EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderator: Visi tvarkytojai

kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by kestutis670 »

:h: Romai,
gerai , kad "dušas"suveikė laiku :) Sena tiesa , kad realybė gerokai skiriasi nuo svajonių , tačiau "nenukabink nosies" , laikui bėgant įgysi patirties ir viskas kitaip atrodys.
Ar galima iš savo sklypo padaryti prekinį ūkį - labai abejoju , nes kaip matau tu dar neturi žemdirbio patirties ir kita vertus - žemės ūkio produkcija neduos tau tiek pajamų , kad galėtum aprūpint vaikus. Manau , kad daugiausiai dėmesio skirk tam , kad kuo platesniu maisto produktų sortimentu aprūpint savo šeimą neperkant. Taip ženkliai sutaupysi , o augint ir pardavinėt tikrai neapsimoka. Stenkis nesinaudot įvairia technika , kuriai reikia pirkti kurą , skirti lėšų priežiūrai ir remontui. Tai tik beprotiškai didelės išlaidos ir abejotinas palengvinimas. Vietoj žoliapjovės - už 40lt gerą dalgį ir vežimaitį...
Aš pasidariau vežimaitį - mini arklinio kopiją - keturiais ratais. Pasikraunu apie porą šimtų kg krovinį ir vienas nesunkiai viską su
sivežioju ir ... nieko nekainuoja :D Juokaudamas sakau : - vieno asilo galios "technika" :lol: , bet kiek ji man sutaupė :!:
Tai va. Na , o bulvių esu kasęs ir po 1,5 tonos iš aro. Pernai pirmą kartą sodinau pagal GŽ reikalavimus ir mačiau savo darbo trūkumus. Šiais metais tikiuosi prikasti daugiau... :)
Jei tavo šeimyna linkus į vegetarišką mitybą patarčiau auginti kuo daugiau ankštinių kultūrų. Pupos , pupelės , soja , žirniai , lešiai - tikra daržinė mėsa. Aš šias kultūras labiausiai vertinu ir kasmet sėju kur kas daugiau nei bulvių ar kitų daržovių. Pagaliau , jas naudojant ir pašarui kur kas didesnė nauda nei kitų grūdinių kultūrų. Visų pirma , jų derliaus sudorojimui nereikia jokių kombainų. Vakarojant ir besišnekučiuojant vienas malonumas aižyt :)
Kuomet daugiau vartojau mėsos - auginau jūros kiaulytes. Jos vislios , nereiklios , užauga iki kg svorio ir yra tikrai skanios :D Belieka jas apsaugot nuo kačių ir... žiurkių na ir jos mėgsta šilumą , taigi tvartelyje žiemą turi būti šilta.
Linkiu sėkmės.
:H :love:
Jerrymis
Posts: 15
Joined: Fri 11 19, 2010, 14:01

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by Jerrymis »

Na kadangi as taip pat mastau panasiai kaip Romas, tai skaitant "salta dusa" ir toliau kyla ir man siokie tokie klausimai. Tarkim kodel neimanoma savo sklype susikurti tokias salygas, kad butu galima aprupinti ir seima? Jei tarkim tai neimanoma tai kas tada lieka dirbti kazkur kirtu valdiska darba, nes visvien, kad ir kaip butu visiskai atsisakyti pinigu neimanoma. Paciam seima pries akis dar, bet mastau ir noriu ja islaikyti butent tokiu budu. Realiai ir nekalbu apie 3000lt per menesi pajamas, bet noriu tiketi kad 1500-2000lt is 4ha yra imanoma uzsidirbti, galbut ir pasinaudojant europos kazkuria per daug neipareigojancia parama ir panasiai. Nes tikiu, kad jei dirbti tai sau zymiai maloniaus, nei svetimam zmogui.
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by kestutis670 »

