Mokykla

Forumas, skirtas mūsų vaikams, gimdymui ir vaikų auklėjimui

Moderators: Rytė, Visi tvarkytojai

Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

(В. Мегре «Энергия жизни»)
" В вашей школе отсутствует самый главный предмет, предназначение которого — увеличение скорости мышления. Этот главный предмет заменён на множество других, предназначение которых — уменьшить уже имеющуюся скорость мысли."
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Mindaugas wrote:(В. Мегре «Энергия жизни»)
" В вашей школе отсутствует самый главный предмет, предназначение которого — увеличение скорости мышления. Этот главный предмет заменён на множество других, предназначение которых — уменьшить уже имеющуюся скорость мысли."
Taigi..
Vis galvoju.. Ir vis labiau abejoju del tos mokyklos.. Ten mintys negreites.. As apie Valdorfo sistema.. Jei vaiko igudziai bus lavinami tokiu letu tempu.. Paziurejau as laidele.. Nu aisku, galima sakyti, neobjektyvu..bet nebuvo ten meginta parodyti ta mokykla kaip prastesne.. Bet kai vaikas treciokas pasake, kad naujas zodis anglu pamokoj jam siandien buvo "hello" ishsiziojau.. Ir vaikai visi nu kazhkokia pristabdyti..
O kaip su vaiku, kuris jau moka skaityti.. Rasyti.. Nu ismoko pati dukra ir jos niekas nemokino.. O ateis i pirma klase ir tures vel mokytis A raides..
Nebegaliu nurimt.. Gal neveltui taip ilgai neradau tos mokyklos, vis kazkas trukde..
Mamos rupesciai.. pasidalinau..
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Gluosne, todėl man ta sistema irgi ne prie širdies. Pažįstu mokytoją iš Valdorfo mokyklos, domėjausi,kaip vaikai mokomi. Na, ne mano greitai mąstančiam vaikui. Ji pati (kaip taviškė) penkerių ėmė skaityt: nes atėjo laikas, noras buvo, niekas nestabdė. Ir dar daug ką pasiekė , nes nebuvo stabdoma. Todėl ir pasirinkom Montesori klasę: čia vaikas gali savo ritmu mokytis: kas greičia, kas lėčiau. O gal mokytoją tokią turim, kuri vis naujų užduočių duoda... Gera čia vaikui... :P

Mindaugai, ką jau padarysi,kad vienas dalykas į daugelį išskaidytas. Tiesiog vaikui jau reikia eit mokyklon. Nejau neleisti? Aš jai visko duot negalėsiu. Net augalus, sėklas kai kurias ji man rodo: mokytoja supažindino, darbelius darė... Gal savo vaikus jau ji galės mokyt. Aš žinių, išminties tiek dar neturiu... :wink:
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Vat ir linkstu del to prie Montesori.. Bet, jauciu, jau pavelavau su registracija..
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Gluosne, nesu tikra,kad šį rudenį Gabrielės mokykloj bus montesoriniai pirmokai. Bet pasiteiraut juk gali. Telefono dabar nepasakysiu, tik gali ir pati sužinot, jei turi telefonų knygą. Žiūrėk: darželis - mokykla "Žemyna". :P
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Loreta wrote: Mindaugai, ką jau padarysi,kad vienas dalykas į daugelį išskaidytas.
Nejaugi jau nieko padaryti neįmanoma?
Loreta wrote: Tiesiog vaikui jau reikia eit mokyklon.
Kas pasakė, kad reikia?
Loreta wrote: Aš jai visko duot negalėsiu.
O mokykla galės duot VISKĄ?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Mindaugas wrote:Kas pasakė, kad reikia?

O mokykla galės duot VISKĄ?
O įdomu,kaip tu aštuonmetės savo dukrytės nevesi mokyklon?

Mūsų mokytoja tikrai duoda daugiau,nei aš galiu. Ir nuostabias pažinimo valandėles, ir šiltas gerumo šventes, ir... Daug vardint reiktų. O aš iki jos daviau. Ir dabar duodu. :P
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Mindaugas wrote: Nejaugi jau nieko padaryti neįmanoma?
Kai dirbau su vaikais Suzuki mokyklėlėj, tikrai dariau. Dabar nedirbu, todėl ir negaliu... :roll: O ką tu gali pasakyt,Mindaugai?
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

nieko Loreta nieko, tik man nepatinka tos mokyklos kuriose aš mokiausi.
Kolkas nieko. Va ir klausiu mąstau. O gal nereikia mąstyt ? Gal palikti taip kaip yra?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

