Vaikų auklėjimas be prievartos

Forumas, skirtas mūsų vaikams, gimdymui ir vaikų auklėjimui

Moderators: Rytė, Visi tvarkytojai

Post Reply
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Vaikų auklėjimas be prievartos

Post by Mindaugas »

Prisiminiau kaip versdavo tėvai daryti šį bei tą, neklausdami ar man patinka ar ne?
Juk Anastasija tiksliai pasakė, pats prievartą pripažinęs, vaikui prievartą naudoji kaip butinybę.

Nuo kada prasideda prievarta?
Na jei vaikas eina į gatvę o ten mašinos važiuoja Tu staiga paėmi vaiką rankomis, kiti dar užduoti išdrys gali.

O kad tokioje situacijoje kaltas?
Ar vaikas kuris eina į gatvę?
Ar tėvai kurie gyvena ne natūraliomis sąlygomis?
Ar žmonės kurie gatves sukūrė?

Na žinoma Žyniai sukūrę sistema nuo kurios degradavo žmonės.

Ar reikia mums sistema išsiaiškinti?
Vadinasi su Giminės Sodybomis tai tiksliai apgalvota.
Padiskutuojam?
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Prievarta jau prasideda vaikui negimus.. Kai mama valgo tai, ka liepia, o ne tai, ka noretu (ir ne tai, ka pati uzaugino). Daug mamu iki siol dar maitina vaika pagal valandas, o ne kai jis papraso..
Del tos gatves.. Tai nera prievarta, tai noras apsaugoti.. jei pasielgta grubiai, visada po to galima atsiprasyti ir paaiskinti, kad norejai gero ir ishsigandai uz vaika..
Sistema..taip, ji yra.. Gamtoje bus kitokia.. Juk ir gamtos stichijos pavojingos, jei su jomis nemoketi sutart.. Aisku, cia nelyginami dalykai.. Bet kol negyvanema sodybose, ir jau turime vaiku, kurie auga toje sistemoje.. turetume kazhkaip ishmintingai laviruoti.. Ir nebijoti atvirai vaikui sakyti - man nepatinka, kad REIKIA tai daryti ir nenoriu taves verst. Nesijauciu gera, kad turiu eiti i darba ir turiu vest tave i darzeli..Man tai irgi nepatinka. Bet mes sieksime savo svajones.. Tenka kartais siulyti kompromisus ir komensuoti demesio stygiu savatgaliais. Bet zingsnis po zingsio, tikiuosi, tapsime laisvi nuo viso to.. Kaip ir nuo prievartos..
Nuo prievartos valgyti maista is parduotuves, nuo prievartos kvepuoti uzterstu oru, nuo prievartos mokytis beprasmiskus dalykus..

O ishmintis mums gali pagelbeti ir is nelabai geru dalyku daryti naudingas isvadas..

Na..pvz.. Dirbu dideliame kolektyve. Blogai yra tai, kad turiu dirbt. Bet gerai tai, kad galiu mokytis bendraut, pazint zmones, pakelt jiems nuotaika..ir papasakoti apie Anastasija :D
LINUTE
Posts: 26
Joined: Mon 05 26, 2003, 22:48

Post by LINUTE »

Gluosne, o kas tai mamai liepia priverstinai valgyti? Ji valgo tai, ko nori tuo metu, ka jaucia. Kur pasakyta, ka nescia turi or privalo valgyti :?:
Mazas kudikelis gali buti ir be sistemos, taciau. Jei tos sistemos nebuvimas, chaosas tik kenkia jo organizmui, vargina visus aplinkinius, o labiausiai ji pati, tai neisvengiamai teks daryti maza rezima: valgymo dazniausiai. Tevai taip pat jaucia, kas ju vaikui yra geriausia. Juk jis dar toks gleznutis :D
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

LINUTE wrote:Gluosne, o kas tai mamai liepia priverstinai valgyti? Ji valgo tai, ko nori tuo metu, ka jaucia. Kur pasakyta, ka nescia turi or privalo valgyti :?:
Mazas kudikelis gali buti ir be sistemos, taciau. Jei tos sistemos nebuvimas, chaosas tik kenkia jo organizmui, vargina visus aplinkinius, o labiausiai ji pati, tai neisvengiamai teks daryti maza rezima: valgymo dazniausiai. Tevai taip pat jaucia, kas ju vaikui yra geriausia. Juk jis dar toks gleznutis :D
Linut, gydytojai aiskina ka turi mama valgyti..ir dazna vadovaujasi ju nurodymais..