:h: Jerrymis,
kol mūsų sąmonėje bus mintis , jog "išgyventi be pinigų neįmanoma" - taip ir bus , mes vargsim ir vargsim besistengdami uždirbti kažkokį mainų ekvivalentą... Ar kada nors atkreipei dėmesį į tą faktą , kad nei vienas gyvūnas nebėgioja su pinigine ant kaklo ? :lol: Ir jei tik žmogus jam netrukdo , jis gyvena sveikas , laimingas ir viskuom apsirūpinęs , nors ir neturi "proto".
Taigi , aš savęs paklausiu : "o gal tai aš neturiu proto?"
Neveltui esu davęs palyginimą - įsivaizduok , kad gyveni negyvenamoj saloj. Joje nėra parduotuvių , nėra netgi kitų gyventojų su kuriais galėtum daryti mainus pasinaudojant pinigais.
Taip realus , mus supantis pasaulis , neleis mums gyventi nesinaudojant pinigais , tačiau minimalizuoti jų poreikį galime jau dabar. Aš tikiu , kad ateity žmonės gyvens kitaip. Proto balsas turi nugalėti. Tikiu , kad ateis tokia diena , kai žmogus supras kas TIKRAI yra jam naudinga.
:H :love:
Jerrymis
Posts: 15
Joined: Fri 11 19, 2010, 14:01

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by Jerrymis »

Sutinku su tavim Kestuti, bet atrodo, kad ir pats sau priestarauji is pradziu rasai apie gyvunus ir negyvenama sala, o po to rasai, kad esamas pasaulis neleis mums pabegti nuo pinigu. As sutinku ir noreciau gyventi be pinigu, jei tik butu toks pasirinikimas tai butinai rinkciausi ji, bet kadangi gyvename tokiam pasauli, kuriame naturiniai mainai yra uzmirsti nori nenori tenka susitaikyti su pinigais. As nesneku apie priklausomybe nuo pinigu, kad man reikia pirkti tv, masina, nama ir panasiai. Bet vienas zmogus, nenusikals pasagos, ar duru spynos, nenusiaus staltieses, rubo, ir daug panasiu dalyku, nesakau, kad tai neimanoma, bet gal kiti budai lengvesni? Todel norint nusipirkti ruba, ar plaktuka, o gal kirvi ar ta pati kastuva, gal pasmaguriauti koki kita riesuta ar panasiai reikia tureti pinigeliu. Manau, kad pinigu uzdirbimas is savo sodybos yra, kur "sveikesnis" budas ju gauti nei stoveti prie kokio konvejerio... Be to manyciau, kad pasikeitimiai turetu ateiti naturaliu budu, o ne forsuojant ivykius is busto su elektra, saldytuviu, kompiuteriu, dusu nerti i sodyba su laukiniu tuoletu ir bliudu vandens. Tikiu, kad dirbuodamasis savo sodyboj po truputi suprasi tikras vertybias, gyvenimo skoni ir panasiai. Ir tikiu ir zinau, kad sieksiu to, jog galeciau prsidurti gyvenimuj is savo produkcijos.
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by kestutis670 »

:h: Jerrimis,
pasiklausk tos "katytės" , kurią pasirinkai savo nik'ui ar jai reikia staltiesiesės , spynos ar kąstuvo :?:
Visos kalbos apie gyvenimą "be pinigų" bus beprasmiškos , jei žvelgsime į gyvenimą iš šios civilizacijos pozicijų.
:H :love:
Jerrymis
Posts: 15
Joined: Fri 11 19, 2010, 14:01

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by Jerrymis »

Tai ok, kadangi man as manau, kad man iki tos katytes dar tikrai toli, daug amziu "civilazacija" ejo nutolimo nuo katytes keliu, tai kazi ar imanoma per diena is buto su viskuo iseiti i miska su urvu? Kadangi as manau, kad tai neimanoma, todel ir noriu susikurti pereinamaji laikotarpi. As sutinku su tavo mintimis, bet jos siek tiek atrodo per kategoriskos...
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by kestutis670 »

Pabandysiu argumentuoti savo kategoriškumą...
Beabejo tai mano nuomonė pagrįsta tik mano paties stebėjimų išvadomis , bet jeigu aš būčiau ėjęs į kompromisus , tai ir šiandien tas "pereinamasis laikotarpis" būtų toje pačioje vietoje :lol:
Aš nuspręndžiau taip :
Visi ikšioliniai žmonijos pasiekimai yra tik didelė mėšlo krūva ir nors aš gimiau ir užaugau ant tos krūvos - esu įsitikinęs , kad galima išgyventi ir be jos. Tai patvirtina mano dešimties metų patirtis Sibiro platybėse , geras dašimtmetis ieškojimų mūsų platumoje. Tik griežtai laikantis savo nuostatų įmanoma ką nors pakeisti.
Tai labai panašu į metimą rūkyti ar vartoti alkoholį...
Manęs nešokiruoja nei lauko tualetas , nei prausimąsis bliūde. Beje , praustis vos ne kasdien straksiu prie upės ryte ir vakare... Išimtis - jei pila lietus :D , o asmeninei higienai palaikyti turiu pasistatęs pirtelę , kurią pasikuriu kiekvieną sekmadienį...
Suprantama , šis pasaulis yra suleidęs į mus nagus ir tenka su juo skaitytis , tačiau reikia visą laiką stengtis išlaikyti savo sąmonėje "kitokio pasaulio įvaizdį". Na , o praktiškai galėčiau patarti užsiimti bitininkyste. Mano sūnus turi 65 šeimų bityną ir pajamų iš jo pakanka aprūpinant savo keturių asmenų šeimą "civilizuoto pasaulio gyventojo lygyje".
:h: :love:
Jonasgrg
Posts: 4
Joined: Wed 02 03, 2010, 20:36