O man patinka Gabrielės mokykla Ir darželis jų patinka... Aš tokių neturėjau... 8)
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Tikiu, Loreta :)
Mano du sunenai ten mokosi, tiksliau vienas jau baige pradine.. Tai vaikai keliasi anksciau laiko, kad kuo greiciau i mokykla nubegt.. Ir su tokia meile pasakoja..kad net uzpavydejau.. :)
Linas
Posts: 45
Joined: Wed 11 26, 2003, 13:10
Location: Vilkaviskio raj. Pajevonys

mokykla

Post by Linas »

:) Sveiki.Radau apie mokyklas kalbant...nutariau ir as parasyti.Didmiesciuose tu mokyklu zinoma daugiau ir pasirinkimas sioks toks.O pas mus provincijij ka daryti...Ten ir mokytojai dar ''sovietiniai'',zinoma yra kai koks ir jaunas ,bet jam ten nelabai kas duoda ka nors ne taip daryt .Siemet dukra pradejo eiti i pirma klase.Galvojau neleist ,pats mokyt,bet jinai norejo pabandyt,tai leidom...Bet nezinau kaip bus su sunum.Atidut 12metu mokyklai ,kiekviena diena i mokykla ...man gaila vaiku...Juk tai patys graziausi metei.Dukra jau skaite ,skaiciavo,rase...,odabar jinai turi mokytis kaip ir kiti ,abecelia,ir kita,ka ji jau seniai moka.bet tai niekam neidomu.Et viska jus ir patys zinot.
Netoliese gyvena zmones kurie savo vaiku neleidzia i mokykla,jie ir is anastasijieciu ,jie jus moko patys.Pasakysiu kad skirtumas matosi,tai visai kitokie vaikai.Kitoks ju mastymas.
Sunaus as taip pat nenoreciau leis i mokykla...Bent pradiniu klasiu kursa nesunkiai galima ir paciam ismokyt.Neseniai ji pamokiau kaip rasyt ir skaityt.Sakau jai tu moki kalbet tai kaip gali nemoket rasyt ir skaityt...Raides jis kazkaip ir pats ismoko,o gal sese pamoke.Paskui sakau ismok tardamas zody izgirst raides ir jas uzrasyt.Dabar jis jau raso,tiesa kai kuriu raidziu dar neiskiria,bet tai tik kol kas.Su skaitymu ir tas pats.Nesuprantu kodel mokykloj viska adbulai moko...Juk tai taip paprast jai moki kalbet tai visa kita savaime gaunasi.
Noreciau suzinoti ar ir daugiau kas bando patys mokyt...juk tikiu mokyklu kaip scetino dar nera pas mus ,ir provincijoj manau tikrai dar ne griait atsiras.O sunui jau tuoj bus laikas i mokykla....Nezinau kaip ten bus.Labai nesinori ji ten 12metu atiduot... :(
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

Sunaus nesinori , o jau dukra tai atidavei :D (Cia juokais).Mane labai sudomino tavo issakytos mintys apie mokinima skaityti ir rasyti ,gal galetum pasidalinti daugiau ir ar tai pacio ismastymas ar kazkuo remiesi.Is anksto dekoju.Sekmes vaiku mokyme!!!!!!!!!! :D
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Tikrai idomiai susakei :) ir as i mokykla jau mokedama skaityti ejau... na, nuo to blogiau nebuvo... daugiau sauluciu gaudavau... tik su rasymu turejua problemu.. raides rasydavau is kitos puses:)

O siaip tai esu skaicius oficealiuose dokumentuose, kad galima vaikams patiems mokytis, tik retkarciais nueit i mokykla atsiskaityti. tokia galimybe yra.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

glesum wrote:Tikrai idomiai susakei :) ir as i mokykla jau mokedama skaityti ejau... na, nuo to blogiau nebuvo... daugiau sauluciu gaudavau... tik su rasymu turejua problemu.. raides rasydavau is kitos puses:)

O siaip tai esu skaicius oficealiuose dokumentuose, kad galima vaikams patiems mokytis, tik retkarciais nueit i mokykla atsiskaityti. tokia galimybe yra.
Pries pora dienu , mokyklos direktores pavaduotoja sake, kad vaikai savaramkisko mokymosi gali eiti tik nuo 5 klases, t.y. viresni nei pradinukai
Linas
Posts: 45
Joined: Wed 11 26, 2003, 13:10
Location: Vilkaviskio raj. Pajevonys

Post by Linas »

