Tėvų noras turėti išskirtinį vaiką

Forumas, skirtas mūsų vaikams, gimdymui ir vaikų auklėjimui

Moderators: Rytė, Visi tvarkytojai

LINUTE
Posts: 26
Joined: Mon 05 26, 2003, 22:48

Tėvų noras turėti išskirtinį vaiką

Post by LINUTE »

... ar jis normalus? Gal leiskime natūraliai ir netrukdomai džiaugtis nerūpestinga vaikyste :roll: Kiekvienas mūsų yra vienintelis ir nepakartojamas, ar būtina tai akcentuoti? Kam tos spec. programos, kam visa tai. Gal aš "tundra", nelabai suprantu tų pakraipų naudos ir esmės? Apšvieskite mielieji :!: :|
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Linute, o tu kaip prisimeni savo vaikystę? Bent man laikas, praleistas darželyje, kaip negeras sapnas atminty iškyla. Ir mokykla, beje. Buvau sau davusi žodį,kad nei vieno vaiko per prievartą nevesiu į darželį, jei jis ten blogai jausis. Bet laimei, radau tokį darželį (o gal tokias auklėtojas), kur vaikai veržiasi eiti,kur jiem tikrai gera, įdomu. Kur jie nori būti.
Nemanau,kad tai tik todėl,jog auklėtojos dirba M.Montessori metodu (kai kas yra ir ne pagal tą metodą). Tiesiog jos labai myli vaikus ir moka būti su jais, neįkyriai vesti juos, padėti...

O dukros klasės mokytoja iš viso tokia, kad net netikėjau,jog tokių pedagogų būna. Ir pati aplinka, kur nėra jokio skirstymo į pamokas, jokių skambučių, bendrų didelių koridorių, kur vaikas yra laisvas, neužgožtas, pasitikintis savimi, su juo dirbančiais suaugusiais irgi labai svarbu...

Linute, o tau nesinori,kad vaikas būtų laimingas ne tik namuose? Kad jo nestatytų į rėmus, neapkrautų šimtais 'negalima'?

Beje, mano vaikai ir yra išskirtiniai. Man jie tokie yra. Kaip ir kievienam tėčiui ar mamai jų vaikai išskirtiniai. Kodėl tai neigti? O gyvenime noriu,kad jie realizuotų save, jaustųsi saugūs, laisvi būti savimi. Nemanau,kad paprastame darželyje, paprastoje mokykloje vaikams leidžiama tokias būti. Nors tai labai priklauso ir nuo dirbančių su jais žmonių...
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

>nei vieno vaiko per prievartą nevesiu į darželį, jei jis ten blogai jausis.

o as vesiu, bet neaiskinsiu kad ten turi buti gerai, o sakysiu kad nuo taves priklauso gerai ar ne.
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Perpasakosiu vieną pasaką. Ji kaip tik tinka šiai temai. Gaila, autoriaus neprisimenu.

