Ekologinės gyvenvietės, giminės sodybos ar meilės erdvės?

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderatorius: Visi tvarkytojai

Skelbti atsakymą
Vėl pasikeičiau...
Pranešimai: 542
Užsiregistravo: Ant 07 08, 2003, 15:24
Miestas: Kaunas-Vilnius

Ekologinės gyvenvietės, giminės sodybos ar meilės erdvės?

Standartinė Vėl pasikeičiau... »

Vis sakydavom žmonėm, kad kuriame ekologines gyvenvietes. Taip mus geriau suprasdavo. Nes žmogui neskaičiusiam Megre knygų, taip lengviau suprasti. Ir laikraščiams ir draugams ir radijui ir forume ir t.t. visur skelbėmės, kad kuriame ekologines gyvenvietes.

Dabar atsiranda žmonių, kurie sako, jog visgi ne ekologines gyvenvietes kuriam. Buvo pasauly daug ekologinių gyvenviečių ir visos jos žlugo. Esmė mums sukurti ne ekologinę gyvenvietę, o meilės erdvę.

Na, jei pašaliečiui pasakysi, kad kuriam meilės erdvę, tai hmmm...švelniai tariant liksi nesuprastas. :) Kai pasakai, kad kuriam ekogyvenvietes, tada liekam suprasti. :) Tačiau taip sakydami, savo judėjimo esmės kaip ir neatskleidžiam. Kuriam kažką daugiau negu ekologinė gyvenvietė. Tai lygtais turėtume savo veiklą kitaip įvardinti.

Vilija štai pasitraukė iš "mistinės" pusės. Ji nemini V.Megre ir Anastasijos, o kuria "grynai" ekologines sodybas. http://www.ekosodyba.lt/index.htm Jos puslapyje nerasit paminėto Anastasijos vardo ar panašiai. Šis variantas geras tuo, kad gali prisijungti daug daugiau žmonių, kurie neskaitė knygų, tačiau kuriuos domina ekologinės gyvenvietės. Ratas žymiai praplatėja ir atsiveria galimybės rašyti projektus, dalyvauti viešoje erdvėje, reklamuotis, dirbti su savivaldybėm ir įmonėm, rimtas darbas ir nereikia baimintis, kad tave apšauks sektantu. :)

Kita šio reikalo pusė ta, kad žmogus neskaitęs Megre knygų, prisijungęs kurs ne meilės erdvę, o ekologinę sodybą. :) Nors aišku būna ir taip, kad neskaičiusieji sukuria meilės erdvę daug geriau, nei skaičiusieji. :) Tačiau čia aš kalbu tik apie vieną Megre mintį. Jis pasakė: "Aš stabdysiu žemės dalinimo nemokamai klausimą, kišiu pagalius į referendumo dėl kiekvienai šeimai po nemokamą hektarą įgyvendinimo." Ir paaiškino: jei duosim kiekvienam po hektarą dabar, tai nieko nepavyks.. žmonės sodins bulves, ars žemę, niokos ją, o kai pamatys, kad nepavyksta pragyventi vėl apleis tą žemės plotelį. Žodžiu idėja bus sužlugdyta. :) Megre sako, kad Anastasija numatė ilgą dokumentų tvarkymą. Du metus tvarkom žemės dokumentus, tam, kad subręstume. Kad per du metus pamąstytum, sukauptume patirties ir tik paskui kurtumės. Tik išėjęs į laukus, nepasiruošęs, staigiai gali nudegti... revoliucijos būna skausmingos, reikia lėtai...lėtai..iš pradžių su skalbimo mašinom ir milteliais į gamtą, paskui po truputį atsisakyt, arba išrasti ekologinius...

Na, noriu pasakyt, kad jei žmogus galvos kurti ne meilės erdvę, o galvos kurti ekogyvenvietę, tai jam geriau seksis bendrauti su visuomene, susišnekėti....tačiau ar nepasimirš meilės idėja?

