и ни распространять его среди всех, она ответила, мол, зачем? Я уже сделала себе поместье. Такое, какое МНЕ нравится! У других оно должно быть СВОИМ!
Post Reply