Kaip jums patinka situacija kai tiek daug gyvenviečių?

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Kaip jums patinka situacija kai tiek daug gyvenviečių?

Post by Mindaugas »

Kaip jums patinka situacija kai tiek daug gyvenviečių?
O ne viena didelė?
Eglė
Posts: 110
Joined: Sun 02 02, 2003, 22:01
Location: Kaunas

Post by Eglė »

Geras klausimas :)

Iš vienos pusės tai normalu ir savaime suprantama, juk vargu ar gali būti taip, kad viena vieta (žemė) patiktų visiems be išimties: vienas gal svajoja įsikurti prie ežero, kitas - upės, trečias - tėvų, senelių žemėje...
Dar kiti nori kurtis arčiau miesto, kuriame gyveno ir t.t.

Bet vėlgi... ar sugebės mažos gyvenvietės normaliai funkcionuoti?

Gal... Tikiuosi... Sėkmės.... :D
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Iš pradžių aš net pasimečiau. Nesupratau kodėl taip vyksta.
Bet paskui kai supratau tai ramu pasidarė ir gera.
Manau kad gerai kad bus daug gyvenvuečių.
Bus pas ką ir į svečius nuvažiuoti ;)
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Mazos gyvenvietes? Tuoj ties kiekviena is ju bus urasas didelem raudonom raidem: Naujoku nepriimam
ir bus dar visa kruva nauju kur priimines :)))
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Kipshas wrote:Mazos gyvenvietes? Tuoj ties kiekviena is ju bus urasas didelem raudonom raidem: Naujoku nepriimam
ir bus dar visa kruva nauju kur priimines :)))
Kodėl taip tūrėtų būti? :)
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Todel kad 150 seimu yra riba.
Manai kad Anastasija is neturejimo ka veikti paminejo riba?
pamastyk...
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Maniau kad tai tik minimumas :)
Na jeigu tai maža gyvenvietė yra 150šeimų tai gerai tada :)
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Minimumas ir maximumas.
Esme ta kad po to kamynu savo nebepazinosi
Nepazinosi kaimynu atsiras terminas "svetimi zmones"
is to seka kitos isvados....
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Sveiki,
aš tiksliai nepamenu, bet ar 150 šeimų paminėjo Anastasija, ar tik pats Vladimiras?
O šiaip, daug gyvenviečių, mano manymu, yra gerai, nes pagražės visa Lietuva, o ne tik viena vieta, taip pat gyvenvietės bus pavyzdys aplinkiniams.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Paprastai man ir nepažystami gatvėje žmonės nėra svetimi.
O apie skaičių kiek pamenu Vladimiras kalbėjo.
Bet kalbėjo ir Anastasijos senelis. Apie tai kad ne mažiau 150 šeimų :)
Ot džiagsmo daug bus kai aplink daug laimingų veidų
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

as tai irgi is pradziu maniau, kad bus viena Lietuvoj ,bent pradzioje, bet yra kaip yra ir tai gal netgi geriau. Dabar reikia issirinkti kur kam patogiau , o su laiku manau ir daugiau zmoniu prisijunks.Gal tai salygoja tai ,kad nera labai daug laisvu dideliu zemes plotu ,musu salis maza.ir zmonem taip patogiau nereikia is kart mesti visko ir keltis i kita lietuvos krasta. kyla abejone ar 20 sodybu tures itaka kaip kad turetu 150 sodybu butent tai konkreciai vietovei?bet tikiuosi kad tos ,dabar planuojamos keturios nedideles gyvenvietes kiekviena isaugs . Siaip ar taip kai man reikia rinktis tarp mazos gyvenvietes ir gyvenimo kazkur mieste ar bute as eisiu i gyvenviete,jei ir niekas lietuvoj nekurtu gimines sodybu as vis tiek tokia kurciau ,o dabar sitiek bendraminciu :D sitiek pasirinkimo galimybiu :D
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Netyčia prisiminiau šią temą. Dar kartą įsitikinau, kad kuo daugiau gyvenviečių Lietuvoje, tuo geriau. Žmonės skirtingi, todėl ir gyvenvietės bus skirtingų modelių, su skirtingomis vaikų ir suaugusių švietimo idėjomis ir t.t. Taip pat geras dalykas, kai daugelis gyvenviečių galės bendradarbiauti vienoje ar kitoje srityje, pvz. kad ir patirtimi statant namus arba mokyklos galės keistis savo mokiniais kaip dabar keičiasi universitetai. :D Na, čia tik pamąstymai. Daug gyvenviečių Lietuvoje - didelė jėga, kuri manau sužavės ir aplinkinius gyventojus, o nuo jų, mano manymu ir ne tik mano :) nereikia nusigręžti ir jei norės, įtraukti į savo veiklą. Draugystė visada gerai. :)
Stas
Posts: 191
Joined: Sun 12 15, 2002, 15:20
Location: Vilnius
Contact:

Post by Stas »

