Voskonys :)

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderatorius: Visi tvarkytojai

Dobis
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: Pir 01 26, 2004, 16:42
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobis »

sveiki kaimynai ir nekaimynai :D

va, radau temą apie nuosavą ežerą-prūdą rusiškame Anastasijos forume, ten ir straipsniukas yra Живое озеро, štai nuoroda:
http://www.anastasia.ru/modules.php?nam ... 80&start=0

kitur dar diskutuojama apie šulinius ir šaltinius, rašo ne tik įvairios info prisirinkę žmonės, bet ir profesionalai - geodezininkai, šulinių specialistai:
šulinys: http://www.anastasia.ru/ftopic4767.html

šaltinis: http://www.anastasia.ru/modules.php?nam ... pic&t=1712
Dobis
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: Pir 01 26, 2004, 16:42
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobis »

:h: zinai, Basta, aš apie tą nevalgymą pusiau juokais pusiau rimtai ir parašiau. o pienes tikrai valgiau sekmadienį, tik jau mažai saulėtose vietose buvo likę tinkamų - spėjo peržydėti ir styro tokie pūkuoti šiušai, o pavėsyje tai dar radau saulučių ir žinoma krimstelėjau :wink: tik reikia apsižiūrėti prieš suvalgant, nes žieduose pilna vabaliukų, juos tiesiog reikia išpūsti :wink: :P
o dėl nevalgymo ir negėrimo po kelias paras, tai nieko baisaus - išbandžiau anksčiau ir nenumiriau, kaip tik visi pojūčiai paaštrėjo, ale kaip skanu juoda duonelė po tokio susilaikymo :D
tik man tada geriau fiziškai dirbti gryname ore, o ne darbe kėdėj prie kompo kiurksot - tai net minčių apie valgį neateina, o kai pagalvoji, kad organizmą valai, tai išvis euforija apima :mrgreen: :lol:
vakar perskaičiau citatą iš Megre apie tai, kad Anastasija rekomenduoja kasdien suvalgyti po ugniažolės lapelį - pasidėjus lapeliuką ant delno paprašyti "ugniažole apvalyk mano kūną" o tada "am" . grįžus namo susiradau ugniažolę, nuskyniau mažą lapelį ir pagal minėtą ritualą suvalgiau - skonis priminė pipirą - karčiai aitrus, net gerklę šiek tiek graužė, bet nebuvo nemalonu. paskui ėmiau internete ieškoti daugiau info apie ugniažolę (žinojau, kad ja galima išsigydyti karpas, pigmentines dėmes) ir paaiškėjo, kad ji dezinfekuoja organizmą - užmuša bacilas ir net vėžines ląsteles, bet kadangi ji nuodinga, į vidų vartoti reikia tik labai mažomis dozėmis ir atsargiai. man vakar nieko blogo neatsitiko, bandysiu valgyt tik šiandien - kas norite galite bandyti, tik imkite mažą lapelį ir palinkėkite sau apsivalymo, kaip mokė Anastasija, tikėdami tuo ir nieko blogo neatsitiks. tikiu, kad taip tapsime sveikesni :lol:
ugniažolę galima užlikyti ir kaip arbatą - tris lapelius užpilti verdančiu vandeniu, palaikyti kol vanduo pagels, lapelius išmesti ir gerti. gydo kepenis, valo kraują. bet , manau, prieš darantis artbatą lapelius reikia palaikyti ant delno ir paprašyti apvalymo, kad nenusinuodytume.

o nekvėpuoti būtų gerai išmokti - galėčiau nardyti :mrgreen:
Dobis
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: Pir 01 26, 2004, 16:42
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobis »

sveiki kaimynai ir bendraminčiai :lol: (kaimyne Kipshe, ku-ku :wink: , atrodo tamsta vienintelis iš kaimynų skaitai forumą)

siūlau paskaityti straipsniuką, kurio autoriai dalinasi įspūdžiais ir patirtimi iš gyvenimo gamtoje. (man asmeniškai jų nuomonė priimtina) :D :
http://forest.sad.org.ua/stat/6mes.html

perskaitę šį straipsniuką, rasite nuorodą į kitą straipsniuką, man jis taip pat buvo įdomus.
na tai sėkmės :lol:

