Maisto derinimas

Moderatoriai: Mdsts, Neringa, Rapolas, Visi tvarkytojai

Skelbti atsakymą
Justinas
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: Šeš 01 31, 2004, 18:06
Miestas: Vilnius

Maisto derinimas

Standartinė Justinas » Šeš 07 17, 2004, 23:05

Sveiki visi kam ne vis vien ką ir su kuo valgyti,

Ar teko girdėti,skaityti kokios literatūros, praktikoj taikyti maisto derinimą? Ar girdėjot apie Šeltoną ir jo 10 maisto derinimo taisyklių?
Aš su mama susiginčijau dėl šito. Ji sako,kad atseit mokslininkai jau įrodė(kažkokiam žurnale dar buvo straipsnis, pats skaičiau),kad maisto derinimas - absurdas,viskas kuo puikiausiai susivirškina ir tt.
Ogi dėdulė Šeltonas sako visai priešingai(tos jo 10 taisyklių labai griežtos). Maitindamiesi pagal jo mitybos taisykles pasveiko nemažai žmonių.

Ar maistas derinasi,man rodos, galima patikrinti paprastai: jeigu suvalgius maisto žarnyne kaupiasi dujos,tai vadinasi kažką ne taip suvalgei. Jei užkietėja viduriai,arba pralaisvėja ar dar kažkas nenormaliai, tai maistas nesiderina.

Ką manot jūs?

Mindaugas
Pranešimai: 1311
Užsiregistravo: Pen 09 27, 2002, 23:01

Standartinė Mindaugas » Sek 07 18, 2004, 8:55

Sveikas, aš manau maisto derinimas yra labai svarbus dalykas. Geriausiai būna kai, maistą derina pats organizmas. Tik kaip jį paderint jei neturi po ranka. Pvz kai bunu sode, tai iš ryto dažniausiai norisi vyšnių ir tuomet gerai jaučiuosi. Kai bunu bute imu kas po ranka? ar ką įpratęs? Arbata, pvz šiandien sojos dripsniai, jogurtas.

Na mano močiutė perskaičius knygoje apie maisto derinimą pagal kraujo grupes, ir nusprendė nebevalgyti bulvių, tai tikrai sakė žymiai geriau jaučiasi.

Rytė
Pranešimai: 860
Užsiregistravo: Šeš 09 28, 2002, 11:30
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Standartinė Rytė » Sek 07 18, 2004, 10:50

Maistą pagal Šeltono rekomendacijas derinu,nes taip jaučiuosi daug geriau. Būna,kad nesilaikau visų taisyklių,bet nedažnai. Mažasis sūnus darželyje irgi gauna tik derinamą maistą (nors teko skaityti,kad vaikams tas nėra rekomenduotina, kadangi atpras skrandis virškinti nesuderinamą maistą :roll: ) Dukra daugiau stebi,ką ir kaip aš valgau, domisi pati,kas su kuo tinka, stebi savo būseną po suvalgyto vienokio ar kitokio maisto.

Jei remčiausi dietomis pagal kraujo grupes,tai turėčiau kasdien mėsą valgyti, braškių, žemuogių ne burnon nedėti. :shock: :? Čia aš labiau savimi, o ne tuo,ką galima, ko ne vadovaujuosi. Jei noriu,vadinasi galima. :D

Irute
Pranešimai: 238
Užsiregistravo: Tre 03 26, 2003, 2:58
Miestas: Kaunas

Standartinė Irute » Pir 07 19, 2004, 12:28

Sveiks, Justinai :P

Mano mama taip pat labai stipriai priešinosi maisto derinimo taisyklėms, mat aš nuolat visko prisiskaitydavau ir jai pasakodavau, kokių puikių dalykų sužinojau..... :roll:
Bet atėjo tokia diena, kai ji jau nebegalėjo visiškai valgyti įprastų sumuštinių, ir ryžosi išmėginti maisto derinimą. Tai buvo pirmasis atvejis gyvenime, kai ji pripažino mano teisumą :D
Taigi, savo mamą įtikinau tik todėl, kad ji gana rimtų problemų turi su virškinamuoju traktu, kitaip nebūtų taip ryškiai pajutusi skirtumo tarp abiejų mitybos būdų. To niekam nelinkiu :cry:

Tau, Justinai belieka tik pačiam bandyti ir įsitikinti, o tėvus įtikins gyvenimas, jeigu jiems to reikės. Juk tėvai taip pat turi pasirinkimo teisę, ar ne?

Justinas
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: Šeš 01 31, 2004, 18:06
Miestas: Vilnius

Standartinė Justinas » Tre 07 21, 2004, 16:29

Taip, be abejo jų teisė rinktis, ką dėti į burną. Įdomiausia,kad mano mama irgi turi rimtų problemų su virškinimu(net zondą teko ryti). Bet ji neturi valios kažko atsisakyti ar bent kiek save pakontroliuoti. Norėčiau jai padėti,bet nežinau kaip :( . Gal mano pavyzdys padės. Dabar ji galvoja,kad aš prisiskaičiau visokių nesąmonių,išdurnėjau. Reikės užsitarnaut reputaciją, parodyt,kad galima gyvent ir nevalgant mėsos(nežudant gyvūnų bereikalingai) ir neryjant visko iš eilės ir saldumynų atsisakant. Sunku,bet manau, kad pajėgsiu. Mama ir Tėvas kolkas man chrestomatiniai pavyzdžiai kaip nereikia maitintis.