Sveiki
Rašau greit, kol mintis nepabėgo, todėl bus klaidu. Atsiprašau išanksto.
Nutariau pasamprotauti čia, tam kad nekurti naujos temos.
Visi mes norime turėti savo meilės erdvę. Dabar ar vėliau ji vis tiek surišama su savos žemės lopineliu, dėl to nesiplėsiu – kas skaitė knygas žino.
Taigi savo žemė. Bet ją reikia įsigyti. Atrodo, labai parasta, bet pasirodo ne. Dabar Vilniaus klube sudarytas, sakyčiau nemažas, sąrašas žmonių norinčių pirkti žemę. Jame kiekvieno planuojamas įsigyjimo kiekis vyrauja nuo 1 iki 4 ha (te atleidžia man Kipšas – aš apvalinu). Tai man neatrodo problematiška – kas kiek nori, tiek ima. Nerimaju dėl kitko - pageidaujamas atstumas nuo Vilniaus apie 25km ir iki 3000 Lt už hektarą. Sutinku, kad gal ir galima rasti tokiame atstume norimo ploto sklypa, gal net už tokia kaina ir netgi labai grazu. Bet nepamirškite, kad miestas pastoviai plečiasi. Ar gi Jūms patiktu kad po 10ies metu Jūs išvistume virš savo užaugintu medžių miesto ženklus ir išgirstume jo alsavimą. Aš tai ne. Realybej iki 25 km. 1ha kainuoja kur kas daugiau negu 3000 Lt.
Matau kitokia vizija. Didelio sklypo paieška dabar beprasmiška, nes norinčiu ne tiek ir daug. Ir jeigu vienam tinka atstumas, kitam netinka kaina, trečiam vieta ir t.t. ir pan. Visiem neįtiksi, tai normalu. Todėl galvoju taip: vis tiek „pabudusiu“ žmonių daugėja anksčiau ar vėliau jie kursis žemėje. Tad manau dabar geriau ieškoti nedidelio sklypo 10-15ha ir dar su mišku arba arti jo. Tokiame plote galėtu isikurti 5-6 šeimos tu, kurie nori ir gali kurtis jau dabar. Prie jų galėtu kurtis ir ne labai skubantys. Bus daug mažu gyvenviečių ir tai yra labai gerai (atsakymas į Mindaugo klausimą), todėl kad naujiems žmonėms bus pasirinkimas. Kas norės jungsis prie jau isikurusiu.
Daug nenoriu išsiplėsti ir taip čia jau prirašiau. :shock:
Žodžių, jeigu jus mane supratot tai tos mažos gyvenvietės ir bus savo vietovės klubai. Dideli klubai – didmesčiose, atsirado kritinė masė – įkurė mažą klubiuką tarkim Kernavei. Paveniai „atsibudusieji“ nuvažiavo į Sukinius, Gaveikius ir t.t. pažiūrėjo, pabendravo su jau gyvenančiais kur patiko pasiliko.
Tai tiek. Kritika ir pastabos laukiami.
:wink:
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Žinai Stas, aš kaip tik vakar prie tokios išvados priėjau, kad gerai ir po mažiau šeimų, nes pasirinkimas bus.
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

Pastaba :wink: : nebūtinai miestai plėsis..
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Gera jusu isvada, tai man dabar kazkur atskirai ieskotis, a???
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Kipshas wrote:Gera jusu isvada, tai man dabar kazkur atskirai ieskotis, a???
O kaip Tau atrodo?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Kipshas wrote:Gera jusu isvada, tai man dabar kazkur atskirai ieskotis, a???
Nebijok, Kipshiuk. :wink: Mes dabar KAuno, Prienu apylinkes apzoiurinejam. TAu vietos atsiras pas mumi. Jei tik patiks. :wink:

Man ta ideja su keletu sodybu irgi priimtina. Nes kiek dabar tenka vazineti ir matyti zemes, nera jos vienoje vietoje po daug parduodama. TAciau pasiklausinejus visur atsiranda kazkas,kas po metu kitu irgi zeme parduoti ruosiasi...

Beje, miestai tikrai pleciasi: tik jie ne daugiaauksciais, o namukais privaciais apauga. Cia jau per daug neiko blog nematau. Gal tie zmones pamatys,kaip smagiai gyvenvietese ne po 12a , o po hektara turintys zmones tavrkosi ir patys daugiau zemeles uzsinores. Tai ir plesis miestai po hektara, po hektara prijungdami sodybas. :)
Stas
Posts: 191
Joined: Sun 12 15, 2002, 15:20
Location: Vilnius
Contact:

Post by Stas »

Gabriukas
Pastaba : nebūtinai miestai plėsis..
Maži nebūtinai, didmesčiai taip
Kipshas
Gera jusu isvada, tai man dabar kazkur atskirai ieskotis, a???
Nesijandink esi visur laukiamas :D Variantus gali visada rinktis pats
Loreta
Beje, miestai tikrai pleciasi: tik jie ne daugiaauksciais, o namukais privaciais apauga.
Hmm, ne visada taip nekaltai atrodo
Post Reply