Ūkininkų kursai...

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderator: Visi tvarkytojai

Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Ūkininkų kursai...

Post by Uosis »

Sveiki :)

Vakar man skambino Vilija ir paprašė parašyti pranešimą apie ūkininkų kursus.

Kam reikalingi ūkininko kursai?

Pagal dabartinį žėmės ūkio paskirties žemės pirkimo įstatymą paprastas žmogus gali įsigyti ir turėti iki 3 hektarų žemės. Jeigu norite įsigyti daugiau nei 3 hektarus arba arbo po įsigyjimo turėsite daugiau nei 3 hektarus reikia būti pabaigus ūkininko kursus.

Jei turite žemę ir ketinate kurti sodybą, tai turite du kelius:

pirmasis - būsimoje namo stovėjimo vietoje keičiate žemės paskirtį į namų valdą ir rengiate detalų projektą,

antrasis kelias - jei esate išklausę ūkininko kursus, įforminate savo sklypą kaip sodybvietę ir nekeisdami žemės paskirties bei naudodami supaprastintą projektą kuriate sodybą :)

Kiek kainuoja ir kiek trunka ūkininko kursai?

Ūkininko kursai mieste registruotiems kainuoja 300 Lt, ne mieste registruotiems kompensuodavo valstybė. Kursai trunka dvi savaites, paskaitos vyksta vakarais. Praėjusį penktadienį sužinojau, kad kursus turbūt pirmoji baigė Vygintė, sveikinu :) Kursai prasideda vos tik užsiregistruoja 12 norinčių žmonių.

Tolesnė informacija:
Buivydiškių žemės ūkio kolegija
Last edited by Uosis on Fri 02 19, 2010, 17:56, edited 1 time in total.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Reik mums uzsirasyt i tuos kursus
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Aš tai ketinu birželį :) Žiuresim kaip čia bus :)
Stas
Posts: 191
Joined: Sun 12 15, 2002, 15:20
Location: Vilnius
Contact:

Post by Stas »

Berods kursai kainuoja truputi brangiau - 330Lt. Ir tarp kitko vėn litų neužteks, reikia dar kažkokių popergalių :cry: Gal kas suteiks išsamią informaciją?
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Paskambink Vygintei, ji jau kursus išklausė ir atestatą gavo :)
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

paslapcia nuo visu??? mes irgi norejom!!!!
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
jonux
Posts: 38
Joined: Fri 11 14, 2003, 17:42
Location: Vilnius

Post by jonux »

ziur kad tik sis pazymejimas ir isgelbes daugeli nuo berokratinio slamstelio 8) ka tik kalbejau su detalius projektus rengiancia asmenybe - pasirodo, kad nupirkus ukio paskirties zeme, ja paskirstyti gali zemetvarkininkai be topografines nuotraukos ir be detalaus plano. tada tame sklype reikia vieno ukininko ir prasau - viena gyv. nama galima statyti be jokiu problemu - na daug kas tai zinojo, nors kita vertus, tai dar nera patikrinta - bet galimybė lyg ir reali :wink:
Stas
Posts: 191
Joined: Sun 12 15, 2002, 15:20
Location: Vilnius
Contact:

Post by Stas »

Tolesnė informacija:
Buivydiškių žemės ūkio kolegija
Irena Čebrovienė
8 680 32300
Šiuo adresu kursų nebus iki 2004 rudens
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

GERA ŽINIA :!:

Aukštadvario žemės ūkio mokykloje visiems turintiems aukštojo mokslo diplomą išklausyti ūkininko kursus ir gauti pažymėjimą galima per vieną dieną. Tai kainuoja 100 Lt. Tiesa dabar mokykla atostogauja iki rugsėjo, o dėl galimybės išsilaikyti kursus vasaros metu dar nebuvo tartasi. Tačiau gyvenviečių kūrėjų suvažiavime visi sutarėm, jog toks variantas mums visiems priimtiniausias :) Gali būti, kad per vieną dieną išklausyti kursus siūlo, ne tik aukštadvario žemės ūkio mokykla, bet ir kitos :)

Kai bus kokių naujienų dar pranešiu :P
Yra tik vienas Dievas ir jis yra visur :)
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Skambinau į Aukštadvario žemės ūkio mokyklą :mrgreen: Už kursus atsakingas asmuo paaiškino, kad nors jis ir dirbs visą vasarą, bet mokytojai, kurie veda kursus, jau atostogauja ir atostogaus iki rugsejo-spalio. Jis sake, kad kursą galima suorganizuoti nuo rugsėjo, jei tik susirenka 20 žmonių :) Belieka palaukti rugsėjo ir galėsim suorganizuoti bendrą Vilniaus-Kauno bendraminčių kursą :)
Yra tik vienas Dievas ir jis yra visur :)
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Puiki mintis, Aurimai. :)
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Sveiki gyvi visi, mielieji :)

Trumpa informacija dėl organizuojamų ūkininkų kursų :) Skambinau Juozui Juknevičiui, kuris Aukštadvario žemės ūkio mokykloje atsakingas už kursų organizavimą.

