Voskonys :)

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderator: Visi tvarkytojai

jonux
Posts: 38
Joined: Fri 11 14, 2003, 17:42
Location: Vilnius

Voskonys :)

Post by jonux »

na pagaliau prisedau :roll: trumpas šios temos pristatymas: šis formumas kartu ir visiems, tačiau akcentuojamas mūsų klubiečiams, perkantiems žemę Vaskonyse.
šią akimirką 9,28 ha. žemė jau turi potencialius bendrasavininkus:
1. Jonux, Vika ir Jonukas;
2. Valentina ir Francas;
3. Irina;
4. Zoja;
5. Mindaugas;
6. Jūratė - tikiuosi nieko nepamiršau :oops:

jūratė prašė įsitikinti, ar perkamoje žemėje, už kurią jau įnašą sumokėjau, galima bus statyti. šiuo klausimu buvau nuvykęs pas vyr. architekte, kuri buvo baisiausiai nuvargusi, mat visi dabar skuba su detaliaisiais planais, nes nuo gegužės 1 d. priimamas naujas įstatymas - kiek pasunkinantis esamą situaciją - tai ji atsisake mane konsultuoti, taciau pasakė, kad dabar visi rizikuoja, kas perka, nes pagal nauja įstatymą bus apribotos statybos. Tačiau paklausiau dėl ukininku - ir lyg pritare minčiai, kad eičiau ir derinčiau su žemetvarkininkais tiesiogiai bei lauktume to įstatymo. todėl kaimynėliai manau, kad pirkimo nestabdome - perkame, juk nedraustinis - o ukinės paskirties žemė, todėl ukininkauti galima, o jei bus ukininko pazymėjimas tai bus galima ir statyti - todėl manu problemos sioje vietoje nedarome? laukiu visu pritarimo : aš pats UŽ - ledai pajudėjo :roll:
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

Žinoma, perkam! :!:
jonux
Posts: 38
Joined: Fri 11 14, 2003, 17:42
Location: Vilnius

Post by jonux »

na mano brangieji kaimynėliai - turime savaite surinkti pinigėlius, rinksiu kitą savaitgalį - mat jau gegužės pirmą dieną varysim pas notarą forminti sutartėlės :)) jau greit :D
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

ka cia jau , mano kapeikos jau nuo ano pavasario dulkija zemes belaukdamos
tuoj tik dulkes nuvalysiu...
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

NU ka... naujakuriai susirinko ir pailsejo.
Geda tiems kas pamane jok Kipshas=Stas
Tai yra gryno prasimanymo melagyste, populizmas ir pan.
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
jonux
Posts: 38
Joined: Fri 11 14, 2003, 17:42
Location: Vilnius

Post by jonux »

sveiki brangieji kaimyneliai - dar karta noriu informuoti, kad nusikelia musu zemeles pirkimas, kadangi tik pas notara suzinojau, kad reikia pries menesi paduoti skelbima i vietos rajonini laikrasti, kadangi yra nustatyti pirmumo teise i ta zeme turintys subjektai...taciau dauguma tai zinojo, galvojo, kad tai jau visiems zinoma, todel ir nebutina detalizuoti - ka gi, kitu patirtis padeda tik tuomet, kai pats suklumpi..tiek jau to - gerai, kad savininke nusiteikusi parduoti tik mums, juolab, kad pirkti jau buvo pasiulyta artimiausiems kaimynams, o sie atsisake. kitas variantas yra ieskoti notara, kuris surizikuotu apiforminti be sio reikalavimo - taciau gal geriau iskesti ta meneseli, kadangi atsiradus tokiam asmeniui, sutartis pripazistama negaliojancia...ku darom?:)))
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Laukiam, o ka darysi
Jei lauksim tai pagaliu ratuose nebus
O jei lysim tai atsiras koks megejas papokstauti, ypac kai nugriausim jo spastus zvereliams (beje ar ten spastai ar ten ne??? - siulau neliesti kol zeme ne musu, bo nera reikalo pyktis su kaimynais dar net neatsikelus)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

kaimynams

Post by Dobis »

Sveiki, susiedai! Jau geriau palaukim, kad į tuos spąstus neįkliūtume.. o gal dar ką įdomaus (be spąstų) radot žemelėje? pavyzdžiui, šaltinį :?:
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Ale žiūriu Vaskonys yra

Vaškonys - Ignalinos r. sav.
Vaskonys - Panevėžio r. sav.

