Tėvų noras turėti išskirtinį vaiką

Forumas, skirtas mūsų vaikams, gimdymui ir vaikų auklėjimui

Moderators: Rytė, Visi tvarkytojai

Rebeka
Posts: 9
Joined: Wed 10 08, 2003, 8:28
Location: Vilnius

Post by Rebeka »

Hm... o as neleisiu savo vaiko i mokykla nei i darzeli, iki kol jam nesukaks 9 metai :P
...(ccia dar apie interesus)...budizmas, Gyvenimo menas,meditacija, joga,gyvenimo filosofija ir, savaime suprantama,ANASTASIJA
Lina
Posts: 95
Joined: Sun 09 07, 2003, 13:17

Post by Lina »

O kiek dabar metu tavo vaikui ?
Hmm, iki 9 metu neleisti niekur, net nezinau...
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

kai tik sueis 3 metukai + praeis gripo epidemija
vaikeliukas saus tiesiai i darzeli :)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
egismas
Posts: 49
Joined: Sat 12 07, 2002, 0:04
Location: Šiauliai

Post by egismas »

Mano nuomone, gan perdėtas tėvų noras turėti išskirtinį vaiką dažniausia iš tų vaikų padaro...eilinę asmenybę!!!
Mes nedavertinam savo vaikų, juo labiau kad sistema tuo suinteresuota nuo A iki Z. Žiūrėkit, kokios reklamos..."Kūdikis yra BEJĖGIS..." Nors imk ir apsiverk...:( Kai sudalyvauji savo vaiko gimime, kai matai, kaip jis nuo pilvo ŠLIAUŽIA, pats šliaužia link motinos krūties, taip nebegalvoji! Ir viskas, viskas yra sukurta, kad tą vaiką padarytų vos ne debilu savo tėvų, jau nekalbant apie kitus, akyse.
Asmeninis pavyzdys, kelių dienų šviežumo. Važiavau prieš kelias dienas į Nemuną naktinei vėgėlių žūklei. Mažasis (6 metų mano sūnus) zyzė, zyzė, kol įsiprašė. Ir ką jūs manot? Gryžęs pareiškė, kad važiuos dar kartą! O naktį ten gerokai pašalė, šerkšnas piršto storumo. Suaugusiam ne juokas, o spirgas laimingas:) Išvados?
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

>Ir viskas, viskas yra sukurta, kad tą vaiką padarytų vos ne debilu savo >tėvų, jau nekalbant apie kitus, akyse.

cia faktas - sistemos didziausi priesai yra vaikai, todel kad jie arciau dievo ir labiausiai nepaklustantys sistemai

ne veltui zynys anastasijos knygoje sake: "ka mes padareme su savo vaikais"

o kas juokingiausia pro asaras - tai kad tie vaikai skriaudziami sistemos veliau tampa jos arsiausiais gynejais.

visai neseniai zurnaliugos fakta idomu atskleide. (dabar gal jau pakeista)
vienas pijokelis, uolus sistemos tarnautojas pradejo rodyti per daug uolumo. lupo jis vaikucius iki pamelynavimo. po kiek laiko ji priciupo teisetvarka. ir isivaizduojat kodel jis lupo vaikus o ne savo suneka??? ogi lupdamas vaikus jis gavo 5 men kaliuzes, uz ta pati elgesi su suneku butu gaves 6 men. sutaupe zmogus visa menesi, po tokios info negali zmogus sakyt kad pijokelis besmegenis sadistas, sadistas su smegenimis - puikiai apskaiciavo kas ir kaip
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
LINUTE
Posts: 26
Joined: Mon 05 26, 2003, 22:48

Post by LINUTE »

Rebeka wrote:Hm... o as neleisiu savo vaiko i mokykla nei i darzeli, iki kol jam nesukaks 9 metai :P
Kodel :? :?: Kokia priezastis? Labai idomu butu suzinoti 8)
Rebeka
Posts: 9
Joined: Wed 10 08, 2003, 8:28
Location: Vilnius

Post by Rebeka »

