Jei vaikams nepatiks, kaip reaguosite?

Forumas, skirtas mūsų vaikams, gimdymui ir vaikų auklėjimui

Moderators: Rytė, Visi tvarkytojai

LINUTE
Posts: 26
Joined: Mon 05 26, 2003, 22:48

Jei vaikams nepatiks, kaip reaguosite?

Post by LINUTE »

Jei vaikams nebus priimtinas "pasikeitimas", kitoks gyvenimo būdas, nei jų bendraamžių, norės priešgyniauti, priešingai elgtis iš principo.. Okur dar paauglio sindromas.. Kaip reaguosite? Ar bus skausmingas nesutarimas?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Re: Jei vaikams nepatiks, kaip reaguosite?

Post by Rytė »

LINUTE wrote:Jei vaikams nebus priimtinas "pasikeitimas", kitoks gyvenimo būdas, nei jų bendraamžių, norės priešgyniauti, priešingai elgtis iš principo.. Okur dar paauglio sindromas.. Kaip reaguosite? Ar bus skausmingas nesutarimas?
Na, mano vaikai nuo pat gimimo auginami ne taip,kaip daugelis jų bendraamžių. Bet... Jų draugai yra ir mano draugų draugai: tokie pat 'kitokie'. :wink:

Bent aš vaikus mokau nebijoti išsiskirti savo mąstymu, elgesiu, veiksmais. Mano mergaitė nebijo būti gera, nebijo pašaipų dėl to,kad elgiasi ne taip,keip daugelis bendraamžių. Juk tiesa yra ta, kad vaikams labai svarbus tėvų pavyzdys, o ne žodžiai. Jei tėvai nebijo būti kitokiais, kodėl vaikai turėtų? Kalbu ir iš savo patirties, nes paauglystėje taip pat gerokai skyriausi savo gyvenimo būdu, pažiūromis iš bendraamžių. Tiesa yra ta, kad randi draugų pagal save. Juk taip? O visiems įtikti ir būti kaip dauguma - tai jau silpnumo požymis (jie nejauti,kad toks yra tavo kelias, bet bijai pasipriešinti).

O tai,kad užaugę vaikai rinksis savo kelią, nebūtinai sutampantį su manuoju - jų teisė. Nesu tikra,kad jie būtent taip,kaip mes gyvename, norės gyventi. Kiekvienas žmogus laisvas apsispręsti. Bet kol jie yra maži, turi priimti mūsų gyvenimo būdą. :P
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

As savo vaikeliuka mokysiu isgyventi sistemoje
Aiskinsiu kas kaip ir kodel
Ir vienas svarbesniu isgyvenimo sistemoje veiksniu - Anastasijos idejos. Speju kad tik del to kad jos mumyse isgyveno - tik del to isgyvenome mes.
Jei vaikeliukas nesimokys - neisgyvens.
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Manau, vaika reikia aukleti visapusiskai... kad viska zinotu ir pats butu pajegus pasirinkti...
teisiog suvoktu, vieni zmones gyvena taip, kiti, kitaip, treti dar kitaip... mes gyvenam sitaip, nes manau, kad taip geriausia... jei vaikas nebus sugadintas, jis pats suvoks kuri is sistemu yra geriausia... ar ju nebuvimas...?
Juk ir Anastasijos sunus zino apie musu visuomene...
Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Post by Ingrida »

:P
Auklėti vaiką... O gal tiesiog būti su juo, būti šalia jo? Ir būti ne šiaip sau, o būti laimingam?
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Vo! Ingrida sako tiesa, trumpai ir aiskiai! :)))))
:*
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Na taip... 'aukleti' baisus zodis... daug kam turbt asotsijuojasi su dirziuku arba aukletojom, arba auklem... :o
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Man tas zodis asocijuojasi ti su patarimais ka daryti
O vaikeliukas pats tegul galvoja - jo mintys juk miklesnes :)))
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