Aį asmeniškai manau, kad abu keliai yra labai geri. :) Labai gerai, kad kai Vilija "paėmė" kitą srovę, tai dabar turim galimybę prisijungti prie kurios grupės mums patinka. Tie kurie labiau linkę, prie ekogyvenviečių gali rinktis Vilijos ekosodybos projektą, kiti gali minėti Anastasijos vardą ir likti su anastasija.lt :) Labai gerai, kai yra pasirinkimas.

Tačiau noriu išsiaiškinti ką jūs renkatės? Ką manot? Gal visai nesirenkat? Gal suderinti siūlot šiuos dalykus? Gal kalbėti su visuomene, kad kuriam ekogyvenvietes, o draugams sakyt, kad visgi kuriam meilės erdves? O gal dar yra kitokių, racionalesnių idėjų???
Paskutinį kartą redagavo Vėl pasikeičiau... Tre 02 09, 2005, 16:22, redaguota 1 kartą(us).
Kipshas
Pranešimai: 788
Užsiregistravo: Pir 06 23, 2003, 9:39

Standartinė Kipshas »

as jau sukuriau savo meiles erdve, ji Voskonyse.
Kiek laiko ji gyvuos nezinau, menesi, metus, tukstanti metu - kiek Dievas duos. Aciu jam uz tai!


ekologines gyvenvietes? dar pries 100m praktiskai visos gyvenvietes buvo ekologines. Jei jus to norit - prasom, milosti prosim. Dievas leidzia visiems pasirinkti ir nei Jis nei tuo labiau mes jusu nesmerksim, o palinkesim sekmes ir laimes. Tepadeda jums Dievas
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
darja
Pranešimai: 2703
Užsiregistravo: Šeš 02 07, 2004, 20:04
Miestas: Vilnius

Standartinė darja »

:wink: ...tau, kipsheli, irgi... :wink: :)
Vėl pasikeičiau...
Pranešimai: 542
Užsiregistravo: Ant 07 08, 2003, 15:24
Miestas: Kaunas-Vilnius

Standartinė Vėl pasikeičiau... »

Dar sukau galvą, sukau ir susukau...

Galimas trečias variantas. Galima sakyti, jog kuriam giminės sodybas. Mes kuriam giminės sodybas. Tokioje sodyboje darniai sugyvena visos kartos. Seneliai, kaip ir pridera vedų civilizacijai prižiūri ir mokina vaikus, jaunuomenė šėlioja..hmm...kas ten dar vyksta? :) Toks gyvenimo būdas išspręstų daug problemų. :) Nebūtų kartų problemos, seneliams nereikėtų į prieglaudas važiuot, o ir vaikais pasirūpintų seneliai. :)

Bet vėlgi, kiek iš mūsų ruošiasi gyventi su savo seneliais, tėvais ir vaikais ir anūkais viename hektare (ar dviejuose) :) Man atrodo, kad visi kaip ir pridera šiuolaikiniams žmonėms rūpinasi daugiausia tik savo šeima: "Vat, išsikelsim mes su mylima ar mylimuoju, pasiimsim vaikus. Kai jie užaugs, tai galės išeiti." :) O gal yra ne taip? Gal visi ketinam įtikinti savo tėvus gyventi su mumis kartu?

Hmmm...Rusiškai tai vadinama - "Rodovyje pomestija". Gimininės sodybos. Šitam forume irgi vadinasi: "Giminės sodybų kūrimo" forumas. Tai turėtume kurti giminės sodybas. Sodybas kuriose norim gyventi darniai su savo tėvais, vaikais, ir anūkais. :)

O galbūt daugelis galvoja, kad viskas prasideda nuo mūsų. Mes būsim pirmieji gyventojai. Tėvų ir senelių jau neįtikinsim. Jie tegu lieka miestuose. O mes išsikraustom. Auginsim vaikus, anūkus ir tada jau bus tikra giminės sodyba. Na, tokiu atveju tada tinka pavadinimas "giminės sodybos". Žiūrint į priekį tikrai tinka. :)