Suprantat, as noriu, kad mano vaiko pirma mokytoja butu gamta... rimtai, as tikiu, kad mokykloje jis greitai prisivys ir pritaps, jei vaikyste bus praleides gamtoje. o del vaiku darzelio... tai galiu pasiulyti paklausyti ka kalba vaikai gryze is darzelio... suprantat dabar nieko kito nelieka, kaip laikinai atskirti savo vaika nuo bendraamziu, kurie jam gali daryti bloga itaka ir ka jie dazniausiai daro, o iki 9 m. vaikas labai pazeidziamas ir jei iki tol nesuformuosiu jo pasitikejimo savimi, suvokimo kas ir kaip,jei jis kasdien eidamas i darzeli klausysis visokiu ... hm...as jums sakau... man baisu, kai matau kokie yra 4-9m. vaikai ir siuolaikinio vaiko man tikrai nekyla noras idealizuoti...Teisybe pasakius, net baisu darosi, kai paklausau ka kalba tokio amziaus vaikai... aisku, jie nekalti, isgirsta is musu ir po to perduoda bendraamziams...As manau retas is jusu yra girdeje apie ka kalba vaikai tarpusavyje... as nematau tesiog kitos iseities, kaip tik iki 9 m. neleisti jo i mokykla...o veliau kas bus? manau iki to laiko, bendraudama su juo sugebesiu isaiskinti, kas tai yra itaka ir kuo reiketu zavetis, kuo-ne.Bet manau, augdamas ir mokydamasis is gamtos mano vaikas praples savo akirati ir suvox daug daugiau, nei iprasti vaikai, age daugiabuciame......
...(ccia dar apie interesus)...budizmas, Gyvenimo menas,meditacija, joga,gyvenimo filosofija ir, savaime suprantama,ANASTASIJA
Rebeka
Posts: 9
Joined: Wed 10 08, 2003, 8:28
Location: Vilnius

Post by Rebeka »

Beje... ar zinote, kad darzeliuose vaikas grieztai istatomas i sistema? ir dar kokia sistema>>...va pavyzdys: kad ir maistas. Kai atnesa maista vaikams, jie pirmiausi puola pie gerimo, o juos vercia pirma pavalgyti, po to atsigerti. jei verciami valgyti viska su duona, kai kuriuose darzeliuose vis dar taikoma miegojimo ant desinio sono taisykle(gasdinat, kad jei miegosi ant kairio," uzspausi sirdute")........
...(ccia dar apie interesus)...budizmas, Gyvenimo menas,meditacija, joga,gyvenimo filosofija ir, savaime suprantama,ANASTASIJA
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Rebeka, kodėl manai,kad mes nežinome,kaip vaikai su draugais bendrauja? Na, gerai, rašysiu tik už save. Mano vaikai būtent tavo minėtai amžiaus grupei priklauso: jie yra 8 ir 5 metų. Mergaitė lanko mokyklą, berniukas ten pat darželio grupę. Jie abu dažnai namuose sulaukia savo bendraamžių draugų. Net ir nenorėdama galiu gridėti, apie ką ir kaip vaikai kalbasi. Nė karto neteko išgirsti keiksmažodžio ar panašaus netinkamo žodžio. Vaikai kūrybingai ir įdomiai leidžia laisvalaikį. Neįsivaizduoju,kos turėtų įvykti,kad ryžčiausi iš vaikų atimti bendravimo džiaugsmą....

Ir kokius bendravimo įgūdžius turės iki 9 metų atskirtas vaikas? Beje, tai jau baisi prievarta...

O kad darželiuose jau ir į vaikų norus atsižvelgiama, galiu patvirtinti tegu ir paneigdama tavo, Rebeka, pavyzdį apie vaikų maitinimą. Sūnaus grupėje kaip tik atsigerti pirmiau vaikučiai gauna. Net 20-30 min iki pagrindinio maisto jiems pasiūloma gerti. Ir maistas ten derinamas, vaisių, daržovių vaikai gauna kiekvieno valgymo metu...

Nebūtina vaiką vesti į primą pasitaikiusį darželį: juk rinktis (bent didesniuose miestuose) tikrai yra iš ko.

