Apie viską... (apie žmogaus prigimtį)

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Apie viską... (apie žmogaus prigimtį)

Post by Olga »

Nezinau kaip jums, bet man nemalonu matyti zmones, kai jie to nezino. Man nemalonu matyti visa ta purva, kuri jie parodo, patys to nezinodami...
Man geda uz juos...Man geda, kad as tai matau.
Zmogus gali pasakyti tik 2 zodzius, parasyti savo nuomone apie....ir as matau kas uz tu zodziu stovi.
Man labai liudna, kad jus to nematot. Kaip jus besleptumet savo vidu, jus vis tiek kaip ant delno....Visur ir visada.
Isore nesvarbu, svarbu kas viduje. Ir tas vidus kartais buna toks negrazus, kad ....
Niekada negalvojai, kad matyti bus taip sunku.

Kaip dauguma jusu puole kaltinti viena vieninteli zmogu!
radote atpirkimo ozy?

Kas is jusu gali pasakyti, ranka ant sirdies padejes, kad niekad neklydo? niekad nemelavo? ir pinigai (ar slove, ar turtas ar pan.)jam nerupi?
As to padaryti negaliu. As visiskai rami tik todel, kad zinau jog viskuo jau pasirupinta ir kiekvienas turi tai, ka turi gauti. As nepergyvenu del to, kad kazkas liks nenubaustas ar nepamokytas. Tai kodel jus tiek savo energijos sunaudojate kaltindami ar teisdami? Jus neturite kitu uzsiemimu?

Cia is Biblijos, jei kas nors pamirso:

" Не судите, да не судимы будете, ибо каким судом судите, таким будете судимы; и какою мерою мерите, такою и вам будут мерить. Что ты смотришь на сучок в глазе брата твоего, а бревна в своем глазе не чувствуешь." (Мф. гл.7)

Любое категорически жесткое высказывание - это нанесение вреда себе и другому человеку. Скверная мысль о человеке, негативное слово в его адрес - это нападение на энергетическом уровне.
Andrius
Posts: 75
Joined: Fri 02 21, 2003, 10:08

Post by Andrius »

Olga, žaviuosi tuo ką Tu parašai, puiku, kad esi tokia gera ir protinga. Labai įdomi ir aktuali Tavo paskutinė žinutė, kaip ir visos kitos. Tiktai ne viskas aišku, būčiau dėkingas, jei paaiškintum. Manau tai aktualu netik man, bet ir kitiems. Iš Tavo žinutės matosi, kad tu jau daug pažengusi dvasinio tobulėjimo kelyje, bent jau man iki Tavęs, atrodo toli toli- aš nematau iš dviejų žodžių, kas žmogaus viduje.

Man tik iškyla klausimas, negi mes visi tokie pilni purvo ir nėra mumyse nieko gero, kad tau taip sunku mus matyti. Negi neatsveria to purvo (prisipažinsiu, kad jo turiu pakankamai), pastangos tą purvą mažinti savyje, žmonių pastangos, aš bent jau tą labai gerai matau, eiti šviesos keliu, kad ir per klystkelius, klumpant ir vėl keliantis?

F. Bekonas yra pasakęs: “Žmonės, kurie turi daug trūkumų, pirmiausia mato juos pas kitus”. Kodėl Tau matosi tiek daug purvo? Olga, čia ne priekaištas ir ne kaltinimas. Jeigu Tu matai, Tu žinai, kad aš nemeluoju ir neveidmainiauju - tai tik noras suprasti.

Tu pacitavai puikius Kristaus žodžius. Aš visiškai pritariu jiems, bet Kristus taip pat buvo dažnai griežtas, kalbėdamas su fariziejais ir kitais žydais principiniais dalykais, jis net išvartė prekystalius ir išvaikė prekeivius. Nemanau, kad čia mes teisiame kokį nors žmogų (mėtome į jį akmenis), nematau jokios neapykantos ir nepakantumo. Matau tik pastangas, dažnai nevisai vykusias, išsiaiškinti, suprasti mus supantį pasaulį ir kitus žmones. Mes ,deja, dar nesame tobuli, tik mokomės, ruošiamės tokiais būti ir pastangos matyti ir mylėti Žmogų kiekviename Žmoguje, man atrodo, akivaizdžios.

