VISIEMS TĖVELIAMS!!!! Vaikų auklėjimas - Jūsų pačių lūpomis!

Forumas, skirtas mūsų vaikams, gimdymui ir vaikų auklėjimui

Moderatoriai: Rytė, Visi tvarkytojai

V
Pranešimai: 220
Užsiregistravo: Tre 01 08, 2003, 19:57
Miestas: Kaunas

VISIEMS TĖVELIAMS!!!! Vaikų auklėjimas - Jūsų pačių lūpomis!

Standartinė V »

Visi visi teveliai, labai noretumem, kad parasytumete cia apie tai, kaip Jum sekesi pritaikyti Anastasijos idejas savo vaiku auklejime dabar - nupasakokite kokias situacijas, nutikimus, Jusu ir Jusu vaiku reakcijas, kaip Jums tai pavyko, o gal nepavyko? Ar pasikeite Jusu vaikutis? Jei taip, tai kaip tai ivyko? Kokie jausmai Jums kilo? O gal kazkas tai nepasiseke? Kaip manote, kodel? Labai labai laukiame Jusu konkreciu pavyzduku, ideju cia, o jei kas nedrista cia, siuskite emailus ([email protected] arba [email protected]), rasykite asmenines zinutes :) Jusu patirtis bus naudinga kitiems teveliams ar busimiems teveliams :) Be to, praktiski pavyzdukai labai pagyvintu ruosiama straipsni apie vaiku auklejima Meiles Erdvei ;)
Rytė
Pranešimai: 860
Užsiregistravo: Šeš 09 28, 2002, 11:30
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Standartinė Rytė »

Iš tiesų tokių pavyzdžių gal labai daug galėčiau privardint: juk kiekvieną dieną tenka su vaikais būt,atsakinėt į klausimus, padėt jiems.
Šįsyk nesenas pavyzdukas apie Gabrielę(7,5 metų) ir poteromaniją (nežinantiems paaiškinsiu: ta liga užklumpa,kai vaikas per daug susižavi Hario Poterio nuotykiais ir nieko aplinkui nenori matyt).

Gabrielė:'Mamyte,kokios tos Hario Poterio knygos įdomios.Kad tik greičiau penktą knygą išleistų'
Aš:'Gabryte, bet negi Haris Poteris įdomesnis už tavo gyvenimą,už tai,kas aplinkui vyksta'
G.:'Ai,bet ten tiek visokių stebuklų įdomiausių. O mūsų gybvenime juk jokių stebuklų nebūna'.
Aš:'Gabriele,kaip nebūna? Nori,parodysių tau tiek ir tiek sstebuklų. Arba dar geriau. Susitariam taip: aš tau parodau stebuklą, o tu man pasakai,kur didesnis stebuklas: knygoj,ar kur aš rodau.'
G:'Gerai.Tik tu nerasi čia nieko įdomaus'.
Išeinam abi į lauką . Prie namo jau iš žemių lenda narcizų lapeliai. Vienas narciziukas drąsiausias: jau ir žiedo pumpurėlį tiesia. Štai jį,nieko nesakius Gabrielei ir parodau.
G.:'Mamyte,čia juk gėlytė!!!!'
Aš:'Taip,čia narcizas.'
G.:'Juk ji greit pražys!!!!'
Aš:'Na taip'.
G.:'Mamyte,bet kaip gražu: prie mūsų namo narcizai žydės.'
Ir ima šokt linksma linksma. Pribėga prie krūmelio,šalia kurio lenda tulpės.
G.:'Mamyte,pažiūrėk,ir čia gėlytės. Stebuklai: dabar juk žiema,o gėlytės auga!'
Aš:'Gabryte,dabar žiema,bet čia,Londone,nėra šalta. Va tau ir dar vienas stebuklas: sausio mėnuo,o gėlytės dygsta. Jos nori,kad mes prieš išvažiuodami Lietuvon spėtume pasidžiaugt žiedeliais.Jei tu vis ateisi,pasišnekėsi su tais augaliukais,susidraugausi,pamatysi,kaip gražiai jie pražys. Juk ir gėlytės nori,kad kažkas jas mylėtų,jomis džiaugtųs,prisimintų. Todėl ir skleidžia gražius,kvepiančius žiedelius: kad tik žmonės pastebėtų ir norėtų bent truputį šalia pabūt.
Pati matai,kad ir voverytės parke džiaugiasi,kai vaikai,suaugę ateina. Ir paukšteliai džiaugiasi,ir medeliai. Visa gamta nori būt graži,reikalinga žmogui.'
G.:'Mamyte, tikrai.Ateisiu pas gėlytes,kad joms liūdna nebūtų. O jos kai žydi,aš net paglostyt noriu žiedelius. Tik ne skint: kad neskaudėtų...'

