hiperaktyvus vaikas

Forumas, skirtas mūsų vaikams, gimdymui ir vaikų auklėjimui

Moderators: Rytė, Visi tvarkytojai

aukalija
Posts: 9
Joined: Sun 04 09, 2006, 12:57

hiperaktyvus vaikas

Post by aukalija »

As esu hiperaktyvius vaikus auginanciu tevu draugijos nare. Kodel ja tapau? Nes auginu du diagnozuotus hiperiukus,is kuriu vienas jau 16.
Apie musu veikla galima paskaityti svetaineje. http://www.hiperaktyvumas.lietuvoje.info
Tokius vaikus auginti yra nelenva,o aukleti dar sunkiau. Todel noreciau,paprasyti mamu, kad pasidalintumete savo patirimi. Kaip jums sekasi? Ar zinote,kad tai sutrikimas?
Ar daug gaunate priekaistu is mokytoju? O gal su jomis esate rade bendra kalba?
Labai noreciau isgirsti atsliepimus is is mokytoju,kaip jiems padeti mokykloje? Ko tikites is tevu?
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

:!: :!: :!:
Hiperaktyvus vaikas, tai siuolaikines "sintetines" visuomenes isdava. Norint, kad vaikas tokiu daugiau nebebutu, REIKIA pasistengti isimti is buities visas chemines medziagas ir dirgiklius, kurie sukelia organizme neigiama reakcija, o po to sekancia diagnoze. PASISTENKIME isimti is vartojimo visa dantu pasta su nenaturaliu FLuoridu, atsisakyti visu elektroniniu zaidimu, kurie stimuliuoja agresyvuma ir atima vidine ramybe, taip pat nustoti ziureti TV zinias ir panasias programas, priduoti mobilius telefonus ten, is kur atejo ( rysium su didejancia gresme gauti smegenu vezi ir panasias ligas); pirkti tik organiskai augintus produktus, arba patiems auginti; negerti is krano vandens, negerti limonadu ( ka tik JAV buvo pranesta, kad soft drinks ( limonadai) turi keturis kartus virsijanti chemikalu kieki. Ar pries tai, ar po to - limonadai buvo sukurti, pridedant sintetiniu chemikalu, kurie sukelia vezi ir diabeta; nenaudoti aspartamo ir panasiu saldikliu, kurie sukelia vezi..., nevalgyti fast food - maisto is pusfabrikaciu...etc.
JEIGU mes sugebesime nuo to apsaugoti savo vaikus ir patys apsisaugoti, jokiam hiperaktyvumui vietos neliks. Kaip mes ta padarysime, ar sugebesime patys tai pamatyti ir ziauriai paveikta jaunaja karta itikinti, cia jau vienas Dievas zino... SEKMES
J

Post by J »

Vargu ar visos išvardintos priemonės (sutinku tik su TV žiūrėjimu) pašalins hiperaktyvių vaikų skaičių.
Kažkodė mes (ir visi medikai) sutrikimų priežasties ieškome tik fiziniam kūne.
Kristus yra pasakęs, kad žmogų žudo ne tai, kas į jį įeina, bet tai, kas iš jo išeina (tik šitą pasakymą reikia skaityt tarp eilučių. Manau to primint nereikėjo...).
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Tai kas buvo buvo pirmiau, vista ar kiausinis :wink:
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Brangi Jone, cituoji Kristu, o Anastasijos egzistavima neigi!..
Vakaruose medikai iesko ligos priezasciu fiziniame kune, o rytuose - atvirksciai. Sveikame kune - sveika siela. Esame tuo, ka valgome, kuo kviepuojame. Padarius maza ekperimenta, hiperaktyvius vaikus isvezus i puiku gamtos kampeli, toli nuo uztersto miesto, tuojau pasimatytu skirtumas. Zinoma, kuri laika zmogus kankintusi valydamasis, nes jam "truktu" tu tersalu. Bet koks nuostabus galutinis rezultatas!
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