Ir ko tiems Vilniečiams į Panevėžio galą trenktis nepertoli? :mrgreen:
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Ai dar radau Voskonys - Vilniaus r. sav.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Mindauga, ten yra Voskonys (jokiu lt raidziu, tad Leonardas nepyks)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

kedriukai

Post by Dobis »

sveiki, kaimynai,
tiems, kurie jau šiemet norėtų pasodinti kedriukus į savo žemę: :arrow:
http://www.mgul.ac.ru/info/lf/drozdov/kedr40.html
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Kaip sake Jonas, nuo sios savaites treciadienio (07 14) jis ketina pradeti resti savo namuka (pirmaji Voskonyse) :) Kvieciame visus kurie nori prisideti ar siaip sudalyvauti neeiliniame procese atvykti i kuriama Voskoniu gyvenviete :) Atvykimo budus ir daugiau informacijos galite gauti paskambine Jonui tel. 8 615 54955 :) P.S. Voskonys yra už Nemenčinės :)

Sekmes visiems :)
Yra tik vienas Dievas ir jis yra visur :)
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:) nu kaip jums ten sekas tą namuką ręsti? Ar jau kertinį akmenį įmūrijote? :wink: O gal galima atvažiuot pasižiūrėt?.. :wink:

Nu sėkmės jums statybose :!: :wink:
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Sveiki gyvi visi :)

tik darja uzdave klausima, iskart pasirode ir atsakymas :roll: - siandien gavau is Jono tokia zinia:
Ryt ryte (2004 07 16, penktadieni) pas Jonus prasideda statybos - bus i zeme leidziamas centrinis 6 m. rastas - visi norintys ir galintys prasomi i talka - kas ilgesniam laikui - turekite palapines ir miegmaisius - vietos palapinei bus ;)
Taigi visi, kas gali ir nori prisideti del detaliu skambinkit Jonui 8 615 54955. As irgi visai noreciau sudalyvauti talkoje, tik neturiu mašinos.
Sekmes visiems :)
Last edited by Uosis on Mon 08 13, 2012, 16:50, edited 1 time in total.
Yra tik vienas Dievas ir jis yra visur :)
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Tai va :P

Siandien, kaip ir buvo planuota, Jonas pradejo savo suprojektuoto namo statyba :)

Statyboje dalyvavome astuoniese: Jonas, Viktorija, Jonukas, Dangerute, Aurimas, Arunas (mano brolis), Vytukas (mano pusbrolis) ir traktoristas (vardo nepamenu, bet geras zmogus, daug mums padejo :)

Trumpai tariant, siandien traktoriaus keltuvo ir virviu pagalba pastateme pagrindini-centrini busimo apvalaus Jono seimynos siaudinio namo rasta, sverianti apie 300 kg. Ant sio centrinio rasto laikysis stogo gegnes.

Tiskliau su visu projektu ir technologija galite susipazinti nuvyke pas Jona ;) Jis dabar jau kuris laikas kartu su zmona ir mazuoju Jonuku gyvena savo zemeje tevu paskolintame namuke ant ratu.

Visi kas nori sudalyvauti ar prisideti namo statyboje laukiami Voskonyse :) Del informacijos skambinkit Jonui 8 615 54955.

