Ką tėvai šiandien padaryti gali dėl vaikų - dėl ateities

Forumas, skirtas mūsų vaikams, gimdymui ir vaikų auklėjimui

Moderators: Rytė, Visi tvarkytojai

Post Reply
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Ką tėvai šiandien padaryti gali dėl vaikų - dėl ateities

Post by Mindaugas »

Sveiki, tema tokia. Aš mąstau kuom aš galiu prisidėti prie dukros gerovės ir ateities. Neskaitau, kad išlaikymas t.y. maistas rūbai ir kiti žaislai yra patys svarbiausi vaiko gyvenime, jeigu mes patys juos tokiais nepadarom.
Gyvenimas eina. Tai kuo tėvas gali prisidėti prie vaiko gyvenimo? Kas pasakys? Kokia tėvo pareiga?
Na gerai gimė, auga, gyvana. Tai negi bendravimu galima duoti kažką vaikui?
Last edited by Mindaugas on Fri 09 12, 2003, 13:40, edited 1 time in total.
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Na va...:)

Kaip tik šiandien atidariau temą apie "Išankstinį vaikų auklėjimą". Ten kalbama apie dar negimusių vaikų auklėjimą ir ką galima padaryti jau dabar, kai kažkas dar neturi vaikų. Tu jau turi. Tačiau tie patys veiksniai, kurie yra aptarti anoje temoje veikia žmogų (vaiką) visą gyvenimą.

Pedagogikoje tai vadinama veiksniais ir veikėjais ir įvardinama kaip: mokykla, visuomeninės organizacijos, tėvai, aplinka ir kt. Šitie dalykai labai veikia vaikus.

Dabar pateikiu du kraštutinius atvejus:

1. Mindaugas pasikviečia savo dukrytę į savo sujauktą kambarį su neklota lova ir kalba apie rūkymo žalą.
2. Mindaugas pasikviečia savo dukrytę į sutvarkytą ir kvepiantį kambarį su gyvais augalais ir kalba su dukryte apie jai rūpimus dalykus.

Manau akivaizdu, kad sutvarkius aplinką ir sutvarkius save (tėvus) tai ir mergytei bus daug jaukiau ir jos siela greičiau tobulės gražų pavyzdį matydama, gerbs tėvą ir jo klausys, visada norės susitikti.

Jei pripildysim erdvę savo vaikams gyvų spalvų ir garsų, prisotinsim gyvais kvapais ir duosim gyvo vandens, tai tas BENDRAVIMO procesas duos tūkstantį kartų daugiau informacijos, nei 12 vidurinės mokyklos klasių. Taip kad pirmyn... ;)

Kitas dalykas yra makroaplinka. Pakeisk miestą, prisodink gėlių, sutvarkyk įstatymus, sustabdyk korupciją. Gera tada bus tavo dukrytei vaikščioti po svietą.

Tačiau visi žingsniai prasideda nuo savęs. Pačiam reikia žengti pirmąjį žingsnį. Pačiam reikia pradėti imtis veiklos. Pačiam pradėti keisti savo samoningumą.
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Beje - ruduo - Mindaugai, pasodink medį. Arba du, tris, kiek negaila. Vaikui tik į naudą.
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Irgi masciau siuo klausimu...

Skaiciau Anastasija dar karta ir is naujo atradau vieta, kur tevas dainomis kure vaizdus, i viena toki isimylejo jo zmona, nors ir jau buvo nescia...
Tevas isejo is misko i 'pasauli' tam kad ismokyti zmones kurti gyvus vaizdinius....

Esme, kad tevas norejo padaryti pasauli ir zmones laimingesniais... jis norejo tapri pavyzdziu savo sunui....


tas pats ir su Megre. Jis palyginus su Anastasija laaabai netobulas, bet jis stengiasi pagerinti musu pasauli ir sunus nori daryti ta pati ka ir tevas daro... jis tampa pavyzdziu savo sunui... daro viska ka gali...


Pati manau, kad jei mes patys tapsime laimingi, tai bus didziule pazanga.
Svajoju apie savo laimingus tevus, nieko is ju nenoriu, tik kad neverkslentu nuolat, nekaltintu kazko uz bloga gyvenima, ka nors darytu, jei nesijaucia laimingi....

Taigi, svarbu paciam buti laimingam, toliau viskas eisis kaip is pypkes :D
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

tevai turi siek tiek maziau, kiek duoda savo vaikams

va as sakau kad gyvenu imurytas i betona. taciau vaikysteje as gyvenau tarp betonu o ne imurytas.
mano vaikelis jau gyvena imurytas, jam tarp betonu nera vietos (t.y. as turejau kaima kur nuvaziuoti bent savaite per vasara, mano mama daugiau neleisdavo; o mano vaiku vietoje kaimo didelis spygas; gerai kad seneliai bent soda turi vis vaikeliui ne vien betono blokas virs galvos)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Lina
Posts: 95
Joined: Sun 09 07, 2003, 13:17

Post by Lina »

:!: Zinoma, kad bendravimu vaikui duodame labai daug.
Nuo pat pirmu savo dukros gimimo metu megdavau praleisti laika su ja gamtoje, lauke. Matydavau kaip mazas zmogus nusiramina, pralinksmeja gamtoje. Dabar, kai dukrai jau penkeri, matau kaip ji dziaugiasi kiekviena gelyte, zolyte, medeliu; daro ivariausias puokstes.