<kirsti nieko nesiruosiu, o stai sodinti tai butinai, galvoju apie ukininko uki su veikla "ekologiskai svariu kedru riesutu auginimas>

supratau, Kipshe, kedrai juk pradės derėti dar labai negreitai :wink:

o man pvz. yra patarę įsteigti "triufelių auginimo ūkį", o triufeliai auga tam tikrose vietose - ant kalnelių, giraitėse, tai pirma reiktų užauginti tokias giraites, o tai truktų metų metus, bet ką padarysi, jei tokia ūkio paskirtis, a ne :wink: :mrgreen:
o jei iš tikrųjų, tai mielai užsiimčiau ekologine vaistažolininkyste-prieskoninkyste. gerai dar būtų kokius kursus baigti ar paskaitų paklausyti, gal kas girdėjote apie tokias :?:
Dievo karys
Pranešimai: 398
Užsiregistravo: Pir 07 25, 2005, 5:37

Standartinė Dievo karys »

Voskonyse susidare idomi situacija
3 kaimynu zemes sueina i viena vieta ipac tinkama vienam 9aru ezeriukui issikasti.

vienok mieste issiugdytas indivudualizmas keliems kaimynams neleidzia to daryti, jie nori savo mazesniu nuo kaimynu nutolusiu tvenkinuku.

tam tikra prasme tai yra nesantaikos akmenelis, kuris gali virsti is viso i kalna. nagi paziurekime kodel:
kaimynas noredamas privatumo nuogas lipa sau i savo tvenkinuka ir tikisi kad niekas jam ramybes nesudrums, taciau jis pamirsta kad gyvenvietes skirtos vaikams auginti o ne ismirstantiems pabegeliams is miesto priglausti. ir stai atbega visas vaiku burys maudytis butent i jo tvenkinuka. todel kad vaikai nori maudytis kartu o ne individuliai pasislepe vienas nuo kito

gerai, takim kaimynas jau pasimoke ir susitare kad vaikai maudysis ne jo tvenkinuke.
taciau ka jus manot, nagi ateinu as izuliai prie jo tvenkinuko sutrukdydamas jo ramybe, nes mano vaikas isejo maudytis tik va prie kurio tvenkinio isejo tai bala zino tenka apeidineti visus is eiles

nuogasis privatusis kaimynas pasimoke ir antra karta, jis paskelbe maudymosi grafika tvenkinukams. taciau vaikam dzin tie ypatingai kvaillu suaugusiuju grafikai ir visas vaiku burys velgi atbego prie sito individualistinio tvenkinio

kaimynas sulaikes savo individualistini nepasitenkinima ir pykti ilgai ir graziai praso vaiku nueiti prie kito tvenkinuko, bet vaikai jam aiskina kad individualistas NR2 juos jau pasiunte (ant triju raidziu) prie sito tvenkinuko.

individualistas NR1 nera kvailas, jis pasiulo vaikams eiti prie trecio tvenkinuko. vaikai sutinka - negi gincysiesi su ju poziuriu ipatingai kvailais susaugusiais.

kaimynas atrodo palaimingas soks i vandeni, taciau cia ateinu velgi as. kaimynas vos sulaikydamas pykti aiskina kad as turiu eiti prie antrojo ar treciojo tvenkinuko. o as jam atsakau kad as buvau jau ir prie antrojo ir prie treciojo ir kad jis esas kaltas kad as dabar kaip absoliutus kretinas turiu vaikscioti nuo ezeriuko prie ezeriuko savo vaiko paziureti

kaimynas supykes del kaltinimu pasiulo uzdrausti mano vaikui cia rodytis.

