Ar Lietuva taps pirmąja klestinčia šalim?

Anastasijos idėjos Vladimiro Megre knygose. Pasidalinkime savo mintimis

Moderatorius: Visi tvarkytojai

Skelbti atsakymą
Uosis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: Sek 12 22, 2002, 13:34

Standartinė Uosis »

Diskusija berods buvo nurimusi :)

Galbūt kai kuriems daugiau pasitikėjimo savo jėgomis įkvėps Kazio Almeno straipsnis iš "www.omni.lt".

Ar amerikiečiai laimingesni už mus?

Atsakymą tarsi visi žinome, tad nebandysiu prieštarauti. Nors "objektyvių" įrodymų (šiais laikais tai reiškia sociologinių apklausų išvadas) nemačiau. Užtikau vienos gausios apklausos, kurioje labai tiesmukai klausiama "Ar tu laimingas?", duomenis. Apklausta viso labo 50 valstybių gyventojai, tačiau Lietuva į sąrašą nepateko.

Nors, antra vertus, kam tiems sociologams vargti? Ir taip aišku, kur būtume atsidūrę. Būti nelaimingam - mūsų tautinis pasididžiavimas. Nežinau, kaip derėtų apklausinėti lietuvius, tačiau akivaizdu, kad reikėtų kur kas subtilesnio priėjimo.

Bet štai JAV yra apklaustųjų sąraše ir ten užima 16-tą vietą. Tarsi neblogai, bet ne visai atitinka mūsų susidarytą įvaizdį. Dar nuostabiau darosi, kai pažvelgi į pirmame dešimtuke aukščiausias vietas užėmusias valstybes: Kosta Rika, Singapūras, Danija, Naujoji Zelandija, Šveicarija, Surinamas, Islandija. Koks jų bendras vardiklis? Geografija ir klimatas? Akivaizdžiai ne. Turtingumas? Vėlgi ne, nors šveicarai vieni iš turtingiausių, kostarikiečiai - toli gražu ne. Rasė? Apklausa apima visas rases. Dominuojanti religija? Irgi ne. Vienintelė ypatybė, kuri jas sieja, yra ta, kad jos visos yra nedidelės valstybės. Lietuva tarp jų kuo puikiausiai įtinka. Savo plotu už keletą jų didesnė, o gyventojų skaičiumi pataiko maždaug per vidurį. Beje, iš didžiųjų valstybių tik JAV pakyla virš vidurinės 25-tos vietos. Visos kitos yra žemiau.

"Ne piniguose laimė", - kartojame, patys tuo stipriai abejodami. Šios apklausos daviniai to nei paneigia, nei patvirtina, tačiau jie rodo, kad "laimingumas" vis dėlto nesiderina su "didumu". Mažų valstybių gyventojai pasisako esantys laimingesni. Ši išvada reiškia, kad galėtume būti laimingesni už amerikiečius. Prie to ir apsistokime. Kodėl didelių valstybių, tokių kaip JAV, piliečiai mažiau laimingi?

Viena priežastis - nori nenori jiems tenka atsakomybė ne tik už nuosavas, bet ir už kitų bėdas. Atsakomybės dauguma nemėgsta, kratosi jos ir didelė dalis Amerikos piliečių. Pagrindinė užsienio politikos įtampa beveik visada kyla tarp tų, kurie tvirtina, kad "reikia kažką daryti", ir tų, kurie viešumoje sako: "Tegul tai sprendžia Jungtinės Tautos", o privačiai galvoja: "Tepasikaria!". Klysta tie, kurie Amerikos politikoje įžvelgia vienokius ar kitokius "imperializmus". Apsižvalgius Amerikos politikos baruose, atrodo, kad pagrindinis jos užsienio politikos siekis yra kiek galint greičiau atitraukti kariuomenę iš Irako. Respublikonai teigia, kad atitraukti reikia, "kada tai tik bus įmanoma", demokratų partijos atstovai (ypač jos kandidatai į prezidentus) garsiai šaukia, kad tai nėra pakankamai greitai.