Tai, gudruoliai, kaip save įvardinat? Ekologinių gyvenviečių, giminės sodybų ar meilės erdvių kūrėjais? O gal dar kažkaip?
Irute
Pranešimai: 238
Užsiregistravo: Tre 03 26, 2003, 2:58
Miestas: Kaunas

Standartinė Irute »

Man labai patinka pavadinimas giminės sodybos, šaunuolis Laimi :!:
Norėčiau pasiimti savo mamą gyventi pas mus, bet jai reiks išpildyti gana daug sąlygų, nes serga ir ateityje gali visai nebevaikščioti (o gal ir ne :D , reikia priburti į geresnę pusę). Taigi tokios, sakyčiau, fizinės kliūtys stabdo, bet, tikiuosi pavyks :wink:
Kristina
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: Tre 12 18, 2002, 3:24
Miestas: Airija-Lietuva
Susisiekti:

Standartinė Kristina »

Manau, jei ziuresim matereliame plane bus ekologiska sodyba, dvasiniame - meiles erdve, gimines sodyba,nes noresis, kad joje gyventu musu palikuonys (siaip beveik visus namus tevai tam ir stato, kad auginti vaikus ir palikti palikuoniams. O tevai dar gali kurti ir savo sodybas, bent jau pradeti, nes dazniausiai turi ne po viena vaika ir dar daugiau anuku, ras kam palikti pratesti kuryba)
Ta kuryba galima pavadinti ivairiai, nemanau, kad tai keistu esme, nes zodziai juk tokie salygini. Ieskant tiksliausio apibrezimo galima ilgai diskutuoti, vis tiek kiekvienas supras pagal save. Juk jei vienisas zmogus kurs bus vienaip , jei kurs seima su vaikais bus kitaip, jei kurs pora negalinti tureti vaiku vel kitaip, seno ir jauno supratimas siek tiek skirsis taip pat. Man patinka tiesiog sodyba :D . Nors jei kam nors pasakoju apie savo planus tai stengiuosi viska paaiskinti.
Marius
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: Ket 07 10, 2003, 16:55
Miestas: Klaipėda

gimtinė

Standartinė Marius »

sveiki,iš nuskambėjusių, man labiausiai tinkantis pavadinimas- "giminės sodybos". O kuriam Mes Gimtinę hektare. Tai tokia vieta kur kiekvienas krūmelis , kaip brolelis ; kiekviena gėlelė , kaip seselė ; kiekvienas medelis , kaip tėvelis. Tai tokia vieta - prie kurios artėjant suspurda širdis, kurioje jautiesi visa galintis.
Ar panorės Gimtinėje gyventi vaikučiai , kurie gimė ir užaugo mieste ? Ar panorės į Šitą vietą atsikelti tėveliai ? Ką jie pasirinks : miestą , "airiją", Gimtinę ??? Kaži kaži , nuo ko tai priklausys :wink: :wink:
Gimtinėje mums; Meilė, džiaugsmas,laisvė ir švari gamta; kaip sudėtinės dalys visumos.
:) :)
Kipshas
Pranešimai: 788
Užsiregistravo: Pir 06 23, 2003, 9:39

Standartinė Kipshas »

>Ar panorės Gimtinėje gyventi vaikučiai , kurie gimė ir užaugo mieste ? Ar panorės į Šitą vietą atsikelti tėveliai ? Ką jie pasirinks : miestą , "airiją", Gimtinę ??? Kaži kaži , nuo ko tai priklausys

jei sitoje gimines sodyboje nera meiles erdves, o yra tarkim pykcio ir nesantaikos erdve tai bent kipshas tokioms sodyboms alergiskas, o kaip kiti tai nezinau
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
florute
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: Šeš 02 05, 2005, 22:04
Miestas: Vilnius