tada as vaikui sakau - nueisi prie to ezeriuko, kaimynas tau zarnas paleis ir akis isbadys (negi as privalau dabar aiskinti kaip gerasis dede Stalinas state komunizma kuris isugde kaimynui individualizma ir t.t. ir t.t.)
be abejo vaikas pasidalina sia netiketa nauja informacija su kitais vaikais

kaimynas isiunta ant manes galutinai ir skelbiamas karo stovis
geriausiu atveju vyskta saltasis karas be aktyviu karo veiksmumano pasiulymas kad to nenutiktu butu toks kad tegul priekvailiai suaugusieji tegul pirma pasikonsultuoja su vaikais pries ka nors darydami tokio kas juos vaikus liecia.

o kol kas as nusprendziau tvenkino is viso atsisakyti - tam kad maziau reiketu tvenkiniu apeiti tam kad rasti savo ar kitu kaimynu besimaudancius vaikus


PS. atsiprasau jei ka uzgavau savo zodziais, bet visiems vistiek neitiksi, o as pykcio savyje neplanuoju kaupti, taigi darykite ka norite ir tepadeda jums Dievas
Dievo karys
Pranešimai: 398
Užsiregistravo: Pir 07 25, 2005, 5:37

Standartinė Dievo karys »

Basta, zinoma galima galima viska padaryti
Tavo pasiulymas is viso mane zavi! tai tiesiog nuostabu.
Jau zinau kurgi tie vaikai visi butu - ogi saleleje!

Na bet zmones patys renkasi, tvenkinuka kasti, ezereli ar gamykla kokia statyti. Dievas dave zmonems laisva valia...
Dobis
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: Pir 01 26, 2004, 16:42
Miestas: Vilnius

ežeriukas

Standartinė Dobis »

na gerai, Dievo kary, nors esu baisi individualistė, aš sutinku su tavimi, kad Voskonyse pakaktų vieno ežeriuko - aš iš savojo plotelio dar pavasarį žiūrėjau ton pusėn ir pagalvojau, kad smagu būtų, jei ten tyvuliuotų toks nedidukas ežeriukas. tikrai gražus vaizdas. o kiekvienam savo kasti gal ir nekokia idėja, kažkodėl pradedam mąstyti trafaretiškai - visiems būtinai po tvenkinuką. aišku, vandens telkinio reikia būtinai, bet gal galėtume ir vienu didesniu pasidalinti. i r tegu maudosi kaip kam patinka - nuogi ar apsirengę.
be to, man tvenkiniai visada siejasi su nesaugumu - jei yra mažų vaikų, tik ir žiūrėk, kad neįkristų, o vanduo vaikus traukia kaip magnetas. gal dar ne vėlu susikooperuoti dėl to ežeriuko kitiem metam?

kaimynų nuomonės dažnai nesutampa:((
Dievo karys
Pranešimai: 398
Užsiregistravo: Pir 07 25, 2005, 5:37

Standartinė Dievo karys »

mano samprotavimai neskirti tau Dobi, nes as turiu omenyje ta vieta kur sueina trys zemes ir ten niekas neauga normaliai, nes laikosi ten vanduo iki birzelio. stai sita sausumos augmenijai nepalankia vieta ir galvojau paversti ezeriuku, o iskastomis zememis uzpilti dar kelias mazesnes tokias vietas.
jei nebutu ten, triju zemiu susikirtime, tokios nepalankios augalams vietos tai tikrai taip nebuciau susigalvojes prisamprotauti. man rodos pati zeme nori kad ten butu ezeriukas.

na o tavo zemeleje jau tvenkinukas yra, uztenka tik su juo susitvarkyti ir viskas bus ok. beje, ji imanoma perbristi, jis labai seklus, vandens gal tik pusmetris, o dar pusmetris dumblo.
siaip tai laisvai gali sisikasti tvenkini kitoje vietoje o sita dabartini dumblyna uzpilti iskastomis zememis is naujojo tvenkinio, stai kokia mintis mane aplanke :)
sraige
Vartotojas neaktyvus
Pranešimai: 500
Užsiregistravo: Ant 03 08, 2005, 22:51
Miestas: Alytus

