VISIEMS TĖVELIAMS!!!! Vaikų auklėjimas - Jūsų pačių lūpomis!

Forumas, skirtas mūsų vaikams, gimdymui ir vaikų auklėjimui

Moderators: Rytė, Visi tvarkytojai

Linas
Posts: 45
Joined: Wed 11 26, 2003, 13:10
Location: Vilkaviskio raj. Pajevonys

Apie musu mazuosius

Post by Linas »

Panasiai ir as atsakiau,bet ji paklause is kur tas Dievas atsirado........???????????Kaip tai vaikui paaiskint????????? :oops:
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Linas wrote::Gal kam nors buvo panasiai???
Manes dukra karta paklause klausimo, kodel čia mašinos taip stovi? (į aikštelę mašinų parodė), aš sakau tu ir atsakyk kodėl...
Ir atsakė. ( o jai tik 4metai.)

Paskui einame ažuolyne ir medis kreivai auga, aš pats nesupratau ir susimasčiau kodel? Klausiu dukros pasakyk kodėl tas medis taip kreivai auga. O ji sako taigi vietos neturi tiesiai augti. Nu iš tikrūjų nėra vietos. Kiti medžiai neleidžia.

Pagalvojau nu kvailas aš, dukra greičiau susigaudo. Bet po biski jau išeina ir pačiam susigaudyti kai įjungi logiką.

Taigi Linai, manau dukra geriausiai ir atsakys Tau iš kur atsirado sėklos, jai gi lengviau. Jokie mokslai dar nevaržo minties taip kaip jau išsimokslinusio žmogaus.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

>Pasakyt kad is pelesiu ar dar ko nors atsirado,bet as pats tuo netikiu.

Jei Dieva pavadint pelesiu - tu teisus. Dievulis sutvere.
- O Dievulis is kur atsirado
- Is meiles
- O meile
- O meile buvo visada, as tave myliu, tu mane myli...

>Manes dukra karta paklause klausimo, kodel čia mašinos taip stovi? (į >aikštelę mašinų parodė), aš sakau tu ir atsakyk kodėl...
- Todel kad zmones cia jas pastate
- Kodel zmones jas cia pastate?
- Nezinau. Paklausk ju.
(cia vienareiksmisko atsakymo nera, vienam arciau, kitam pigiau, trecias buvo girtas ir toliau vaziuoti negalejo....)


>Klausiu dukros pasakyk kodėl tas medis taip kreivai auga. O ji sako taigi >vietos neturi tiesiai augti.
- O kodel plyname lauke augantis medis kreivai auga?
(logika ijungti prasmes yra jei ta logika nesiremia vienareiksmiskomis idejomis)

>Taigi Linai, manau dukra geriausiai ir atsakys Tau iš kur atsirado sėklos
Nezaiskit tokiu zaidimu, jei nebandysit vaiku atsakineti, jis nebeklausines, o kam??? Vaikas irgi savo logika turi. Kam klausti jei vistiek neatsakys.
Jei as nezinau, tai ir atsakau kad nezinau:

- Kas numete saldainiuka?
- Nezinau. Gal dede koks, gal vaikas.
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Kipshas wrote:Jei as nezinau, tai ir atsakau kad nezinau:
Aš irgi taip sakau... O jei vaikas klausia, jis nuoširdžiai nori žinoti būtent mūsų atsakymus... Tada jau ir pats kažka savo papasakoja..
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Vakar pastebėjau kaip mano beveik 5 metų dukra mąsto analizuoja ir uždavinėja klausimus suaugusiems, ir nustebau, kad ji gerokai laisviau ir jau tas žymiai lengviau gaunasi nei man pačiam.
T.y. gerokai pranoksta savo laisvesniu mąstymu. Pastebėjau kaip fiksuoja kiekvieną žmogaus judesį, išraišką, žodžius, visa tai daro jausmais.
Viktualina
Posts: 7
Joined: Mon 10 27, 2003, 15:46

Post by Viktualina »