Zinoma vaika reikia ismokyti pamatyti ta visatos grozi. Kalbos apie daiktus, konfliktus vaikui visai nereikalingos, kaip ir zaislai, bei drabuziai nesiskaito dalimi vaiko islaikymu. Tai tik maza kasdienes dienos dalele-butinybe. O kiek mazai tam zmogui tereikia, kad butu shilta ir kad kojos nesushlaptu. Ar ne taip ?

Svajoju apie savo gyvenviete, apsupta medziais, gelemis, apie savo nama, ish kurio, vos prabudes mano vaikas isheis sutikti naujos dienos, pasveikinti saule, apziureti kiek paaugo gele, medis...Ir kiekviena diena taip... Kokie mes turtingi busime turedami gamta shalia musu...

Musu uzduotis tai duoti savo vaikams, sau, pajusti gamta, susilieti su ja.

Tai vis belieka mano didziausia svajone...

:!:

Taigi, imkime savo vaikus uz ranku ir eikime i lauka, i gamta: saulei shvieciant ir lietui lyjant. Tai pats geriausias bendravimas su vaiku...
girinis
Posts: 2
Joined: Tue 03 07, 2006, 10:41

Pats sunkiausias darbas yra pažinti save

Post by girinis »

Vaikų auklėjimas prasideda jau prieš pradėjimą... Tą aš pajaučiau auklėdamas mūsų šeimos vaikus, kurių auginame virš penkių :lol: :h: Tad klausimas ką duoti savo vaikams kad jie būtų laimingi yra pats svarbiausias mūsų gyvenime. :D Pafilosofuokime... dabar vaikams yra daug pagundų - jas atskirti pirma tėvų užduotis. Palikti vaikus patiems viską nuspręsti šiuo metu jau nebetinka. Iki 5 metų tėvbai turi patariamo, paaiškinamo tipo balsą, iki - 12 metų patariamo, nurodomo balso teisę... :P :P na vėliau jau išlieka tik pritariamojo ir paaiškinamo balso teisė, nes gaila bet auklėjimas jau baigtas. Tad privalome suspėti laiku atlikti savo pareigas... :lol: :| Tad sekmės tėveliui. geriau vėliau negu niekada. :) :) :)
Meilė svarbiausia.
Trėja
Posts: 235
Joined: Sun 12 18, 2005, 0:03
Location: Kaunas

Post by Trėja »

kaip dievinu tokius zmones,kurie turi daug vaikų! :P (neskaitau,tų ,kurios prigimdo ir palieka)....Bet ,tie zmonės einantys dvasiniu keliu!ir tiek vaikų! nuostabu!
Sveikinu girini........
Pati auginu tik du.......bet,ir su jais susitvarkyti-ne taip lengva!
Viską daryk 100%
pasislepusi
Posts: 34
Joined: Wed 07 21, 2004, 23:40
Location: kaunas

Post by pasislepusi »

va, ok - papasakosiu vaikui koki nuostabu pasauli as matau. klausimas ar nores jis ji toki priimti, ir be to, ar tai nebus savo nuomones primetimas jam??? visos tos "sienos", kurias mes esame susikure begyvendami dabar labai trukdo, taciau jos jau suformavo mano asmenybe. nenoriu kad ir mano vaikutis butu sukaustytas tokios pacios gausybes sienu... :roll:
ir isvis, nelabai suprantu kaip veikia sis pasaulis - musu tiek daug ivairiu visokiu. vieni vaikai ismoksta pamoka pasimoke is savo klaidu. vadinasi tokiems kad ir kiek kaltu i galva kad rukymas kenkia, nepades niekas kol nesusidurs jie patys su pasekmemis. kiti ismoksta pamoka vien ja apgalvoje, treti gal dar kitaip, tagi isvis apie auklejima as jau nieko nezinau.
siaip ar taip kogero reikia vaikuti mokyti tik BŪTI SAVIMI, nes tai vienintelis dalykas kuri as dabar labai noreciau moketi... :oops: beaejo, dar PASITIKĖTI SAVIMI, GERBTI VISKĄ IR MYLĖTI. tik kaip viso to ismokyti??? :mrgreen:
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: Ką tėvai šiandien padaryti gali dėl vaikų - dėl ateities

Post by Laimis »

V.Megre 8 knygos antroje dalyje rašo, kad gimdyti gali ne tik moteris, bet ir vyras, nes gimdymas nėra vien tik fizinis veiksmas, bet kartu ir psichologinis. O vyras labai reikalingas ir tuos 9 mėnesius, kai vaikelis dar įsčiose. Vyras turi kasdien bent po kelias valandas skirti pokalbiams su vaikeliu įsčiose. Įdomiausia, kad vaikui tuo periodu nereikia nieko kartoti, jis pasąmonėje prisimena viską, ką tėvas sako kalbėdamas su mamos pilvuku.

Ai, žodžiu, knygoje aiškiau parašyta, kam reikės tas susiras. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Post Reply