PRIE ŠULINIO

Priėjo seneliukas kaimą ir prisėdo ant akmens prie šulinio. O čia iš kaimo ateina trys moteriškės su kibirais. Susitiko prie šulinio, vandens pasisėmė. Ir apie vaikus ėmė šnekėti. Viena moteriškė giriasi:
-Mano sūnus labai gražiai dainuoja. Kai jis užtraukia, tiek senas, tiek mažas atsiklausyti negali, paukščiai nutyla.
Kita moteriškė antrina:
-O mano sūnelis nuostabiai šoka. Tokia plastika, toks lengvumas! Tikra dovana jį stebintiems. Net ir saulė prieš jį nublanksta.
O trečioji tyli. Tuodvi ir klausia:
-O kuo ypatingas tavo sūnus?
-Niekuo neypatingas. Paprastas berniukas.
Tuo metu iš kaimo pusės atsklido nuostabi daina. Viskas aplinkui nutilo. Taip gražiai dainavo link šulinio besiartinantis jaunuolis. O dainos ritmu grakščiai judėjo jaunas šokėjas. Visiems, stebintiems šį vaizdą, net kvapą užgniaužė iš pasigėrėjimo. Ir trečias jaunuolis atėjo prie šulinio. Nieko nesakydamas jis paėmė iš motinos pilnus kibirus vandens ir nuskubėjo atgal link kaimo.
Nutilo daina, pasibaigė šokis. Pakilo nuo akmens seneliukas. Čia moterys jo ir klausia:
-Na, kaip jums mūsų sūnūs pasirodė.
-Tai, kad aš mačiau tik vieną sūnų.- atsiliepė seneliukas ir neskubėdamas patraukė savo keliu.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Geras !
Agne, malonu Tave vėl matyti forume :D
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Man labai patink aukščiau pateikta pasaka “Prie šulinio”. Taip pat man patinka ir Anastasijos išsireiškimas, kad tik ta mama gali užauginti Kristų, kuri žino, kad augina Kristų (čia vėl minties perpasakojimas, originalo neturiu šiuo metu po ranka). Ar nėra tarp pasakos ir Anastasijos išsireiškimo preištaravimo? Kaip manote Jūs?

Aš savo atsakymą turiu, bet norėčiau pasitikrinti...
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Ai, ne :!: Nenoriu augint Kristaus. Kristus ant kryžiaus numirė...Ne man toks našta būtų. Noriu augint Žmogų. Grožiui, laimei, sėkmei, meilei...
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Renata, tu jau augini ir Kristų, ir Anastasiją, ir Budą, ir... Tik dar neatpažįsti...
Lina
Posts: 95
Joined: Sun 09 07, 2003, 13:17

Post by Lina »

Manau, prieshtaravimas yra, bei pasakos siuzetas man labiau prie shirdies.
Ir: svarbiausia auginti Geri :wink:
LINUTE
Posts: 26
Joined: Mon 05 26, 2003, 22:48

Post by LINUTE »

Ar toleruojate "lipdyma is molio", t.y. kisimasi i vaiko formavimasi.. Gal vaikai nera tokie kvailiukai, jie daugiau supranta nei mes numanome :) Tas noras: "mano vaikas bus gydytoju/mokytoju/teisininku!.." ir t.t., ir pan. Arba: mano vaikas sportuos/pies/soks/gros. Nors kartais visa tai pro asaras siekiama.. Uzspaudziama lyg kieta ranka.
Lina
Posts: 95
Joined: Sun 09 07, 2003, 13:17

Post by Lina »

Netoleruoju "lipdymo ish molio" ir nesikishu i vaiko formavima. Netgi, kai dukra sako ash busiu vireja, ash sutinku su jos pasirinkimu ir nekishu savo nuomones. Mazhas zhmogus turi pats rinktis, spresti kuo jam uzhaugti-buti. Shiandien ji nori buti vireja, rytoj-kirpeja, -ishsirinks ir ishsirinks pagal savo shirdies balsa.
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Kistis ne... bet patarti REIKIA!
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

O kaip vaikas žinos, ko nori,jei nebus išbandęs? Jei nebus lankęs dailės, muzikos šokių ir pan. užsiėmimų,kaip žinos,kad jam tai prie širdies?

Kas apie tą pasaką ir Kristų... Kai Marija augino savo berniuką, kaži ar galvojo,kuo jis ateityje taps. Na, padės Juozapui staliauti... Bet ji augino gerą berniuką, nes tiek pati,tiek Juozapas buvo geri žmonės. Tai kaip ir nesikerta su pasaką, ar ne? :roll:
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