Su ta diagnoze tai buna labai ivairiai kiek girdejau. Dazniausiai gydytojai diagnozuoja "is akies" O yra tam tikri tyrimai ir tik labai mazai daliai vaiku jie patvirtina hiperaktyvuma. Dazniausiai kaip Loreta minejo buna maisto ir aplinkos itaka ir taip pat tevu auklejimas. Kartais tevams labai lengva nurasyti savo klaidas ant vaiku hiperaktyvumo.
Cia tokia gan gera laida buvo ( Loreta gal zinos) DR. Phil kurioje ir nagrinejo sias problemas cia nuoroda anglu kalba. http://drphil.com/articles/article/150/ . Tiesa, kalbeta daugiau apie vaikus su sutrikusiu demesio palaikymu , bet manau, tai labai panasu.
Man tai baisiausia , kad tokius vaikus gydo gana stipriais vaistais :shock: , tada jei tampa kaip zombiai patogus ir tevams ir mokytojams. Daznai tai buna gana gabus vaikai tik gal reiktu tevams ir mokytojams labaiu i juos isiklausyti :)
J

Post by J »

loreta
Brangi Jone, cituoji Kristu, o Anastasijos egzistavima neigi!..
Nesupratau... :lol: :lol: :lol:
Paaiškinkit man kas bendro tarp Anastasijos ir Kristaus?
Jei aš netikiu Anastasijos egzistavimu, tai ir Dievą neigiu?

Ai, galvokit ką norit... Tai jūsų valia...
Įrodinėt jums, kad neesu dramblys yra tolygu kovot su vėjo malūnais.
Paskui pradėsit galvot, kad esu ne tik dramblys, bet negi guminis drambliukas, iš kurio bet kas gali nulipinti bezdžionėlę... :lol: :lol: :lol:

SU ŠVENTE,... ...drambliukai... :lol: :lol: :lol:
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

Hiperaktyvius vaikus "užsidirba" tėveliai.....
Jie - mūsų mokytojai. Tik deja, retas iš tėvų tai supranta.

Beje, mama atsirado, "įmetė" pirmą žinutę, ir dingo... O jūs dabar užsidiskutuosite tarpusavyje.
Beveik visi dabartiniai laikomi hiperaktyviais vaikai yra patys tikrieji indigo arba kristalo vaikai. Ir tą visos puikiai praignoruojate.

P.s. Mano vaikui taip pat bandė skirti raminamuosius, nes jis buvo - hiper . Kol aš pati savo stogo "čerpių" į vietą nesusistačiau :)))

Vaikas dabar aktyvus, judrus, linksmas, labai gabus visokiems mokslams, bet jau jokiu būdu ne hiperaktyvus.
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Matyt mamyte Eukalija tiesiog laukia daugiau pasisakymu ir stebi musu pokalbi.
Vaikai, apie kuriuos eina kalba ir yra Indigo. Manau, kad visos ta supranta.
Jonei norejau pasakyti, kad Kristaus zodziais ji tiki, kaip ir jo egzistavimu, nors niekada nera maciusi.
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

>Vaikai, apie kuriuos eina kalba ir yra Indigo.

kiek girdėjau, ne visi. Negalima dėti lygybės ženklo tarp indigo ir hiperaktyvumo. ne visi indigo yra hiperaktyvūs, ir ne visi hiperaktyvūs vaikai yra indigo (aišku, jei tikite ta indigo teorija).
aukalija
Posts: 9
Joined: Sun 04 09, 2006, 12:57

Post by aukalija »

Urielė wrote:Hiperaktyvius vaikus "užsidirba" tėveliai.....Jie - mūsų mokytojai. Tik deja, retas iš tėvų tai supranta.

Beje, mama atsirado, "įmetė" pirmą žinutę, ir dingo... O jūs dabar užsidiskutuosite tarpusavyje.
Beveik visi dabartiniai laikomi hiperaktyviais vaikai yra patys tikrieji indigo arba kristalo vaikai. Ir tą visos puikiai praignoruojate.