Standartinė sraige »

Nesuprantu, kaip galima nenorėti vandens telkinio. Jei jis dar ir vietovėje prašyte prašosi. Kai nuvažiavau apžiūrėti savo žemelės, pirmiausia apžiūrėjau, kur namą statyti būtų galima ir išsikasti ką nors, kur vanduo kauptis galėtų. Visa kita kaip išeis. Na, gal kiekvienam kitaip atrodo.
Dobis
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: Pir 01 26, 2004, 16:42
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobis »

Gerbiamas paslaptingasis Dievo kary, mano žiniomis tvenkinuko mano žemėje nėra, ypač tokio, kurį galima būtų perbristi, mano žemė ribojasi su Jono žeme ir kitų dviejų kaimynų, taigi mano žemės kampas kaip tik ir yra vienas iš tų trijų kampų, kuriame galėtų būti ežeriukas, vot kaip.. augalai ten tikrai neaugs, todėl iš esmės aš būčiau ne prieš iškasti toje vietoje ežeriuką - netgi būtų simboliška, jei jis jungtų trijų kaimynų sklypus - nebūtų kampų, išeitų gana didelis. aš dar pagalvosiu ir ko gero sutiksiu paaukoti savo kampą vandenukui, galėsime irtis luotais vieni pas kitus.
Dievo karys
Pranešimai: 398
Užsiregistravo: Pir 07 25, 2005, 5:37

Standartinė Dievo karys »

ei, o as galvojau kad Dobis = Jurate

saunu kad pagalvosi, jei du kaimynai aisikasime bendra tvenkini tai jis jau bus didziausias ir vadinasi vaikai eis pas mus!!!

jei dar bent kiek kaimynas musu treciasis prisidetu tai gautusi is viso super.
sugalvojau taip - reikia kad anuos kaimynus moterys ikalbinetu, kas cia paklausys tau Dievo kario. vadinasi reikia surinkti ikalbinetoju komanda :)
jei jau ta komanda nesugebes itikinti apie dideli bendra ezeriuka (o juk del bendros zemes tai visi juk sutiko) tai vadinasi tiekas neitikins

PS. geriausia i ta komanda vaiku pasikviesti

yra dar variantas ta zemes gabala perleisti musu kaimynu vaikams o tuos kaimynasm i dabartiniu vaiku zeme
manau vaikai tie del ezeriuko sutiks net nemirkteleje!!!
Dobis
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: Pir 01 26, 2004, 16:42
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobis »

Didžiai gerbiamas DK, nelabai palankios tau naujienos :( vakar neiškentusi paskambijau mūsų tretiesiems kaimynams - kalbėjau su Francu ir paklausiau jų nuomonės dėl ežeriuko. jis pasakė, kad ten neišeina kasti todėl, kad toje vietoje turėtų eiti kelias. aš apie tai kažkaip nepagalvojau. iš tikrųjų, juk dabartinis Jono pramintas kelias eina per patį Valės ir Franco sklypą, o faktiškai turėtų eiti palei tavo, mano ir jos žemių ribą. kelio problemą matyt spręs vėliau, kadangi Jonui dabar ne taip paprasta būtų naują kelią pravažinėt.
supratau, kad mūsų kaimynai tvirtai nusprendę kasti tvenkinį individuliai. motyvai - kelias ir dar noras turėti nuosava telkinuką. Francas galvoja iškasęs prūdą, užpilti iškastomis žemėmis tą įdubą savo sklypo kampe. Šį savaitgalį jie neatvažiuos, o aš dar nežinau. šiaip reikėtų medelių pasodinti.
nenusimink, gal šis kaimynų apsisprendimas tik į gerą :?: :D gal dar pasimatysime šeštadienį ir pabraidysime po tą lomą, gal kokia išganinga mintis ateis, kaip ją panaudoti. sau tvenkinį tu ten tikrai gali išsikasti. :P
Dievo karys
Pranešimai: 398
Užsiregistravo: Pir 07 25, 2005, 5:37