Tą popietę Haris Poteris buvo pamirštas. Gabrielė ir nupiešt panoro gėlytes, ir dar jas aplankyt,pabūt kartu. Vedėsi ir broliuką,kad ir jis pasidžiaugtų... :P
Laimis Zmuida

Fantastika...

Standartinė Laimis Zmuida »

Sveika Loreta,
niekad negalvojau, kad gelytes gali atstoti Hari Poteri. Kai skaiciau, tai galvojau, kad Gabryte pareikalaus didesnio fokuso-stebuklo, bet jai pasirodo, kad pakako gelytes. Sakyciau fantastika, taciau, kai tik susirasiu tinkama vaika, tai pabandysiu si fokusa-marokusa su juo ar ja.

Gal dar turi pavyzduku?
Rytė
Pranešimai: 860
Užsiregistravo: Šeš 09 28, 2002, 11:30
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Standartinė Rytė »

Laimi, tu visai teisus,sakydamas 'tinkamą vaiką'. :wink: Nemanau,kad Gabrielės pavyzdys daugeliui tiktų. Ji truputį kitoks vaikas. Kad ir jos vardo istorija. Kai dar tik laukiausi mažiuko,susapnavau mergytę,kuri į mene taip kreipėsi:'Mamyte,aš tavo dukrytė. Mano vardas - Gabrielė'. Aišku,po kelių mėnesiu mažoji Gabrielė mums ir gimė. Net abejonių nekilo dėl vardo. O ir auginau ją ne visai tradiciškai; iki 3 metų pati maitinau,labai daug leidau,daug klausiaus jos,daug bendravom. Visą tą laiką ji nė dienos nebuvo palikta kitų žmonių priežiūrai. Kartu eidavom su dvimete dukryte ir į bibliotekas,knygynus,paskaitas,svečius.Kartu draugų vestuvėse dalyvavom.
Labai mėgom parkus,miškus,gamtą. Kartu sodinom,prižiūrėjom namines gėlytes.Iš jos tiek visko išmokau,tapau daug pastabesnė. ..

Tik dabar Gabrielė ėmė domėtis technokratiniu pasauliu. O ir į Harį Poterį 'įlindo' tik todėl,kad čia,Londone, yra vieniša. Šeima jau neatstoja jai draugų. O jų,nemokant gerai kalbos, nėra paprasta susirast.
Kaip tam filmuke apie Mažylį ir Karlsoną: 'Tau gerai,mamyte, tu turi tetuką, Rytis turi Mantą(panašaus amžiaus kaimynų berniuką), o aš nieko neturiu. Net katytės(Mažylis šuniuko norėjo)...' :(
Tada aš jai pasakiau,kad kačiuką ji būtinai turės.Kai savo namučius įsigysim. Ir pasiūliau nupiešt savo įsivaizduojamus namus. Nupiešė.Pavadino 'Svajonė'. Gamtos apsuptas stovi nedidelis namelis. Gražus piešinukas išėjo... :lol:
Rytė
Pranešimai: 860
Užsiregistravo: Šeš 09 28, 2002, 11:30
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Standartinė Rytė »

P.S.Laimi, o gėlytė jai pasirodė stebuklinga,nes tai vis tik sausio mėnesį - žiemą, o jau ta išmintinguolė tikrai žino,kad žiemą gėlės neauga. Va,pasirodo, auga. Čia, žinai, ir man nemenkas stebuklas! :roll:
Beveidis
Pranešimai: 218
Užsiregistravo: Pir 09 30, 2002, 19:49

Standartinė Beveidis »

Kai as sausio 11 isskridau i londona, ten tiesiog issiziojau - geles, zali medziai... o vilniuje sniego pusnys. laikas ejo geles keite vienos kitas, kastonai pradejo krauti ziedus. jau buvo balandis.
Balandzio 2 grizau i vilniu, ir mane pasitiko tie patys sniegynai ir pusnynai kuriuos palikau sausy.
V
Pranešimai: 220
Užsiregistravo: Tre 01 08, 2003, 19:57
Miestas: Kaunas

Standartinė V »

Saunu, Loreta :) Ir zinoma smagu, kai ziema zydi geles :) Bet griztant prie temos, galbut ir Loreta, ir visi kiti teveliai dar galetu papasakoti visokiausiu pavyzduku, kaip stengiasi pritaikyti Anastasijos idejas vaiku auklejime, nes pasirodo, kad ir pati aiskiausia teorija praktikoj gali reikstis skirtingais aspektais, o gal kam nors nelabai aisku pasidaro, todel toks pasidalinimas patirtim, manom, tikrai pravers kitiem teveliam, gal ka uzves ant kelio, gal duos ideju, o gal tiesiog viska gyvai iliustruos ;)
Rytė
Pranešimai: 860
Užsiregistravo: Šeš 09 28, 2002, 11:30
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Standartinė Rytė »