P.s. Mano vaikui taip pat bandė skirti raminamuosius, nes jis buvo - hiper . Kol aš pati savo stogo "čerpių" į vietą nesusistačiau :)))

Vaikas dabar aktyvus, judrus, linksmas, labai gabus visokiems mokslams, bet jau jokiu būdu ne hiperaktyvus.

Tai va,kad uzsidirba tai as suprantu. Bet ko jie is tikro nori? Kokia as tureciau dar buti? Radikaliai keiciausi,nesakau kad negyvenu savo gyvenimo,bet tik todel,kad turiu galimybe dirbti puse etato (naktimis),dienomis as esu jau namie ir tai,jie miegoti man neduoda. Indigo vaikas,jis gaudamas tikruma,meile,si zmogu pripazysta. Hiperaktyvus ne. Isbandyta viskas,kas tik galima (as net studijuoju soc.pedagogika),rezultatai labai menki. Ka as zinau,sakitykite musu svetaineje,man atrodo,kad viska kas imanoma. Namie tai istverti galima,bet del mokyklos....nors ir tai,kad nuolat (ypac del demesio nesukaupimo) palieka po saves pedsakus, na pvz.siuo metu net tuoleto nenuleidzia,pastoviai pameta raktus ir pan.
Auklejimas,na ka as zinau,draugai sako mandagus,faini vaikai. Bet kai reikia buti salia ju kiekviena diena,cia jau kitas reikalas. kas pasiima savaitei,po poros dienu praso pasiimti. Todel labai uzjauciu mokytojas,as tai mama,myliu juos tokius kokie jie yra.
Pati dirbu laikinos globos grupeje,vaikai manes klauso ir atskirti kur hiperaktyvius nuo nerimastingu tai tikrai galiu,as juos auginu.
Trėja
Posts: 235
Joined: Sun 12 18, 2005, 0:03
Location: Kaunas

Post by Trėja »

Oi tie vaikai,vaikai,,,,,,,,,,,,,
Mano ir ne iš lėtųju............ Kartais tikrai pritrūksta jėgų...........bet-esu tik uz tai,kad pačios kazką "ne taip " padarome pradzioje-ir paskui srebiame tą košę......ir kuo toliau tuo ta košė darosi neskanesnė.......Kol pačios-nesuprantame:kas mumyse yra ne taip? :wink: :wink: :wink: tol ir murkdomės toje baloje.........
Viską daryk 100%
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Miela Aukalija, jau vien tai, kad dirbi naktimis, o diena turi miegoti - daug ka pasako. Pilnai suprantu, kad nelengva rasti gera darba, bet vaikai, zadindami jus dienos metu, paprasciausiai nori demesio. Juk naturalu, kad diena yra aktyvumo metas ir vaikai del to nekalti. Tualete vandens nenuleidzia ir pametineja raktus ne tik vaikai, bet ir suauge. Yra nemazai issiblaskiusiu zmoniu, kurie ta daro gan daznai. Vaikai, kai jie sveiki, turi buti aktyvus. Blogiau, kai yra atvirksciai. Todel ta aktyvuma reikia nukreipti kurybine linkme, tada jie gales pilnai save isreiksti. Reiketu pasigilinti, ka jusu vaikai megsta, kuo labiausiai domisi?
Rasote, kad ne tik dirbate naktimis, bet dar ir studijuojate, dirbate laikinos globos grupeje. Tai nemazai veiklos! Ar belieka skirti laiko vaikams? Vietoje to, kad pas ka nors juos siustumete savaitei, paimkite ta savaite ir su vaikais praleiskite idomioje vietoje. Zinoma, persasi mintis, kad vaziuotumete ne i vieta, kuri stimuliuotu hiperaktyvuma, bet i koki gamtos kampeli, kad ir i Botanikos soda. Tolimos keliones daznai isvargina. Manyciau, visada galima rasti ramias vietas. I tokia kelione paimkite vaikams bloknotus ir dazus ar spalvotus piestukus ir pieskite visi! Stebekite aplinka, gyvunija. Gal kuris nors, atrades save, panores studijuoti miskininkyste.
Leiskite vyresniems pagloboti mazesniuosius, gal kaimynu vaikus, gal giminaiciu. Kartais atsakomybes jausmas viska sustato i vietas, o prie to gal ir uzsidirbtu uz paziurejima. Turetu savoms islaidoms ar busimoms studijoms.
Vileine
Posts: 193
Joined: Fri 04 08, 2005, 9:34
Location: Kaunas