Standartinė Dievo karys »

bus kaip bus

maziausia del to pergyvenu
pvz pradiniame Jono plane as gavau ne zemes sklypa o lektuvu pakilimo taka
bet matyt suveike sveikas protas ir dabar pas mane ne lektuvu pakilimo takas o zemes sklypas


del ezeriuko irgi sveikam protui manau vieta bus uzleista

as zinau kad jonas cia svajojo kelia daryt, vienok gali tekti jam kelia daryt is kito Francu zemes krasto

jau dabar galiu isivaizduot auksta pylima , statu skardi ir ezeriuka kuris plauna kelkrasti kol galu gale visas kelias suvirsta i ezeriuka.
vargu ar jonui tokie vaizdiniai labai patiks.
vienzo
tiesiai arciau - aplinkui greiciau :)
Dobis
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: Pir 01 26, 2004, 16:42
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobis »

nu DK, labjausiai prajuokinai su ta Francu žeme, nuo šiol aš tos žemės kitaip nei Francija nevadinsiu :lol:

plaunamo kelkraščio perspektyva irgi juokingai graži :mrgreen:

ale vis tiek kokie jau esam tokie, nuo kaimynų ir nuo savęs nepabėgsi, teks dar daug dalykų bendrai spręsti ir naujus bendrus pakilimo takus praminti. taip pat reikėtų pagalvoti, o kaip gi, per kieno žemę aš ratuota pas save pakliūsiu - per Franciją ir per Jonus? galbūt..
Dievo karys
Pranešimai: 398
Užsiregistravo: Pir 07 25, 2005, 5:37

Standartinė Dievo karys »

va va kad nori nenori teks bendrai spresti
tik zinau kad shikanas privalo but bent 4 metrus nutoles nuo kaimynu sklypo :)
Dobis
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: Pir 01 26, 2004, 16:42
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobis »

o aš ir nežinojau..

na galima tuos kelis arus iškasti ir supilti iš tų žemių pylimą keliukui žemiausioj vietoj, o pavasarį per polaidį prie įvažiavimo pastatysim ženklą "Apylanka per Francus". Francas irgi minėjo, kad pils žemes ant keliuko, tai gal ir neišplaus.. :roll: :)
Dievo karys
Pranešimai: 398
Užsiregistravo: Pir 07 25, 2005, 5:37

Standartinė Dievo karys »

tiesti keliuka per ezeriuka? originalu :)

gal geriau susitarti kad jis tegul per maneo zeme pravingiuoja o ne per ezeruka
as juk ne toks nensukalbamas kaip francas :)
Uosis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: Sek 12 22, 2002, 13:34

Standartinė Uosis »

Sveiki :) Jonas praneša: Tarp Vaškonių gyvenvietės ir Dariaus sodybos (nes gyvenvietės pavadinimo dar nėra) parduodamas 9,29 ha žemės sklyas ir 0,6 ha miško. Žemė yra 200-300 metrų nuo Vaškonių gyvenvietės ir apie 1 kilometrą nuo Dariaus sodybos. Žemėje yra namelis, tvenkinukas, tvartas su pieninga karvute. Miškas supa nemažą dalį sklypo. Žemės su pastatais kaina - 57.000 Lt arba 5764 Lt/ha. Jonas sakė, kad apsispręsti ir surinkti grupę reikia per dvi savaites, tad nesnauskit, paskubėkit, Jono telefonas 8 615 54955 :) Sėkmės :)
Dievo karys
Pranešimai: 398
Užsiregistravo: Pir 07 25, 2005, 5:37

Standartinė Dievo karys »

Taip taip taip
6000 uz hektara buvo stipriai per daug...

yra naujas variantas
25 000 uz hektara
pravesta elektra, geras privaziavimas, del kainos galima deretis
is pradzius ukininkas 30 000 norejo, noreti yra sveika :)

kreiptis i Jona
Skelbti atsakymą