Re: Ekologinės gyvenvietės, giminės sodybos ar meilės erdvės

Standartinė florute »

:lol: o mes su vyru kuriam meiles erdve... na ir kas, kad ten jau stovi ekologiskas siaudinis namukas salia kipso nameliuuuko. ketinu ten savo seimos reikmem pasodinti ekologiska darziuka, jei kas nores pasivaisinti mano uzaugintomis darzovemis- mielai parsom, jei nores uz naturalu skoni kaip nors atsilygint- mielai parsom, priimsiu. bet vistiek gyvensiu TIK MEILES ERDVEJ... ... ... ... :lol: saltai man skamba ekologine gyvenviete.

na gimines sodyba man labai prie sirdies... dar reiks pagalvot... :wink:
Dobis
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: Pir 01 26, 2004, 16:42
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobis »

man ekologine gyvenviete taip pat kazkaip jau labai valdiskai skamba. projektai, lesos, savivaldybes - na netikiu as tuo ir nemanau, kad per tai pasiekciau to, ko noriu. meiles erdve - grazu, bet labai ambicinga. tiesa sakant, man dar reikia savo zemele iki galo prisijaukinti ir pamilti, o tas ne taip jau lengva, nes neimanoma visko iskart mintimis aprepti, o skubeti taip pat nesinori. o cia dar viena pazistama apsilankiusi Voskonyse, ten kur mano laukelis, pavadino ta vieta "baisiais pelkynais". na zinote, as pasipiktinau ir panorejau "apginti" savo zemele - grazu soda ten pasodinti ir kitais medziais krumais "apgyvendinti" ta hektara. kadangi sodinsiu as, tai ir bus mano erdve. jei as tai darysiu nuosirdziai ir su meile, tikiu, kad mano vaikai ir gimines taip pat anksciau ar veliau panores ten gyventi ar bent nors pabuti, prideti savo rankele. "milosti prosim" visus, kam tik bus miela. tai vis del to panasu i gimines sodyba, a ne :?: :wink:
florute
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: Šeš 02 05, 2005, 22:04
Miestas: Vilnius

Standartinė florute »

:P Tava pažįstama ir mane įžeidė... žinai, pasidalinkime bendrai įžeidimą, o savo pelkynuose sukurkime nuostabiausius rojaus sodus, kabančius ant tų pelkių. Nebūsime mes pelkių seniais. geriau tureti nuosavą pelkę, nei tik vazonėlį žemės ant palangės. Kažkaip aš vis labiau klimstu į meilę savo žemelei- pelkei. Pelkė- privalumas kuriant sodyboj prūdelį, jis pats prisipildys vandens... na žinoma, :) nereikai pamiršti, kad visi anastasininkai grišta į savas stebuklingas gimtines... :) ir nesvarbu, koks ten dirvožemis...
Florute:)
Dobis
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: Pir 01 26, 2004, 16:42
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobis »

:h: (+) :D

ačiū, florut-kumut, už palaikymą. buvau mažumėlę praskydus :cry:
puikiai sakai, kad geriau nuosava pelkė nei ant palangės "vargstantis" gėlių vazonėlis..
juk ir Šrekas su Šrekienė labai savo pelke didžiuojasi :wink:
o jei rimtai pagalvoji apie pelkės teikiamas galimybes: tvenkinukas, derlinga žemė, tik pelkėse randami augalai ir padarėliai ir paslaptinga atmosfera, o be to - tai tikras iššūkis norinčiam sukurti meilės erdvę :!:
gal ir gera "ant gatavo" ateiti - pušynėliai-smėlynėliai, sausos kalvelės, žydinčios laukymės, bet tik ir žiūrėk, kad ko nesugadintum su savo kūryba, nes jau ir taip viskas tobula.
:H
Dobis
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: Pir 01 26, 2004, 16:42
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobis »

kaip bebūtų keista, pelkėms būdingų mašalų spiečių, roplių tuntų ir pan. Voskonyse nepastebejau :roll: :wink:
manajame lauke vasarą gyveno žiogai, maži ir dideli (tie, kur skaudžiai kanda), kartais prašuoliuodavo liaguškos-carevnos, gal ir kokia pelytė-žiurkytė nuvinguriuodavo (nors per aukštą žolę nemačiau), bet PIJAVKŲ nepastebėjau (manau, jų galima rasti aplinkiniuose melioracijos kanaluose, o didžiajame kanale - dantis nuo seno galandasi bebrai AHOI :wink: ) o VODIANOJAUS ir (gal) gyvačių reiktų ieškoti šaltiniuotoje vietoje po tom didžiosiom eglėm - gal jis ir šaltinį malonėtų atverti, nes matyt nesulaukęs kaimynų dabar snaudžia kur nors po apsamanojusiu akmeniu :? taigi ŠALTINIS ir yra didžiausias pelkių privalumas :!: čia jum ne šachtinis šulinys su srutų-nitratų kokteiliu, nors turbūt teks kasti it tokį :(
va prisiminiau kad tuose kanaluose vanduo labai juodas, dumblinas ir šaltas [pati buvau įsmukusi], o dugnas - klampus ir dumblėtas. taigi, kikimaros, nesnauskim :wink: :lol:
florute
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: Šeš 02 05, 2005, 22:04
Miestas: Vilnius

Standartinė florute »

žinai, atrodo, kad aš jau ir uodus prisijaukinau. O vyras sakė kada jėgų sukaupęs nuogas išlys ir kentės, kol uodai visus brudus išvarys :lol: . manau, kad tikrai taip ir yra, kad jie kanda ten, kur reikia ir turi tikslą- pagydyti žmogų... aš tik tiek savam rojui pastebejau iš moskitų gyvenimo. bet dar realiai pagalvojus tai mes ten barunamės į gamtą, kol kursimės, tol plaktuko kaukšėjimas griaus naturalią harmoniją. tai visi gyviai, šliužai dirba didelė darbą- mus apvalo, kad būtume tyri ir švarūs... :P

Dobi, gal kada lauktum svečiuos, knygas atiduočiau ir fain būtų, jei atšuoliuotum ketvirtą dieną į klubą, kur apie augalų energija paskaitėlė bus. gera žinia, berods jau išsidalinom sklypus galutinai :D visi sutilpom į tuos hektrus kiek turėjom :!:
Florute:)
Dobis
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: Pir 01 26, 2004, 16:42
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobis »

:h: sveikute, florusj,
viska teisingai porini apie uodus ir gyvius. tikrai pirmiausia turime prijaukinti visa aplinka ir ji turi mus visapusiskai pazinti (kvapa, skoni ir t.t.). tada tikiuosi tarp musu nusistoves pusiausvyra ir supratimas, o veliau ir abipuse meile. musuose juk iprasta i gamta ziureti kaip i daikta , o turetume bendrauti kaip su ismintinga gyva butybe :idea:
kaip tik ruosiausi atvykti i ta paskaita kovo pradzioje. nekantru suzinoti apie sekminga kaip tu sakai musu zemes padalijima :D o i svecius - visada prasom savaitgaliais
Dobby:))
:H
J

Standartinė J »

O aš jau lyg ir turiu savo Giminės sodybą. Tai senelio žemė. Jis ten pirmas apsigyveno. Ten augo mano tėtis, ten vaikystės vasaras praleidau aš. Svarbiausia, kad jaučiu ryšį su ta žeme. Neįsivaizduoju savęs kitur. Myliu tą lopinėlį. Smagu ten, įpatingai gegužio mėnesį. Fantastiški vakarai, su žydinčių medžių aromatu, su mėnuliu, atsispindinčiu ežero vandeny, su lakštingalos giesme.
Skelbti atsakymą