Post by Vileine »

Latvių žiniuonė Jansonė sakė, kad tą hiperaktyvumą dar labiau skatina saldumynai. Pabandykite privalgiusį saldainių vaiką pasodinti prie pamokų - jis krutės į visas puses, sunkiai galės sukaupti dėmesį. Ant savo vaikų pastebėjau, o jie nėra hiperaktyvūs.
Trėja
Posts: 235
Joined: Sun 12 18, 2005, 0:03
Location: Kaunas

Post by Trėja »

O saldumynai ,tai tikra tiesa..............
Uztenka ką suvalgyti saldziai ir mano vaikai tampa,kaip apsėsti :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Iš vieno "mokytojo" girdėjau tą patį,kad saldumynai,organizme vaikams sukelia,kazkokią sunkiai valdomą energiją....... :wink:
Viską daryk 100%
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

taip, tikrai, pastebėjau, kad nuo saldumynų vaikas pasikeičia. mano vyresnysis visada juos valgydavo saikingai, o dabar dar mažiau. bet užtat jaunylis negali be jų apsieiti - reikalauja, ypač vakare "ko nors saldaus". čia ir mano kaltės yra, nes pati mėgstu saldumynus, nors ir neperku dideliais kiekiais - kartais šokolado plytelę ar sausainių pakelį. tik pastebėjau, kad jei pavyksta susilaikyti, kitą dieną jau mažiau norisi, trečią dar mažiau. daug ką ir įprotis daro. mano nuomone dabartinių vaikų hiperaktyvumą lemia, kaip sako Loreta, mūsų "techno" gyvenimas - ypač visokios bangos - tele, radio, mobiliųjų telefonų, kompiuterių. visos šios nematomos vibracijos spaudžia mums smegenis, daug ir girdimo trukšmo - beveik visuose namuose nuolat burzgia televizoriai, yra įjungti kompiuteriai, kraunasi arba skimbčioja "mobiliakai". žmonės gyvena daugiabučiuose apraizgyti elektros instaliacijom, tarp betono, geležinės armatūros, akmens vatos, asbesto ir dar nežinia kokių medžiagų. parduotuvėse ir kitur nuolat vargina dirbtinis apšvietimas. jūs įsižiūrėkite į žmonių veidus - maža to, kad pavargę, bet ir nelabai sveikai atrodantys. aš asmeniškai nuo visų minėtų dalykų labai pavargstu ir pradėjau jausti tai jau senokai, tiesiog pajutau, kad reikia dingti iš miesto - ten, kur tylu, tamsu ir ramu. mano jaunėlis irgi turi tam tikrų hiperaktyvumo požymių, ir aš kaip mama galiu teigti, kad tarp mitybos, gyvenimo būdo ir to, kas vadinama hiperaktyvumu yra ryšys. aišku, jei vaikas jau gimė padidinto aktyvumo, su tam tikrais pakitimais smegenyse, tai jam reikia ypatingo dėmesio. ir aš manau, kad reikia kuo daugiau būti gamtoje, valgyti paprastą švarų maistą, negerti limonadų ir šiaip kitokios sintetikos, ypač vengti kompiuterių ir TV, nes jie labai įaudrina nervų sistemą. aš labai tikiu, kad tokiems vaikams gali padėti apsipylimai šaltu vandeniu (pagal Ivanovo metodiką). išeina, kad reikia pakeisti gyvenimo būdą. aš jau kurį laiką beveik nežiūriu TV ir pastebėjau , kad vyresnysis sūnus jo nežiūri (mažasis dar negali be filmukų, ir jam neuždrausi, toks jau jis yra) - vakare mums patinka tyla, o kartais pasiklausom muzikos ar patys pamuzikuojam. dar yra toks paprastas dalykas - dabar pavasaris ir su taip vadinamais hiperaktyviais vaikais reikia rasti progą nueiti mišką ar parką ir tiesiog pasiklausyti paukščių čiulbėjimo - aš labai tikiu šia terapija, juk ji turi didelį gydomąjį poveikį, atitaiso žalingų vibracijų mūsų smegenims padarytą žalą. daug naudos duoda ir bendravimas su gyvūnais, jų globojimas, augalų stebėjimas, atpažinimas. aš labai stengiuosi nuolat atkreipti vaiko dėmesį į visokias gamtos smulkmenas, kurios jam atrodo lyg ir neįdomios ir labai nustembu, kai kitą kartą išgirstu paklausiant "o kurio čia medžio pumuras?" arba " o kai aš užaugsiu, šita obelis jau irgi bus didelė?" taigi, viskas jiems nusėda į pasamonę :)
aukalija
Posts: 9
Joined: Sun 04 09, 2006, 12:57

