Išankstinis vaikų ugdymas

Forumas, skirtas mūsų vaikams, gimdymui ir vaikų auklėjimui

Moderators: Rytė, Visi tvarkytojai

Post Reply
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Išankstinis vaikų ugdymas

Post by Vėl pasikeičiau... »

Anot prof. S.Šalkauskio, pagrindiniai visuomenės ugdymo veiksniai ir veikėjai yra šeima, mokykla, kariuomenė, Bažnyčia, įstatymai, spauda, jaunimo ir kt. organizacijos.

Žmogaus vystymosi veiksniai pagal prof. J.Laužiką yra Prigimtis, Aplinka, Ugdymas, Saviaukla.

Iš šių pedagogikos literatūroje randamų minčių galima daryti teorinę prielaidą, jog ugdymo rezultatas tiesiogiai priklauso nuo ugdymo ir vystymosi veiksnių ir veikėjų kokybės.

Išankstinis ugdymas nagrinėja ugdymo ir vystymosi veiksnių ir veikėjų kokybę, sprendžia jų kokybės ir kvalifikacijos kėlimo uždavinius.

Kalbant paprastai ir lietuviškai: veiksnius, kurie įtakoja ugdytinį, galima patobulinti, kol vaikas dar negimė. Mokyklą, aplinką, tėvus, jaunimo organizacijas ir visa kita galima patobulinti iki vaiko gimimo. Gimęs vaikas pateks į kokybiškesnę aplinką, kur įgis geresnį išsilavinimą ir geresnius įgūdžius.

Kaip tik tuo ir užsiima Išankstinis ugdymas. Trumpai tariant Išankstinis ugdymas tai - vaikų auklėjimas dar iki jų gimimo (nuo nežinia kada iki 0 metų).

Kviečiu pasišnekėti šia tema. Kokios mintys kyla?
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

Susipažinkite su labia įdomiu dalyku !
Ir viskas vyksta čia pat , Lietuvoje !

http://stepmechanics.tinklapis.lt/nav/
loretask
Posts: 5
Joined: Wed 11 05, 2003, 10:21
Location: Vilnius

Post by loretask »

Dėkui, Rapolai, buvo taip smagu pasižvalgyti po tą puslapį! Jau esu apie tai girdėjus, tik ne Lietuvoj. O tiems, kas į tokią mokyklą jau pavėlavo - pati esu tarp jų - ko gero reikia prisiminti, kad randa tas, kas iesko. O ieskoti niekada nevėlu.
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

loretask wrote:Dėkui, Rapolai, buvo taip smagu pasižvalgyti po tą puslapį! Jau esu apie tai girdėjus, tik ne Lietuvoj. O tiems, kas į tokią mokyklą jau pavėlavo - pati esu tarp jų - ko gero reikia prisiminti, kad randa tas, kas iesko. O ieskoti niekada nevėlu.
Na kas pavėlavo tai galima suspėti kitur
Aplankykit http://www.tinklapis.lt/ateitiesmokykla

Ten apart visko yra skyrelis "Ankstyvasis ugdymas"
O šiame forume yra nuorodų apie ankstyvąjį vaikų ugdymą:

http://anastasija.lt/forum/viewtopic.php?t=146
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Mane ši auklėjimo sritis: iki gimimo - labiausiai ir domina. Didelį įspūdį padarė ir šia tema parašytos dvi M.O. Aivanchovo knygos : "Davsinė galvanoplastika" ir "Auklėjimas, prasidedantis iki gimimo"... Jas skaičiau dar pirmo vaikučio laukdama, daug ką dariau ...

Tačiau... Teko iš kai kurių žmonių išgirsti,kad vaikas ateina jau susiformavęs, su išbaigtu charakteriu ir tas jo formavimas mintimis - nieko vertas... Kaip manote jūs? :roll:
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

Как всегда - придерживаться середины :D

Vaikas, kuris palaimina mus savo atejimu, daug pranasesnis uz mus - tai tiesa. Jis ateina is dvasiu pasaulio, kur yra berybė meile ir pusiausvyra. Mes nemokame jo priimti i si pasauli su meile. Nestumo ir gimdymo metu jis patiria daug stresu. Jis ateina jau zinidamas savo pamokas, o mes tik jam maisame (nes mes to zinoti negalime....).
Svarbiausia netrukdyti jam, не навязывать свои стремления, nes mes galim tik jam pakenkti. Yra toks rusiskas posakis :
"Благими намерениями дорога в ад вымощена".
Tiesiog leisti jam buti tokiam, koks jis JAU yra.

Man buvo sokas, kai suzinojau, kodel tevai, o ypac seneliai taip myli mazus vaikus! Они просто греются в лучах космической, безусловной любви ребенка! Проще говоря попросту вампирят... И при этом говорят, что воспитывают и заботятся о ребенке, желая ему лучшего...

У кого-то просто безграничное терпение и любовь...
И он все ждет и ждет, когда люди одумаются...
Leonardas
Posts: 237
Joined: Sat 10 05, 2002, 20:42
Location: Kaunas - Sukiniai

Post by Leonardas »

beskaitant Č.Gedgaudą radau
Jei 2-4 metų amžiuje, o gal net dar anksčiau, vaikas iš savo motinos neišgirsta tikros "La" jos kalboje, tai ir jo klausa atbunka, ir jis palieka "atoniškas" visam gyvenimui. Tatai paaiškina didžiosios žmonijos dalies klausos neturėjimą ir tebeturinčiųjų tarpe jos nuolatinį menkėjimą, modernaus "progreso" triukšmuose.
kyla klausimas, jeigu jau aš tos klausos jau nebeturiu, tai kaip vaikams perduoti ko pats neturiu?
Gyventi pagal sąžinę
Post Reply