Sekmes visiems :)
Yra tik vienas Dievas ir jis yra visur :)
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

Jonas is Voskoniu pranesa :
Salia ju parduodanmas 1,6 ha sklypas
Savininkas nori 7 000 ( reiktu nusidereti )
Yra dar ir kitu sklypu salia tik kitu savininkai
dar technishkai nepasiruose pardavimui.

Mineta 1,6 ha sklypa galima pirkti jau dabar.
Kas susidomejot skambinkit Jonui +370615554955
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

Sveikas, Kipshe, :wink:
atrodo, esame kaimynai. o šiandien kaip tik (galbūt net dabar) Voskonyse darbuosis matininkai, ir tikėkimės, pagaliau atmatuos mūsų sklypelius.
įdomu, kaip gyvuoja tavo kedriukai, aš jų iš savo sklypo kažkodėl nematau :roll:
beje, mūsų ir kaimynės Valės sklypų sandūroje dar praeitą savaitgalį telkšojo ežeriukas ir kurkė varlės. gal ir gerai būtų jį pagilinti, tik aš rimtai susirūpinau, kad neapgalvotai prasisukus su ekskavatoriais galima ir malkų priskaldyti - visgi kišimasis į ekosistemą. automatiškai nusausėtų aukščiau esantys žemės plotai - tai gal ir būtų gerai mūsų atveju, nes drėgmės atrodo ten pakanka - bet jei kiekviename sklype kastume kad ir po nediduką tvenkinuką, kaip pasikeistų vandens apytaką toje vietoje, kaip tai atsilieptų gretimiems plotams :?: :roll: o be to, reikia, kad ežeriuką maitintų į paviršių išeinantys šaltiniai, kitaip bus stovinti pelkė. Jonas jau šį savaitgalį pasikvietė kasėjus su technika - kas vieną ar du prūdus. aš taip pat vos nesusigundžiau, nes mano sklype yra tokia drėgna įdubėlė, bet paskui nusprendžiau, kad geriau piaeškosiu ten šaltinių, patyrinėsiu, išsiaiškinsiu, į kur ir iš kur teka vanduo, o tada bus matyt. ir dar tokia mintis atėjo, kad jei jau žinosime savo sklypų ribas, gal jau metas mums kaip nors apsitarti, kaip mes ten ketiname tvarkytis- ar kiekvienas užsiimti saviveikla - sodinti, statyti mūrus, kasti ką panorėsime, nepaisydami kaimynų nuomonės, vadovautis ekologiniais principais tvarkantis ar ne, apgalvoti gyvenvietės infrastruktūrą (elektra ar be jos, kelias, bendro naudojimo vieta, keliukai tarp sklypų, architektūra - ar mažaaukštė, iš natūralių medžiagų, organiškai įsiliejanti į gamtą ar mūrai, blokai, gelžbetonis). pavartotas žodį "saviveikla" šiuo atveju reškia tvarkymasi "kaip kam patinka ir kaip išeina, nebūtinai siekiant gyventi pagal Anastasijos idėjas".
aišku, pirkadama žemę, aš net neabejojau, kad ir mano kaimynai, kaip ir aš, siekiame turėti pagrindą po kojomis , kurį pasiūlė Anastasija, ir būdami savo žemėje, vadovausimės jos idėjomis - jaukinsimės žemę, sieksime daryti viską su meilę, apgalvotai, paisydami augalų ir gyvūnų ir visos mūsų žemelės ekosistemos, mokydamiesi iš Dievo kūrinių :D
jei to sieksime, tai visa kita yra mūsų individualios kūrybos dalykai ir geroji saviveikla - visada sveikinsiu kaimynų gyvąją kūrybą :love:
prisegu tą patį straipsniuką, jei dar ko nepasakiau:
http://kedrovka.ru/knigi/stecenko.htm
supratau dar vieną sau svarbų dalyką - nereikia skubėti ir skubinti kitų kažką statyti, kasti, kirsti medžiais ir krūmais užžėlusius plotus - galima labai pakenkti ekosistemai. man svarbu kaip reikiant apšilti kojas - ištyrinėti augalus, šaltinius, reljefą, gyvūniją ir sodinti, pažinti kaimynus, vizualizuoti savo sodybos, gyvenvietės vaizdą. nors iš tikrųjų, civilizacijos "malonumų" atsisakyti galėčiau jau ir dabar :P
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