Si mokymo buda pats sumasciau.Su matematika ir gavosi neblogai.Svarbiausia vaikui isaiskint veiksma,o skaiciu gali prirasyt kiek nori,niekas gi nesikeicia(sudeti ir atimti bent)Ir nereikia sakyti kad cia sunkesnis uzdavinis,skaiciai juk tie patys.Visa veiksmas vyksta iki 20 sudety ir atimty.Argi tai sunku?
O del to kad daugiau sauluciu vaikas gaus,tai taip.Maniske juos gauna....Bet kas is to.Mokykla ji uz tai anksciau nebaiks.Tik lauks kol kiti pasivys,gal kelis metus.Ar tai logiska???Kol isaiskinau sudeties ir atimties principa uztrukom ,jai visas dienas sudejus ,gal menesis,ir tai ne diena is dienos.Bet kada jai norejosi tai ismokt.Paskui galejai kad ir milijoninius skaicius rasyt jai tas skirtumo neturejo.O mokykloj jinai mokosi iki daugiausia 50 skaiciuot Jai ja namuose buciau mokes jau nezinau ka butume zinoja...
Pats as mokiausi trejetais,gal ir del to kad nepaaiskino normaliai kas ir kaip.O kiek dabar yra tokiu vaiku kurie taip pat paprasciausiai nesupranta to aiskinimo ,kas del to kaltas .Gal tas kas aiskina nesuprantamai...?
Gal kas geriau ismanot tuos istatymus ,ar galima paciam vaikus mokyti-parasykit...
O dukrai pazadejau,jai ji nenores eiti i mokykla tai darysiu viska kad jai nereiktu i ja eiti.Kol kas dar eina,bet jau noras mazeja.Nori eit del to kd ten moko sokiu,muzikos,dailes.Lanko visus burelius.Nezinau ar as jai sito ismokyciau...Nors vasara parsinesem molio tai tikrai visko prilibde.Piest irgi mokejo ...Manau jai nori tai gali pats ismokyt viska ,kas vaika traukia...Bet daznai mums tai trugdo darbas,televizorius ir kt.
Reikia daugiau buti kartu su jais...O ne duoti kitiems jos aukleti.Zinoma negalima per prievarta jus laikyti prie saves.Tegul patys pasirenka...Del to dukra ir leidau i mokykla...
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Linai, galetum smulkiau papasakoti apie savo buda. Maniskei sunkoka su matematika.
Beje, pradinukams nera savarankisko mokymo, nebent sirgtu ir gydytojai skirtu namu mokyma. Vyresnieji gali mokytis namuose, eiti tik atsiskaitineti.
Bet va dabar mes isvykstam ir is mokyklos iseinam. Dukra lieka antriems metams, bet pries rugseji, jei islaikys testus, eis su savo klase toliau.
Manau, galima ieskoti kokiu nors kompromisu. Jei gyventume kur sodyboj, tikrai nepriveziotume vaiko...
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Sveiki :)
Galiu jus nudžiuginti, kad mokytit patys gali ir pradinukai. Suprantu, kodėl mokyklų valdininkai klaidina tėvelius, juk jiems reikia išlaikyti tuos mokinukus.
Prieš kokius 1,5 metų, kai mums iškilo didžiulė problema dėl sūnaus nenoro eiti į mokyklą (jis tuomet buvo ketvirtokas ), mokyklos direktorius taip pat mums sake, kad pradinukai negali mokytis patys ir atsiskaitinėti eksternu. Bet aš nenurimau, nes buvau išstudijavusi įstatymus, parašiau užklausimą į SMM ir gavau oficialų atsakymą, kad taip gali mokytis bet kurio amžiaus moksleivis. Čia kažkur forume netgi buvau įdėjus info apie tai, paieškosiu kur :wink:
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Suradau, kur šia tema jau buvo kalbėta, galit žvilgtelėti :

http://www.anastasija.lt/forum/viewtopic.php?t=621
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Prieš kokius 1,5 metų, kai mums iškilo didžiulė problema dėl sūnaus nenoro eiti į mokyklą (jis tuomet buvo ketvirtokas ), mokyklos direktorius taip pat mums sake, kad pradinukai negali mokytis patys ir atsiskaitinėti eksternu. Bet aš nenurimau, nes buvau išstudijavusi įstatymus, parašiau užklausimą į SMM ir gavau oficialų atsakymą, kad taip gali mokytis bet kurio amžiaus moksleivis.
Ačiū tau Irute už atkaklumą ir už geras žinias :) Net keista, kad situacija gana liberali. Žmogus juk turi teisę rinktis :)
Yra tik vienas Dievas ir jis yra visur :)
Post Reply