Sukurkime bendrą sodybos projektą

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderator: Visi tvarkytojai

Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Itariu,kad mano vyras pas tave mielai uzsuks pasiveciuot. O pirti mes tai zadam zadam statyt. :wink:
Beveidis
Posts: 218
Joined: Mon 09 30, 2002, 19:49

Post by Beveidis »

Kaip gerai kad Rytis atsargus, o va man beda - Gaba bailus. Net sraigytes bijo, ne tos dideles vynuogines (tos dar nerodziau), bet tos mazytes sraigytes. Apie bazhiniukus ir suniukus jau nekalbu.

Beje prisiminiau kaip vienakart Gaba nespejo sureaguot - suo pribego staigiai uz ji didesnis ir kad puole Gabos veiduka laizyti - susinervijo tada Gaba :)))
Bailumas matyt is mamytes, nes vaikysteje mamyte sunelis apkandziojo.
Kad tas bailumas sumazetu Dievulis mums dave kaimyna su dideliu dideliu shuniu!!! :)))
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Bijojo musu Gabriele sunu. Labai bijojo. Jai vienas toks didelis savo 'meile' parode lodamas ir ausyte palaizyt noredamas, o kitas 'dvarniaska' is mergytes rankytes suri ciupo. Vargom su tom baimem gal iki 6 metu ar net kiek ilgiau. Bet megyte paaugo, geru,meiliu suniuku pamate ir jau visai isgijo nuo ju baimes. Ir musiu ji maza bijojo. :wink:
Dabar jau didele ir bijo tik kambary tamsiam uzmigt. :lol:

O Rytis irgi baliukas moka but: garsios, trankios muzikos bijo, visokiu ten burzgianciu aparatu garsa nugirdes ausytes dengia, asarytes spaudzia. :cry: . Jam tik ir gyvent sodyboj ramioj, o ne garsu perpildytam mieste... :wink:

Beje, o i tema kalbant:mediniai baldai laukymej tikrai geras dalykas. Kad ir rastu kedutes, medinis stalas. Kam graziu oru nesinores lauke papietaut, svecius priimt... Ir lauzeliui vieta butina...
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Užkliudė mane ši tema. Ačiū Ingrida už suteiktą galimybę. Tai tikrai ne tavo projekto kritika, o pamąstymai, kurie galbūt ir kitiems bus naudingi.

Tau leidus tęsiu.

Ne visai man suprantamas įėjimo (o gal įvažiavimo, bent jau statybų metu) keliuko kryptis iš sklypo kampo. Ar tu turi omeny konkretų sklypą ir tai yra apibrėžta būtinybės, ar tokia tavo svajonė? Platus keliukas (nestabdomas energijos srautas) atsitrenkia į namo kampą. Manyčiau, kad tai reikėtų sušvelninti. Man priimtiniausias vingiuotas keliukas. Kadangi tu mėgsti plačius galingus kelius, tai galėtų būti to srauto sustabdymas dideliu gėlynu prieš namą. (Atkreipk dėmesį į rūmų aplinkos kūrimą /kad ir Palangos gintaro muziejus/). Tik šiuo atveju keliuką padaryčiau stamenai namui, o prieš didelį gėlyną jis išsiskaidytų į dvi dalis, kurios susitiktų prie namo durų. Vietoj gėlyno galėtų būti ir žalia veja su fontanėliu/dekoratyvine kompozicija/skulptūrėle/gal tavo išaugintu kedriuku/kažkas tau labai reikšmingo. Ir tai pasitiktų tave grįžtančią iš darbo. Rožės abipus kelio rodo tavo tvarkingumą ir simetrijos siekimą. Siūlomu pakeitimu tai nebūtų sugriauta, o netgi dar sustiprinta. Ar ne per daug? Jei taip, tai apvažiavimas aplink gėlyną galėtų būti tik iš vienos pusės. Gali būti, kad norėsis ir automobilių aikštelę pastumti arčiau namo, kad nereikėtų sunkių krepšių tempti - tada ir nuostabi aplinka nebeatrodys tokia graži. Apsodinus auto aikštelę iš trijų pusių augalais-tvorele nebūtų ir vaizdas gadinamas ir problema išspręsta. Pradžiai galima padaryti medinį karkasą ir užleisti vijokliniais žydinčiais augalais (net iš viršaus). Turėtų būti labai gražu.