:)

as asmeniskai noreciau pasistatyti toki siaudu namuka kaip jono ir tiek, jokiu muru jokiu ten technikos stebuklu
siaudu nameliuka planuoju statyti kitais metais. siais metais reikia pasiruosti sitai statybai, tai ne kokios nors sikduobes kasimas (nors ir sikduobe reikia juk protingai iskast ;)

dar noreciau sulinuko, nu norisi kartais vandenuko isgerti, be alaus dar galiu iskentet, bet be vandenuko nu niekaip nesigauna :)

ir elektros man nereikia, ir tvenkini kasti persigalvojau, sakau apseisiu pradziai, va kada bus siaudu namas tada ir pagalvosiu, juk nepriziurimas tvenkinys virs tokia bala kaip tas kur jau yra, o man visa sistema turi veikti savaime, be mano isikisimo - stai kokis as tinginys :)

kirsti nieko nesiruosiu, o stai sodinti tai butinai, galvoju apie ukininko uki su veikla "ekologiskai svariu kedru riesutu auginimas"

o del keliu ziuresim , muitines namuka jau pastaciau. tik uzraso truksta "Voskoniu teritorine muitine" :))
muito mokestis pradziai - sypsena. veliau didinsim iki + geru minciu. nesumokejusieji muito mokescio bus uzsiundomi spieciais uodu, akliu, bimbilu, juos kandzios erkes dilgins dilgeles ir visaip kitai bus bloga.
cia negrasinimas tiesiog fakto konstatavimas :) tokios tos meiles erdves - turi jos ne tik svelnumo bet ir astriu dantu kolekcija :))
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

:lol: :lol: :lol:

džiaugiuosi Kipšeli, kad tavo, kaip kaimyno, mintys man labai priimtinos.
sutinku, kad vandenuko labai reikia. kai pabuvau pusdienį ant saulutės pievoje, tai tik ir galvojau apie šulinį, prūdą ar šaltinį. pradžioje mėginsiu ieškoti šaltinio, o jei nepavyks, reikės šulinuką kasti. be elektros manau išgyvenčiau.

namuko norisi nediduko, rastinuko, nors galėtų būti ir šiaudinis - viduje smagiai kvepiantis tvarteliu :wink:

pradžiai užtektų ir visai mažuliuko vasarnamio, nes penketą metų turbūt galėsiu ten gyventi tik vasaromis, na, bet namas ne bėda. svarbiausia - sodinti :idea:

o dabar, kad pasiruoščiau gyventi gamtoje, ketinu be kitų dalykų mokytis mažiau valgyti :wink: - pvz. nevalgyti pusryčių, o tik pietus ir vakarienę, ir dar kokią parą-dvi per savaitę nevalgyti-negerti. tikiuosi, kad ne tik apsivalysiu, bet ir protelis prašvies, mintis bus greitesnė :lol:
va šį savitgalį važiuosiu ir valgysiu pienių žiedus - jie tokie saldūs :!: reikės išragauti kuo daugiau žalumynų, sako dar labai skanios žliugės :mrgreen:
o kedrų ūkis čia ką, rimtai? labai įdomu, ar prigijo tavo kedriukai, nes aš jau tris numarinau vazonėlyje - gražiai sudygę po kiek laiko lyg užsikonservuodavo - nenorėjo toliau augti ir atrodo nupūdavo :cry: jokiu būdu neperlaistydavau, žemę iš pušyno ėmiau, o jie vis tiek nukeipo, gal aš jiems kuo nors nepatinku :mrgreen:
o teritorinė muitinė jau atidarė šypsenų sezoną :roll: :roll: :lol:
Post Reply