Jei....
Is anksto nereikia sau sugalvoti problemu. Kai atsitiks, tada ir galvosi.
O as savo ir savo vaiku ateiti "matau" be jokiu tokiu isgalvotu problemu :D
LINUTE
Posts: 26
Joined: Mon 05 26, 2003, 22:48

Post by LINUTE »

Kodel tai isgalvotos problemos? Visi vaikai patiria tuos pokycius ir praeina ta etapa, dviracio neisrasime. Tad kodel gi nepakalbejus apie tai? Juolab, kad nemazai cia dalyvaujanciu turi nemazas atzaleles, kurios jau dabar po truputi reiskia savo pozicija ir norus :roll:
Rebeka
Posts: 9
Joined: Wed 10 08, 2003, 8:28
Location: Vilnius

Post by Rebeka »

Nezinau, manau, jei tinkamai vaika auklesiu iki 9 metu, jis tikrai ]nepasidarys abejingas..As rimtai... Siaip buvimas gamtoje yra pagrindine vaiko mokykla... as pati praktiskai buvau isaukleta gamtoj.Ir zinot ka... Rezultatus dabar matau :P ir maciau eidama i mokykla.Vaiku, augusiu gamtoje emocinis ir protinis intelektas daug aukstesnis nei kitu.Tik... svarbiausia ju nesugadinti.Vaikai daug daugiau suvokia sitaip aukleti, jie net tampa savotiskais filosofais... as kalbejau su daug pazistamu, kuriems vaikysteje tevai netrukde karstytis po medzius ir selti gamtoje...ir zinot ka... jie visi, be isimties, kuriantys zmones, filosofai, labai protingi, auksto intelekto, todel turiu pagrindo tvirtinti, kad Anastasija yra visiskai teisi :wink:
...(ccia dar apie interesus)...budizmas, Gyvenimo menas,meditacija, joga,gyvenimo filosofija ir, savaime suprantama,ANASTASIJA
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Grazi ideja, bet ar nemanai, kad paskui vaikui bus sunkoka adaptuotis visuomeneje? tiesiog priprasti prie tasykliu ir pan.
Rami
Posts: 119
Joined: Wed 04 12, 2006, 22:38
Location: Vilnius

Post by Rami »

Man idomu,apie kokio amziaus vaikus cia kalbama...Mano patirtis rodo,kad iki kokiu 7 metu vaikas aisku padykes,ir jam gal ir ne motais,taciau veliau vaikas susidomi pasauliu,"kas" "kaip" "kodel".O vaikas lygiavertis mums,nereikia i ji ziureti kaip i vaika.gal cia priklauso nuo auklejimo,arba sielos brandos,bet manau kad vaikai viska suvokia neblogiau uz mus,ir jei ketinu pakeisti gyvenimo buda-butinai viska detaliai atpasakosiu vaikui-"kas" "kaip" "kodel".Jei vaikas bent kiek turi koses galvoje,jis turetu adaptuotis visuomeneje taip pat,kaip ir tevai.O jei jam tai bus sunku,tai duos dideli prada pamastymams jam ateity...o paaugliai daznai isvis buna nusivyle viskuo,del to jiems ypac reiketu teigiamai pranesti.Manau,kad jei vaikas visa laika gerai sutare su tevais,tai butinai pritars.O jei del kazko nesutiktu,reiktu paklaust "o ka tu siulai"
Indraja
Posts: 108
Joined: Wed 04 19, 2006, 10:46
Location: Mano namučiai

Post by Indraja »