Tačiau ar tai kliudo jaustis "laimingam"? Kliudo, nes viena iš pagrindinių nelaimingumo priežasčių yra kaltės jausmas už nesėkmes. Todėl ne tik individai, bet ir valstybės kaltę už nesėkmes stengiasi permesti išoriniams veiksniams. Gerai atsimenam, kad sovietijos nesėkmės kaltininkai buvo "imperialistai, kapitalistai, kosmopolitai, fašistai ir t.t.", bet jokiu būdu ne vietinė nomenklatūra. Amerika tą taktiką irgi stengėsi naudoti. Kol buvo Sovietų Sąjunga, buvo ir akivaizdus kaltininkas; šiuo metu teliko "teroristai", nors kai kurie amerikiečiai į sąrašą dabar įterpia ir Prancūziją. Vis dėlto tai skystas ir nelabai įtikinantis kaltininkų asortimentas. Nepalyginsi su solidžia kaltininkų plejada, kuria save guosti gali paprastas lietuvis.

Atsikratę kaltės jausmo, žmonės jaučiasi laimingesni, kai gali didžiuotis pasisekimais. Tam tikrose srityse, pavyzdžiui, užkariaujant kitas valstybes, didžiosios valstybės turėjo aiškią persvarą. Pavyzdžiui, atrodo, kad rusams tai buvo ir liko pagrindiniu pasitenkinimo šaltiniu. Su JAV kitaip. Jau nuo XIX šimtmečio pabaigos amerikiečiams nieko užkariauti neapsimoka, o karai, į kuriuos nusiunti kariuomenę, vien tam, kad po to ginčytumeisi, kaip ją grąžinti, ypatingo pasitenkinimo nesuteikia. Lieka tad kitos sritys - ekonomika, mokslas, menai ir sportas. Visose Amerika pirmauja, tačiau, atrodo, to nepakanka pakilti į pirmąjį "laimingųjų" dešimtuką.

Psichologai paaiškintų tai tuo, kad pasitenkinimo jausmas priklauso nuo santykio tarp to, ko tikiesi, ir to, ką pasieki. Čia glūdi viena iš mažesnių valstybių privalumų. Jų gyventojai pripranta prie pralaimėjimų ir už tai gali džiaugtis kad ir retesniais laimėjimais. O amerikiečiai laimėjimus priima kaip savaime suprantamą reiškinį, užtat pralaimėjimai tampa vos ne nacionaline tragedija. Galime tai iliustruoti konkrečiai. Štai per dešimtis olimpiadų JAV krepšinio komanda laimėdavo pirmą vietą, bet tai nesuteikė nei dalies to džiaugsmo, su kuriuo Lietuva pasitiko savus Europos čempionus.

Rašau šiuos savo apmąstymus Kalėdų švenčių laikotarpiu. Tinkamas laikas teigiamoms mintims ir linkėjimams. Turtingesni už amerikiečius kažin ar būsime, bet štai laimingesni būti galėtume.

To visiems ir linkiu.
Justas
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: Ket 12 18, 2003, 8:30
Miestas: Kaunas

Standartinė Justas »

Šiaip nenorėčiau, kad Lietuva taptu klestinčia šalimi, noriu kad pasaulis taptų klestinčia "šalimi".
ss
Pranešimai: 177
Užsiregistravo: Sek 08 15, 2004, 9:57

Standartinė ss »

As vis laukiau,kada Rusijoi visa tai prasides ir pradesiu as.(nenorejau ''uzbegti''Anastasijai uz akiu,o,kad viskas ten jau prasideja,turbut nuo 1 dalies isejimo,dar nesuvokiau :) )
Lietuvos ir Rusijos suklestejimas manau vyks greta.Tai kalba ir Scetinino ketinimai siusti savo mokinius i Lietuva.Juk kaip gali seimininkas savo sodyboi svariai gyvent,jei kaimynas remontuoja pvz;masinu variklius.
Apie tai dar byloja ir aktyvi jusu veikla.Ir politika(blogis pats save naikina,vadinasi atsiras laisvas kelias)
Mastyti,kad Lietuva butu pirmoji,tai reiskia,kad pristabdyti(atitolinti)Rusijos suklestejima
darja
Pranešimai: 2703
Užsiregistravo: Šeš 02 07, 2004, 20:04
Miestas: Vilnius