O dėl “subtilios” temos, manau, ji visiškai ne į temą. Kaip Tu manai apie tai ir apie kitką, kas čia aukščiau parašyta.
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

Andrius wrote:Olga, žaviuosi tuo ką Tu parašai, puiku, kad esi tokia gera ir protinga. Labai įdomi ir aktuali Tavo paskutinė žinutė, kaip ir visos kitos. Tiktai ne viskas aišku, būčiau dėkingas, jei paaiškintum. Manau tai aktualu netik man, bet ir kitiems. Iš Tavo žinutės matosi, kad tu jau daug pažengusi dvasinio tobulėjimo kelyje, bent jau man iki Tavęs, atrodo toli toli- aš nematau iš dviejų žodžių, kas žmogaus viduje.

Man tik iškyla klausimas, negi mes visi tokie pilni purvo ir nėra mumyse nieko gero, kad tau taip sunku mus matyti. Negi neatsveria to purvo (prisipažinsiu, kad jo turiu pakankamai), pastangos tą purvą mažinti savyje, žmonių pastangos, aš bent jau tą labai gerai matau, eiti šviesos keliu, kad ir per klystkelius, klumpant ir vėl keliantis?

F. Bekonas yra pasakęs: “Žmonės, kurie turi daug trūkumų, pirmiausia mato juos pas kitus”. Kodėl Tau matosi tiek daug purvo? Olga, čia ne priekaištas ir ne kaltinimas. Jeigu Tu matai, Tu žinai, kad aš nemeluoju ir neveidmainiauju - tai tik noras suprasti.


O dėl “subtilios” temos, manau, ji visiškai ne į temą. Kaip Tu manai apie tai ir apie kitką, kas čia aukščiau parašyta.
Aiskinu...
Parasiau ta zinute ne del "Subtilios temos"...Jei taip butu, tai i ja ir rasyciau. Bet ten buvo zodziai del kuriu as rasiau:

"paksui as ir stiklines nepaduociau su vandeniu .....tai galnetokia as ir sventoji kokia mane gerbiamoji nutapet "

Neturejau omeny panele Deep...kaip pagalvojo Agne, tu ir gal kiti...
Matai kaip kiekvienas mato kito zmogaus zodziose tik tai, ka pats nori matyti :|

O del to , kad as tokia protinga ir t.t. :? na taip nemanau, nes visi mes tokie patys, ir proto turime panasiai, tik vieni nori mokytis ir nori zinoti, kiti ne...o galimybes vienodos.
Del tu dvieju zodziu- ismokau isiklausyti ir pasitiketi savo jausmais, intuicija.
Neziuriu i zmones, i ivykius, i daiktus kitu zmoniu akimis ir nuostatomis. Pasitikiu tik savo sirdim.
Del purvo ...keista, kai zmones tiki, kad patys balti ir pukuoti, tik vyras/zmona/ prezidentas/seimas/virsininkas/tevai/sistema ar dar kas nors blogi ir kalti del ju problemu. Tada as ir siulau pasiziureti i savo vidu ir pamatyti tai, ka aplinkiniai tik atspindi.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Zinot ka, o man eme labiausiai patikti tema be zodziu - nuo siol turbut tik ten ir rasysiu, nes kaip dainuoja mano mylimasis :wink: Grebenscikovas (atleiskit, jau gal per daug ji cituoju, bet kad kitaip negaliu :wink: ):

"menia toshnit at poshlosti mojej pravoty!"

(labai prasau, mieloji Olga, cia as tikrai ne apie tave, cia as apie save :P :roll: :wink: :))
ramunele
Posts: 3
Joined: Fri 01 31, 2003, 19:46
Location: vilnius

Post by ramunele »

Labai idomia minti iskelei Olga. Bet tik vienpusiska manau. Pasispiktint ir smerkt zmogu gal ir neturime teises...bet kaip tada "tinkamai" ismokt reaguot i neteisybe. Sneket ir kelt i virsu visa "bruda"(geras budas su tuo kovoti)... tada gal nesijausim tokie perdem "pukuoti" ir geruciai.
Man paciai l. idomu kas vis delto ima virsu siame zaidime :idea: . Ar esame sviesios sielos su siokiomis tokiomis purvo dememis(kurias bandom valyt), ar vis delto tos demes apime beveik visa kuna ir galim jau save vadint Tamsuoliais su( gerumo apraiskom) :?:

Ir kiek vis delto vertos pastangos keistis????
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Na cia tu, mieloji riamunele, pati sau ir ataskyk - niekas kitas uz tave to nepadarys, o pagal Grebniu:

nikovo v nizu, nikovo na vercu -
ja b sovral, jesli b skazal shto ja v kurse... :wink:
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

ramunele wrote:Labai idomia minti iskelei Olga. Bet tik vienpusiska manau. Pasispiktint ir smerkt zmogu gal ir neturime teises...bet kaip tada "tinkamai" ismokt reaguot i neteisybe. Sneket ir kelt i virsu visa "bruda"(geras budas su tuo kovoti)... tada gal nesijausim tokie perdem "pukuoti" ir geruciai.
Man paciai l. idomu kas vis delto ima virsu siame zaidime :idea: . Ar esame sviesios sielos su siokiomis tokiomis purvo dememis(kurias bandom valyt), ar vis delto tos demes apime beveik visa kuna ir galim jau save vadint Tamsuoliais su( gerumo apraiskom) :?:

Ir kiek vis delto vertos pastangos keistis????
Kaip ismokti tinkamai reaguoti i neteisybe?

(Cia mano subjektyvi nuomone. Jausmingai reaguojantiems neskaityti! :shock: :D )

Suprasti, kad jokios neteisybes ir buti negali. Jei taip ivyko, reiskia tai ir yra teisybe, kokia tik gali buti. Niekas nepyksta jei vietoje kur pasodinti pomidorai neuzauga agurkai. Nori agurku - sodink agurkus. :wink:
As nepykstu jei matau kad ne viskas yra taip, kaip man noretusi del kitu zmoniu, nes mano sazine svari. Neturiu kaltes jausmo, neturiu nuoskaudos...Cia tu zmoniu problemos, ne mano. As vertinu savo ramybe ir saugau ja. As nebandau pakeisti kitu zmoniu, pasaulio.
Man nereikia keistis (kovoti pries kazka savyje, iveikineti ir t.t.) ir paciai. As visiskai pritariu sau, myliu ir gerbiu. Tik reikia skirti kur TU, tikrasis TU ir kur negatyvios programeles, kuriuos valdo tavo samone. Jos gyvos, moka keistis ir prisitaikyti prie taves, bet tavo noras joms isakymas. Pamatei tokia, pasakyk jai: tu, ne as, eik is kur atejei.
Tai, kad zmones jauciasi nesvarus, demeti ar nuodemingi irgi tos pacios programos, uz kurias galima padekoti zyniams, baznyciai, "mokytojams", tevams ar kt., nesvarbu kam... Svarbu, kad tai netiesa! Koks normalus zmogus gali patiketi ... в первородный грех ?!!!!!!! Bet ir i ta absurda moka itikinti...

dabar tiems kas skaito rusiskai...
время не линейно. То, каким ты был или каким ты будешь, ты уже являешься сейчас. Все, чего достигал или достигнешь - все это уже есть, прямо сейчас. Ты лишь определяешь себя и выбираешь в какую сторону двигаться в данный момент времени в данных обстоятельствах. Это как игра в которую все играют. Некоторые об этом вспоминают, некоторые решают не вспоминать, а страдать и плакаться...kokie mes bejegiai, kokie nuodemingi.... vat jei as tureciau ta, ta ir ta (zemes, pinigu ar sveikatos - kiekvienas irasykit savo :wink: ), tai tik tada galeciau buti laimingas ir uzaiginti laimingus vaikus.
Juokas pro asaras...
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

>Suprasti, kad jokios neteisybes ir buti negali. Jei taip ivyko, reiskia tai ir yra teisybe, kokia tik gali buti.


kapstom toliau:
tai ka pridirbo tie visu dabar garbinami vedai, kad zyniams teko juos iskrapstyti lauk is gimines sodybu, o meiles erdves sunaikinti????
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
ramunele
Posts: 3
Joined: Fri 01 31, 2003, 19:46
Location: vilnius

Post by ramunele »

Bet tai, kad mes turim problemu(kaip visuomene ir kaip atskiri individai) Tau bus sunku paneigt. Nepajudinta to neliksi. Taigi kaip suprantu siulai atsisest, atsipust, pabut savim patenkintai, o visa susitvarkys savaime? :P
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

>Bet tai, kad mes turim problemu(kaip visuomene ir kaip atskiri individai) Tau bus sunku paneigt. Nepajudinta to neliksi. Taigi kaip suprantu siulai atsisest, atsipust, pabut savim patenkintai, o visa susitvarkys savaime?