Nors dar neturiu vaikelio , netriu ir šeimos , bet pastebiu kaip kitaip mąstančiam vaikui , net ir suaugusiajam žmogui yra sunku . Paauglystė ištiesų vaikui sudėtingiausias amžius , nes norisi turėti draugų . O jeigu jie šaiposi iš draugo vertybių ar einančiam link brandos vaikui lengva ? Tegaliu pasakyti , kad gyvenimas daugelį filosofijų , įsitikinimų ir požiūrių pakoreguoja . Nors esu senai išsiritusi iš paauglystės , bet iki šiol turiu koreguoti savo dvasinį gyvenimą , nepriimti visų tiesų tiesmukai , bet jas pritaikyti prie situacijos . O vaikai jas dažnai priima tiesmukai , todėl jiems reikia padėti susigaudyti skirtinguose požiūriuose į vieną ar kitą gyvenimo kryptį .
undiniukė Indrajukė
Ramybe
Posts: 35
Joined: Tue 04 18, 2006, 18:55

Post by Ramybe »

Viename pokalbyje apie vaikų gyvenimą kaimo sodyboje ir visuomeninį gyvenimą (bendravimas su kitaip gyvenančiais vienmečiais, mokyklėlė ir kita) keletas žmonių išsakė mintį, kad vaikas gal bus ne toks kaip visi, kad negebės apginti savęs, adaptuotis toje kitokioje aplinkoje. Gal jie įsivaizdavo, kad apkamšysi mažiulį pūkais ir auginsi lyg gėlę šiltnamyje?
Iš tiesų manau, kad kaip tik gyvendamas ir augdamas šeimos sodyboje vaikas turės visas būtinas sąlygas gerosioms savybėms įgyti; protingumo, sumanumo, pasitikėjimo aplinka bei savim, įžvalgumo. Bus laisvas, o dėl to ir linksmas bei laimingas. Jį nuo pradžių pradžios ves teigiamas potencialas. Ir visa tai bendravime su išoriniu pasauliu jam tik padės atsiskleisti ir bręsti. Didžiausią įtaką tikriausiai turės tėvų meilė ir kasdienė veikla, jų darbai, žodžiai ir jausmai, iš kurių vaikas kasdieną ir mokysis. Tokia mano vizija.
:)
Gyvenimas įkvepia Gyvenimui.
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

upone wrote:Kad konfliktų bus, tuo abejoti netenka. Ir atsiskirdami nuo viso pasaulio savo sklypelyje, turite prisiimti visą atsakomybę už savo vaikų ateitį.

Oj... :mrgreen: :lol: atsiskirti... Upone.. kas yra atsiskyrimas nuo pasaulio??? ar ne uzsidarymas nuo viso to groio miestuose, prie kompiuteriu, darbio stalu... dirbant.. darant tai , kas nera miela.. po truputi zudant save trsalais...

ar ne gyvenimas mieste atskiria mus nuo viso likusio pasaulio? kaime zmones draugiski, bendrauja, vieni kitus pazysta.. jei dar panaikintume TV, tai bendravimas butu dar glaudesnis.. pazvelk i lietuviu tradicine kultura... mano amnymu budamas gamtoje ir tarp bendramincius, butent tada zmogus yra vienybeje... VIENYBEJE, KURI man yra tolygi DIEVIŠKAI MEILEI...

Ir pagaliau... niekas nesiruosia trenkti durimis ir iseiti.. zmones masto, jaucia.. perejimas yra procesas.... Procesas...
kalbant apie tai, ko reikia vaikams, tau reiketu padirbeti su vaikais... pazinti juos... ir pazvelgti is virsaus... jei geru zmoniu vaikai seks savo tevais, ar tame yra kas bloga..? pazvelg i dabartinius vaikus... as matau ir man verkti norisi... tokie nuostabus angelai yra... nenoriu kalbet.. jie seka tevais, ir tai... pasiziurek atidziau i vaikus, pats pamatysi... bnus daug aiskiau.. ech..
Ramybe
Posts: 35
Joined: Tue 04 18, 2006, 18:55

Post by Ramybe »