P.S. Kažkodėl man kyla mintis,kad Rebeka savo vaikų net neturi dar. Iš čia ir teorinės, praktika nepagrįstos mintys...
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

trinti
Last edited by Žvaigždukas on Sun 11 27, 2005, 20:46, edited 1 time in total.
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Ko gero nebesivelsiu į dikusijas: kiekvieni tėvai sava vaikams nori geriausio. Tik dažnai mūsų teoriniai įsivaizdavimai labai skiriasi nuo to,kas realiai būna ar bus. :roll:
loretask
Posts: 5
Joined: Wed 11 05, 2003, 10:21
Location: Vilnius

Post by loretask »

Kiekvieną kartą, kai tik pradedu galvoti, kokie ypatingi yra mano vaikai ir kad negaliu jiems duoti bet ko ir bet kaip, atsiverčiu vienos knygos vieną puslapį ir jį paskaitau - tada ir vėl prisimenu, kad tie du maži stebuklai atėjo į šį pasaulį gyventi savo gyvenimo, o man tik suteikta didelė laimė pažinti juos ir būti šalia jų. Taip, labai norisi duoti jiems viską, bet jie visada pasiima tik tai, ko jiems reikia. Man didelė laimė ir garbė būti jų pakeleive.
O čia - žodžiai iš vienos knygos vieno puslapio:

"Jūsų vaikai nėra jūsų.
Jie - savęs išsiilgusio Gyvenimo sūnūs ir dukros.
Jie atėjo per jus, bet ne iš jūsų,
Ir nors jie su jumis, jie jums nepriklauso.

Jūs galite jiems atiduoti savo meilę, bet ne mintis,
Nes jie turi savąsias.
Jūs galite priglausti jų kūnus, bet ne jų sielas,
Nes jų sielos gyvena rytojaus namuose, kurių jūs net svajonėse negalit aplankyti.
Jei galit, siekit būti į juos panašūs, bet nesistenkit juos padaryti panašius į save.
Nes gyvenimas neina atgal ir negaišta vakarykščioj dienoj.
Jūs - lankai, iš kurių lyg gyvos strėlės paleisti jūsų vaikai.
Lankininkas mato taikinį kelyje į begalybę ir savo galia Jis įtempia jus, idant Jo strėlės lėktų greitai ir toli.
Džiugiai leiskitės įtempiami lankininko rankos;
Nes, mylėdamas lekiančią strėlę, Jis myli ir pasiliekantį lanką."

Kahlilis Džibranas. "Pranašas"
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

>Nes jų sielos gyvena rytojaus namuose, kurių jūs net svajonėse negalit >aplankyti.

nu visai nusisneketa
mes juos galim aplankyti vien vaizduote po Anastasijos knygu. O svajones musu dar miklesnes
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
loretask
Posts: 5
Joined: Wed 11 05, 2003, 10:21
Location: Vilnius

Post by loretask »

Nejaugi taip labai nusišnekėta? Be abejo, mūsų mintys greitos ir vaizduotė laki, bet kiekvieno jos skirtingos. Netgi tą pačią meilės erdvę sau ir savo vaikams mes kiekvienas įsivaizduojam šiek tiek kitaip.
O vaikai - kas gali pasakyt, kas dedasi jų mažose galvelėse? Kaskart, kai atrodo, jog supranti, atsiranda piešinys, sakinys ar dar kažkas, kas byloja - mano pasaulis štai toks. Kol tu stebiesi ar vėl bandai suprasti, jie tiesiog ramiai keliauja sau toliau.
Eglė
Posts: 110
Joined: Sun 02 02, 2003, 22:01
Location: Kaunas

Post by Eglė »

Rebeka wrote: nieko kito nelieka, kaip laikinai atskirti savo vaika nuo bendraamziu, kurie jam gali daryti bloga itaka ir ka jie dazniausiai daro, o iki 9 m. vaikas labai pazeidziamas
O gal leisk savo vaikui pačiam pasirinkti?

