Mokykla

Forumas, skirtas mūsų vaikams, gimdymui ir vaikų auklėjimui

Moderators: Rytė, Visi tvarkytojai

Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Maniškė dukra baigė antrą klasę ne dienos nebuvusi mokykloje. T.y. mokyklą ji lankė, bet ne Lietuvoje ir visiškai ne to, kas pas mus yra, mokėsi. Tačiau namuose su ja užsiėmiau ir ji net daugiau mokėjo, nei kiti klasiokai.

O skaityti ar skaičiuoti juk vaikai kaip ir kalbėti išmoksta, natūraliai. Vakar sūnus pasimėmė šešiamečiams skirtą skaitymo knygą ir kviečia, kad ateičiau ir paklausyčiau,kaip jis moka skaityti). Ir iš tiesų skaito. :shock: Ne visus žodžius dar, bet skaito. Niekas neužsiėme atskirai, nemokė. Raides irgi kažkaip pats išmoko. Dukra viską dar anksčiau išmoko nemokoma. Dėl sūnaus jau buvau sunerimusi: rudenį laikas mokyklon,o noro kažką moksliško daryti jokio. Pasirodo,jam buvo neįdomu, o štai nupirkau skaitymo knygelę ir jis nutarė, kad jau yra didelis ir nori skaityti. 8)
Dėl mokyklos nebijau, nes pateks pas dukros mokytoją, apie kurią jau čia tiek ir tiek prirašiau ir galiu dar rašyt. :D

Bet kur leisti pradinę baigusią dukrą jau ir kyla klausimas... :?
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Leisk pas mus į Valdorfą :D
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: o man patiko mokytis mokykloje, bent jau pradinese klasese - ta meile mokslams iskiepijo man tevelis, kuriam per visa gyvenima sviete sviesulys - jo mylimas vaikystes mokytojas Kazys Maknys. Tada tevelis gyveno Kazlu Rudoje (jis gimes 1912 m.), kur buvo girtaujama, musamasi, o kai pasirode tas sviesuolis, baigesi visos girtuoklystes, jis pradejo burti aplink save jaunima, organizuoti vaidinimus, sviesti ji. mano tevelio tevukas irgi buvo girtuoklis, mat buvo dirbes caro rastineje ir ji ipratino, todel labai kentejo visa seima, daznai badaudavo, o tas mokytojas isaiskino apie alkoholio ir nikotino zala (tais laikais tai buvo naujiena :roll: ), ir mano tevelis visa gyvenima neruke ir venge alkoholio, o kai jo tevas anksti mire ir paliko gausia seima (mazajai sesutei tada buvo tik dveji), tevelis sunkiai dirbo prie gelezinkelio, kad ismaitintu mazuosius broliukus ir sesutes, o paskui ir pats uzsidirbo mokslams mokytoju seminarijoje, o paskui dar svajojo tapti daktaru, kad galetu padeti zmonems, bet ji isveze is Sibyriaus lagerius is antro kurso...
Idedu tevelio vaikystes eilerasti apie mokykla:

Kelias į mokyklą

Ringu, ringu kelaitis mano į mokyklą.
Patekšt, pataukšt per kaimus, per giraitės kampą.
Pačiūžt upe, o žuvys dirst, tik dirst per stiklą.
Gur, gur klampiom papievėm, kai ruduo pašlampa.

Cy, cy lyg pelės pusnys. Pilnos sniego klumpės.
Prišokęs vėjas pučia nuo galvos kepurę.
Kaip žąsinas plum plum man - mano, kad užplumpys -
Pamatęs, kad negali - nors į ausį duria.

Pūšku, pūšku. O pusnys pusnys per ganyklą!
Nė pėdsakų neliko, kur zyliota karvių.
O kiek čia prisvajojau aš apie mokyklą,
Kiek pro čia praskrido ilgakaklių gervių...

