hiperaktyvus vaikas

Forumas, skirtas mūsų vaikams, gimdymui ir vaikų auklėjimui

Moderators: Rytė, Visi tvarkytojai

J

Post by J »

Bet koks vaikas bet kokiai mamai yra mokytojas.
Nesvarbu koks jis bebūtų - aklas, kurčias, proto negalios...
Tai pamoka, kurią mama turi išmokti... Net jei tam prireiks viso gyvenimo...
Žvaigždėtas dangus
Posts: 303
Joined: Thu 01 05, 2006, 12:36
Location: visata

Post by Žvaigždėtas dangus »

Taaip,lengviausia duoti patarimus,bet... gal aukalija,ne ten kreipia demesi,gal kazkur kitur reikia ieskoti iseities...sunku pasakyti, kai pats neturi tokiu "isbandymu"....
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

sutinku su Jone :)
aukalija
Posts: 9
Joined: Sun 04 09, 2006, 12:57

Post by aukalija »

Jonė.S wrote:Bet koks vaikas bet kokiai mamai yra mokytojas.
Nesvarbu koks jis bebūtų - aklas, kurčias, proto negalios...
Tai pamoka, kurią mama turi išmokti... Net jei tam prireiks viso gyvenimo...
Oi, zinote, visu pirma man reiketu nuo visos tos koses pailseti. gal tada ir atrasciau ta kita kelia, pamokai ismokti. Bet kaip yra sunku, tai ne tas zodis. Zinau, kad esu per svelni ir nuolaidi savo vaikams, reiketu grieztumo. Bet as negaliu, jie man to neleidzia.
Neseniai ruosiausi egzaminui, kur viena tema yra "psichologinis vaiku smuras pries tevus", jis tikrai man tinka.
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Aukalija, as neturiu hiperaktyviu vaiku zinoma, bet vistiek man uzkliuva-"jie neleidzia man", nebuna taip, kad kas nors ko nors neleistu-mes patys susitaikome su tokia situacija, tik tavo viduje yra tas "neleidzia".
O smurtas negerai.O gal ir gerai.Nes visada yra pora-auka ir smurtautojas.Auka turi galimybe ismokti buti kitokia.
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

aukalija wrote:
Jonė.S wrote:Bet koks vaikas bet kokiai mamai yra mokytojas.
Nesvarbu koks jis bebūtų - aklas, kurčias, proto negalios...
Tai pamoka, kurią mama turi išmokti... Net jei tam prireiks viso gyvenimo...
Oi, zinote, visu pirma man reiketu nuo visos tos koses pailseti. gal tada ir atrasciau ta kita kelia, pamokai ismokti. Bet kaip yra sunku, tai ne tas zodis. Zinau, kad esu per svelni ir nuolaidi savo vaikams, reiketu grieztumo. Bet as negaliu, jie man to neleidzia.
Neseniai ruosiausi egzaminui, kur viena tema yra "psichologinis vaiku smuras pries tevus", jis tikrai man tinka.
Vaikai pradeda panasiai elgtis su tevais vieninteliu atveju - kai tevai bando is ju padaryti kazka ir neleidzia jiems buti savimi. Tau reikia suprasti kad jie jau yra zmones (nuo pat gimimo) ir ju nereikia aukleti, kontruoliuoti, stebeti ar pan., kad reikia tiesiog paleisti juos pagaliau...
Jei jau atsiradai siame forume tai gal skaitei kaip Anastasija augino savo sunu?
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

Man tai butu idomu suzinoti ka patys vaikai galvoja. Nors dirbau mokykloj, bet neesu sutikusi nei vieno hiperaktyvaus vaiko, labai idomu butu su tokiu pabendrauti, pasiklausyti ka jie apie visa tai masto, nu ypac su 16 meciu . Kaip jie galvoja kodel jie tokie aktyvus is kur ta energija ir kur ja reiktu nukreipti? Is kur issiblaskymas? Kaip jie noretu gyventi jei turetu visiska laisve? :? maciau viena laida per rusijos1 kanala apie hiper aktyvius vaikus, paauglius ,tai man jie pasirode labai idomud ir giliai mastantys.
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Dienos begyje vaikus reikia daug kartu apkabinti ir pabuciuoti i zandeli. Taip pat ir sutuoktini. Kartais, tevams issiskyrus (as nesakau, yra ivairiu priezasciu), vaikai nesamoningai kerstaudami pradeda terorizuoti tevus, nes suardyta seimos ramybe, truksta balanso. Juk mes ne zuikiai, kad imtume ir isbegiotume i visas puses; vaikams reikia tvirtos seimos.
pasislepusi
Posts: 34
Joined: Wed 07 21, 2004, 23:40
Location: kaunas