Ir kalbame mes ne apie rezima.. O apie SISTEMA.. dabartine technokratine sistema..

O valgymo rezimo darymas..irgi prievarta.. Isivaizduokite kad jus kelia saldziai imigusi ir liepia valgyti.. O dar ir dabar kai kurios mamos taip daro..
LINUTE
Posts: 26
Joined: Mon 05 26, 2003, 22:48

Post by LINUTE »

Ir labai blogai daro :x Vaikas maitinamas 12 kartu po truputi, siek tiek uzkandes ta minute, pasisotina labai trumpam. O jei valgytu 5 - 6 kartus su ilgesniais tarpais, tai ir pavalgytu normaliai, t.y. lygiai ta pati kieki maisto, ir ramesnis butu. Nereikia zadinti ar per prievarta kisti. Jis turi padoriai isalkti, kad valgymas netaptu uzkandziavimu :D Taip ir gaunasi mazdaug apie 3 - 3.5 val. tarpas. jei nakti vaikutis nesikelia, tai zenklas, kad jis pilnai gauna dienos normos maista ir pasisotina :D
As pvz. kai buvau nescia, klausydavau saves, ko nori mano organizmas, ir tas klausymasis puikiausiai pasiteisindavo, nes viskas buvo savo vietoje ir normoje. Medikas gali tik patarti, bet nepriversti.
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Na, mano dukros budas toks buvo.. Zindidavau labai daznai. Pats zindymas ne tik maitinimas.. tai ir labai svarbus kontaktas. Jei vaikui to reikia dazniau, tai negi atstumsim :)
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Zindymo reiksmes motinos ir vaiko bendravimui neimanoma pervertinti. Man taip apmaudu, kad savo pirmagime maitinau pagal knygas, ji valgyt nori, o mes ja visaip linksminam, kad tik pusvalandi pratraukt..Juk valgyt jai dar anksti :shock: , absurdas kazkoks...kas geriau gali zinoti, nori jis valgyt, ar ne, uz pati vaika?
Kaip visgi sunku buti jaunais tevais, kai visi aplinkiniai geriau uz tave zino, KAIP reikia auginti TAVO vaika :roll: Ir kaip paskui issivaduoji is nesamoniu klodu ir pradedi su vaiku elgtis kaip su vaiku, o ne kaip su mechanine lele.
As kartais pamastau, kad pirmagimiai ne veltui taip vertinami. Neziurint visu nepatyrusiu jaunu teveliu ir aplinkiniu "zinovu" "pastangu" :mrgreen: , jie visgi isgyvena ir uzauga :lol: :lol: :lol: Viskas smarkiai keiciasi, palygint su tuo, kokios "mados" vyravo vaiku auginime pries penkiolika metu. Saunu. Visgi ir dabar yra nemazai mananciu, kad vaikuti reikia maitinti grieztai pagal grafika, ant ranku imti nevalia, nes isleps...Dieve, padek jiems ir apsviesk.
O mano maziausioji, jau penkiamete, dar vis papraso kruties. Nors jau keturi metai tai jai nebe maisto saltinis...Pabunam taip kelias minutes. Ir abi laimingos.
LINUTE
Posts: 26
Joined: Mon 05 26, 2003, 22:48

Post by LINUTE »