Plane yra laisvos vietos. Prisiminkime Anastasiją. Ji patarė įrengti miegamuosius sau ir svečiams. Tai tikrai būtų puiki vieta tankiai apsodinti tam tikras aikšteles medžiais/krūmais (kad įdomiau būtų kiekvienam šeimos asmeniui skirtingomis rūšimis). Aišku nereikia užmiršti ir svečių. Kiekvienas šeimos narys galėtų įsirengti tą aikštelę pagal savo skonį ir niekas neturėtų teisės jam neprašomas netgi patarinėti. Čia būtų galima nakvoti, svečių pasikviesti, ar nuo viso pasaulio pasislėpus pasvajoti.

Dar kilo klausimas, ar reikia išskirti vietos mirusiems asmenims palaidoti ir medeliui pasodinti. Greičiausiai – ne. O kaip jūs manote?

Tikiuosi neįkyrėjau savo išvedžiojimais ir nesukėliau Ingridai noro kuo greičiau išimti iš forumo savo plano. Žinok, visa tai tik nuomonės, o spręsi ir rinksiesi tu. Sėkmės.
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Pirtelė atskirai ar gyvenamajame name?

Prisiminiau feng-shui rekomendaciją nerengti namuose vonių ir tualetų, nes nuleidžiamas žemyn vanduo simbolizuoja gerovės/pinigų iš namų ištekėjimą. (o rengiant jų nepuošti, nedažyti ryškiomis spalvomis, labai atidžiai parinkti vietą) Vargu ar daug šiuolaikinių žmonių ryšis naudotis tik lauko tualetu ir prausykla. Tačiau pirties įrengimas gyvenamajame name sustiprina šį vandens nutekėjimo iš namų srautą. Tai būtų argumentas statyti pirtelę atskirai. Bet.. Norite tikėkite, norite – ne...
Andrius
Posts: 75
Joined: Fri 02 21, 2003, 10:08

Post by Andrius »

Man Ingridos sodyboje labai trūksta miško. Tai kas ten nupiešta mišku pavadinti negalima. Šiaip pagal taisykles medžiai nuo kaimyno sklypo ribos sodinami mažiausiai 3 m atstumu. Taigi jeigu planas vaizduoja 1 ha žemės, pagal mąstelį miško juosta užima tiktai 10m. Jeigu priimti, kad vieno medžio lajos skersmuo yra apie 10-20 m, to "miško" kitaip kaip tvora nepavadinsi. Kiek prisimenu, pagal Anastasija miško turėtų būti mažiausiai (ar apie) 2/3 viso sklypo.

Dėl vaikų zonos man visai neaišku. Ar norima juos kaip Laimio aviukus uždaryti į aptvarą ar dar kaip nors. Bet kokia dirbtinė žaidimų aikštelė, supynes ar čiuožyklos vaikams atsibos per vieną dieną. Jiems reikia gyvos Dievo sukurtos erdvės: miško, medžių, gyvūnėlių, vandenuko. Kitaip sakant viso sklypo ir dar daug daugiau.

Dėl vandens telkinių. Jų, aišku gali būti ir du ir penki, jeigu yra vietos ir lėšų. Tiktai kas ten per telkinukas-maudyklė. Kaip sakė Agnė, vanduo telkinuke be augalų ir žuvų užrūgs ir pradės dvokti, nebent kas savaitę bus keičiamas vanduo arba pilamas baktericidas užmušantis visą gyvybę. Aš sau geriau kasčiau vieną didesnį 2.5-3 m gylio tveninuką, kur galėtumėme ir maudytis ir žuvytėms būtų gera, ir pirtelei prie jo atsirastų vietos. Aišku, jeigu norima veisti karpius, kad paskui patenkinti žudymo instinktą, maudytis nebebus taip malonu, nes vanduo bus drumstas.

Pirtelė gyvenamajame name turint sodybą man atrodo nonsensas. Vien jau tai, kad tai pavojinga priešgaisriniu požiūriu. O komforto supratimas kaip ir skonio kiekvieno gali būti kitoks. Kiek esu buvęs pirtyse, man pirtys gyvenamajame name nei iš tolo neprilygsta tikrai kaimiškai pirtelei.

Jeigu vertinti sodybos planą visumoje, man jis kažkoks dirbtinis, knyginis. Kai isivaizduoju save tame sklype, atsiduriu tipiškame mieščioniškame klonuotais dekoratyviniais medžiais ir trumpai pjauta dirbtine veja užsodintame plote, kaip ir pas visus normalius žmones. Bet ne man jame gyventi. Visai kitaip atrodo Laimio ir Gabrielės- jis šiltas ir jaukus, nors ir neatitinka feng-šui, bet jis padarytas iš širdies.