Jūsų paskatinta bandziau kalbėti su vaiku, paziurekit kas gavosi :lol:
4 m berniukas, pries miega lovytej labai gerai nusiteikes buvo, tai mes kalbejomes.
Jis: mama, o kada aš skrisiu su raketa i dangu?
Aš: (o, gera proga galvoju) o tu be raketos pabandykl nuskristi.
Jis.: Kaip? Be raketos? Bet kad as nemoku vairuoti...Moku tik tiesiai, nemoku pasukti, tai negalesiu sugrizti.
Aš. Tada nuskrisk pas Seneli, ten arčiau bus.
Jis: Pas seneli? Dabar? Tai kaip pro lubas reiks praskristi.. Ne, geriau i dangu.
Aš . Nu pabandyk.
Jis. (patylejes) neišeina, mama... bet zinok kai buvau mazas tai as buvau danguj.
Aš (nu geras galvoju) Ir ka tu ten veikei?
Jis: Žiūrėjau į žemę...
Aš. Ir ką matei?
Jis. Buvo žalia, geltona, raudona...Labai gražu buvo.
Po to kalba pakrypo apie musu baba, kuri yra "danguj", ir jam eme rupeti zemiskesni dalykai - kaipo ar yra danguj kedes ir ar baba gali ten sedeti... Padare isvadu kad kedziu ten nera, o baba turbut skraido ir ziuri i zeme...
:roll:
Vija
Posts: 46
Joined: Fri 05 07, 2004, 20:04

Post by Vija »

Paskaičiau čia jūsų žinutes, pokalbius su vaikais ir pagalvojau, kad liaudies išmintis yra tesinga: maži vaikai, maži vargai.
Vakar su savo 16m. sūnum aiškinomės dėl kalėdinių dovanų. Na tiesiog prievartauja nupirkti naują vaizdo plokštę už 200 lt.
O aš noriu, kad jis daugiau dėmesio skirtų pamokoms, namų darbams. Jis jų beveik neruošia, visas laikas prie kompo skirtas žaidimams. Pažymiai prasti, yra ir neigiamų. Dešimtokas.
O teisinasi irgi puikiai, sako kiti tėvai kaip tik perka gerus monitorius, kad vaikų akys nevargtų, tegu jau geriau vaikai sėdi prie kompų, nei šlaistosi gatvėm. Sako, tu manęs mokytis vistiek nepriversi, jei aš pats nenorėsiu.
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Oi, Vija ! :)
Maniškis nė 16-kos nelaukia, jau 11-kos metu prašo naujo mobilaus dovanu, ir ne bet kokio, o spalvoto ! Na, bet aš nepasiduodu, nes mūsų šeimoje dar du vaikučiai auga :)
O, apskritai, tai tavo sūnus teisus , nepriversi jo mokytis, kol pats nepanores. Turi atsirasti kažkoks stimulas, autoritetas jo gyvenime, kuris skatintų tobulėti.

IKI
Vija
Posts: 46
Joined: Fri 05 07, 2004, 20:04

Post by Vija »

Sutinku su tavimi.
Bet kaip sunku mamai matyti kaip yra ir nieko negalėti padaryti. Na bent jau nesugalvoju kaip galėčiau pakeisti jo mąstymą. Juk visi tėvai nori, kad jų vaikams gyvenimas būtų lengvas.
Šioje sistemoje mes tik taip ir pasilengviname tą gyvenimą: gerai mokaisi, turi galimybę baigti aukštąją, o tuomet daug daugiau galimybių rasti lengvesnį darbą.
Juk nenorim, kad mūsų vaikai lenktų nugaras nuo ryto iki vakaro dirbdami sunkų fizinį darbą.
Rozyte
Posts: 167
Joined: Wed 08 25, 2004, 11:52
Location: Vilnius

Post by Rozyte »

O va as pati pasakysiu-brangus teveliai pripratinot prie civilizuoto gyvenimo, visokiu zaisliuku, veliau poreikiai (zaisliukai) auga. Va dabar panorot kad atprastu...
Na kagi :) Vaikai tikri vargai :lol:

O del mokymosi, nepergyvenkit-ateis laikas susipras. Bet tik pasakykit, kad dabar galiu padet, bet veliau - jusu asmeninis reikalas kaip suksites.