Visų pirma jis visiškai palankiai priėme idėją, kad būtų soorganizuotas atskiras kursas. Aš jam pasakiau, kad galėtume suorganizuoti 15-30 žmonių grupę. Pernai kursai vykdavo vieną dieną ir po to iškart buvo laikomas egzaminas. Šitaip per vieną dieną kvalifikacinį pasirengimą ūkininkauti gavo Marinos draugas Aleksandras. Šiemet Aukštadvario žemės ūkio mokykla nusprendė organizuoti dviejų dienų kursus. Jų kaina dar nėra galutiniai aiški, bet jie kainuos mazdaug 150-200 Lt. Su Juozu kalbėjau, kad būtu patogiau, kad paskaitos vyktų savaitgalį, nes tik nedaugelis iš mūsų turbut galėtų išklausyti kursą darbo dieną. Juozas lanksčiai pažiūrėjo į tai ir sakė, kad galima būtų taip suorganizuoti, kad kursas vyktų penktadienį-šeštadienį, o
egzaminas šeštadienį vakare. Bet tai dar reikes derinti. Juozas pasakojo, kad atsiranda ir tokių, kurie rizikuoja ir laiko egzaminą net neisklausę paskaitų. Dėl konkrecios datos ir laiko Juozas dar negalėjo kalbėti, nes dauguma dėstytojų dar nesugrįžo iš atostogų, o kurso laiką reikės suderinti su jais ir su Aukštadvario žemės ūkio mokykla. Tai gi.

Kol dar trūksta konkretesnes informacijos, sąrašas dalyvausiančiu nėra daromas, bet šiaip galite turėti omeny, kad kai tik bus žinomos konkretesnės datos ir bus sudarinėjami sąrašai kiekvienas norintis turėsite pateikti:

- prašymą Aukštadvario žemės ūkio mokyklos direktoriaus vardu
- asmens dokumento kopiją
- aukštojo arba aukštesniojo mokslo baigimo diplomo kopiją

Tai tiek pradžiai, bus daugiau...

Sėkmės :)
Yra tik vienas Dievas ir jis yra visur :)
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Sveiki darkart :)

Vakar kalbejau su Juozu is Aukstadvario zemes ukio mokyklos. Naujienos butu tokios: preliminari dvieju dienu kurso kaina 185.5 Lt. Preliminarus semiaro laikas rugsejo 17-18 d. (penktadienis ir sestadienis). Savaime suprantama, kad penktadieni butu ne tiek svarbios paskaitos, nes garantuotai ne visi gales dalyvauti, o sestadieni bus pagrindines paskaitos ir egzaminas. Laikas dar nera galutinis, bet sarasus ketinanciu dalyvauti kursuose uz tokia kaina ir tokiu metu jau galima bus pradeti.
Yra tik vienas Dievas ir jis yra visur :)
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

nesuprantu kodel tu aurimai dziaugiesi
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Matai šiaip, kitur kursai trunka savaitę ir kainuoja 300 Lt :mrgreen:
Yra tik vienas Dievas ir jis yra visur :)
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

susitark del 200lt ir sestadienio-sekmadienio
dauguma cia - dirbantys
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Pabandysiu :) Kaip pasakojo kursų organizatorius, būna ir tokių, kurie susimokėję, bet visai neklausę kursų rizikuoja ir egzaminą patenkinamai išlaiko :)
Yra tik vienas Dievas ir jis yra visur :)
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Sveiki :)

Si penktadieni vilniaus klube pradejome sarasa ketinanciu dalyvauti ukininku
kurse Aukstadvario zemes ukio mokykloje, preliminariai rugsejo 17-18 d.
(penktadienis ir sestadienis). Preliminari kaina - 185.5 Lt. Sarasas atrodo
taip:

1. Aurimas
2. Rosita
3. Romas J.
4. Daumilas
5. M. Naruseviciene
6. D. Zilanas
7. Dalia Montviliene
8. Arturas
9. Rasuole
10. Mindaugas Rumsa

Apie papildymus pranesiu :)

Sekmes visiems :)
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

o gal sudarom sarasa tu kurie nori is penktadieni perkelti i sekmadieni
darbas yra darbas
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
kamala
Posts: 101
Joined: Wed 11 27, 2002, 12:21
Location: Klaipeda

Post by kamala »

Kaskas neaisku su tais kursais
Gal reiketu pasitikslinti
Istatymas nurodo ar ne 160 val kursa
Taip kad i dvi dienas niekaip netelpa
O istatymo mokykla irgi lyg ir negaletu pazeidineti
Gal ne apie tuos kursus kalbama
Ar po ju galesim gauti ukiniko pazymejima
Post Reply