Standartinė darja »

Tegu klesti Rusija, o mes is paskos... :wink: :P :)
ss
Pranešimai: 177
Užsiregistravo: Sek 08 15, 2004, 9:57

Standartinė ss »

AS NORIU,KAD TAI VYKTU LYGIAGRECIAI!!!
darja
Pranešimai: 2703
Užsiregistravo: Šeš 02 07, 2004, 20:04
Miestas: Vilnius

Standartinė darja »

:wink: gali but ir lygiagreciai, svarbu kad butu... :P :)
Kipshas
Pranešimai: 788
Užsiregistravo: Pir 06 23, 2003, 9:39

Standartinė Kipshas »

>As vis laukiau,kada Rusijoi visa tai prasides ir pradesiu as

as irgi taip noreciau bet negaliu, nes pradzia suprantu kaip apsigyvenima gimines sodyboje su sodais su tvenkinuku, pirtele, namuku, dideliais kedrais, kvapniomis skaniomis pievomis

taciau kol kas tik plynas laukas, o kad butu ta mano isivaizduojama pradzia, tai koki 20 meteliu teks ta lauka puoseleti

isvada - reikia jau dabar judinti senus kaulus... kol jie dar labaiu nespejo pasenti
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
ss
Pranešimai: 177
Užsiregistravo: Sek 08 15, 2004, 9:57

Standartinė ss »

JIr dar svarbus dalykas.Kai Megre paklause Anastasijos.
Ar gali kitoje salyje tai prasideti pirmiau ir ta salis taptu pirmoji?
Tap, tai gali zyniai trupuciuka savaip pakoregave,bet tai butu atitolinimas nuo tiesos.
Gal sakau tai reiktu patiems paskaityt vel ir pamastyt,ar nesigrasinam tapti ta salim(ir skaiciai balsavimo tai rodo,ir nelabai kryptinga kuryba).Juk labai skubam,o skubos darba velniai jodo.
Galima sakyt, kad zyniai jungiasi prie Anastasijos(bent 2 tikrai),o sistema?
Mes tokioi terpei gyvenam kur ji lengvai daro mums poveiki.
Gyvenvietes kuriasi.Gerai,bet yra pabrezta,kad butu apie 100 seimu,o musu gyvenvietes?Ir kokia ju strategija?
Sakykim verslo atzvilgiu.Produkcijos nedaug,aisku prekybininkams tokie partneriai nera perspektyvus ir kokia keliems kiemams reikalinga infrastruktura?,o apie ziedadulkiu ir teigiamu energiju gausa?
Na suprantu,kad netapsim ta salim(paklydele),jau matau,kad del to imamasi priemoniu.
Lenda mintis,kad Scetininas ketina siusti savo mokinius pas mus butent del to,kad nenukryptum i sali(noreciau,kad tai nebutu tiesa)O juk paciai Rusijai jo aukletiniai taip reikalingi
Manau reiketu esamas gyvenvietes plesti ir nesiimti nauju kurimo.
Nenoriu uzgaut tautiniu ambiciju,bet padekim Rusijai tapti pirmaja.Juk tai LABAI,LABAI SVARBU
Paskutinį kartą redagavo ss Pen 09 10, 2004, 5:58, redaguota 1 kartą(us).
darja
Pranešimai: 2703
Užsiregistravo: Šeš 02 07, 2004, 20:04
Miestas: Vilnius

Standartinė darja »

klube pasake gera minti, kad svajonese kurdami savo sodybas mes tempiames i jas - kas elektros laidus, kas kanalizacija, kas skalbimo masinu ir kitokios "butinos" technikos cehus :wink: - na cia jau kaip kam iseina, bet gal del to as per daug ir nesvajoju, tiesiog nelabai turiu tam laiko... :wink: :P :)