Pūst, pūst užbarstė sniegas kelią į mokyklą.
Turbūt klampina tyčia, jog einu su knygom :roll: ,
Kad jau žinau, kur Vilnius, iš ko daro stiklą.
Kur žiemoja gervės, kur kraštai su fygom :wink:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Irute wrote:Leisk pas mus į Valdorfą :D
Kiek teko domėtsi šia sistema, nesu tikra, kad ji labai jau tiktų maniškei. :roll: Nors gal reiks labiau pasigilinti ir pažiūrėti, kas ten nuo 5 klasės vyksta...
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Mano penktokas šiais metais svaigsta, kaip jam patinka istorija :!: Jie ten rankoves pasiraitoję rašo raštus persų dantiraščiu ir t.t. Aš net nepamenu, kad mes mokykloje bent jau iš tolo panašiai būtumę mokęsi. Laukia nesulaukia, kada prasidės chemija (mano vaikas :wink: , aš irgi labai mėgau chemiją).
Na, bet kiekvienam savo, žinoma išsirinkit, kas jums geriausiai tiks :P
Aš pavyzdžiui neužilgo galvoju iš viso pasiimti namie mokytis vyriausiąjį, kai jam atsibos į mokyklą vaikščioti.
ausrytux
Posts: 47
Joined: Sun 01 09, 2005, 23:47
Location: šiauliai
Contact:

Post by ausrytux »

Kiek zinau apie Scetinino mokykla, mane zavi ju sistema ir mokymo budas. Labai noreciau kad Lietuvoje butu ikurta tokia mokykla.

Gaila, man jau netex tokioje mokytis, bet noreciau, kad mano sese ir/arba brolis joje mokytusi. ir savoi vaikus, jei tokiu turesiu, tikrai leisciau. dabartines sovietines mokyklos tai ne mokymo istaiga, o kazkas baisaus. (nors manoji ziurint visu mokyklu visumoje dar dar ... pakenciama? :roll: )
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Kviečiame į Kauno M. Mažvydo vidurinės mokyklos netradicinio ugdymo Valdorfo
pedagogikos priešmokyklinę ir 1-6 klases, kuriose gegužės 24-25 d.d. 8.50 vyks
ATVIRŲ DURŲ dienos. Galėsite stebėti pamokas, kuriose daug ritmo, meno, įdomių
dalykų... Gal Jūsų vaikeliui kaip tik reikia tokios mokyklos?
Tel. 8-650 33 018, 390629 (vakarais), e-mail: [email protected]

http://www.valdorfas.noriu.net
Ramuma
Posts: 223
Joined: Sun 09 03, 2006, 15:27
Location: Rokiškis
Contact:

Re: Mokykla

Post by Ramuma »

Mokykla

Ar prisimenate, kaip knygose buvo kalbama apie gyvenviečių išdėstymą, pastatus, tokius kaip mokykla. Man kilo mintys apie tai, kaip gyvenvietės susibūrimo vietą apsodinti. Tad pasidalinsiu:
Būtų džiugu, jei aplinką bendrą kurtų visos šeimos drauge: ir tėveliai su vaikučiais, ir seneliai iš Gimtinėje augančių medelių subrandintų sėklų sudarytų aplinką nuostabią, ten, kur mokslai vyktų, sueigėlės įvairiausios. Jei vaikai su nuotaika linksma ir su sava šeima, draugais apsodintų šitaip erdvę, tai nekiltų jokio jausmo, kurs nepasitenkinimą sleistų. Taip pat, toji aplinka džiugintų, o kiekvienas mažiulis turėtų dalelę savęs už savo Gimtinės, sukurtosios erdvės, tai skatintų bendravimą, ne tik šeimoje, o ir visuomenėje.
Mes esame vaikai didžiulėje Žemėje...
Mes teesame žaislai suaugusių pasaulyje...
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Re: Mokykla

Post by loreta »

Grazi Tavo vizija...zmones tikrai jaustusi laimingi tokioje aplinkoje:)
Ramuma
Posts: 223
Joined: Sun 09 03, 2006, 15:27
Location: Rokiškis
Contact:

Re: Mokykla

Post by Ramuma »

ten, knygoje buvo taip parašyta... tarp eilučių ir tarp žodžių...
Mes esame vaikai didžiulėje Žemėje...
Mes teesame žaislai suaugusių pasaulyje...
Post Reply