Ščetinino mokykla

Forumas, skirtas mūsų vaikams, gimdymui ir vaikų auklėjimui

Moderators: Rytė, Visi tvarkytojai

Juozas
Posts: 21
Joined: Fri 01 10, 2003, 22:54
Location: Kaunas

Post by Juozas »

Loretra,turint siek tiek fantazijos galima dar ne tokiu daliku papasakoti.Kad ir tos pacos Montesori mokiklos mokitojai daro klaidas.Jai dar tas klaidas ispustum neblogas siaubiakas gautusi.
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Va aš ir esu už tai,kad rasti būtent savo vaikui tinkamą mokytoją, mokyklą. O ne aukštinti konkrečią sistemą. Jei vaikui blogai,jis ir išpūs. Kaip ir tada,jei jam gerai,jis pagražins dar labiau. Juk mes daug ką emocijomis piešiame. :roll:
Juozas
Posts: 21
Joined: Fri 01 10, 2003, 22:54
Location: Kaunas

Post by Juozas »

Stebint Scetinino mokiklos vaiku veidus matosi sypsenos uzsidegimas ,noras veikti .Nepriversi vaiko apsimetineti sypsotis jei jam blogai.Yra ir pas mus mokytoju kurie sugeba isjudinti vaikus.Stebejom tokios mokytojos pamoka.Ji sake kad vaikai patys ruosiasi pamokai.Mokytojai tik siek tiek tenka pakoreguoti.Vaikai labai aktyvus per jos pamokas.Beja si mokytoja labai susidomejo Scetinino mokykla pamaciusi video kasete.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Atskyrimas nuo tevu tiesiogine ataka mano nuomone:

Jei nepasitiki mano tevais dabar - nepasitikes manimi rytoj. Vadinasi as nepilnavertis? Ar cia tik mano tevai nepilnaverciai, niekam tike?
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

Juozas wrote:Stebint Scetinino mokiklos vaiku veidus matosi sypsenos uzsidegimas ,noras veikti .Nepriversi vaiko apsimetineti sypsotis jei jam blogai.Yra ir pas mus mokytoju kurie sugeba isjudinti vaikus.Stebejom tokios mokytojos pamoka.Ji sake kad vaikai patys ruosiasi pamokai.Mokytojai tik siek tiek tenka pakoreguoti.Vaikai labai aktyvus per jos pamokas.Beja si mokytoja labai susidomejo Scetinino mokykla pamaciusi video kasete.
Juozai , apie katra mokykla kalba eina.
Parasyk vardus (pavardes) tu mokytoju kurie dirba kitaip.
Juozas
Posts: 21
Joined: Fri 01 10, 2003, 22:54
Location: Kaunas

Post by Juozas »

Rapolai nekorektiska be zmogaus zinios skelbti jo varda pavarde darboviete.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Labas,
Esu Aurelija iš Panevėžio. Labai domiuosi Ščetinino mokykla. Yra bendraminciu, kurie galvoja apie šios mokyklos įkūrimą Lietuvoje. Kad viską objektyviai įvertinčiau, noriu paprašyti jūsų pagalbos. Labai prašau argumentuotai paaiškinti-paanalizuoti, kuo yra bloga Sčetinino mokykla?(Kuo ji yra gera, tai aš žinau.)
Labai lauksiu atsiliepimų.
valdas
Posts: 57
Joined: Mon 02 24, 2003, 16:22

Post by valdas »

Aurelija, kuom bloga Ščetinino mokykla gali pasiskaityti Kurdiumovo rašinyje apie mokslus. http://www.dachnikam.ru/kurdyumov/ Jis kurį laiką ten dirbo.
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