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by Jonasgrg »

Persijungiau is jerrymis. Na saunu, kad kaip ir radom siokiu tokiu panasumu :H Tu sneki is savos patirties, todel ir esi bei gali buti kategoriskas, ir sutinku, kad rasai teisingai. As taip pat mastau ir noriu mastyti tokiu keliu, bet kadangi mano patirties labai mazai ir didziaja dalimi esu sistemos vaikas, bandau ta teisinga kelia surasti pamazu, gi kiekvienam savas kelias ;)
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by kestutis670 »

:h: Sveiki ,
kažin ko ir nepridursi...Svarbiausia neužsibūti tame pereinamąjame periode.Mokytis , mokytis ir dar kartą mokytis visas pamokas imant iš gamtos.
Sėkmės :!:
:H :love:
Romualdas
Posts: 6
Joined: Fri 01 21, 2011, 15:05

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by Romualdas »

Sveiki, Kestuti, :)

Viskas , ką Jūs rašote man tinkama ir suprantama.Tačiau civilizacinės matricos štampai sąmonėje, nors ir naikinami , turi galingą inerciją.
Puikiai suprantu, kad visos tos ES paramos, technikos... tik įkalins.O aš seniai noriu būti Laisvas.
Apie vežimaičio konstravimą irgi jau mąsčiau :)
Patirties žemės ūkyje neturiu.Bijau atsakomybės auginti gyvuliuką, nors be pieno man galas :)

Geros nuotaikos ir vidinės šilumos visiems :)
Last edited by Romualdas on Mon 03 28, 2011, 17:07, edited 2 times in total.
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by kestutis670 »

:h: Romualdai,
jei "štampai" bus naikinami tik žodžiais - jie ir liks iki gyvenimo pabaigos...
Reikia suprasti , kad šis pasaulis turi susikūręs galingą Sistemą , tad norint susikurti savo pasaulį - reikia sukurti ir SAVO SISTEMĄ tokią pat galingą ar net galingesnę nei ši. Kol nebuvau suvokęs , kad tokia sistema yra būtina - vargau. Į mano gyvenimą vis įsibraudavo senoji sistema ir griaudavo visus mano planus.
Didžiausia bėda slypi tame , kad niekas negali nei patarti , nei parodyti kaip tą sistemą susikurti... Viską teks daryti pačiam. Esminis dalykas į ką labiausiai kreipiau savo dėmesį , tame , kad kurti sistemą reikia griežtai laikantis Visatos Dėsnių nusakomų Principų. Jei to nedarysi - tavo sistema bus pažeidžiama , nepatvari...Taigi , pirmas žingsnis - išsiaiškint Dėsnius ir juos suvokt.
:H :love:
p.s. kažkodėl šis forumas nepraneša mano pašte apie gautas žinutes?
delfinas
Posts: 4
Joined: Mon 02 28, 2005, 22:03

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by delfinas »