Ir ta tavo frazė "iki tol nesuformuosiu jo" skamba tikrai kraupiai.
Nepaversk vaiko savo susikurto "idealaus vaiko" įvaizdžio kaliniu... :roll:
Rebeka
Posts: 9
Joined: Wed 10 08, 2003, 8:28
Location: Vilnius

Post by Rebeka »

Gal but... asturejau omeny ne atskirti vaikus viena nuo kito, bet tiesiog nei i mokykla nei i darzeli ju neleisti iki 9 metu, t.y, neleisti jiems bendrauti su tokiais vaikais, kurie.......mano nuomone apie darzelius isties bloga... gal del to, kad ten kur gyvenau nebuvo normaliu vaiku darzeliu... bet visdelto... labai pasiseke tau, jei vaikai nekalba taip kaip girdejau kalbant tikrai ne viena to amziaus vaika... o tokiu bet kokiu atveju nerealiai daug.... as tiesa sakant pasibaisejusi........ :oops:
...(ccia dar apie interesus)...budizmas, Gyvenimo menas,meditacija, joga,gyvenimo filosofija ir, savaime suprantama,ANASTASIJA
Rebeka
Posts: 9
Joined: Wed 10 08, 2003, 8:28
Location: Vilnius

Post by Rebeka »

beto... hm...man labai sunku paaiskinti....ai... who cares... :wink:
...(ccia dar apie interesus)...budizmas, Gyvenimo menas,meditacija, joga,gyvenimo filosofija ir, savaime suprantama,ANASTASIJA
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Man baisi yra pati mintis, ty. atiduoti vaika i rankas svetimims zmonems... juk maziukas labai imlus ir darzelis gali padaryti is jo bet ka. AS kai paanalizuoju savo vaikyste, taisiurpas per nugara begioja: valgau, ka turiu valgyti,nors nemegtu, miegu, kai nenoriu, visa laika visa savo vaikyste leidziu toje pacioje patalpoje, ir uz bet koki paeidima esu baudziama. isvados nepilnavertiskumo, suvarzyto elgesio kompleksas plius neteisingas poziurias i pasauli. ne paties sukurta, bet idiegta ideologija....
ir dar. mano mama dirba darzelyje, vaikai ja labai myli, o ir ji pati turi daugybe ideju... bet... yra tik auklyte ir nieko keisti negali. apskritai ir pacios aukletojos turi paklusti sistemai ir dviracio neisradineti.. Beto, vienu metu reikia priziureti apie15 vaiku, visi jie skirtingi ir skirtingu tevu, su skirtingais reikalavimais... zodziu, problemu galeciau visa referata parasyti :wink: :(
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Kai aš lankiau daržely, maniau,kad ir pragare geriau bus (Kipshiuk, gal tu ten darbavaisi? ). Ir ant skaldos klūpėjau, ir valgyt vertė, ir... Brrr, prisimint nenoriu ir vaikystės laiminga negalėčiau vien dėl to pavadinti. Net sau žodį buvau davusi,kad jau mani vaikai tikrai nekentės jokiuose darželiuose.

Bet.. Šiais laikais tokių darželių galima rasti,kad ir pati mielai vaiku juose pabūčiau... Dar skirtumas ir tame,kad aš buvau vienišė, o mano vaikai - bendraujantys...

Ir jiems būtų bausmė,jei ten negalėtų eiti! :lol:

Nors... optimaliausias variantas: kelios valandos darželyje (mokykloje), o likęs laikas su tėvais, sodyboje... :roll:
Eglė
Posts: 110
Joined: Sun 02 02, 2003, 22:01
Location: Kaunas

Post by Eglė »

Atrodo, kad jūs negalėjot pačios už save pakovot... :(
Gal aš ir baisiai bjaurus vaikas buvau :oops: , bet niekas manęs nepriversdavo daryti to, ko aš nenoriu..vėliau net ir nesistengdavo.
Kitaip tariant išsiauklėjau auklėtojas, kad su manim tik gražiuoju galima susitarti :oops: :lol: :lol: :wink:

Ir vis tik, Rebeka, siūlyčiau leisti (ne versti) vaikui bent kelias dienas palankyti darželį ir pačiam apsispręsti. Aš manau, kad jis pasirinks tai, kas jam bus geriausia.
Post Reply