Man įdomu,ar iš čia besilankančių daugelis turi vaikus? Spėju,kad ne. Kiek žinau,Beveidis turi vaiką, Pasaka, Mindaugas. Lingos jau nemaži vaikai. O kas dar? Ar čia ta informacija apie vaikų auklėjimą kam aktuali? :roll:
Klausiu ne iš smalsumo. Kiekvieną vaiką auginant vis kitokios problemos, klausimai kyla. O kol jų nėra, viskas gali labai paprasta ir gražu atrodyt. Kalbu iš savo patirties, nes, kol Gabrielė nebuvo gimus, daug ką visai ne taip įsivaizdavau. Realybė ir konkretus žmogutis dažnai visas teorijas pakoreguoja... :wink:
Pantera
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: Ket 01 23, 2003, 21:18
Miestas: Vilnius

Standartinė Pantera »

Aš turiu vaiką.
V
Pranešimai: 220
Užsiregistravo: Tre 01 08, 2003, 19:57
Miestas: Kaunas

Standartinė V »

Zinoma, kad teorijos praktikoj koreguojasi, turi viokiausiu niuansu. Bet juk siame skyrelyje ir prasome butent teveliu papasakoti apie savo patyrima - ne teorini, o praktini.
Irute
Pranešimai: 238
Užsiregistravo: Tre 03 26, 2003, 2:58
Miestas: Kaunas

Standartinė Irute »

Sveiki :D

Siulau pasizvalgyti siame interneto puslapyje, suzinosite
daug idomaus apie vergija:
http://www.moroz.onego.ru/fantom.htm

:mrgreen:
Olga
Pranešimai: 145
Užsiregistravo: Šeš 02 22, 2003, 14:26
Miestas: Vilnius

Standartinė Olga »

Klausiu ne iš smalsumo. Kiekvieną vaiką auginant vis kitokios problemos, klausimai kyla. O kol jų nėra, viskas gali labai paprasta ir gražu atrodyt. Kalbu iš savo patirties, nes, kol Gabrielė nebuvo gimus, daug ką visai ne taip įsivaizdavau. Realybė ir konkretus žmogutis dažnai visas teorijas pakoreguoja... :wink:[/quote]

Vaikas parodo tau, kur tu turi problemas... Aisku jei tu nori jas pamatyt :)
Todel ir sakoma: vaiku auklejimas-saves auklejimas...

Dolmenai irgi per vaikus tave "aukleja " :lol: :

И ещё, про детей.
Очень часто дети, побыв на дольменах, начинают в гипертрофированном виде показывать родителям их ошибки, при чём зачастую родителям сложно признаться в этих ошибках и они списывают детские "концерты" на перевозбуждение от дольменов. Если у вас хватит мужества и силы увидеть через то, что будет происходить с ваши м ребёнком на дольменах (после общения с ними)свои ошибки- -это будет потрясающей помощью вам и вашему ребёнку.

visa teksta gali perskaityti
http://www.anastasiaclub.ru/read.php?f=17&i=1137&t=1131
Rytė
Pranešimai: 860
Užsiregistravo: Šeš 09 28, 2002, 11:30
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Standartinė Rytė »

Žaliasis vaikų džiaugsmas pavasarį:
likus savaitei iki šv.Velykų pasėti vazonėlyje ar bliūdelyje saujelę kviečių (ar kitų grūdelių). Kasdien su vaikais stebėti,kaip pamažu lenda nedrąsūs žali daigeliai. Juos pakalbinti, pasakyti,kaip jų laukiat,kokie jie gražūs, kiek džiaugsmo teikia. Kai daigeliai kiek labiau išlena, mūsų vaikai kas rytą randa po mažą siurprizėlį,atneštą velykinio šelmio kiškučio iš artimiausio miškelio. Smagu, žalia, įdomu. Daigelius patys vaikai laisto ar iš burnyčių vandenuku purškia. Jiems tai labaaaai patinka. :wink:
Beveidis
Pranešimai: 218
Užsiregistravo: Pir 09 30, 2002, 19:49

Standartinė Beveidis »

Olga, visas buves musu gyvenimas yra klaida
Ir dabar mes bandom tai istaisyti
Ir jei vaikas izuliai badys ir primins pastoviai tas klaidas tai jis tiesiog liks be tevu.