Post by aukalija »

loreta wrote:Miela Aukalija, jau vien tai, kad dirbi naktimis, o diena turi miegoti - daug ka pasako. Pilnai suprantu, kad nelengva rasti gera darba, bet vaikai, zadindami jus dienos metu, paprasciausiai nori demesio. Juk naturalu, kad diena yra aktyvumo metas ir vaikai del to nekalti. Tualete vandens nenuleidzia ir pametineja raktus ne tik vaikai, bet ir suauge. Yra nemazai issiblaskiusiu zmoniu, kurie ta daro gan daznai. Vaikai, kai jie sveiki, turi buti aktyvus. Blogiau, kai yra atvirksciai. Todel ta aktyvuma reikia nukreipti kurybine linkme, tada jie gales pilnai save isreiksti. Reiketu pasigilinti, ka jusu vaikai megsta, kuo labiausiai domisi?
Rasote, kad ne tik dirbate naktimis, bet dar ir studijuojate, dirbate laikinos globos grupeje. Tai nemazai veiklos! Ar belieka skirti laiko vaikams? Vietoje to, kad pas ka nors juos siustumete savaitei, paimkite ta savaite ir su vaikais praleiskite idomioje vietoje. Zinoma, persasi mintis, kad vaziuotumete ne i vieta, kuri stimuliuotu hiperaktyvuma, bet i koki gamtos kampeli, kad ir i Botanikos soda. Tolimos keliones daznai isvargina. Manyciau, visada galima rasti ramias vietas. I tokia kelione paimkite vaikams bloknotus ir dazus ar spalvotus piestukus ir pieskite visi! Stebekite aplinka, gyvunija. Gal kuris nors, atrades save, panores studijuoti miskininkyste.
Leiskite vyresniems pagloboti mazesniuosius, gal kaimynu vaikus, gal giminaiciu. Kartais atsakomybes jausmas viska sustato i vietas, o prie to gal ir uzsidirbtu uz paziurejima. Turetu savoms islaidoms ar busimoms studijoms.
Paskaicius jusu zinute, labai susinervuojau, todel man kilo noras jums papriestarauti.
Laiko mano vaikams yra tikrai nemazai. Tuo labiau,kad vienam jau 16, o mazajam 10. Tai gal jau nusipelniau ir pradeti mokytis, (nors ir tai del ju, studijuoju soc. pedagogika), ar dirbti (puse etato, kas keturios naktys) darba, kuri labai vertinu.Ir tikrai dirbu ne todel, kad darbu nera, o i toki darba patenka dar ne bet kas.
O ziniu, kaip gyventi su jais turiu pakankamai. Taciau hiperaktyvus vaikai atima labai daug laiko, todel, kad nemoka planuoti savo dienos, jiems pastoviai reikia padeti. Issiblaskymas, tai nerimastingumo pozymiai, ir mane siutina, kad yra sudarytos fantastiskos, ramios salygos, o jie vis tiek nerimastingi.
Matau, kiek demesio skiria savo vaikams mano pazystami, tai net siutas ima. O kokius vaikus turi, ir mokosi gerai ir siaip. Kodel man reikia su jais kartu mokytis, kodel turi rupeti, kad susidetu knygas i kuprine ir t. t. Ar zinote,kiek mazasis pamete per siuos mokslo metus rasikliu? Turbut 100. Sie vaikai turi sutrikima. Gali daryti ka nori, metodai padeda tik nerimastingiems vaikams. Ne vienas mano pazystamas nera manes kaltines del vaiku neauklejimo. Todel, kad as esu nors ir "sunkiu" vaiku, bet supermama.
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