Ingrida, nepyk už atvirumą, kaip tu ten labai teisingai sakai surandi, bet ir vėl tenka iškoti ar kažkas panašaus. Taigi sekmės ieškojimuose ir įkvėpimo kūryboje. :)
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Va jeiku Andriau aciu uz pagyrima...Skolingas neliksiu...Esu dekingas, kad tau patiko...Sirdingai aciu uz tavo zodzius.

Et, jei pacioje pradzioje nebuciau leptelejes tu zodziu apie "nelieskite mano plano", tai zmones ir ta silta plana galetu aptarineti...As gi vistiek darysiu savaip...
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Andriau,jau kas kas, o supynes vaikam tai tikrai neatsibos per viena diena. Bet ir jas galima tarp medeliu daryt: tada vasara vaikai neperkais pavesiuke. :P
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

O man patinka Ingridos planas. Čia žinoma dar daug ką teks detalizuoti. Niekaip nesutinku, kad jis dirbtinis, knyginis. Ir iš kur ištraukei klonuotus dekoratyvinius augalus?, manikiūrinę pievelę? Apie tai nebuvo kalbos. Būkim geranoriški.
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Būkim geranoriški. Ypatingai kai esam kito namuose(sodyboje)-svajonėje.
Andrius
Posts: 75
Joined: Fri 02 21, 2003, 10:08

Post by Andrius »

Agnyte,
A tikrai esu geranoriškas. :) Ingrida prašė patarimų komentarų, aš ir pareiškiau savo nuomonę. Ingrida laisva ar ją priimti ar nepriimti.
Atleiskite nelabai mokytam diedukui už nemandagų toną ir stilių. Niekad nemokėjau žodžių vynioti į vatą ir ko gero nebeišmoksiu. Bet įžeidinėti tikrai nesiekiu, tuo labiau svajonių žlugdyti. Jeigu svajonė tikra, ji -pakankamai stipri, kad ją sužlugdytum.

Dar kartą linkiu Ingridai svajonių išsipildymo. O taip pat ir tau Agnyte. Man labai patinka tavo pasiūlymai. Matosi, kad stovi ant žemės. O gal tikrai stovi ant SAVO žemės?

P.S. Dekoratyviniai medžiai ir veja yra pavaizduoti Ingridos plane. Aš neišsigalvojau. Dauguma dekoratyvinių augalų yra dauginami vegetatyviškai (auginiais arba skiepijimu), taigi jie faktiškai yra klonuoti. O vegatatyviškai dauginti augalai, skirtingai negu išauginti iš sėklų, yra nepilnaverčiai. Jie yra trumpaamžiai, negalintys kaupti tiek informacijos apie šeimininką ir jo šeimos narius taigi ir negalintis atiduoti tiek teigiamos energijos.
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Dar pasakykit, Andriau, kad is usu isaugusios braskes ar auginiais padauginti serbentai yra nepilnaverciai ir as suvisai nukrisiu nuo koto :mrgreen:
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Labas, Andriau,

Ačiū. Mane tai tikrai nuraminai. Aš ne dėl savęs, dėl Ingridos pergyvenu. Kad nepasigailėtų savo planą viešai paskelbusi. Tam tikrai daug drąsos reikia...

Dėkui ir už linkėjimus svajonėms išsipildyti. Tau taip pat to linkiu. Ir visiems...
Tu atspėjai, gyvenu savo sodyboje. Per darbą, klaidas ir pažinimas ateina. Žinau, kad dar labai daug ko nežinau. Ir be tų pačių knygelių neapsieinu. Čia tavo pasakymą, kad knyginis planas (patarimai) ir man galima pritaikyti. Tiesiog viską perleidi per save. Kai ką priimi, kai ką atmeti, kai ką pridedi. Na, taip kaip dauguma... Iki aukštojo pilotažo (kaip aprašyta pas Anastasiją), kai kuriama net muzika iš lapų šlamėjimo, man dar toli. Mielai pasiklausyčiau kitų patarimų. Ir tuo ir kitais klausimais.

Dėl augalų klonų. Pilnai su tavimi sutinku. Būtent apie tai neseniai iškilo pokalbis su vyru. Jis išdėstė tavo argumentus, tai man teko tik pritarti ir apsidžiaugti tuo, kad taip sutaupysim daugybę pinigų sodinukams pirkti – nuvykai į mišką, prisikasei, persodinai... Arba pats iš sėklytės užauginai. Ir mąstymą skatina kaip su vietine medžiaga ypatingą grožį sukurti.