"Kas Dievo ta atiduokite Dievui, o kas ciesoriaus ta atiduokite ciesoriui"
gal biblija ir ne pats geriausias materialas, bet idomiu dalyku ten parasyta.

Aiskinu vadinasi ant pirstu:
Dvasine pozicija turi islikti rami, atsisedi, atsiputi, nesinervini, nesijaudini, tiesiog dziaugiesi tuo kad ne vien nemalonumai o ir maloniu dalyku yra. Neseniai cia buvo toks pasakojimas "Paziuresim, pamatysim" kur zmogus nesinervino ne tik dvasiskai bet ir fiziskai.
Vienok jei dvasiskai butina islaikyti pusiausvyra visais atvejais, tai fizineje plotmeje viskas vyksta kiek kitaip:

Tarkime piktas zmogelis duria man peiliu, tai as lupu jam atgal lazda per strenas sypsodamasis ir tyliai ar sau mintyse sakydamas "Tu nori man gero bandydamas subadyti mano blogas vietas, tai as irgi tau pagelbesiu - atlyginsiu tuop paciu"
Taigi dvasiskai as ramus ir patenkintas gyvenimu, o fiziskai taskosi aplink kraujai ir t.t. Kai blogu vietu manyje neliks, dvasinis dziaugsmas pereies ir i fizini.
Taigi problemas spresti galima, reikia, galima net radikaliomis priemonemis, taciau sieloje reiketu linketi laimes jums problemas keliantiems subjektams. Nes is principo jie tas problemas ir kelia siekdami laimes. Kai jis bus laimingi, jie problemu nekels nei jums nei kazkam kitam.
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
ramunele
Posts: 3
Joined: Fri 01 31, 2003, 19:46
Location: vilnius

Post by ramunele »

Smagu girdet :D kad siokia tokia solution vis delto yra...TEORINE :mrgreen:
Tik rask tu man zmogu (kad ir konkretu pavyzdi is gyvenimo),kuris sukandes dantis, bepykdamas ar is visu jegu stengdamasis islikt ramus sieloje...linkes gero...tam, personai (non grata), kuris sukelia tokius jausmus :?:
Del to man ir iskilo tas klausimas apie tai, kas slypi zm viduje. Jei ten sviesa, no problem list gilyn ir semtis jegu, svarintis kaip sakant toliau :P , bet daznai kyla ir tai, su kuo sunku kovot (valia per menka, tikjimas silpnas, o meile...apie kuria tiek daug sneka vis delto uzgosta, bent jau tuo metu...). Visi mes turim ta pati pagrinda. Tas pacias saknis. Tuo paciu principu sukurti. Su skirtingom, bet visgi vienodai svarbiom savybem.

Man tik ka atejo mintis, kad visgi mes nuostabus :D :D :D
O savoka "nuostabus"turbut ieina ir i savoka "geri" ir "sviesus" :wink:
Aciu uz diskusija. Rodos radau atsakyma :!: :idea:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Kazkur skaiciau, kad visi stengiasi buti geresni, kaip jie tai supranta, ir jei nesistengtu, pasaulis butu dar blogesnis. Todel teoriskai turetume i viska reaguoti ramiai, bet praktiskai - ar daug kam pavyksta islikti ramiam, jei, pavyzdziui, kas nuskriaudzia tau brangu zmogu, gyvuna ar augala - as tokiam nezinau ka padaryciau, o tu, Olga, - tik sedetum ir Budos sypsena sypsotumeis (tfu tfu tfu - neduok dieve, kad kas ka nuskriaustu, bet vis delto...)