Galu gale pasakykit vaikam ko jus norit kaledom(na tarkim skalbimo masinos :lol: ), tai tegu uzsidirba kad ir jum padovanotu. Va tada ir apie vaizdo plokste gales pagalvoti...
  • Code: Select all

    Skambanti siela - lyg varpelis - tyloje pasklinda po erdvę...
Vija
Posts: 46
Joined: Fri 05 07, 2004, 20:04

Post by Vija »

Joo :) mano norai tikrai nepigesni nei vaiku. Noriu skaitmeninio fotiko :) Tik as jau suaugus, o seimos biudzetas mano rankose. Todel norus derinu su "reikia".
Bet kai rasiau pries tai, tai problema ne noruose ir ju igyvendinime, o vaiku prisirisime prie kompiuteriniu zaidimu.
Rozyte
Posts: 167
Joined: Wed 08 25, 2004, 11:52
Location: Vilnius

Post by Rozyte »

As manau kad ta prisirisima leme auklejimas vaikysteje. Nors tai gali buti ir kiekvieno individuolus charakteris. Pavyzdziui as galiu ir be kompiuterio ir be mobilaus ir be televizoriaus apseit. Naudojuosi jais kai nesumastau ka veikt :) (o mobulus tam kad kiti rastu mane :) )O va mano sesuo prie kompiuterio prilipus kaip priklijuota.o visgi seses.... :wink:
  • Code: Select all

    Skambanti siela - lyg varpelis - tyloje pasklinda po erdvę...
Incognito
Posts: 35
Joined: Fri 10 22, 2004, 10:35

Post by Incognito »

Sveiki,
o nebandet elgtis su vaikais kaip su suaugusiais.
bent jau is savo praktiko zinau kad jei tipo uzdirbi pinigu tai atrodo ir viska kontroliuoti gali.
Kiek as suprantu cia ir yra viena is klaidu. Kai nebeduodam vaikams gyventi taip kaip jie nori.
greiciausiai reiktu didinti ir tevu ir vaiku samoninguma ir viskas turetu pasikeisti.
Cia jau greiciausiai veikia tokie faktoriai: Myleti su ismintimi ir tam tikra jega (vidine).
Vija
Posts: 46
Joined: Fri 05 07, 2004, 20:04

Post by Vija »

Visko seniai jau nekontroliuoju.
Jie beveik savarankiski, tik kol kas pinigu neuzdirba. Va cia elgimasis kaip su suaugusiais ir baigiasi. Suauges gauna pajamu ir planuoja islaidas. O vaikas gali tik noreti, planuoti jis negali, nes neturi pajamu.
Juk tevu pareiga ne tik tenkinti vaiku norus? Tevai turi paruosti vaika savarankiskam gyvenimui, kad isejes is tevu namu vaikas sugebetu ne tik isgyventi, bet gerai gyventi. I zodi "gerai" ieina ne vien materialus dalykai.
Incognito
Posts: 35
Joined: Fri 10 22, 2004, 10:35

Post by Incognito »

O kodel negalima svajoti ir be pinigu? Ir kodel negalima igyvendinti net savo svajones neuzdirbant?
O kaip manot toks variantas?: Na uzdirba suauge o biudzeta planuoja visi seimos nariai. Ta prasme, kad yra pjaamos ir islaidos ir visa sita reikia planuoti. Na manau is tokios veiklos greiciausiai vaikui ir atsakomybe atsiras uz savo veiksmus, finansus ir t,t.
Daznai pastebiu kai neleidziam vaikui pasireiksti, tai dazniausiai ir savo vystymasi stabdom nes bijom ir vaiko, nes irgi bijom.
Ka manot apie tai?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Vija, o kodėl neduoti vaikui užsidirbti? :roll: Juk gali atlikti jam nepriklausančius darbus ir už tai gauti užmokestį? Aišku, mokymasis, kambario tvarkymas yra savaime suprantama. Bet gal yra kitų darbų namuose, kuriuos daryti vaikas neprivalo, bet žinodamas, jog už tai jam bus užmokėta, padarys? Kodėl ne? Ir jam nauda,nes pamažu, bet norimam daiktui pinigai kaupsis, ir jums, nes dalis nemalonių darbų pereis vaikui. ;)

Mūsų devynmetė dukra meilai sutinka kartais vakare mane su vyru kur išleisti ir pabūti su broliu. Galėtume juk pinigus auklei mokėti, o dabar juos gauna vaikai. Ir mažius (šešių metų) suinteresuotas sesės kalsyti, nes pinigėliai ir jo taupyklėn byra.