kestutis670 wrote::h: Romai ,
laiko dabar dar tikrai turiu , tad galiu patenkint tavo pageidavimą , tik būtų gerai , jei pateiktum konkretų klausimą. Matai , daug atsakymų gali susirasti ir pats panaršęs po internetą , o ko nerastum , tai jau mėginčiau aš padėti.
Kiekvienas iš mūsų turi ir savo viziją - "modeliuką" , tad šablono būti negali. Kas tiko man - tau gali būti visiškai nepriimtina. Man taip pat dar nepavyko visiškai atsiriboti nuo šio pasaulio. Druskos neradau kuom pakeisti , o juk ji svarbiausias konservantas...Mityboj galima ir be jos apsieiti , bet ruošiant atsargas - ji būtina , nes ne viską gali pasidžiauti.
Primityvių įrankių bazę susikurti taip pat reikės ir vėl man neaišku kokio lygio tavo savarankiškumas... Kirvį , pjūklą , plaktuką , reples jau gali įsigyti , nes tai tikrai būtini įrankiai.
Manau , esi girdėjęs apie girnas , taigi pasiieškok kaimuose "antikvariato" - rankines girneles. Aš susimalu viską nuo pupų iki aguonų...:) Aliejaus nespaudžiu - lydau sviestą. Jis gerai laikosi ir yra kur kas sveikesnis už aliejų. Na , o sviesto man "duoda" ožkos. Mano nuomone tai pats naudingiausias gyvuliukas. Vienam šeimos nariui po dvi ožkeles ir būsi apsirūpinęs visais įmanomais pieno produktais , mėsa , oda ir vilna. Pieninių ožkų oda pati geriausia rūbams siūti , o jei susiieškosi "pūkinių" ožkų , tai ir puikių siūlų turėsi. Riebalai labai gerai dega - naudojau apšvietimui , nes gyvenau išsijungęs elektrą. 3-4 žibintai ir kambary šviesu kaip dieną... :D
Vietoj cukraus - medus. Man pasisekė - užsiauginau sūnų bitininką , tai su saldumynais problemų neturiu. Be to dar gaunu ir vaško , kuriam taip pat yra paskirtis... Valgau bičių duonelę ... , per medunešį mėgaujuosi tranų perais...
Sėju ir sodinu ko gero visas laukų ir daržų kultūras auginamas Lietuvoje , šiek tiek ir retesnių. Šiais metais bandysiu auginti arachisus - gavau sėklos tiesiai iš Indijos.
Po poros savaičių jau sėsiu papriką. Vėliau pomidorus , porus , salierus. Visko po truputį...
Na nežinau ką konkrečiai daugiau paliesti. Begyvenant atsiranda ir klausimų , iškyla problemų , bet viską galima išspręsti :)
:H :love:
Labukas, atseit harmonijoje gyvensite su aplinka, bet gyvybes atiminesite is tu mazesniu musu broliu, o gal ju sutikima gausite, pries juos nuzudydamas ar ritualus atliksite? O pats kodel stampu neatsisakot? Ka per silpnas esate tapti vegetaru ? Vis del stampu prote ir pasaulietines inercijos butybiu zudymas jums patogus, problemu nekelia, sazines negrauzia?
ozkutis
Posts: 2
Joined: Tue 12 25, 2007, 23:48

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by ozkutis »

Delfinai ,nereikia pulti i krastutinumus. Taip jau gamtos duota, kad vyrauja mitybos grandines piramides, ir ten koks vabalas maldininkas tikrai neatgailauja, ar asaru nelieja sugrauzes kita vabala. Jei zmogus pats augina ozka , parsiuka, tokie gyvunai kur kas patiria daugiau meiles ,nei vista Vievio paukstyne zvelgdama i kvadratine saul.. t.y. lempa ... Pats auginimas,rupinimasis jau yra kaip sutikimo davimas, kad galetum panaudoti ta gyvuneli savo reikmems. Vegetaryste yra gerai ,bet nereikia pulti ir taip vadinamu mesedziu. Nes jei jau busim tokie skrupulingi ,galima prieiti iki tokiu "pievu", kad ir morkos isrovimas is dirvos bus ivardintas kaip brutualus gyvybes nutraukimas... :roll: negi teks tada vien kosmine energija,ar pranom ten kokiom gyvybe palaikyt ...

P.S. tarp kitko ,maldininikas labai idomus vabzdys. Galit pasiziuret youtube'j ivairiu filmuku. Toks didelem akim, absoliutus instinktu, saltumo isikunyjimas. As kazkodel panasiai isivaizduoju ateivius, naikinancius zmonija :mrgreen:
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by kestutis670 »

:h: sveiki draugai.
Pastaruoju metu labai madingas tapo vegetarizmas. Kokių tik įdomybių neprisiklausau ta tema. Misteriai ir misės "Tobulybės" :D , o iš tikrųjų didžioji dalis tokių vegetarų - "papūgėlės". Paklausk tokio vegetaro , kodėl jis mano kad vegetarizmas išgelbės pasaulį ir akimirksniu gausi internetinę nuorodą plius visą tiradą prakeiksmų , kurie irgi ne jo paties patirtimi "uždirbti".
Kodėl niekas neskina neprinokusio vaisiaus? Kas būna kai ji bandoma per prievartą - dirbtinai sunokinti? Gal geriau bus , jei kiekvienas nesislėpdamas gyvens , kad ir kiti matytų kas gerai , o kas blogai ir patys pasirinktų?
Ir gėris , ir blogis - vienos šakos vaisiai , o mes galime pasirinkti kada kurį nuskinti...
Beje , ar teko girdėti pasakymą , kad "ir ant gražiausios rožės šaknų , rasi gabalėlį šūdo..."
:love: :H
danielius
Posts: 42
Joined: Wed 05 26, 2010, 10:55

