Apie braškes. Mano išradimas

Įvairūs forumiečių patarimai. Pasidalinkime patirtimi. Čia klausiama patarimo

Moderators: Gluosnė, Visi tvarkytojai

PinČiukas
Posts: 29
Joined: Tue 06 15, 2004, 21:41
Location: Žaliakalnis

Apie braškes. Mano išradimas

Post by PinČiukas »

Taip taip, cia as asmeniskai sugalvojau pries 2 metus. Image

Reiskia situacija tokia - braskes po lietaus nusvyra ant zemes, jas tas pats lietus apdrabsto moliu ir pan. Be to uzpuola sliuzai, o pas ka yra - ir varles.
Sumasciau taip - imu grietines, kecupo ar jogurto indeli, ispjaunu dugna ir tada ta indeli uzmaunu ant krumelio... Is tolo vaizdas visai liuks - atrodo lyd vazeleje pamerktas buketelis. O kadangi sakeles su uogomis is tikro atsiranda "vazonelyje", jos nebenulinksta iki dirvos, todel lieka svaresnes ir neprieinamos sliuzams.


Pabandykite, juk per ziema tikrai susirinks nemazas kiekis indeliu. Zinoma, sunkiau tiems, kas augina istisas plantacijas.

p.s. Cia kazkiek panasu i juoda plevele su skylemis, bet mano akimis yra geriau, nes braskiu saknis zymiai lengviau pasiekia lietus.
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

o gal galima žemę po braškėmis numulčiuoti?
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

geriausia tai zoliu neisraveti, tai kai karsta - nereiks laistyt, o kai lyja, ne taip pus - vis ne ant shlapios zemes uogos gules ( bet mama vis vien visas zoleles isrankioja, ir dar ant manes pyksta, kad nepadedu... :wink: )
PinČiukas
Posts: 29
Joined: Tue 06 15, 2004, 21:41
Location: Žaliakalnis

Post by PinČiukas »

O ir turetum padeti... :roll: Zole gi atima dali maisto is braskiu, jos po keliu metu taps zemuogiu dydzio. :lol:
Vija
Posts: 46
Joined: Fri 05 07, 2004, 20:04

Post by Vija »

Kitais metais išbandysiu tavo metodą. Šiemet jau per vėlu.
bute
Posts: 72
Joined: Tue 02 04, 2003, 14:46
Location: Taurage
Contact:

Post by bute »

Zole gi atima dali maisto is braskiu, jos po keliu metu taps zemuogiu dydzio.

O čia man įdomu kaip su tom žolėm... :roll:
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

bute wrote:Zole gi atima dali maisto is braskiu, jos po keliu metu taps zemuogiu dydzio.

O čia man įdomu kaip su tom žolėm... :roll:
Auga braškytės tarp žolių auga, pažiūrėsim kokio dydžio užaugs :mrgreen:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

As manau, kad tos zemuogiu dydzio bus zymiai gardesnes uz tas gigantiskas, bet vandens skonio - teko tokiu ragauti... :P :wink:
PinČiukas
Posts: 29
Joined: Tue 06 15, 2004, 21:41
Location: Žaliakalnis

Post by PinČiukas »

Nu baikit juokus kresti. Savikritikos daugiau... Kai tingiu remonta darytis, tai sakau, kad man graziau nubluke sienos, a ne?Image

:lol: :lol:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

ot ir taip - va vakar pas mane sveciuose buvo Aushrine su Aurimu, tai mate mano kambario tapetus - visi kaimynu aplieti ir dar katiniuko biski apdraskyti, bet man taip net graziau - atrodo kazkaip meniskai, nestandartiskai... :P :P :lol:
PinČiukas
Posts: 29
Joined: Tue 06 15, 2004, 21:41
Location: Žaliakalnis

Post by PinČiukas »

Hmmm, gal ir racionalu butu, bet samanos daugumoje buna pavesyje, o braskes tokiu salygu jau nelabai megsta. Va, zemuogem, tai gal... O indeli tai netikiu, kad nesurinktum. As ne tik grietines naudoju. I dvi dalis parpjaunu ir kecupo indus... Pagaliau ir viedriukus nuo silkiu ir dar daug ka galima naudoti. :D Vis tik metuose 365 dienos, tad tikrai daug prisikaupia.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

o tu manai, kad ant tu plastmasiu sunoke braskes bus vertingos (kiti augina braskes ant juoduos polietileno pleves su skylutem - nei piktzoles auga, nei braskes puva, bet jau man man geriau apipuve, bet naturalios... :roll: :wink: )
neaiski
Posts: 15
Joined: Fri 03 12, 2004, 0:55
Location: Vilnius

Post by neaiski »

Braskes zemuogiu dydzio... Na, o pas mane balkone auga zemuoges beveik braskiu dydzio :) O be to, dar ir skanios, niam... :P O, kaip tik reikia eiti apskinti uogeles, gal ir jus norit kokios? :)
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

va va, kai užeinu į svečius, tai nė uogelės nepasiūlo, o čia še tau koks dosnumas - kas čia bus... :P :wink:
neaiski
Posts: 15
Joined: Fri 03 12, 2004, 0:55
Location: Vilnius

Post by neaiski »

Ups... Na va, dabar jau tikrai teks dalintis... Ech... :)
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

teks teks, mieloji, kaip sakoma, "vlip ačkarik"... :lol: :lol: :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

nu va, teisybes labui turiu pripazinti - vakar buvau uzejus pas ta neaiskia i svecius, tai pavaisino - dave viena uogele, aciu ir uz tai... :wink: :)
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Sode uz tvoros auga "visu" braskes. Nedidukes, bet labai skanios ir ju nemazai. Niekas neravi. Salia miskas tai ten po jom ir samaneliu yra ir siaip zolyciu visokiu. Sakau, gal visgi reik tam tikros selekcijos - ziuret, kurios prisitaikiusios ir imti daigelius. O tai siaip darzines braskes greit ishsigimsta ir prastai veisia. O tos jau daugybe metu ten auga... maziausiai :)
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Praeitą savaitę valgiau braškių iš savo sodo, kurios auga tarp žolių, o aš net neatsimenu kas jas sodino. O žinot, braškelės tai skanios saldžios :-)

Va taip žydėjo:

Image
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:) Klausyk, Gluosne, duosi tu "visu" braskiu ugliu, tai visi uzsiveisim, kada sodybas turesim, gerai... :wink: :)
Post Reply