Šaunuolė, Aukalija, neįsižeiskite, žmonės mano, kad jie kažką patars, bet viską turbūt reikia patirti savo kailiu. taip, tikra mama geriausiai pažįsta savo vaikaus, tas teisybė. o kodėl jūsų tokie vaikai - į šį klausimą jūs pati turite surasti atsakymą. kai tai pavyks, tada ir palengvės jums su vaikais. aš, kai susiduriu su problemomis, visada visų preižasčių ieškau savyje, savo sieloje, poelgiuose, mintyse, vaikystėje, aplinkoje, savo artimuose žmonėse, giminėje. Sėkmės jums ir geros sveikatos :lol:
aukalija
Posts: 9
Joined: Sun 04 09, 2006, 12:57

Post by aukalija »

Dobė wrote:Šaunuolė, Aukalija, neįsižeiskite, žmonės mano, kad jie kažką patars, bet viską turbūt reikia patirti savo kailiu. taip, tikra mama geriausiai pažįsta savo vaikaus, tas teisybė. o kodėl jūsų tokie vaikai - į šį klausimą jūs pati turite surasti atsakymą. kai tai pavyks, tada ir palengvės jums su vaikais. aš, kai susiduriu su problemomis, visada visų preižasčių ieškau savyje, savo sieloje, poelgiuose, mintyse, vaikystėje, aplinkoje, savo artimuose žmonėse, giminėje. Sėkmės jums ir geros sveikatos :lol:
Tik va, jei vaikas yra neregys ir nemoka skaityti, ar ir tada mama turi kaltinti save ir ieskoti priezasciu savyje? Taip daugelis vaiku,kuriems yra mokytoju priskiriamas hiperaktyvumas yra neteisingai diagnozuoti. Tai gali padaryti tik medikai. Mes tirti Vilniuje. Hiperaktyvumas taip pat gali buti ir neteisingo auklejimo priezastis. Bet suzinojus,kiek mes esame padare su savo vaikais, galva apsisuktu. Taciau as tvirtai isitikinusi, kad mano vaikams yra "tikrasis" sutrikimas, tokiu vaiku is tikro yra labai nedaug. Kuris uzsienyje yra gydomas narkotinemis medziagomis. Mano vaikams jos buvo siulomos. Taciau, zinodama, kad vaiko smegenys formuojasi iki 21 m, nenoriu padaryti jiems zalos. Todel kenciu.
Darbe,dirbdama su taip pat "nelengvais vaikais, galiu pasakyti tvirtai, esu mylimoji aukletoja. su jais jokiu problemu neturiu. Per tuos du metus, kiek dirbu, pas mane buvo labai daug vaiku ir tik du hiperaktyvus vaikai. Tokie vaikai sulauzo bet kokias taisykles. Siandien dar vienas hiperaktyvas yra, su juo eina tik sugyventi, jis apvercia viska aukstyn kojom.
J

Post by J »

Bet koks vaikas bet kokiai mamai yra mokytojas.
Nesvarbu koks jis bebūtų - aklas, kurčias, proto negalios...
Tai pamoka, kurią mama turi išmokti... Net jei tam prireiks viso gyvenimo...
Post Reply