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by danielius »

Sveiki,
pagalvojau ir as pasidalinsiu mintimis :)
del tos ekonomikos... tiesa sakant kiekvienas supranta ekonomika skirtingai.
jei dirbi 8val 5 dienas ir gyveni bute patiri tam islaidu ir sugaisti laiko visiems aptarnavimams. taip sukasi diena paskui kita ir tt bet kazko vistiek truksta.
tada vaziuojam i gamta- ilsimes. jei valgai maista is prekybos centro- veliau eini i vaistine perki papildus arba vaistus paskui dar daugiau vaistu :) kvepuoji miesto masinu dulkemis ir veliau vel eini i vaistine :) darbe patiri stresa, nes virsininkas ,,medis" ir vel eini i vaistine :) arba namie taip pabendrauji su artimais zmonem, kad jie visi eina i vaistine :)
Na cia susintetinau :) kad graziau butu :) bet esme tokia, kad ekonomikos ir mieste nera
Sildymas kainuoja 800lt menesiui, sodyboje visai ziemai malkos kainuos 1500lt.
maistui per savaite vien darzovem isleidziu apie 30lt, sodyboje gali uzsiauginti kainuos tik darbas- pasodinti, palaistyti, nuimti derliu, o tai tikrai netrunka 8val- 5 dienas per savaite, tuo labiau, kad pas mus daznai lyja :)
o sodyba man ji kaip svajone yra, todel ivertinti ar tureti svajone ekonomiska negaliu, vienam svojone mazineti su mersedes kuris kainuoja dvigubai daugiau nei sodyba ar tai ekonomiska. na tai manau, kad sodyboje nereikia ieskoti vien ekonomiskumo, nors jo netruksta, bet manau pagrindinis dalykas yra tas, kad sodyba daugiau siejasi su laisve, ramybe, sveikata, meile, kuryba ir dar daug kuo.
Angeliuke
Posts: 131
Joined: Thu 11 11, 2004, 12:34
Location: Vilnius

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by Angeliuke »

Danieliau labai grazios tavo mintys ir manau, kad tikslios :!: :wink:
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by Kristina »

kestutis670 wrote::h: Romualdai,
jei "štampai" bus naikinami tik žodžiais - jie ir liks iki gyvenimo pabaigos...
Reikia suprasti , kad šis pasaulis turi susikūręs galingą Sistemą , tad norint susikurti savo pasaulį - reikia sukurti ir SAVO SISTEMĄ tokią pat galingą ar net galingesnę nei ši. Kol nebuvau suvokęs , kad tokia sistema yra būtina - vargau. Į mano gyvenimą vis įsibraudavo senoji sistema ir griaudavo visus mano planus.
Didžiausia bėda slypi tame , kad niekas negali nei patarti , nei parodyti kaip tą sistemą susikurti... Viską teks daryti pačiam. Esminis dalykas į ką labiausiai kreipiau savo dėmesį , tame , kad kurti sistemą reikia griežtai laikantis Visatos Dėsnių nusakomų Principų. Jei to nedarysi - tavo sistema bus pažeidžiama , nepatvari...Taigi , pirmas žingsnis - išsiaiškint Dėsnius ir juos suvokt.
:H :love:
p.s. kažkodėl šis forumas nepraneša mano pašte apie gautas žinutes?
Kestuti zaviuosi jusu ismastymais irmintimis :H Dekui ,kad ca tuom daintes. Man dar daug iki tokios patirties, bet tikiuosi einu teisingu keliu. Kaip tik susiduriausu situo klausimu dabar, ka paryskinau. Gal gletumet savais zodizais nusakyti , bent kazka is tu Visato desniu?
As tikrai ,manau, reikia svarbiusia keisti savo mastyma, laikytis Gamtos desniu, tvarkos, cia manau slypi esme, o visa kita ,kaip sakoma, bus prideta :D
Post Reply