O siaip tai, Olecka, sveika sugrizus, nes jau pasiilgom tavo dangiskos isminties... :roll: :wink:
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

>jei, pavyzdziui, kas nuskriaudzia tau brangu zmogu, gyvuna ar augala - as tokiam nezinau ka padaryciau

o is kur tu suzinosi nuskriaude ar ne?
tarkim as einu sau, uzpuola mane pora vaikinuku ir suspardo.
reiskia paguliu a po to einu namo, pakeliui reiskiasi guli kruva plytu vidury tako.
- nu ir bloga diena, dar ir plytu kazkas primete
tuo tarpu net nepagalvoju kad jei buciau ejes kiek anksciau (nesutikes tu vaikinuku) tai visos tos plytos butu kritusios ant manes ir uzmususios.

tai kas tie vaikinukai? angelai sargai???
tai nuskriaude jie mane ar isgelbejo?
pasakyk darja
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Pratesiant Kipso minti: gal tie vaikinukai sumusdami tau itaisys smegenu sutrenkima,tu ilgai gulesi ligoninej,skaitysi daug knygu,tapsi labai ismintinga,po to galesi padeti sau ir kitiems zmonems..Viskas teisingai, zinoma,-su meile priimti ivykius reikia (ir kartais pavyksta taip priimt koki viena labai juoda:)). Ironizuoju, nes juk tikrai ne visada pavyksta, nors ir yra zinojimas, kad tie, kurie tave "bado" visokiais zodeliais ir poelgiais,galgi tavo "mazieji tironai" yra..
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Eik tu, kipsheli, cia tave kazkokie snargliai susparde?.. Pasakyk, kas tokie - tuoj as jiems... :x :x :x

Jei rimtai, tai visiskai pritariu - visos mano zaizdos man dave tik naudos, pasak mano megstamo rasytojo Romeno Rolano: "aciu tau, likime, uz zaizdas, nes jos buvo vertingiausia, ka gavau..." Taciau, kai gauni ta zaizda, tada, deja, taip neatrodo...

Del mano zaizdu, tai bala nemate, bet niekad negalejau but rami, kai salia skriaudziamas silpnesnis, visad puldavau ju gint, net pati nukentedama, del to mokykloje net turejau pravarde "svieto lygintoja" :roll: :wink: :P
karmennn
Posts: 30
Joined: Fri 11 28, 2003, 22:35

Post by karmennn »

nezinau, gal as kam nors pasirodysiu kaip panele, tvirtai usimaukslinus rozinius ainius ant akiu, taciau as tikiu zmonemis, tikiu, kad musu prigimtis yra sviesi, harmoninga, o harmonija, kiek as prisimenu, reiskia ne geri ir tik geri, o gerio ir blogio pusiausvyra, tai va, cituojant viena gera zmogu, mes visi esam kaip zebriukai- dryzuoti, truputi geri, truputi blogi, ir tai taip naturalu, zmogiska ir grazu...nes pats zmogus is esmes yra labai grazi butybe, ne tik vidumi, bet ir isore...ir tas " blogis", na, ta prasme, proto ribose, tos mazos silpnybes, kurias mes turime yra tokios zavios..., jos sukuria kontrasta mumyse ir tik suvokdami, kas yra blogis, galime pajusti geri...juk mes kitaip nebutume laimingi, jei nebutu pasaulyje skausmo... :love:
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Karmen,o kaip tu priimi ta "maza blogi", kai motinos savo ka tik gimusius kudikelius zudo? siandien kaip tik toks baisus straipsnis lietryty buvo...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Viename zurnale perskaiciau toki idomu straipsni apie tokia faina, biski i raganele panasia aiskiarege, gydancia zmones, bendraujancia su undinemis, jauciancia angelu sparnu prisilietimus... :wink: Tai ji sake, kad nera blogu zmoniu, mes matom tik ju veiksmu rezultatus, o neisijauciam del ko jie taip elgiasi, todel ji sako isgirdusi koki pranesima apie nusikaltima visad pasimeldzianti uz ta vargsiuka, kuris ji padare, ir jei taip padarytu visi 3 milijonai Lietuvos zmoniu, kitaryt tas zmogus atsibustu angelu... Nors ir man paciai kartais sunku priimt ta blogi, apie kuri isgirstu per ziniasklaida, todel stengiuosi negirdet, iskart perjungiu kanala, bet kartais ir imi ir netycia isgirsti - vadinasi, reikejo tai suzinot...
kamala
Posts: 101
Joined: Wed 11 27, 2002, 12:21
Location: Klaipeda

Post by kamala »

Blogis ir geris isnyksta ir virsta vienu jei pertvarkai
savo mastyma dialektiskai
Hegelio dialektika labai gera treniruote protui
Kai suvoki , kad +=-, tai matosi tiesiog, kad gincijantis kas gerai, o kas blogai
tiesiog zaidziama nesuvokiant visumos
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

:)
Post Reply