Tie pasene metodai, neemimas ant ranku, maitinimas grieztai pagal grafikus neziurint i vaiko poreikius ir pan.
As sutinku su maitinimo sistema, jei yra tikrai didele problema ir vaikui, ir mamai. Minejau anksciau. Dar toks pvz. virs metu vaikas keliasi vos ne 5 - 6 kartus per nakti truputi "pazaisti" su mamos krutine. Tai vargina ir mama, ir vaika, kuris is ipratimo, o ne todel, kad jam zut but reikia pavalgyti, trukdo sau ir aplinkiniams ramu miega. Kuomet mama emesi priemoniu, kad baigtusi tie naktiniai kelimaisi, viskas susitvarke, vaikas issimiegodavo, mama pailsedavo :D Viskas labai individualu, tad nereikia smerkti rezimo salininkus.
Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Post by Ingrida »

Pritariu Gluosnei. :P

Juk mes tik mokomes. mes dar patys vaikai savo nepatyrime, savo zinojime.
taip, mes jau kitokie, taip, augame. bet juk tiek dar daug suzinosime, pazinsime, pajausime. Pamatysime. ir vertinsime viska rytoj jau kitaip, nei siandien.
Tai gal nereikia daryt sau daug problemu. Atsiprasyt kudikelio, kai pakeli ant jo balsa, paaiskint, kad tevai taip pat dar tik mokosi but TEVAIS. ir jokiu budu nesmerk saves, nepriekaistaut, kad nesam tobuli tevai. Bet mes BUSIM tokiais butinai. :P
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Jei mano vaikas prašo 'koka kolos', o aš neperku, jei nori žiūrėt 'Tomą ir Džerį', bet neleidžiu, jei vakare neina miegot, o aš jį guldau, jei nenori važiuot į svečius, o aš vežu... - naudoju prievartą. Oi, kiek aš jos naudoju.

Tai kaip tos prievartos išvengt, a? Ir ar mano tiesa yra tinkama mano vaikui?

Kažkada mama liepdavo pusryčiams sumuštinių suvalgyt, o aš jų labai nenorėjau. Dabar tiesiog iki pietų nevalgau. Saldainių stengėsi nepirkt: svečiuose iki blogumo prisikimšdavau... Tai ką tie draudimai duoda? :wink:

Kada privarta pateisinama?

Manot, kad sodybos viską išspręs? Bet mūsų vaikai susidurs su aplinkiniu pasauliu: norim ar nenorim. Gal reikia mokyt pasirinkt . Aš jiems aiškinu,kad man tas nepriimtina, atrodo netinkama. Kartais leidžiu ir 'uždraustais vaisiais paskanaut'. Vaikas juk ne mano: net ir labai apsaugot norėdama, nuo visko neapsaugosiu. Galiu tik patart, paaiškint...
Jie patys rinksis savo kelią. Kaip ir aš kažkada rinkausi. Ir ačiū tėvam, kad nesakė,ką turiu daryt, o tik išklausė ir palinkėjo sėkmės, kad ir ką daryčiau...

Dar: vaikai iš tiesų auklėjami jau negimę: Olga skyrelyje apie įvaizdžio formavimą gerą ištrauką pateikė. Besilaukdamos savo vaikelių, gimusius maitindamos, mes tikrai galim daug jų norimų savybių įdiegt. Bandžiau. Pasisekė. :P
Svaja
Posts: 12
Joined: Wed 08 06, 2003, 10:23
Location: Pietu Lietuva

Nuomone

Post by Svaja »

Patiko issakytos mintys apie vaku
  • s,ju auginima,prieziura.As pati savo vaikus auginau,kiek imanoma nesivadovaudama jokiais patarimais.Labai puiku ,kai apsisprendimas kaip pasielgti konkrecioje situacijoje ateina is vidaus ,intuityviai.Tam kad taip vyktu,turi buti didelis motinos pasiruosimas auginti vaika.Isugdyti vaiko pasitikejima savimi,mokejima dziaugtis myleti ir suprasti supanti pasauli,manau yra didelis darbas.O jo rezultatai labai didele dalimi ateina is musu.
bute
Posts: 72
Joined: Tue 02 04, 2003, 14:46
Location: Taurage
Contact:

Post by bute »

:roll:
As vaiku neturiu... :)
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

tai pataisoma
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
bute
Posts: 72
Joined: Tue 02 04, 2003, 14:46
Location: Taurage
Contact:

Post by bute »

Ne taip jau lengvai pataisoma. :wink:
Post Reply