Istrauka is naujojo testamento: "Jus matote krisla savo brolio (tevo, mamos, sesers, draugo...) akyse, taciau nematote rasto savojoje"

Kai paprasiau savo vaiko apkabinti mane, jis pasake NE. As atsakiau - aciu. Taciau manau kad klaidinga man butu elgtis taip kaip padare jis. Ir juo labiau prikaisioti kad jis manes neapkabino.
Visi mes klystame

PS. laikas nera mano priesas, jis yra mano sajungininkas, jis eina ir man nuo to tik geriau. laikas - tai dievo dovana. aciu jam.
Olga
Pranešimai: 145
Užsiregistravo: Šeš 02 22, 2003, 14:26
Miestas: Vilnius

:)))

Standartinė Olga »

:D

Tavo atsakymas man parode kaip sunku suprantame vienas kita... :))
As ta ir norejau pasakyti, kad vaikas nera blogas ir nereikia jam atsakyti tuo paciu.
Kartais mes negalim pastebeti, ka darom ar galvojam, turim daug kitu rupesciu. Vaikas visada parodys mum, kur padarem klaidu.
Jeigu mano vaikui isterijos priepuolis, tai irgi nereiskia, kad as tokia pati isterike, tai reiskia, kad as tiktai gerai moku nuslepti ir ta isterija laikau viduje.
Jeigu tavo vaikas nenorejo taves apkabinti, tai gal jis norejo parodyti tau, kad ir tu nemoki parodyti savo jausmu kitiems...? (kad vaikas tave myli ir labai myli, as net neabejoju :D , nes kitaip jis pasirinktu gimti pas kazka kita). Del taves ir tavo vaiko as galiu tik speti, nes tu pats geriau gali suprasti ka tokiu poelgiu vaikas norejo parodyti.
Gal dabar geriau mano mintis supratai? 8)

P.S. o vivsas buves musu gyvenimas tikrai ne buvo klaida, kuria primena vaikas, vaikas rodo kas yra DABAR
V
Pranešimai: 220
Užsiregistravo: Tre 01 08, 2003, 19:57
Miestas: Kaunas

Standartinė V »

Dingo cia zinuciu, bet kazkas cia klause del vaiku psichologo... Tai va, as pasiteiravau, man sake, kad Nida Zemaitiene, berods dirbanti Silainiu psichines sveikatos centre, yra geras specialistas, o ir kaip zmogus gera. Asmeniskai nepazistu, bet pasitikiu rekomendavusiu ja zmogumi.
Rytė
Pranešimai: 860
Užsiregistravo: Šeš 09 28, 2002, 11:30
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Standartinė Rytė »

Čia aš,Vilte, apie vaikų psichologę klausiau. Ačiū,kad sužinojai.
:P
Mindaugas
Pranešimai: 1311
Užsiregistravo: Pen 09 27, 2002, 23:01

Standartinė Mindaugas »

Bendravimas su dukra kaip su lygiaverčiu žmogmi daro stebuklus, giliai įsitikinau, kad reikia atvirai šnekėtis, o įpač negalma meluoti, ar kitaip išsisukinėti. Atvirai išsakau jai savo jausmus. Nemanau, kad forumas gera vieta apie tai pasakoti, bet tai ka sakė anastasija yra labai svarbu mano akimis žiūrint.
Manau svarbu aplamai su žmonėmis tiesiai šnekėtis.
AJA
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: Pen 06 13, 2003, 14:16
Miestas: UTENA

Standartinė AJA »

Oi, aš turiu mergytę Valentiną. Judri, patarška ir kodėlčiukas.
Na aš turėjau visą sąsiuvinį jos kalbų prirašius. Tik dingo kažkur.
Vienas iš pokalbių (3,5m.).
V.: - Ko tu liūdna, mamyte?
Aš.: _Ai, tiesiog nežinau ką daryti...
V.: Tai ko tu savo angelėlio nepaklausi?
Aš.: - O IŠ KUR TU ŽINAI APIE ANGELĖLIUS? (aš jai niekad nepasakojau)
V.: - IŠ GAUSYBIŲ.

Su tom savo "gausybėm" ji svaigo gal porą metų. Tačiau dabar ji kartą manęs klausia:
- ko tas medis toks nudžiūvęs?
AŠ: - gausybių savo pasiklausk.
V.: Tai, kad jos su manim daugiau nebekalba. Tik seniau būdavo. Aš ir įsitempiu ir vėl atsipalaiduoju, o jos nešneka...

Daugiau istorijų kitoms dienoms.
Agnė
Pranešimai: 402
Užsiregistravo: Tre 02 19, 2003, 13:17

Standartinė Agnė »

Vakar, Joninių išvakarėse rinkome laukų gėles vainikams pinti. Aušrinė (8 m.) ir klausia:
-Ar Vytas su Algirdu taip pat pins vainikus?
Aš:-Ne, jie nepins.
A:-Kodėl?
Aš:-Todėl, kad jie vyrai. Vyrai vainikėlių nepina.
A:-Kaip gerai, kad aš mergaitė.
Skelbti atsakymą