Labai jau aktuali ši tema. Ir kūrybinė. Kils minčių – pasidalinsiu. To paties laukiu ir iš kitų.
Andrius
Posts: 75
Joined: Fri 02 21, 2003, 10:08

Post by Andrius »

Loreta, aš vis tik manau, kad vaikams neverta iš vis nieko daryti. Reikia kuo mažiau kištis į vaikų gyvenimą. Jeigu vaikams prisireiks, jie patys viską pasidarys, kad tik būtų vietos, medžių ir miško.
Prisimenu iš savo vaikystės. Tėvai tikrai nieko nedarydavo ir nepirkdavo. Bet mes vaikai, kai prisireikė, pasidarėme ir supynes ir futbolo aikštę ir ledo rutulio aikštę, ir trampliną, ir stalo teniso stalą su raketėmis (reikėjo pirkti tiktai kamuoliukus), ir namelį medyje, ir dar daug daug visokių įdomių dalykų, todėl ir turėjau labai laimingą ir turiningą vaikystę.
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Andriau, 4 metu vaikas jokiu supyniu nepasidarys. :wink: O viska planuos tai zinoma, kad jie. Ir savo darziukais, gelytem patys rupinsis...

O tau labai smagu,kad tokia vaikyste turejai. :lol:
Andrius
Posts: 75
Joined: Fri 02 21, 2003, 10:08

Post by Andrius »

Renata,
Aš nenoriu pasakyti, kad tu nevalgyk braškių ar serbentų, aš tik noriu pasakyti, kad dauginimasis sėklomis, t.y. lytinis daugimasis yra tobulesnis ir pranašesnis už vegetatyvinį. Turbūt prisimeni kas parašyta Anastasijos knygose apie augalų dauginimą sėklomis ( palaikymas sėklų burnoje, delnuose, bendravimas su sėklyte, vėliau su augalėliu ir t.t.) ir kas pasakyta apie skiepijimą t. y. vegatatyvinį dauginimą. Manau tai turi labai rimtą pagrindą ir nereikia virsti iš koto.

Jeigu mes sodiname pvz. serbento ataugą, mes sodiname kloną, kažkada iš sėklytės išauginto sebento krūmo. Tas vienas krūmas -dabar jau tūkstančiai krūmų - faktiškai yra vienas augalas ir yra vadinamas veisle (pvz. Sartai) ir jis yra dešimtmečiais kaupęs energijas daugelio žmonių, kurie tą augalą daugino. Tu jį pasodinsi, jis užfiksuos ir tave, bet liks ir kitų žmonių energijos, kurios tau gali būti ir nevisai tinkamos, pvz. psihinių ligonių, vėžininkų ir t.t.

Nei kiek neabejoju, jeigu tu išauginsi serbentą ar braškę iš sėklytės pagal Anastasijos technologiją, jie tau ir tavo šeimai duos žymiai daugiau naudos.
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Oho! Bet jai jau viska is seklu augint, tai vaikai tik po n metu vaisius, uogas valgys. Gal nereikia perlenkt? :roll:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Na gerai, o kaip siltnamis? Jo niekam nereikia? As tai tikrai neatsisakysiu: is pradziu salotos, ridikeliai teaugs, o po ju - pomidoriukai. Aisku,bus ju ir lauke (salotos ir ridikeliai mano pagrindinis maistas :wink: ) , bet kam atsisakyt jau ir anksciau turet zalumynu? Ir dilgelytes mano sklype garbinga vieta uzims. O jau pienes geltonziedes tai labai gerbsiu ir mylesiu: kiek skaniu saldainiuku, uogienes is ju pridarysiu. Dar,zinau, pieniu vynas skanus yra... :wink:
Andrius
Posts: 75
Joined: Fri 02 21, 2003, 10:08

Post by Andrius »

Ne taip jau ir ilgiau tektų laukti. Braškės 1 m. ilgiau, sebentai 2-3m. ilgiau. Bet juk Meilės ervė visiems laikams. Pvz. kadagys, išaugintas iš sėklos, gyvens kokiais 200-300 m ilgiau negu padaugintas vegetatyviškai. Taigi galima šiek tiek ir palaukti.

Nesuprantu, o kodėl šiltnamio reikėtų atsisakyti? :roll:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Andrius wrote:Nesuprantu, o kodėl šiltnamio reikėtų atsisakyti? :roll:
Dirbtines salygos augalam, jei jau taip. :wink:
Post Reply