PS gal cia ne i tema, bet man vis smesteli galvoj mintis apie ta keista paveiksla ir zodzius, kuriuos klabejo Megre Tevas Feodoritas, kad ta paveiksla kas nors issifruos, bet daugiau niekur apie ji nekalbama, o man skaitant ta vieta kazkas viduj net suvirpejo (isivaizdinat, man - skeptikei darjai... :wink: ) - idomu, ar kas dar apie visa tai ka nors girdejo?.. :?
korina
Pranešimai: 74
Užsiregistravo: Ket 07 15, 2004, 12:32
Miestas: klaipeda

Standartinė korina »

Gal ne visai į temą, bet apie Rusijos misiją pasaulio pertvarkime rašo pranašas D. Andrejevas "Roza myra" 1956 m bei E. Rerich savo laiškuose 1936-1964 m. Manau, kad jai (Rusijai) Dievo skirtas gėrio skleidėjos vaidmuo apima visas gyvenimo sritis. Tik nieko baisaus jei Lietuvoje formuojasi bendruomeninės gyvenvietės. Aš į tai žiūriu, kaip į "materialinės bazės" kūrimą būsimai "Meilės erdvei". Manau, kad bendruomeninis gyvenimas toks kokį piešia Anastasija, galimas tik pasikeitus visam pasauliui.
jasmin
Pranešimai: 653
Užsiregistravo: Ket 05 22, 2003, 17:17

Standartinė jasmin »

Lenda mintis,kad Scetininas ketina siusti savo mokinius pas mus butent del to,kad nenukryptum i sali(noreciau,kad tai nebutu tiesa)O juk paciai Rusijai jo aukletiniai taip reikalingi

:D o dėl kokių priežasčių jis auklėtinius siunčia į Jakutiją ar Baltarusiją? :roll: :)
ss
Pranešimai: 177
Užsiregistravo: Sek 08 15, 2004, 9:57

Standartinė ss »

Gabriukas rašė:Lenda mintis,kad Scetininas ketina siusti savo mokinius pas mus butent del to,kad nenukryptum i sali(noreciau,kad tai nebutu tiesa)O juk paciai Rusijai jo aukletiniai taip reikalingi

:D o dėl kokių priežasčių jis auklėtinius siunčia į Jakutiją ar Baltarusiją? :roll: :)
Paanalizavus knygas
ukraina,baltarusija,cecenija tuo labiau jakutija ,ciukotka ir tt ieina i ta teritorija.
darja
Pranešimai: 2703
Užsiregistravo: Šeš 02 07, 2004, 20:04
Miestas: Vilnius

Standartinė darja »

I kokia teritorija - buvusios SSSR :?: .. :?
ss
Pranešimai: 177
Užsiregistravo: Sek 08 15, 2004, 9:57

Standartinė ss »

Ukrainieciai,Baltarusai,Rusai visai neseniai buvo viena tauta,o ir dabar siu saliu santykiai artimi, o Jakutija ir kit.yra autonomines respublikos,o ne atskiros valstybes
darja
Pranešimai: 2703
Užsiregistravo: Šeš 02 07, 2004, 20:04
Miestas: Vilnius

Standartinė darja »

:? gerai, o prie ko cia tada Lietuva - irgi autonomine respublika :?: .. :?
Kipshas
Pranešimai: 788
Užsiregistravo: Pir 06 23, 2003, 9:39

Standartinė Kipshas »

aisku kad autonomine, be sajungos - ne zingsnio :)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
korina
Pranešimai: 74
Užsiregistravo: Ket 07 15, 2004, 12:32
Miestas: klaipeda

Standartinė korina »

Nu įdomu, ar Dievas savo planus kuria pagal žemėlapį, ir tautų ambicijas. Gal vistik daleiskite mintį, kad žmonija nedalomas Jo kūrinys. Dar leiskit priminti apie reinkarnaciją, taigi kievienaname gyvenime mes gyvename kitoje pasaulio šalyje ir tautoje, nors ir nebūtinai.
loreta
Pranešimai: 711
Užsiregistravo: Ket 10 20, 2005, 2:40
Miestas: ant kalno

Standartinė loreta »

Pagal si pasisakyma, tai iseina, kad mes kaip ir balansuojame savo pasaulio pajautima tai pritardami, tai atmesdami, reinkarnuodamiesi tose salyse, kurias galbut pries tai neigeme...
Skelbti atsakymą