Post by pasislepusi »

kartojuos, bet neiseina is galvos... :oops:
reikia padaryti vasaros stovykla. bus ir mamai progra pailset, ir vaikams atsidurti kitoje aplinkoje + kur nors gamtoje tarp kitu idomiai mastanciu. o norincioms pazinti hiperaktyvius vaikus - puiki proga isbandyti save :)
mačiau paukštį, kuris skrido gimtinėn, pasišviesdamas kelią širdimi...
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Puiki mintis del stovyklos, bet turekime omeny, kad kas diena mamai reikia stoti akivaizdoje su ta, taip vadinama, problema. dauzydami galva i siena, kazin ar ka laimesime. Stengdamasi vaikus "palauzti", Aukalija irgi nieko nelaimes. Tiesiog gyvenimo mokykla. Pagalvojus, ko tokia situacija moko? Atsakymas: darbo su savimi. Kartais gyvenimas taip "prispaudzia", kad zmogus dejuodamas turi save iveikti. Didziules kantrybes ir meiles. Nesakant, kad vel vaikai issiblaske ( juk jie taip elgiasi metu metais!), o pagirti, kai nepamete piestuko, nuleido tualete vandeni, parsinese nepamestus namu raktus. Girti ir dziaugtis kiekviena smulkmena ir jiems tai parodyti, nuvedant i kina ar kitaip smagiai praleidziant laika ju garbei.
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

aukalija wrote:
Jonė.S wrote:Bet koks vaikas bet kokiai mamai yra mokytojas.
Nesvarbu koks jis bebūtų - aklas, kurčias, proto negalios...
Tai pamoka, kurią mama turi išmokti... Net jei tam prireiks viso gyvenimo...
Oi, zinote, visu pirma man reiketu nuo visos tos koses pailseti. gal tada ir atrasciau ta kita kelia, pamokai ismokti. Bet kaip yra sunku, tai ne tas zodis. Zinau, kad esu per svelni ir nuolaidi savo vaikams, reiketu grieztumo. Bet as negaliu, jie man to neleidzia.
Neseniai ruosiausi egzaminui, kur viena tema yra "psichologinis vaiku smuras pries tevus", jis tikrai man tinka.
Idomu, kokioje aplinkoje gyvenate? Ka matote kasdien pro langus? Ar turite savo kiemeli? Ar nera salia kokios chemines pramones gamyklos ir pan? Gal reikia pakeisti aplinka? Ar turi vaikai senelius? Kokioje mokykloje mokosi? Gal pervesti i meno pakraipos, ar tiksliuju mokslu mokyklas? Ar lanko burelius? Gal megsta dainuoti? Gal megsta sokti? Ka jie dar gali daryti, kur galetu panaudoti savo energija?
aukalija
Posts: 9
Joined: Sun 04 09, 2006, 12:57

Post by aukalija »

loreta wrote:
aukalija wrote:
Jonė.S wrote:Bet koks vaikas bet kokiai mamai yra mokytojas.
Nesvarbu koks jis bebūtų - aklas, kurčias, proto negalios...
Tai pamoka, kurią mama turi išmokti... Net jei tam prireiks viso gyvenimo...
Oi, zinote, visu pirma man reiketu nuo visos tos koses pailseti. gal tada ir atrasciau ta kita kelia, pamokai ismokti. Bet kaip yra sunku, tai ne tas zodis. Zinau, kad esu per svelni ir nuolaidi savo vaikams, reiketu grieztumo. Bet as negaliu, jie man to neleidzia.
Neseniai ruosiausi egzaminui, kur viena tema yra "psichologinis vaiku smuras pries tevus", jis tikrai man tinka.
Idomu, kokioje aplinkoje gyvenate? Ka matote kasdien pro langus? Ar turite savo kiemeli? Ar nera salia kokios chemines pramones gamyklos ir pan? Gal reikia pakeisti aplinka? Ar turi vaikai senelius? Kokioje mokykloje mokosi? Gal pervesti i meno pakraipos, ar tiksliuju mokslu mokyklas? Ar lanko burelius? Gal megsta dainuoti? Gal megsta sokti? Ka jie dar gali daryti, kur galetu panaudoti savo energija?
Atsakau i klausimus
Pro langus as matau zaidziancius vaikus, nes gyvenu penkiaaukstyje. Miestas Klaipeda, gyvename prie juros.
Galimybe pakeisti gyvenama plota yra, ji taip greit nebus igyvendinta. Ruosiames statyti nuosava nama, projektas jau yra.
Mes su vyru neturime tevu. Mano tevas gyvena kaime, bet jis manes neaugino, tuo labiau nenori ziureti mano vaiku.
Vyresnelis pakeite siemet dvi mokyklas. Siuo metu mokytojos reikalauja, kad eitu sekanciais metais i proftechnine (jis 9 kl.)
Jaunesnelis mokosi mokykloje-darzelyje, joje 'sukisti" tik Klaipedos grietineles vaikai. Ten tokia sistema, kad daugeliui vaiku butu fantastika. Pereitais metais puse klases tevu surinko parasus, kad mano vaikas cia neimokytu. Mokytojos tik laukia,kad jis iseitu greiciau lauk. Dalyvausime konkurse "Balsio" (menu) mokykloje, jei pateks, tai pervesime, jei ne, liks cia.
Muzikos pamokose jis nevaldomas, taciau ta pati mokytoja ji jau antrus metus ruose dainu daineles atrankai, (is visos mokyklos viena). Pramoginiuose siokiuose (mokyklu mastu), renka taures. Jei ne pirma, tai antra vietos.
Taciau mokosi pagal modifikuota programa,(del elgesio) anais metais visus metus papildomai samdyta repetitore (900lt). Ana pavasari tirtas intelektas, jis geras, net i aukstojo puse.
Jis lankesi zirgu terapijoje, cirko pamokelese ir dabar dalyvauja, elgesio terapjoje jau metai, ar tai veiksminga? ne.
Nusiziurejau nuo musu psichologu, dar papildomai pasiskaiciau. Bet ka tai daro su kitais, elgesio sutrikima turinciais vaikais. Tai fantastika, kiek vaiku isgydziau nuo nerimo, baimiu, suteikiau pastikejimo savimi. Man darbe su vaikais nereikia bartis, mes tariames ir randam bendra iseiti. As nevadaovaujanti aukletoja, bet kaip jie manes klauso. Bet tai nereiskia,kad jie klauso kitu aukletoju.
Atsakymas apie vaiko neisliejama energija, hiperaktyvus vaikas gali ir nebuti judrus. Ju yra 3 rusys. Labai klaidina diagnozes pavadinimas.
Hiperaktyvus ir neaukletas vaikas - ne tas pats. Siulau pasiskaityti apie hiperaktyvius vaikus
http://www.hiperaktyvumas.lietuvoje.info
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Ar Jums teko kada kreiptis i Lazareva? Pajamu neturintiems zmonems jis padeda nemokamai. Nezinau Jusu atveju, bet, sakyciau butu verta pabandyti! Besikreipianciojo yra paklausiama, ar perskaitytos visos Lazarevo knygeles. Kas ka bekalbetu, manau vertetu pabandyti.
aukalija
Posts: 9
Joined: Sun 04 09, 2006, 12:57