Sakysit, vaikai ir taip privalo būti geri, daug ką daryti, tėvams padėti. bet nepamirškim,kad jie - vaiaki. Ir mūsų atveju sesė tikrai enprivalo su broliu būti. Sėkmingai galim auklę pasikviesti, bet... Kodėl vaikui neleisti tų pinigų užsidirbti... :roll: Dabar mūsiškė ne pati didelių dovanų iš Kalėdų Senio laukia, o taupo pinigėlius, kad galėtų dovanas dovanoti. :)
Incognito
Posts: 35
Joined: Fri 10 22, 2004, 10:35

Post by Incognito »

O nesigauna taip kad vaikas jau iskarto supanciojamas. Nebus pinigu nebus ir svajoniu. Kazkaip man atrodo kad jau blokas nemazas. Gal leiskim vaikui svajoti realiai. nebutinai pirkti dovanas, galima ir pasidaryti. O ar nesigaus tada kad vaikams jau nebe kuryba svarbiau o kaip uzsidirbti pinigus. Nemanot kad energija veltui svaistoma?
O manau ir duoti vaikams pinigu yra gerai jei paaiskini uz ka gauna ir pan. jei Siaip sau nedaroma tai viskas manau tvarkoj. O jei siaip sau, na kad pagailejo ar dar kaip nors, tada ir nebemato vaikas prasmes ir naudoja bet kaip.
Kaip manot?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Nemanau,kad pinigai yra blogis. Juk daugelį daiktų vis tik už juos ir galime įsigyti. O pinigai šiaip ar taip uždirbami. Tai tegu ir mokosi vaikai juos uždirbti. O svajonės ... Jos būna ne tik materialios. ;) Čia jau nuo šeimos priklauso. Štai manęs dukra klausia,apie kokią jos dovaną svajoju. Prisipažinau, kad man visų mieliausi jos pačios daryti atvirukai, pačios kurtas eilėraštis, pasaka. :P Beje, ji už dalį savo pinigėlių svajoja laukiniams katinėliams surengti Kūčių vakario puotą, kad ir tie niekieno gyvūnėliai patortų džiaugsmą. Pripažink, Incognito, kad be pinigų ji to nepadarytų. :wink:
Incognito
Posts: 35
Joined: Fri 10 22, 2004, 10:35

Post by Incognito »

Na tikrai nereikia galvoti kad as kazkoks fanatikas. Pinigus as labai myliu ir vaikams atiduociau visus ir ne tik jiems bet su ismintimi.
Ir nera blogio. Nera nei gero nei blogo. Yra tik daiktai, situacijos ir pan. ir mes tik tuos daiktus ir situacijas nupiesiam kaip "bloga" ir "gera". As manau kad dukra galejo padaryti ir be pinigu kaciukams puota. Mes patys turim kaciuku ir labai dziaugiames. ir manau kad jiems puota yra tada kad gauna is zmogaus meiles. Ar pastebejai kad skleidi Meile tai kaciukai neatkimba. Net nakti atsigula salia ir guli, o ryte i nosi baksnoja kad keltumeis, nes rytas grazus ir nori gauti dar daugiau Meiles. As manau kad jiems puota yra kiekviena diena, kad tik Meile butu. Ar ne taip?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Incognito wrote: Ar pastebejai kad skleidi Meile tai kaciukai neatkimba. Net nakti atsigula salia ir guli, o ryte i nosi baksnoja kad keltumeis, nes rytas grazus ir nori gauti dar daugiau Meiles. As manau kad jiems puota yra kiekviena diena, kad tik Meile butu. Ar ne taip?
Gerai pastebėjai. :lol: Tik... Vien meile laukiniai katinėliai sotūs irgi nebūna. Ypač žiemą, kai patiems maistelio susirasti sunku. Beje, dukra ir taip kasdien ne tik saviems katinukams, bet ir laukiniams daug meilės, dėmesio duoda, gina juos nuo didelių vaikų, norinčių nuskriausti.
Iš tiesų aš džiaugiuosi, kad vaikas ne sau nori kažko prisipirkti, bet galvoja, ką galėtų gero kitiems padaryti, kuo galėtų pasidalinti. :D
Post Reply