valdas wrote:Aurelija, kuom bloga Ščetinino mokykla gali pasiskaityti Kurdiumovo rašinyje apie mokslus. http://www.dachnikam.ru/kurdyumov/ Jis kurį laiką ten dirbo.
Paskaitinėjau Kurdiumo blogystes apie Ščetinino mokykla.
Rašau savasias pastabas.
Kaip pasakojo Klaipediečiai , Ščetininas pats pasakojo jiems apie problemas esančias mokykloje. Manau Ščetininas išties reiklus ir valingas žmogus, taipogi manau kad jis gali būti "persunkus" ir neblogiems ir kurybingiems mokytojams. Taigi tame ką rašo Kurdiumovas tiesos turėtų būti. Tik reikia turėt galvoje kad įvykiai aprašomi Ozovkoje , o dabar mokykla Tekose, tai yra 10 ir daugiau metų skirtumas.
Toliau Kurdiumovas susižavėjęs rašo apie Dianetikos jėga. Aš ir čia turiu teise pakomentoti. Dianetikoje patekiams mokymosi metodas išties vertas dėmesio, bet yra ir kitas dalykas. Tai amerikoniškas produktas, o tai reiškia kad akcentas į technikas į proto funkcijų išnaudojima. Ten nesurasit kad būtų kalbama apie jausmus. Taigi dianetika tai technologijos ugdančios psichines galias, na gal aš čia ir nelabai tiksliai išsireiškiau, bet kažkur į tą pusę .
Įtariu kad ir Kurdiumovas jau yra pasikeites, gal jis jau ir pats šalčiau žiurį į dianetiką, bet knyga yra knyga. Ji jau atspausdinta . :)
Jei norit turėti "pedagogikos pagrindus" skaitykit tai ką rašo Amonašvilis. Jei metodai išeina iš tų pagrindu tai tada viskas tvarkoje.
Tie pagrindai tai ne Amonašvilio sugalvotas dalykas tai jau buvo šimtmečiais. Informacijos ieškokit http://www.tinklapis.lt/ateitiesmokykla
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Suk nesukes kiskelis, bet vaikai atskirti nuo tevu.... yra net filmas apie juos. Vadinasi jis "Soldier" ("Karys"). Galima ir angliskai ziuret, nes ten ypac mazai teksto.
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

Kipshas wrote:Suk nesukes kiskelis, bet vaikai atskirti nuo tevu.... yra net filmas apie juos. Vadinasi jis "Soldier" ("Karys"). Galima ir angliskai ziuret, nes ten ypac mazai teksto.
Taikliai Kipshe pataikei. Ščetinino mokykloje ruošiami kariai .
Sakyčiau netgi karvedžiai. Tai Šviesos karių mokyklą . P. Coelo yra parašes knyga "Šviesos kariai". Taigi ir pamastykim kiek "šviesos karvedžių mokyklų reikia Rusijai ir kiek Lietuvai.
Na o dabar nukrypsių išvis į šalį. Prisiminkim kaip buvo atkuriama kariuomenė atkūrus nepriklausomybę ( Ne 1991 o dar seniau).
Kiek žinau pirmieji karvedžiai mokėsi ne Lietuvoj. Todėl kad karo akademijos negali atsirasti staigiai. :)
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Taigi ruosiami sviesos kariai....
Paziurekim filmuka "Zvaigzdziu karai"
Ten iurgi tokie kariai buvo, dar vadino juos Dzedajais.
Vienok tamsioji Galios puse nusivede ne viena is ju paskui save.
Finale kovesi tevas su sunumi.
Tevu-vaiku karai..... kurioje tu puseje Kishkuti, tevu ar vaiku? Kaipgi atskirsi tu sviesiaja puse nuo tamsiosios, jei visi zmones yra vieno Tevo vaikai?
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Beje, tamsiuosius Dhzedajus galima butu pavadinti kad ir Zyniais, vienok Anastasijos knyga neagituoja juos sistematiskai naikinti :)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Kad vaikai nuo tėvų atskirti ir man tas nepatinka.
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

Pasikeite Ščetinino mokyklos tinklapio adresas
Dabar jis :

http://www.sourceoflife.ca/tekos/
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Rapolas wrote:Pasikeite Ščetinino mokyklos tinklapio adresas
Dabar jis :

http://www.sourceoflife.ca/tekos/
Ačiū kad parašei, pakeičiau nuorodose
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

Ščetinino minčių konspektas (Tame http://www.anastasia.ru forume):