Žmonės juk ne atsiskirti nuo pasaulio išeis į sodybas, o kaip tik kurti meilės erdvę, gyventi sąsajoje, darnoje su gamta, tuo pačiu išlaikydami ryšį ir su visa kita aplinka. Nebūtina linkti į ekstremumus, daug ką iš tiesų galima suderinti ir tokių problemų, kaip drabužiai ir kita neliks, nes juk niekas tikriausiai nesiruošia lįsti į bulvių maišus. O vaikams stengsis parodyti kaip atrodo visas pasaulis iš jų jokių reikalingų dalykų neatimant, o tik pasiūlant švaresnes, natūralesnes priemones. Vienok, vaikas visada turės teisę į savo nuomonę ir galimybę rinktis. Tiesiog manau, kad pajutus kitą gyvenimo kokybę, vaikams daugelio mūsų įsivaizduojamų problemų gal net neiškils. Jiems greičiausiai viskas atrodys natūralu, ypač gimusiems toje erdvėje, na o kitiems tikriausiai didelę reikšmę turės tėvų nuomonė. Tiesiog reikia stengtis vaikui viską paaiškinti, mokėti kalbėti jo kalba, apgaubti jį dėmesiu.
Gyvenimas įkvepia Gyvenimui.
J

Post by J »

Ramybe, o tavo vaikai ar jau dideli?
Gal kalbi iš savo patirties? (Valio!!! Atsirado mano lietuviškos raigelės...)
Nevisada tavo svajonės ir lūkesčiai sutampa su kito žmogaus svajonėmis. Vaikai ne išimtis.
Yra labai geras pasakymas - lūkestis lygus nusivylimui. Kuo didesni lūkesčiai, tuo...
Nebūkim pesimistais, nebūkim optimistais, bet būkim realistais...
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Mano dukra penktokė. Gyvename mieste, įprastame bute. Tačiau vaikas net ir čia jau yra kitoks. Deja, jai nuo to mokykloje yra net labai nelengva. Šeimos vertybės nėra daugelio vertybės.
Gerumas, sąžiningumas, nuoširdumas, jautrumas, kitos pasaulio matymas yra tokie dalykai, iš kurių ne tik šaipomasi, kuriuos stengiamasi trypti ir per kuriuos vaikas oi kaip skaudžiai gauna. Nuostabu, kad ji viso to neatsisako.

Patikėkit, oi kaip nelengva tokiam vaikui tarp paauglių būti. Ir nė prie ko čia miestas ar sodyba...

Svajonė, kad žemė būtų švari, neteršiama, gyvūnai neskriaudžiami, nepjaunami maistui juk ne tas pats kaip svajonė apie gerą mašiną. Bet antrąją visi supranta, o štai iš pirmosios tik juokas ima... :?
Rami
Posts: 119
Joined: Wed 04 12, 2006, 22:38
Location: Vilnius

Post by Rami »

siaip tikrai ne visi vaikai tokie pavirsutiniski,kad jiems ruoetu tradicine mokykla.
Juk del to ir "bedavojames" :lol: kokia tradicine mokykla nefaina,nes joje kencia vaikai.
Kodel reikia juos ten leisti?kodel ne i NORMALIA,o i siuolaikine?
vat kad nebutu psichologinio spaudimo del "drapanu rubu",ar kitokios mastysenos,ir yra kuriamos ateities mokyklos!
mastantiems (~kitokiems) vaikams nepatinka dabartine mokykla,jie nori normalios,kur ju noru butu paisoma,kur jie nejaustu diskomforto...
Juk niekas nesake-uzsidarykime savo sklypeliuose,kapstykimes,ir nei smurkst i "pasauli".Juk bus GYVENVIETES,ne po 1 seima,o po kruva-bus rengiamos sventes,suvaziavimai ir pan.
bet kvailai man atrodo-gyvenkime ekologiskai ir sveikai,bet vaikus leiskime traumuoti tose "normaliose,iprastose,siuolaikinese mokyklose"
Visatos rakta dovanoja Meile...
Post Reply