Post by aukalija »

[quote="loreta"]Ar Jums teko kada kreiptis i Lazareva? Pajamu neturintiems zmonems jis padeda nemokamai. Nezinau Jusu atveju, bet, sakyciau butu verta pabandyti! Besikreipianciojo yra paklausiama, ar perskaitytos visos Lazarevo knygeles. Kas ka bekalbetu, manau vertetu pabandyti.[/
Kaip suzinoti kur kreiptis?
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

http://www.lazarev.ru
Telefonas St.Peterburge:
(812) 444-30-54 nuo 10.00 iki 16.00 val.
Knygu uzsakymas tel.:
(812) 314-05-61
Video medziagos uzsakymas tel.:
(812) 307-83-83
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Dekui uz nuoroda, reikes butinai viska paskaityti.
Turiu toki pat vaika namie. Nors dabar jau daug maz ramesne. Tik nerealiai ishsiblaskiusi. Nesugeba susitvarkyti. Viskas jai krenta is ranku. Kartais net verkti norisi. Visa laika vartosi ir strakalioja. Pastoviai kazka vaidina ir maivosi.
Diagnoze -hiperaktyvumas ir demesio sutrikimai del gimdymo traumos.

Bet jei nebutu ji tokia, as vis dar buciau drovi ir nedrasi. Ji ismoke mane bendrauti :) Ji atvere visai kita pasauli, nes vos prakalbus papasakojo tai, kuo is kito lupu nepatikeciau.

O dar. Ji parode kad svajones pildosi tikrai tikrai. Kai laukiausi, norejau kad vaiko akys butu zalios. Nepavyko :) Bet vat jau apie metus ji vis ziuri i veidrodi ir kartoja, kad nori zaliu akiu. Ir ka galvojate - pazaliavo pagaliau :)

O bute tokiems vaikams gyventi-labai sunku. Pati mergaite sako, kad jai reikia medziu, kad palaipiotu, pievu, kad ishsibegiotu.
aukalija
Posts: 9
Joined: Sun 04 09, 2006, 12:57

Post by aukalija »

Tai va vargstu, kapstausi svyje, nerandu, kas galejo butent manyje buti negerai, kad mano vaikai hiperaktyvus. Einasi man labai nevienodai. Viena diena - dziaukis, kita - verk. Gal ir pas kitu mamu taip, gal as per daug sureiksminu?Gal nesu subrendusi mama?Kaip noreciau to recepto, "as isgydau hiperaktyvuma". Gal kas zinote kokia zolininke, labai gerai butu, kad netoli Klaipedos, nes as dar nelabai kaip vairuoju.
modara
Posts: 1
Joined: Mon 02 05, 2007, 1:22
Location: Žemaitija

Post by modara »

O jūs nepagalvojote, kad dabartinis žmonių gyvenimo būdas neteisingas iš esmės; ir hiperaktyvūs vaikai tiesiog nenori gyventi pagal esamas visuomenės taisykles? Jų potencialas pažinti pasaulį didžiulis, ir jiems reikia kažkaip jį išnaudoti, bet nežino kaip, tai ir nenustygsta vietoje
Post Reply