http://www.anastasia.ru/ftopic4782.html

Ištaruka :
Щетинин: Я глубоко убежден: нынешняя система школы вредна, она загоняет ребенка в угол. Она родилась, вернее, выродилась в такую не случайно. В восемнадцатом году мы сделали первую попытку перестроить буржуазную систему образования. У нас был прекрасный опыт двадцатых годов - мощный расцвет нашей школы. Но мы не успели.
Пошли тридцатые годы - тридцать шестой, тридцать седьмой… Человек, мыслящий активно, не поощрялся, напротив отрабатывались механизмы отсечения неординарных голов. Надо было мыслить с оглядкой. И школа, выражая общественные тенденции, не стала заниматься формированием личности. Ведь это было бы неизбежно связано с внедрением ученика и учителя в жизнь, с преобразованием ее, борьбой за светлые начала. Это представляло опасность. Вот школа и сосредоточила свои силы на *знаниях, учениях, навыках*. Но лозунг *всестороннее формирование личности* нам нельзя было снять. Лозунг мы оставили... После революции был гражданский подъем, и, несмотря на репрессии, начавшиеся перед войной, школа держалась. Отечественная война физически сблизила *мое* и *наше*. Каждый понимал, как он связан со всем народом. А потом начался послевоенный период. Но экстремальной связки школы и жизни уже не было, жизненные обстоятельства сами по себе не подпитывали школу, и она с этой задачей не справилась.
Теперь уже очевидно: попытка осуществить реформу школы, не меняя строй отношений ученика и учителя на основе глубокой демократизации, невозможно. Поэтому реформа и буксует. Ну, изменили бы учебники, ну еще один класс добавили... Самое главное надо изменить строй отношений, систему школы. Школе не хватает сотрудничества, сотрудничества глубокого, начиная с природной сущности человека. Но эту сущность надо изучать, мы же этого не делаем. А ведь ребенок живой, личность удивительная, уникальная. Значит, необходимо заглянуть в медицину, биологию, психологию, физиологию, социологию, пристально всмотреться в философию.

Школа в Текосе: В школе Щетинина нет классов и одновозрастных групп детей. Здесь никто не скажет, в каком он классе. Нет здесь уроков в том смысле, в тех проявлениях, как они сложились в массовом сознании и практике, нет звонков на урок, нет тем уроков. Не ищите здесь обычные школьные программы и учебники, их тоже нет, таковыми становится что-то другое. Не ищите здесь педагогического коллектива со своими педсоветами и педагогическими объединениями, здесь каждый есть ученик в учителе, учитель в ученике.
Не надо ходить по корпусам, чтобы взглянуть, как обустроены классные комнаты, кабинеты, считать количество компьютеров и тому подобное; вы не сможете восхититься всеми этими прелестями, которыми так кичатся обычные школы. Не смотрите на детей как на школьников, ибо среди них здесь учатся мыслить сердцем, решать умом, строить руками и всей жизнью.
Щетинин: Человек – чело веков, то есть лоб, ум, лицо столетий, ум, формировавший века, ум как результат миллиардов лет эволюционного развития природы. Мы не с нуля начинаем, мы берем эстафету у многовековой истории развития жизни. И мы должны, говоря в классе: *Здравствуйте, дети!*, иметь в виду глубоко осмысленное *Здравствуйте, века!*
Детство – время стремления человека ко всему прекрасному. Мы учили и учились сами на образцах прекрасного, которые дает нам история нашей страны.
Величие человека – в величии его народа. Педагог может достичь наивысшего воспитательного эффекта, когда вместе с учеником мечтает и приближается к мечте. Мечта открывает перспективу, ее высота мобилизует силы, закаляет волю, характер.
Вот какой, думается, должна быть наша педагогическая позиция: *Мы вместе будем бороться, вместе жить, вместе работать над собой, будем бороться сейчас и готовить себя к завтрашней, еще более напряженной борьбе*. Акцент должен быть очень точным: не *совершенствуйся, расти, а я погляжу, как ты это будешь делать, и подсоблю*, а мы вместе будем, обязаны расти, потому что в ответе за свою землю. Такая позиция снимает отчуждение и делает ученика борцом уже на старте жизни. Он не готовится к борьбе, а борется уже сейчас.
Я не верю в педагогику вещаний. Я верю в педагогику борьбы, борьбы не рядом с учеником, а вместе с ним, плечом к плечу. Хотите, чтобы дети жили счастливо и интересно? Мечтайте с ними. Хотите вырастить бесстрашных борцов за светлое, высокое, доброе? Учите их мечтать о светлом, высоком, добром. Хотите убить личность? Убейте мечту.
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

2004 metų kovo mėnesio nuotraukos iš Ščetinino mokyklos :
http://zhurnal.lib.ru/e/ekoposelenie_l/ ... na04.shtml


Mokyklos svečių lentoje yra Aurelijos laiškas
ir Ščetinino atsakymas :
http://www.narod.ru/guestbook/?owner=2669873

Laikui bėgant ta laiškas atsidurs svečių knygos gilumoje , todėl aš jį įkopijuosiu čia:

20.06.2004 17:03
Аурелия Крауялене Здравствуй Россия, здравствуйте Михаил Петрович!
Пишет Вам Аурелия Крауялене из Литвы.Пишу Вам от большой групы литовцов, нас 98 человек, которые знают Вас и Вашу школу уже 2 года.Мы от всей души восхищаемся Вашей энергией и педагогическим успехом.До богославит Вас Бох!
Дорогой Михаил Петрович, мы понимаем, как важно, чтобы таких школ, как Ваша, было бы больше во всем мире. Хоть по одну каждому народу.Как земля бы рассцвела жизненной радостью!Так мы,литовцы, понимая это, хотим присоединиться при творении радости на нашой земле. Нам очень нужен Ваш недагогический опыт, нам нужна "школа радости" в Литве.
Мы уже кое что сделали:
1.2004 05 11 открыли общественное учереждение "Народная школа".Люди из этой учереждении занимаются всеми делами, по откровению новой народной школы в Литве.
2.2004 06 14 создали интернетный сайт http://www.tautinemokykla.lt, в котором публикуються статьи о Вашей школе и педагогике. Так же подключен форум, где нам пишит родители, дети, учителя.
3.Есть реальное здание, где наша будущая школа могла бы открыться.
4. Есть люди, юнаша, которые хочет быть настоящими "героями духа" нашим детям в школе и в простом жизне. Они сможет перенять Ваш ученбный метод и всё необходимое для новой литвской народной школы.
О Вашей прекрасной школе знают и литовцы, проживающие в Чикаге, в Америке.Всё может быть, что Фонд Литвы в Америке поможет финансировать откровение новую народную школу в Литве.
Дорогой Михаил Петрович, чтобы не случилось, мы ( это я, Лаймис, Реда, Вигинтас, Альвида, Далюс, Юргита и другие) верим, что "школа радости" откроиться и в Литве. И наша мечта сбудиться! Мы будем работать столько, сколько понадабиться и мы это сделаем!
Мы все понимаем, что уже теперь мы есть "соотрудники", но физически непобывав и не побеседовав с Вами, Михаил Петрович, не почуствовав Вашу школьную ауру, наша мечта несбудиться. Можеть быть мы (т.е. 2-3 человека) могли бы посетить Вашу школу? Ведь так надо увидеть всё свойми глазами и почувсмвовать свойми серцами. Также поговорить о Литве и о будущей школе.
Из того, что мы выслали 2 письма и не получили ответов поняли, что не на все письма можете ответить. Но мы будем ждать от Вас весточки столько, сколько понадабиться, ведь всё у нас в Божьях руках!

С искренным уважением,

Аурелия Крауялене и ещё 97 человек
Литва

Тел:+370 8 686 00778
e-mail: http://www.tautinemokykla.lt
[email protected]


Ščetinino atsakymas:

Здравствуй, Родина!
Здравствуй, Дорогая Аурелия!

Приезжайте, только сообщите, когда и где Вас встретить.

Ваш Щетинин.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:) gražu... :)
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Permetu Artūto žinutę iš konferencijos:

Sveiki !
SUSITIKIMAS SU GRIZUSIAIS IS SCHETININO MOKYKLOS IR DOLMENU

Laikas: Rugsejo 04 diena 12 val.
Vieta : Panevezio rajonas Uztrones kaimas, Knygnesiu sodyba-muziejus

Programa:
Grizusiuju is Tekoso : Aurelijos, Redos ir Vyginto pasakojimai apie ispudzius is Schetinino mokyklos ir is aplankytu Dolmenu. Taip pat informacija apie salai dolmenu besikuriancia anastasijieciu
gyvenviete. Bus rodoma filmuota medziaga ir nuotraukos.

Svarbu:
Susiplanuokit kas vaziuos vaziuoti sestadieniui ! Sestadieni vyks pasakojimas ir filmo demonstravimas Sekmadienis laisvo bendravimo, poilsio diena

Nakvyne. Esant geram orui , galima nakvoti palapinese, pasiimkit kas turit. Esant prastesniam bus vietos po stogu. Turekit miegmaisius ir kilimelius.

Atsivezkit maisto ir puodukus arbatai.

Kaip nuvykti , tikslesni aprasyma ir zemelapio fragmenta atsiusiu veliau.

Orentacijai Vaziuojant is Ukmerges ir is Kauno puses Vaziuoti link Siauliu (neuzsukant i Panevesi) ir mazdaug 7 km nuo Panevezio bus gyvenviete Berciunai. (Kas galit tiksliai zodziais aprasyti kaip vaziuot nuo Berciunu ) parasykit man)
Yra tik vienas Dievas ir jis yra visur :)
Post Reply