O pagal Šeltoną kartais derinti visiškai beviltiška. Nes praktiškai viską reikia valgyti atskirai. Vienintelė išeitis man - gamintis pačiam maistą.

Kokią nors vegetariškų valgių receptų knygą gal galit parekomenduot?

Justinas
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: Šeš 01 31, 2004, 18:06
Miestas: Vilnius

Standartinė Justinas » Tre 07 21, 2004, 16:36

Ir dėl riešutų noriu paklaust:
girdėjau,kad jie labai sunkiai virškinami. Ar verta valgyti įvairių riešutų mišinius? Gal geriau valgyti juos atskirai? Ir apskritai su kuo derinasi riešutai,o su kuo nesiderina?

Dobis
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: Pir 01 26, 2004, 16:42
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobis » Ket 07 22, 2004, 9:46

Justinas rašė:Kokią nors vegetariškų valgių receptų knygą gal galit parekomenduot?
sveiki, rekomenduoju knygelę "Hare Krišna vegetariniai valgiai". Aš ją turiu ir gaminu kai kuriuos valgius pagal pateiktus receptus, pvz. daržovių troškinius, lešių sriubas ir dar šį bei tą. Tik neišsigąskit dėl receptuose nurodytų indiškų prieskonių - daugumą jų galima nusipirkti specializuotose arbatų-prieskonių parduotuvėse - aštrių džiovintų pipiriukų, Romos kmynų (angl."cumin"), juodųjų garstyčių, kalendros grūdelių, ožragės, juolabiau pankolių sėklų, lauro lapų ir t.t. Kai kada gal ir nebūtina dėti visų recepte suminėtų prieskonių - perpratus indų virtuvės paslaptis ir savo skoniu vadovaujantis, galima ir pačiam susivokti, kurie prieskoniai turi dominuoti ir be kurių gali apsieiti. Tik nepatarčiau vartoti gatavų "kari" tipo mišinių, nes į juos paprastai pridedama mononatrio gliutamato (cheminio skonio stipriklio) ar druskos , nebent įsitikintumėt, kad juose vien tik žolelės.. Neseniai skaičiau tokio Lietuvoje gyvenančio žolininko A. Malovičko patarimus dėl sveikos mitybos (kurie, beje, man labai patiko) ir supratau, kad jis daug ką perėmė iš vegetarinės indų virtuvės. Minėtą receptų knygą ir A. Malovičko knygeles mačiau tokiam mažam ezoteriniam knygynėlyje Palangos gatvėje. :) :lol: :D

mika
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: Sek 11 27, 2005, 22:28

Standartinė mika » Pen 12 02, 2005, 16:41

Sveiki. Patariu paskaitynėti K.Vaištarienės "Valgau ir jaunėju" ir M.Adamavičiūtės "Amžynos jaunystės maistas".Šiose knygelėse galima rasti ir vertingų patarimų ir receptų.

Antanas
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: Pir 12 23, 2002, 14:59
Miestas: Telshiai

Standartinė Antanas » Pir 01 09, 2006, 19:39

LAbai paprastas pavyzdėlis:
Mėsa - baltymas, o baltymus skaido rūgštis.
Bulvė, duona - krakmolas, juos skaido šarmas.
Vadinasi, suvalgius mėsą su duona, normalus virškinimas neįmanomas.
GAlima tai nesunkiai patikrinti ir pavyzdžiui su ant siūlo pakabintu žiedu ar sąvaržėle...
Užtenka tik atsikąsti duonos ir jei po to bandysim tikrinti ar tinka valgyti mėsą ar obuiolį, iš karto rodys, kad netinka...
Senokai derinu valgomą maistą. Iš daktarų "nurašyto" tapau (ne vien dėl to) normaliu žmogumi. Jau apie 9 metus apsieinu be daktarų pagalbos.
Atkursime Dievišką tvarką,
Vėl bus mūsų Žemėje rojus,
Mintims duokim laisvę, sukruskim,
Te medžiai kareiviais mums stojas.
Mes Dievo vaikai! Jauskim vertę,
Geros valios galią beribę.
Nelengva bus vergui pakilti...
Padėt kiekvienam pasiryžę mes.

Dobė
Pranešimai: 675
Užsiregistravo: Pir 09 26, 2005, 8:58
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobė » Pir 01 09, 2006, 22:26

tikrą teisybę rašai, Antanai, juolabiau šaunu, kad pats praktikuoji ir esi nuo to pasveikęs :!: :lol: :wink:

Skelbti atsakymą