LINUTE wrote:Ar toleruojate "lipdyma is molio", t.y. kisimasi i vaiko formavimasi..
Mes, tėvai, to norim, ar nenorim, bet kišamės į vaiko formavimąsį. Štai, kad ir toks konkretus fizinis pavyzdys. Ar galima iš kaulų rentgeno nuotraukos pasakyti, ar vaikas buvo myluojamas (t.y. prižiūrimas taip, kad jautėsi saugus ir mylimas) ankstyvojoje vaikystėje? Taip. Vaikų namuose augusių vaikų kaulinė danga, žiūrint skerspjūvį, yra gerokai plonesnė., nei to paties amžiaus su tėvais augusių vaikų.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Dar kaulu svori pamatuok :|
Taigi vaiku namuose vaikam truko kalcio, nera kalcio - neauga kaulai
stai ir viskas

o tevu meile tevu meilei nelygu
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

PS. Loryte, paziurek i Renatos avatara ir savo
Spek kuri grazesnis. Aisku kad Renatos - daryk isvadas :)

PS. kiti nesijaudinkit del savo avataru - viskas yra gerai
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Jus prisimenate, Anastasija sake, kad Jezu pagimdyti gali tik ta, kuri tikisi pagimdyti Jezu... manau Marija zinojo, ka augina... gal specialiai nieko nedare, bet zinojo... juk ir karaliai buvoa teje, ir angelas... ir Zvaigzde...

beja ar zinote, kad kasmet gimsta nebeprisimenu ar 20 ar 400 nauju zvaigzdziu.................
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Kasmet, vien tik Lietuvoj, gimsta apie 20 000 ŽVAIGŽDŽIŲ (dovanokit, jei statistikos duomenis pateikiu netikslai) :lol:
Apie "molio lipdymą". Nemanau, kad mes galime, turime teisę lipdyti vaiką pagal savo supratimą ir norus. Vaikas per mus į šį pasaulį ateina, nes suteikiame jam kūną. Bet sielą atsineša patys, mūsų, kaip tėvų, užduotis, PADĖTI tai sielai eiti savo keliu, o ne ją FORMUOTI. Turime pastebėti vaiko polinkius, atsižvelgti į jo norus, ir patarti, nukreipti. Materialųjį pasaulį valdo suaugusieji, jie turi patirties ir žinių. Jei pats negali suteikti savo vaikui reikiamų žinių ar įgūdžiu, surask - kas ir kur tą gali padaryt už tave, geriau už tave. Jau geriau vaikas tegu išbandys daug veiklos sričių, kol ras savąją, negu neveiks nieko ir tuščiai sugaiš labai daug, labai brangaus VAIKO laiko.
Viena pažįstama neleidžia savo trečiokei anūkei ( ne mama - dukrai :!: ) lankyti mokykloje krepšinio treniruočių, nes, jos nuomone, TAI NEMOTERIŠKA :roll: :shock: . Žinoma, sėdėti namie ant sofutės krašto ir nuobodžiauti - matyt, itin moteriška...
Paauglė mergiotė nori lankyti bokso treniruotes, kaip manot, ką ketina daryti mama? Žinoma, jūs teisūs - surasti gerą trenerį ir leisti jai pabandyti bei sužinoti "su kuo valgoma druska". Žinoma, pirmiausia sužino, kad krūtų zona, beje, kaip ir plaučių - širdies, yra ta sritis, į kurią smūgiuoti draudžiama. Panelė nori daryti ką nors tokio, ko kitos nedaro. Pirmyn! Kažkas turi būti pionieriumi. Jei nori. Jei gali.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Renata wrote: patarti, nukreipti........ Materialųjį pasaulį valdo suaugusieji, jie turi patirties ir žinių.
Mano nuomone Matearialų pasaulį šiuolaikiniai žmonės turi žinių ir patirties kaip naikinti pasaulį eiti degradacijos keliu. O va būtent vaikai TO NEŽINO taigi jie savo sielos vedami ir sudarius sąlygas, kad sistema jiem Tų žinių nesuteiktų jie patys žinos daug geriau už suaugusius kuriuo keliu pasukti. kaip išeiti iš žiūrkių rato.
Bet čia tik mano nuomonė :)
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Rasydama apie zvaigzdes turejau ka kita galvoje:(
Post Reply